1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Klasa VII a


Rok szkolny 2017/2018 – klasa 3


Sukces naszej koleżanki

Julia Dziadak zajęła I miejsce w warszawskim  konkursie  plastycznym ?Rowerowy maj moimi oczami?. To kolejny sukces Julki, w zeszłym roku też zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie. Gratulacje!


Wycieczka dwudniowa

5 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę dwudniową do Bałtowa, Krzemionek i Nowej Słupi.


Dzień Dziecka

30 maja braliśmy udział w festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Jednostkę Wojskową w Wesołej. Żołnierze przygotowali wiele atrakcji.


Sukces naszej koleżanki

Nina Wesołowska zajęła II miejsce w XI Dzielnicowym Konkursie z Języka Angielskiego. Gratulujemy!


Sadzimy drzewa

9 maja sadziliśmy drzewa w lasku przed szkołą.


Z wizytą na Politechnice

24 kwietnia uczestniczyliśmy w zajęciach pokazowych przeprowadzonych przez dra Bogdana Dziadaka (tatę Julii) w Instytucie Elektrotechniki Teoretycznej i Systemów Informacyjno-Pomiarowych na Politechnice Warszawskiej. Największe wrażenie zrobiły na nas wyładowania elektryczne. Podobał nam się także Gmach Główny Politechniki.


Mobilna pracownia komputerowa

Cieszymy się, że na wybranych lekcjach będziemy mogli korzystać z mobilnej pracowni komputerowej.


Wizyta w zakładach owocowo-warzywnych

9 marca odwiedziliśmy zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego Eurosad.


Zawody samolotowe

Chłopcy zorganizowali  klasowy konkurs samolotowy. Zawody wygrał Wojtek. Samolot wykonany przez niego poleciał najdalej.


Bezpieczna droga do szkoły

23 marca uczestniczyliśmy w zajęciach o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i roli odblasków.


Warsztaty edukacyjno-profilaktyczne

16 marca uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjno- profilaktycznych o higienie jamy ustnej i zdrowym odżywianiu.


Konkurs hula-hop

9 marca odbył się klasowy konkurs kręcenia  kołem. Najdłużej kołem kręcą: Diana, Klara, Mateusz i Bogumił.


Dzień kobiet

Staś i Adaś przygotowali niespodziankę dla swoich koleżanek. Były to laurki z życzeniami.


Albumy o Warszawie

W ramach zajęć związanych z poznawaniem naszej stolicy wykonaliśmy albumy o Warszawie.


Nasza klasa


Kolejny sukces w naszej klasie

Julia Dziadak zajęła III miejsce w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym ?KARTKA ŚWIĄTECZNA Z DZIELNICY WAWER?. Gratulacje!


Żeglarskie trofeum

2 grudnia w Przywidzu nasz kolega Ignacy Świątecki odebrał nagrodę za II miejsce w Żeglarskim Pucharze Kaszub. Było to posumowanie cyklu regat trwających przez całe wakacje na Pomorzu. Ignacy startował w klasie Optimist O, w której brało udział 56 zawodników z różnych klubów żeglarskich.
Żeglarski Puchar Kaszub to unikalny cykl dwudniowych regat integrujących lokalne społeczności kilku gmin: Kartuz, Chmielna, Kosakowa, Sierakowic, Somonina i Stężycy. Odbywa się on pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego pana Mieczysława Struka, we współpracy z Starostwem Powiatowym w Kartuzach i Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Głównym założeniem Żeglarskiego Pucharu Kaszub jest aktywizacja lokalnych środowisk na rzecz stworzenia warunków do szkolenia i współzawodnictwa dzieci w klasie Optimist na różnych poziomach wyszkolenia żeglarskiego.


Warsztaty świąteczne

To już tradycja, że przed kiermaszem szkolnym odbywają się w naszej klasie warsztaty plastyczne. W tym roku  zrobiliśmy renifery, aniołki, pocztówki z bałwankiem i Mikołaje. Dziękujemy pani Marzenie Michalskiej za pomoc i pani Beacie Dziadak za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.


Orzeł czy reszka ? gdzie zwierzak mieszka?

29 listopada byliśmy w Centrum Pieniądza NBP. Braliśmy udział w zajęciach poświęconych monetom i ich budowie. Rozwiązując zagadki szukaliśmy zwierząt ukrytych na monetach z całego świata.
E. Kostrzewa


Kolejny sukces naszego kolegi!

Boguś zajął I miejsce w Mistrzostwach Warszawy w ramach Grand Prix Dzielnicy Wawer w sumo. Gratulujemy!

