przewiń do treści

Rok szkolny 2020/2021

Rocznica Bitwy pod Falenicą

18 września delegacja naszej szkoły  wzięła udział w obchodach 81 rocznicy Bitwy pod Falenicą, która miała miejsce 19.09.1939 roku. W bitwie tej wzięła udział 13 Dywizja Piechoty Strzelców Kresowych, która jest patronem Szkoły Podstawowej nr 76 w Warszawie. Uroczystości odbyły się na cmentarzu w Aleksandrowie oraz przy kamieniu pamiątkowym w Falenicy.

Justyna Prejs


Akcja „Sprzątanie Świata” w naszej szkole!

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W piątek 18 września uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, postanowili pozbierać śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki zaangażowaniu uczniów mogliśmy pokazać, jak każdy obywatel powinien się zachować w stosunku do naszej planety, wziąć odpowiedzialność za globalne szkody i pomóc w odnowie środowiska naturalnego. Jednak ze względu na panującą pandemię, tegoroczne działania miały nieco inny przebieg niż zwykle

Klasy 1-3 porządkowały swoje sale pod opieką wychowawców.
Klasy 4-6 miały do wyboru obejrzenie filmu pt. „SOS dla Ziemi” lub prezentacji na bieżący temat.
Klasy 7-8 uczestniczyły w sprzątaniu okolicy naszej szkoły i lasu.

Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom i wychowawcom za ich zaangażowanie w tę akcję!

Koordynator
Agata Czekaj


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

We wtorek, 1 września po raz pierwszy od kilku miesięcy w murach naszej szkoły pojawili się uczniowie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 znacznie różniło się od tych z lat ubiegłych. Dotychczas tradycją była uroczysta akademia z udziałem Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i wszystkich uczniów. Tym razem, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich, uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.

Bardziej uroczyście wyglądało przybycie do szkoły uczniów klas pierwszych z rodzicami, gdyż wraz z ich powitaniem nastąpiło otwarcie nowego skrzydła naszej szkoły. To ważne dla naszej społeczności szkolnej wydarzenie uświetnili swoją obecnością goście: Pan Burmistrz Dzielnicy Norbert Szczepański, Zastępca Burmistrza Pan Leszek Baraniewski, Radna Dzielnicy Wawer i były Dyrektor SP124 Pani Helena Kroszczyńska, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Pani Renata Potrzebowska, Naczelnik Wydziału Inwestycji Pan Andrzej Kobus i Pani Inspektor Lidia Ukleja.

Pani Dyrektor Małgorzata Wysocka witając przybyłych gości podkreśliła, że bardzo cieszy ją powiększenie budynku szkoły. Zwróciła uwagę, iż nasza placówka może pochwalić się wieloma wspaniałymi absolwentami, dlatego będziemy się cały czas starać, aby szkoła dbała o dobre wyniki w nauce, o wychowanie dzieci w duchu patriotycznym, żeby była placówką wychowującą dobrych ludzi. W serdecznych słowach zwróciła się też do uczniów klas pierwszych, życząc im wielu sukcesów. Wyraziła też nadzieję, że szkoła będzie od dzisiaj ich drugim domem.

Pani Dyrektor Małgorzata Wysocka zwróciła też uwagę, że placówka jest przygotowana na przyjęcie uczniów zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszystkich obowiązują procedury funkcjonowania szkoły w czasie pandemii.

Wszystkich przybyłych powitały też uczennice klasy 7a, które przedstawiły krótką część artystyczną, witając tym samym nowy rok szkolny i swoje młodsze koleżanki oraz kolegów z klas pierwszych.

W czasie uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali uczniowie klas pierwszych wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Wysocką i Panią Wicedyrektor Joanną Szczepańską.

W oczekiwanym z niecierpliwością nowym budynku, który jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, oprócz sal lekcyjnych znajdują się szatnie, świetlica i pomieszczenia dla kadry pedagogicznej. W nowej części szkoły będą odbywać się w 8 salach zajęcia dla klas I-III, co bardzo usprawni funkcjonowanie całej szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do rozbudowy naszej szkoły. Mamy nadzieję, że będzie ona służyć wielu pokoleniom, będzie miejscem, gdzie dzięki doskonałemu zapleczu dydaktycznemu i profesjonalnej pracy kadry dydaktycznej nauka będzie przyjemnością i wspaniałą przygodą.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 124

Zdjęcia z uroczystości

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

1% dla szkoły

Obrazek, 1% dla szkoły

Historię rozbudowy szkoły można prześledzić tutaj.

Obok naszej szkoły powstanie druga w Warszawie hala lekkoatletyczna.

Zapraszamy do śledzenia postępów.