1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Klasa VIII a 2020/2021

Rok szkolny 2018/2019


Biegi Papieskie

Dnia 14.09.2019 odbyły się Biegi Papieskie. Z naszej klasy w biegach wzięło udział 4 chłopców i 8 dziewczyn. Każdy dotarł do mety, więc wszyscy byli wygrani. Nagrodą za bieg był medal i hot-dog. Gratulujemy wytrwałości wszystkim biegnącym.


Rok szkolny 2018/2019


Wycieczka do TVP i POLSKIEGO RADIA

18 września, we wtorek pojechaliśmy z klasą na wycieczkę do Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Telewizji Polskiej, w której poznaliśmy miss Polonię, Marcelinę Zawadzką. W trakcie przerwy w programie  Jaka to melodia rozmawialiśmy z prowadzącym ? Norbertem Dudziukiem. Kolejne wrażenia czekały nas w stacjach Polskiego Radia: dwójce, jedynce i czwórce. Mam nadzieję, że wkrótce powtórzymy tą przygodę.

Patrycja VIa


Wyjście do kina?

W piątek 14.09.2018 roku kilka klas z naszej szkoły poszło do kina na film ? Dywizjon 303. Historia prawdziwa?. Pokaz rozpoczął się prelekcją na temat Dywizjonu 303 i Drugiej Wojny Światowej. Film był bardzo interesujący. Wyjście do kina uważamy za udane.

Alinka VIa


Rok szkolny 2017/2018


Nasze sukcesy, nasze zainteresowania?

Na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy o naszych sukcesach i naszych zainteresowaniach. Do takiej dyskusji zainspirował nas Szkolny konkurs ?Mam talent?. Okazało się, że w naszej klasie nie brakuje dzieci, które mogłyby pochwalić się nietypowymi zainteresowaniami i wyjątkowymi sukcesami. Przepełniona życzliwością lekcja zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który przygotowała Natalia ( bo Natalka wypieka przepyszne rogaliki, ma do tego talent ?  ).


Sukces Gabrysi

Gabrysia w dniach 17 i 18.03.2108 uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Garwolin 2018, gdzie wspólnie ze swoim tanecznym partnerem wywalczyła 2 miejsce.

Gabrysiu serdecznie gratulujemy i życzymy Ci sukcesów w kolejnych konkursach. ?


Wyjście do Kina ?Falenica? na film ? Cudowny chłopiec?


Wyjście do Teatru Kamienica na spektakl ?Ania z Zielonego Wzgórza?

19 lutego wybraliśmy się całą klasą do teatru Kamienica. Byliśmy na spektaklu pod tytułem ?Ania z Zielonego Wzgórza?. Występowali w nim Olga Sarzyńska, Joanna Pach-Żbikowska, Katarzyna Skarżanka, Anna Zagórska, Witold Bieliński i Karol Stępkowski.

Główna  bohaterka spektaklu to Ania Shirley. Opiekunami Ani są Maryla i Mateusz. Ania jest marzycielką. Maryla i Mateusz chcieli chłopca, ale zaszła pomyłka i dano im dziewczynkę. Ostatecznie Ania u nich została.

Spektakl był ciekawy i  bardzo się wszystkim podobał.


Spotkanie z pisarzem

16 lutego 2018 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole pisarza Stanisława Rogalę, prywatnie dziadka naszej koleżanki z klasy, Patrycji Smagi.  Nasz gość mieszka w Kielcach, więc pisze wiele legend związanych z tym obszarem. Napisał 69 książek, a w jednej z nich obrazki stworzyła Patrycja. Pisarz opowiadał o swoich dziełach literackich, między innymi o Duchach Chęcińskiego Zamku i Jak powstały Kielce. Spotkanie bardzo nam się podobało!


Dyskoteka

7 lutego 2018 świetnie się bawiliśmy na karnawałowej dyskotece.

Wszyscy tańczyli i śpiewali do największych hitów.

Były lasery, dym i dużo  konkursów.

Szkoda, że to już ostatnia dyskoteka w tym roku.


Kolejny sukces Marysi

19.11.2017 w Tyszkowicach został rozegrany  Puchar Polski w Sumo, w którym brała udział Marysia     z naszej klasy. Marysia w swojej kategorii wagowej wywalczyła I miejsce.

Gratulujemy i nadal trzymamy kciuki ?


Wielki sukces Marysi

11. listopada 2017 odbyły się Mistrzostwa Warszawy w Grand Prix Dzielnicy Wawer w SUMO. Marysia,  zajęła I miejsce w grupie wiekowej: Dzieci.

Marysiu serdecznie Ci gratulujemy, jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy Ci kolejnych sukcesów.


Spacer na Stare Powązki

4 listopada 2017 Alinka, Julia, Tosia i Wojtek z naszej klasy razem z kołem turystyczno ? krajoznawczym uczestniczyli w spacerze po Starych Powązkach. Towarzyszący nam przewodnik ? Hubert Smoczyk opowiedział nam wiele ciekawych historii i pokazał groby wielu znanych  osób, m.in. Marii Kownackiej ? autorki ?Plastusiowego pamiętnika?. Oczywiście nie zapomnieliśmy odwiedzić i zapalić zniczy na grobie patrona naszej szkoły ? Stanisława Jachowicza.


Koncert

27 października uczestniczyliśmy w koncercie muzyki latynoamerykańskiej. Przy kultowych utworach wszyscy wspaniale się bawili.


W naszej klasie mamy BOHATERA?

14 października 2017 Maciek przekazując swoje włosy na peruki dla dzieci chorych, po intensywnej chemioterapii lub po operacjach, dołączył do grona osób wspierających działania Fundacji Przyjaźni WeGirs.
Maciek zdecydował o zapuszczaniu włosów na peruki już w klasie trzeciej. Zainspirowała go historia chłopca, który również oddał swoje włosy. Nie było mu łatwo, ponieważ często słyszał docinki na temat  wyglądu, był też nazywany dziewczynką. Kiedy włosy osiągnęły długość ponad 30 cm, Maciek razem z mamą udał się do salonu fryzjerskiego współpracującego z Fundacją Przyjaźni WeGirls.

Maciek, ogromne brawa dla Ciebie. Jesteś Wielki !!! Teraz możesz się cieszyć uśmiechem dziecka, któremu pomogłeś.


Dzień Edukacji Narodowej

Tak świętowaliśmy na godzinie wychowawczej? ?


Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

W piątek 20 października 2017 odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne. Po ciekawych warsztatach plastycznych, na których każdy wykonał naszyjnik, uczestniczyliśmy w równie interesującej lekcji ?Pieniądz to nie wszystko?. Na koniec zajęć każdy mógł wybić pamiątkową monetę.

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.