E. Kostrzewa

Tak walczył Boguś


Zajęcia komunikacyjne

9 listopada braliśmy udział w zajęciach komunikacyjnych w ramach projektu ?Nasza wspólna sprawa ? ekologiczna Warszawa?. Obejrzeliśmy film o zasadach korzystania z komunikacji miejskiej. Później poznaliśmy wszystkie tajemnice autobusu elektrycznego. Na koniec otrzymaliśmy upominki.

E. Kostrzewa


Sukces naszego kolegi!

Bogumił Lisowski zdobył II miejsce w Mistrzostwach Warszawy w ramach Grand Prix Dzielnicy Wawer i Mistrzostw Mazowsza w sumo. Gratulujemy!
E. Kostrzewa


Wizyta w Muzeum Narodowym

4 października byliśmy w Muzeum Narodowym. Uczestniczyliśmy w zajęciach ?W malarskiej pracowni?. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, co każdy malarz powinien wiedzieć o sztuce malowania, jak wyglądała pracownia malarska oraz jakich narzędzi używa artysta do tworzenia swoich prac. Zobaczyliśmy wiele pięknych obrazów.

E. Kostrzewa


Spotkanie z pisarką

11 października gościła w naszej szkole autorka książek dla dzieci ? Jolanta Horodecka-Wieczorek. Pisarka ma w swoim dorobku książki fantastyczne, bajki i bajeczki. W trakcie spotkania dzieci z klas O-III wysłuchały bajki ?O kosmicznym ludku w babcinym ogródku? oraz otrzymały książeczkę z autografem autorki. Spotkanie nawiązywało do tematu ochrony środowiska.
E. Kostrzewa


Rok szkolny 2016/2017 – klasa 2


Odwiedziny klasy 2a w Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii

13 czerwca klasa 2 a odwiedziła Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii. Dzieci poznały podstawowe zagadnienia dotyczące kultury Japonii. Obejrzały film o japońskiej szkole oraz nauczyły się podstaw origami.


Klasa 2a z wizytą w siedzibie Polskich Linii Lotniczych ?LOT?

10 kwietnia klasa 2 a wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT w ramach programu LOT Kids. Dzieci miały możliwość odwiedzin siedziby LOT-u, hangaru należącego do LOT AMS oraz terminala na Lotnisku im. Fryderyka Chopina wraz z  tarasem widokowym. Pierwsza część warsztatów miała na celu zapoznanie dzieci z zasadami i przepisami panującymi na lotnisku i w samolocie. Po zakończeniu pierwszej części zajęć dzieci i opiekunowie otrzymali ?odzież ochronną?. Następnie udali się do hangaru AMS LOT, w którym serwisowane są samoloty. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć samoloty. Ostatnia część wycieczki to wizyta na lotnisku. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły lądujące i startujące samoloty. To była wycieczka pełna wrażeń.


?SKARBIEC KRÓLA JEGOMOŚCI?

10 marca klasa II a uczestniczyła w zajęciach muzealnych ?SKARBIEC KRÓLA JEGOMOŚCI?. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, że skarbem bywa nie tylko złoto i srebro. Cenne są wartości niematerialne: zdrowie, wiedza, talent, przyjaźń.


OZDOBY CHOINKOWE 2A

8 grudnia  klasa 2 a wykonywała ozdoby choinkowe. Mamy zorganizowały materiały i uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Dziękujemy paniom: Joannie Targańskiej, Annie Bambynek i Beacie Dziadak. Ozdoby będzie można kupić w czasie kiermaszu.


WYCIECZKA DO ZAMKU KRÓLEWSKIEGO

6 grudnia klasy 2 a i 2 b pojechały na wycieczkę do Zamku Królewskiego. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej? PORTRET KRÓLA JEGOMOŚCI?. Oglądali uważnie różne rodzaje portretów królewskich i w ten sposób poznali insygnia władzy królewskiej i symbolikę kolorów. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia plastyczne.


Wycieczka do Domu Spotkań z Historią

15 listopada klasa 2 a wzięła udział w warsztatach historyczno ? plastycznych? Symbole w Warszawie?.


Lekcja historii w 2 a

10 listopada klasa 2 a spotkała się z panią Barbarą Krzyżagórską, która opowiedziała o losach swojej rodziny i pokazała rodzinne pamiątki. Spotkanie nawiązywało do Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem. Dziękujemy za spotkanie.


Klasy 2a i 2b w Centrum Kultury Koreańskiej

Celem wizyty w Centrum było poznanie kultury Korei. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o tym odległym  kraju. Przymierzały stroje, które Koreańczycy zakładają w czasie świąt. Poznały tradycję  malowania  masek na wsi i koreańskie pismo.

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.