1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Klasa VIII b 2020/2021


Rok szkolny 2020/2021


Egzamin Ósmoklasisty – maj 2021


Boże Narodzenie w 8B

W tym roku nie było tradycyjnego spotkania przedświątecznego. Z uwagi na trwającą pandemię spotkaliśmy się na godzinie wychowawczej online. Nie zabrakło elementów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Najpierw obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez Siostrę Zofię i klasę IV A. Następnie wysłuchaliśmy życzeń od Pani Dyrektor Małgorzaty Wysockiej przekazanych na filmie dla całej społeczności szkolnej.
Na koniec podzieliliśmy się wirtualnie opłatkiem i pożegnaliśmy się na miesiąc. Wróciliśmy do szkoły po przerwie świątecznej połączonej w tym roku z dwoma tygodniami ferii.

Święto 11 listopada

W tym roku obchodziliśmy to święto w zupełnie inny sposób. Podczas lekcji online, na początku odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego, włączając się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie obejrzeliśmy film przygotowany przez uczniów naszej klasy: Jakuba Nehringa, Jakuba Nojszewskiego i Mikołaja Puławskiego, który przypomniał nam wydarzenia sprzed 102 lat. Na koniec wzięliśmy udział w historycznym quizie szkolnym.


Rozpoczęcie roku

1 września w naszej szkole odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Z powodu panującej pandemii, byliśmy zmuszeni odbyć rozpoczęcie roku każdej  klasy osobno. Zadbaliśmy o wszystkie zasady bezpieczeństwa. Po wejściu do szkoły, uczniowie zdezynfekowali ręce, każdy uczeń był w maseczce i zachowywał odpowiednią odległość z nauczycielem i kolegą z ławki. Bardzo miło klasa spędziła czas opowiadając o wakacjach. Oczywiście nie mogło zabraknąć rozmowy o nowych zasadach, które będą panowały w naszej szkole.

Natalia Chmielewska


Rok szkolny 2017/2018


Nasze pasje

Razem z moimi dwiema koleżankami, Weroniką i Alą, chodzimy do Pracowni Kredka w Józefowie na zajęcia kroju i szycia na maszynie. Tworzymy tam cudowne rzeczy. Zajęcia są raz w tygodniu i trwają 2,5 godziny, ale nam to wystarcza. Do tej pory naszym największym osiągnięciem było uszycie bluz z kapturem (na zdjęciach). Warsztaty są bardzo ciekawe i inspirują nas do projektowania i wymyślania nowych dzieł.

Emilka Nowak


?Cudowny chłopak?

22 lutego 2018 roku w ramach Edukacji Filmowej klasa 5b wybrała się do kina Stacja Falenica. Szliśmy w miłej atmosferze, a przed wejściem wychowawczyni przypomniała zasady zachowania w kinie. Weszliśmy do sali ,,Kameleon? i zaczął się seans. Film był bardzo wzruszający z nutką śmiechu. Opowiadał o naprawdę dzielnym chłopcu Auggim. W nowej szkole nie było mu łatwo, ale z pomocą rodziny i przyjaciół dał radę pokonać swój lęk przed byciem oryginalnym.

W drodze powrotnej poszliśmy na plac zabaw! Wycieczka była SUPER!!!

Kasia Sędek


Z wizytą w teatrze

W poniedziałek 19.02.2018 roku dwie klasy: 5a i 5b pojechały na spektakl pt ,,Ania z Zielonego Wzgórza? do teatru Kamienica. Razem z nami autokarem pojechały nasze wychowawczynie. Przedstawienie trwało około dwóch godzin i bardzo nam się podobało. Główną rolę ? zwariowaną, szaloną Anię ? zagrała Olga Sarzyńska. Wielkim przeżyciem było dla nas zobaczyć prawdziwych aktorów na scenie. W drodze powrotnej wszyscy rozmawiali o wspaniałym spektaklu.

