1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Klasa VIII b


Rok szkolny 2021/2022 Klasa 8


Dziękujemy za dary na rzecz Ośrodka Preadopcyjnego!

W kwietniu w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku zorganizowana przez Antoninę Jakubiak i Antoninę Zwierzchowską z klasy 8B. Wszystkie zebrane dary zostały przewiezione…

Wyjście do teatru

6 maja nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Teatru Capitol na spektakl pt: „Kongo”.Spektakl okazał się strzałem w dziesiątkę!Było super – tylko szkoda, że za miesiąc musimy się rozstać😊.

Mikołajki w 8b

3 grudnia 2021 świętowaliśmy klasowe mikołajki.

Wycieczka do Kampinosu

W czwartek 07.10 nasza klasa udała się na jednodniową wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej. Klasa uczestniczyła w grze terenowej w tych pięknych okolicznościach przyrody, a w nagrodę biesiadowała przy ognisku?

Sprzątanie świata

Tegorocznej akcji sprzątania świata przyświecało hasło ?Myślę więc nie śmiecę?. Klasa 8 b wzięła sobie to hasło do serca i oto efekty!


Rok szkolny 2020/2021


Warsztaty kulinarne

11.06 klasa 7 b wybrała się do Radości na warsztaty kulinarne. Zabawa w gotowanie była przednia. Wszystko, co przygotowaliśmy, zjedliśmy ze smakiem do ostatniego okruszka. Wzięliśmy przepisy i teraz będziemy robić hamburgery i tiramisu w domu?.


Wycieczka klasowa

Hurra! Nareszcie!
7 czerwca wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Było pięknie i bardzo wesoło. Jesteśmy nareszcie razem, nie zdalnie, a normalnie, i tego było nam trzeba!
Ognisko zwieńczyło nasz wyjazd, a pewien pies skradł nasze serca ? chcieliśmy go nawet zabrać, ale okazało się, że ma dom.
Pozdrawiamy, klasa 7 b

Rok szkolny 2019/2020


Mikołajki klasowe

Wszyscy byliśmy bardzo grzeczni.


Wycieczka do teatru Baj 18.10.2019


Sprzątanie  świata 20.09.2019


Rok szkolny 2018/2019


Wycieczka klasowa


Święto Szkoły 8 maja 2019


Bal karnawałowy


Warsztaty czytelnicze ?Szkatułka?


Wycieczka do Wilanowa


Rytmy afrykańskie

Dnia 19.10.2018 nasza klasa wzięła aktywny udział w koncercie, na którym poznaliśmy gorące rytmy Afryki.


Rok szkolny 2017/2018


Bieg Papieski

Jak co roku w naszej szkole organizowany jest Bieg Papieski. Mogą w nim brać udział wszyscy chętni uczniowie. W tym roku 19 maja uczniowie naszej klasy: Patrycja Cupiał, Nina Godusławska, Katarzyna Jakubiak, Gabriela Lipińska, Szymon Ogrodnik, Emilia Potiopa, Maciej Ratyński oraz Antonina Zwierzchowska wzięli udział w rywalizacji. Jak widać na zdjęciach był to bardzo wyczerpujący bieg, ale na pewno przyniósł uczestnikom wiele satysfakcji.


Wycieczka na Kaszuby

9 maja wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę na Kaszuby. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Toruń oraz wzięliśmy udział w grze miejskiej pt. ?Tajemnice Meriana?. Kolejnym punktem naszej podróży było Centrum Astronomii UMK w Piwnicach, gdzie zobaczyliśmy największy w Europie radioteleskop oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat astronomii i pracy astronoma.

Drugiego dnia wyruszyliśmy z samego rana do Gdyni, gdzie po spacerze po Skwerze Kościuszki zwiedzaliśmy Dar Pomorza. Bardzo ekscytującą i wymagającą sprawności fizycznych przygodą była wizyta w Kolibki Adventure Park, gdzie pod okiem instruktorów musieliśmy pokonać trasę, wykonując kilkanaście przygotowanych dla nas zadań. Pod koniec dnia wybraliśmy się do Gdańska na spacer po starówce.

Trzeci dzień był dla nas interesującą lekcją historii. Najpierw z przewodnikiem zwiedziliśmy zamek w Malborku, a następnie odwiedziliśmy Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie.


Jaka Książka cd.

25 kwietnia wybraliśmy się do Fundacji Szkatułka na kolejną część warsztatów czytelniczych. Tematem przewodnim pierwszej części spotkania był motyw władzy w literaturze. Słuchaliśmy z zaciekawieniem wykładu przygotowanego przez Panie. Okazało się, że my również mamy sporą wiedzę na ten temat. W drugiej części spotkania musieliśmy wykazać się dużą kreatywnością oraz umiejętnościami aktorskimi. Podzieleni na grupy tworzyliśmy własne historie zawierające wcześniej wylosowany motyw. Następnie w formie krótkich inscenizacji przedstawialiśmy je widowni. Mieliśmy przy tym dużo zabawy.


Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Już niedługo w naszej szkole rozpocznie się kolejna edycja kampanii ?Rowerowy Maj?. W ramach przygotowań do niej wzięliśmy udział w warsztatach, dzięki którym przypomnieliśmy sobie zasady zachowania bezpieczeństwa na drogach, znaki i przepisy drogowe oraz sposoby zabezpieczania rowerów przed kradzieżą. Dzięki tym pouczającym lekcjom będziemy czuć się pewnie i bezpiecznie na drogach podczas majowej rywalizacji.


Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca w naszej szkole przywitaliśmy długo wyczekiwany pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji zorganizowane zostały dla nas liczne atrakcje. Dzień zaczęliśmy od konkursu żonglerki. Naszą klasę reprezentowali: Antonina Zwierzchowska i Aleksander Wojeński. Następnie chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie ?Mam Talent?. Trzymaliśmy mocno kciuki za naszą koleżankę Katarzynę Jakubiak, która odważyła się wystąpić przed wszystkimi i zaśpiewała piosenkę. Po zakończeniu występów mogliśmy odpocząć oglądając ulubione filmy.


Święto chłopców

My po prostu lubimy wspólne świętowanie! 10 marca przypada Światowy Dzień Mężczyzn, o czym pamiętały dziewczynki z naszej klasy. Z tej okazji przygotowały dla chłopców życzenia oraz słodycze. Radość i zaskoczenie na twarzach chłopców można dostrzec na zdjęciach.


Dzień Kobiet

8 marca był wyjątkowym dniem dla dziewczynek z naszej klasy. Chłopcy postanowili zrobić koleżankom niespodziankę i z okazji ich święta złożyli im wspólnie życzenia, po czym poczęstowali je słodkościami, wśród których były nawet pieczone przez nich samych babeczki. Dziewczynki nie kryły radości oraz przyznały, że był to bardzo miły gest ze strony chłopców.


Film ?Cudowny chłopak?

22 lutego w ramach Edukacji Filmowej wybraliśmy się do kina na film pt. ?Cudowny chłopak?. Wzruszająca historia Auggiego Pullmana była dla nas nie tylko rozrywką, ale również lekcją tolerancji, empatii, budowania przyjacielskich relacji oraz akceptacji siebie i innych. Przekonaliśmy się, że nasze piękno nie zależy od wyglądu zewnętrznego, a od tego co każdy z nas ma w sobie. Z pewnością historia chłopca utkwi w naszej pamięci na długo.


Koniec I semestru

Podczas apelu podsumowującego I semestr okazało się, że ze średnią 4.43 nasza klasa zajmuje III miejsce w szkole pod względem wyników w nauce. Była to dla nas radosna wiadomość. Sukces ten zawdzięczamy wytrwałej i pilnej pracy każdego ucznia naszej klasy. Co więcej, siedem uczennic z najlepszymi wynikami: Emilia Potiopa, Maja Pokój, Antonina Zwierzchowska, Pola Iwańska, Gabriela Lipińska, Maja Stegner oraz Oliwia Piątek wpisały się do szkolnej księgi. Pani Dyrektor poinformowała również, że Emilia Potiopa, Maja Pokój oraz Antonina Zwierzchowska otrzymały stypendium, a Szymon Buczyński i Emilia Potiopa nie opuścili ani jednego dnia nauki w I semestrze.

Cieszymy się z naszych osiągnięć i mamy nadzieję, że powtórzymy ten sukces w następnym semestrze.


Warsztaty muzyczno-taneczne

5 stycznia uczestniczyliśmy w warsztatach muzyczno-tanecznych pt. ?Różne style tańca XXI wieku? zorganizowanych w naszej szkole. Podczas występu tancerze zaprezentowali nam takie style tańca jak hip hop, taniec współczesny czy house dance. Zachęcili też wszystkich do wspólnej zabawy, a niektórzy uczniowie mieli nawet możliwość zaprezentowania swoich umiejętność tanecznych na parkiecie.