Wojtek Zakrzewski klasa 5b


Spotkanie wigilijne

22 grudnia ? udział w Jasełkach szkolnych poprzedzony był Wigilią klasową. Składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy i jedliśmy pyszne łakocie.


Wycieczka 5b na stadion Legii

W pierwszy poniedziałek grudnia pojechaliśmy na stadion Legii. Jechaliśmy pociągiem, a potem autobusem z naszą panią wychowawczynią i panią dyrektor. Celem wycieczki była lekcja matematyki, a potem zwiedzanie stadionu. Gdy dojechaliśmy na miejsce, przywitał nas przewodnik, pan Łukasz. Najpierw poszliśmy do sali biura prasowego, a potem na zwiedzanie stadionu. Byliśmy w kabinach komentatorskich, skąd był widok na całe boisko. Zwiedzaliśmy też salę konferencyjną. Byliśmy w szatni dla gości, gdzie kiedyś przebierał się Cristiano Ronaldo! Oglądaliśmy różne portrety mistrzów Polski, a potem wyszliśmy jak prawdziwi piłkarze na boisko, aby zrobić zdjęcie klasowe. Uważam, że wycieczka była naprawdę entuzjastyczna (szczególnie z naszym przewodnikiem) ?

Alicja Wyszyńska


Zachęcamy do czytania!!!

My, uczniowie klasy V B, wzięliśmy udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Przeczytaliśmy kilka książek znajdujących się w naszej bibliotece szkolnej. Wśród tytułów, które nas zaciekawiły, znalazły się takie pozycje, jak: ?Tajemnica kina?, ?Karolcia?, ?Dziennik cwaniaczka?, ?Był sobie pies?, ?Daleki rejs? oraz ?Harry Potter ? Kamień filozoficzny?. Swoje wrażenia postanowiliśmy opisać w formie prezentacji oraz albumów i umieścić je na klasowej gazetce ściennej. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, wzbogaca nasze słownictwo, utrwala pisownię trudniejszych wyrazów, jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu.


11 Listopada

Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęliśmy wykonaniem biało-czerwonych kotylionów na godzinie wychowawczej w piątek 10 XI.

Następnie wspólnie z pozostałymi uczniami uczestniczyliśmy w programie słowno-muzycznym przygotowanym przez starszych kolegów z klasy VII b. Pani Dyrektor wręczała nagrody w Konkursie Niepodległościowym i wtedy dowiedzieliśmy się, że Mateusz Gontarek ? uczeń naszej klasy ? zajął w nim wysokie III miejsce. Cieszymy się i GRATULUJEMY CI MATEUSZU!!!

W sobotę 11 XI braliśmy udział w Wawerskiej Paradzie Niepodległości, która przeszła ulicami naszej Falenicy spod SP 124 na parking przy Fali. Tam, po salwie armatniej w wykonaniu kosynierów, razem z Młodzieżową Orkiestra Dętą śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Na koniec był pyszny poczęstunek ? tradycyjna grochówka i gorąca herbata.


Koncert muzyczny

27 października bawiliśmy się w rytmie muzyki latynoamerykańskiej granej przez zaproszony do szkoły zespół. Do szaleństwa doprowadziła wszystkich przebojowa piosenka ?Despacito?, którą nasi goście zakończyli swój koncert.


Wizyta w Muzeum Archeologicznym

20 października nasza klasa uczestniczyła w lekcji ?Pieniądz to nie wszystko? oraz w warsztatach manualnych, podczas których wykonaliśmy ozdoby z paciorków i modeliny. Po wizycie w muzeum przeszliśmy pod pomnik Bitwy o Monte Casino oraz w pobliże pomnika Powstania Warszawskiego. Pogoda tego dnia dopisała i spacer po Parku Krasińskich był przyjemnym akcentem wycieczki.


Święto Edukacji Narodowej

13 października żegnaliśmy się z naszym kolegą Kacprem. Dla niego był to ostatni dzień w naszej klasie. Po krótkiej uczcie przyszedł czas na wspólne świętowanie na sali gimnastycznej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dużo uśmiechu i satysfakcji z pracy.

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.