Świąteczny piątek

Piątek 22 grudnia od rana był dla nas świątecznym dniem. Był to dzień który zaczęliśmy od złożenia sobie życzeń. Następnie w bardzo miłej atmosferze usiedliśmy przy wspólnie przygotowanym wigilijnym stole. Kolejną atrakcją tego dnia było obejrzenie szkolnych jasełek. Podczas przedstawienia trzy uczennice z naszej klasy: Maja Pokój, Gabriela Lipińska oraz Antonina Zwierzchowska zaśpiewały kolędy razem ze szkolnym chórem. Na koniec mięliśmy możliwość posłuchania koncertu muzyki góralskiej, posłuchania opowieści oraz podziwiania góralskich strojów.


Warsztaty ?Jaka książka?

18 grudnia wzięliśmy udział w pierwszych warsztatach czytelniczych pt. ?Jaka książka? organizowanych przez Fundację Szkatułka. Celem zajęć jest rozmiłowanie uczniów w czytaniu książek, ukazanie im korzyści płynących z czytania oraz zachęcanie ich do jak najczęstszego sięgania po książkę. Okazało się, że uczniowie naszej klasy mają dużą wiedzę na temat literatury dziecięcej. Podczas zajęć wszyscy aktywnie tworzyli własne historie, które następnie przedstawiali w formie teatrzyków, mając przy tym dużo satysfakcji i zabawy. Mięliśmy również okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat przedwojennej Warszawy z opowieści i prezentacji przygotowanych przez Panie.


Happening antysmogowy

8 grudnia wyruszyliśmy na ulice Falenicy, aby zwrócić uwagę mieszkańców na coraz większy problem zanieczyszczenia powietrza. W ramach projektu ?Zamaskuj smog? zorganizowaliśmy happening, podczas którego ubrani w maski rozdawaliśmy ulotki oraz prezentowaliśmy antysmogowe hasła na wcześniej przygotowanych transparentach. Wierzymy, że takie akcje uświadomią ludziom jak ważna jest walka ze smogiem i przyczynią się do poprawy jakości powietrza.


Mikołajki

Każde dziecko wie, że 6 grudnia to jeden z najfajniejszych dni w roku. Właśnie tego dnia obchodziliśmy w naszej klasie mikołajki. Każdy z uczniów zamienił się w Mikołaja i przygotował upominek-niespodziankę dla wcześniej wylosowanej osoby. Widać po uśmiechach uczniów, że prezenty sprawiły im radość. Niektórzy pamiętali, że tego dnia króluje kolor czerwony i założyli czerwone ubrania oraz ozdoby nawiązujące do tego święta.


OPERA

28 listopada wraz z innymi uczniami klas czwartych wybraliśmy się do Warszawskiej Opery Kameralnej na spektakl pt. Czary Pana Dulkamary oparty na operze Napój Miłosny G. Donizettiego. Była to opowieść o uczuciach głównych bohaterów Adiny i Nemorina, którym towarzyszył tytułowy bohater-wędrowny znachor Dulkamara. Mieliśmy możliwość podziwiania pięknej muzyki oraz sztuki pantomimy. Duże wrażenie zrobiły na nas również kostiumy aktorów.


ZAMASKUJ SMOG

15 listopada w naszej szkole odbyło się przedstawienie zorganizowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 w Lublinie w ramach projektu Zamaskuj Smog wspieranego przez fundację ONICO. Dzięki naszym gościom w bardzo ciekawy sposób dowiedzieliśmy się, jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na nasze zdrowie i życie, oraz jak ważne jest dbanie o środowisko. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali maski antysmogowe, które mają chronić ich przed smogiem.


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 13 X odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Dzień ten był ważny nie tylko dla pierwszaków, ale również dla uczniów naszej klasy. Aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy, czwartoklasiści przygotowali dla swoich młodszych kolegów upominki z okazji ich święta. Podarowali im własnoręcznie zrobione łańcuszki z cukierków oraz kolorowe okładki na legitymacje szkolne. Co więcej, w części artystycznej Maja Pokój wyrecytowała wiersz przygotowany specjalnie na tę okazję.


DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września obchodzony jest  Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z naszej klasy postanowiły przygotować dla kolegów niespodziankę. Wspólnie przedstawiły napisany przez siebie wiersz i złożyły kolegom najserdeczniejsze życzenia. Na koniec poczęstowały chłopców pysznym ciastem przygotowanym specjalnie na tę okazję. Chłopcy byli mile zaskoczeni i nie ukrywali radości z zaangażowania koleżanek w organizację ich święta.


SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jak co roku w naszej szkole przeprowadzona została akcja ?Sprzątanie Świata?. Uczniowie naszej klasy zaopatrzeni w rękawice i worki zbierali śmieci na terenie otaczającym szkołę. Wszyscy aktywnie włączyli się w porządkowanie. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie, a jej zadowalające efekty można dostrzec na zdjęciach.

 

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.