przewiń do treści

Sport w naszej szkole

ROK SZKOLNY 2019/2020


Młodzieżowe Mistrzostwa Warszawy w Piłce Siatkowej

W dniach 9–10 marca 2020 r. w Warszawie odbyły się zawody finałowe  Młodzieżowych Mistrzostw Warszawy w Piłce Siatkowej.

Zapraszamy do przeczytania relacji z zawodów napisanej przez uczniów na blogu szkolnym.

Gratulujemy!


Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Sportach Zimowych

Sreberka!

W czwartek 27 lutego 2020 r. dziewczynki z rocznika 2007 i młodsze wystartowały w drużynowych Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Sportach Zimowych „Błękitna sztafeta” (w jeździe na łyżwach). Zawody odbywały się na Lodowisku OSiR Wawer w Aninie. Dziewczynki musiały ukończyć cztery konkurencje w jeździe na łyżwach. Pierwszą z nich był wyścig w jeździe przodem. Drugą był wyścig w jeździe do tyłu. Kolejną – jazda slalomem i ostatnią – jazda w ósemkę. Zacięta walka toczyła się w każdej z konkurencji. Nasze zawodniczki walczyły o każdą sekundę. Ostatecznie uplasowały się na drugim miejscu uzyskując tytuł Wicemistrzyń Dzielnicy Wawer. Nasze sreberka to: Zosia Jakubaszek, Hania Jakubaszek, Iza Hajzik, Magda Pruszyńska, Kornelia Zielińska i Matylda Zielińska. Warto tutaj dodać, że najmłodszą uczestniczką Mistrzostw była Matylda Zielińska, która jeździła tak szybko, że wygrywała pojedynki ze starszymi koleżankami z innych szkół.

Wielkie gratulacje! Liczymy na Was za rok! 😀


Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Piłce Siatkowej Dziewcząt

W dniu 6 lutego 2020 roku uczennice klas VII – VIII wzięły udział w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Piłce Siatkowej. Dziewczęta stoczyły wyrównaną walkę ze szkołami sportowymi. Ostatecznie zajęły IV miejsce. W przyszłym roku szkolnym postaramy się zawalczyć o wyższą lokatę, ponieważ dziewczynki są dobrze zmotywowane do pracy i nie brakuje im zapału oraz woli walki. Obecnie systematycznie uczęszczają na przerwy sportowe, podczas których doskonalą swoją grę w siatkówkę. Brawo dziewczynki!


Mamy to!

MISTRZOSTWO Dzielnicy Wawer w Piłce Siatkowej Chłopców Młodzieży!

Dnia 5.02.2020 roku nasz szkolny zespół w składzie: Bartosz Składanek, Patryk Wilk, Joshua Dudman, Kacper Skrzeczkowski, Michał Trossowski, Oskar Okrzeja, Jędrzej Grzywacz, Krzysztof Wieszczek, Marcel Wilk, Maciej Wilczyński i Sebastian Cieślewicz, wygrał Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Piłce Siatkowej. Chłopcy stworzyli zgrany zespół. Walczyli do ostatniej piłki. W meczu o Mistrzostwo pokonali trudnego przeciwnika, czyli Szkołę Sióstr Felicjanek. Nasza drużyna zakwalifikowała się do Warszawskiego Finału WOM. Rozgrywki zaplanowane są na marzec. Jesteśmy z Was dumni, chłopcy, i gratulujemy Wam tak ważnego sukcesu!

Zapraszamy do przeczytania szczegółowej relacji z turnieju na blogu uczniowskim.


Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Piłce Koszykowej Chłopców rocznik 2005-2006

Dnia 15.01.2020 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Piłce Koszykowej Chłopców w kategorii młodzieży. Niestety nie udało nam się wyjść z fazy grupowej. W eliminacjach trafiliśmy na dwa najmocniejsze zespoły – SP 204 oraz SP Felicjanki i mimo bardzo dobrej gry nie udało nam się awansować do finałów. Grającym chłopcom należą się gratulacje za waleczność, postawę i godne reprezentowanie naszej szkoły.


Lekkoatletyczne Halowe Zawody Mikołajkowe Dla Dzieci na warszawskiej AWF

Pierwszy raz w historii naszej szkoły i UKS Falenica 8 grudnia 2019 roku dzieci wzięły udział w halowych zawodach lekkoatletycznych na warszawskim AWF-ie w hali im. Janusza Kusocińskiego. Wszyscy startujący uzyskali swoje pierwsze halowe rekordy życiowe. Wielkie gratulacje i brawa!


Otwarte zajęcia lekkoatletyczne

W sobotę 7.12.2019 roku w SP 124 odbyła się impreza „Zorientowani na Świętego Mikołaja” zorganizowana m. in. przez Urząd Dzielnicy Wawer oraz UKS Falenica, podczas której oprócz zawodów z orientacji sportowej i innych zabaw nasi nauczyciele Małgorzata i Andrzej Gawenda poprowadzili zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci, podczas których można było skakać o tyczce, w dal, wzwyż, biegać przez płotki, startować z bloków startowych, rzucać do celu piankowym oszczepem, ćwiczyć na drabince koordynacyjnej jak i rozwiązywać quizy lekkoatletyczne. Najbardziej zaangażowane dzieci otrzymały drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.


Miting Lekkoatletyczny im. Juliusza Kuleszy

Dzieci trenujące lekkkoatletykę w UKS Falenica i uczestniczące w programie Lekkoatletyka dla Każdego w sobotę 5.10.2019 roku wystartowały w Mitingu Lekkoatletycznym im. Juliusz Kuleszy na stadionie SP 92, ul. Przasnyska 18. Rywalizowały na dystansach 60m i 300m oraz w skoku w dal. Dla części z nich był to pierwszy start w prawdziwych zawodach lekkoatletycznych i wiele z nich uzyskało swoje pierwsze rekordy życiowe. Wielkie brawa!


Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w szachach dzieci

Drużyna szkolna w składzie: Magdalena Pruszyńska, Antoni Budziszewski, Tomasz Skowroński, Mikołaj Potiopa w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Szachach w dniu 23.10.2019 roku zajęła II miejsce. Gratulacje!


XII Wawerski Trójbój Lekkoatletyczny

Dnia 9.10. 2019 roku na stadionie OSIR „Wawer” przy ul. Starego Doktora 1 startowaliśmy w XII Wawerskim Trójboju Lekkoatletycznym zorganizowanym przez UKS Wawer ZS 70 i SP 204. W zawodach udział wzięło 17 drużyn z Wawerskich Szkół Podstawowych (SP 124, SP 195, SP 76, SP 204).
Każda drużyna składała się z 6 zawodników lub zawodniczek w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej z roczników 2007/2008 i starszej roczniki 2009/2010, którzy startowali na dystansie 60 m, w skoku w dal oraz rzucie piłką palantową. Uzyskane rezultaty przeliczane były na punkty. Medalami udekorowano po trzy najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców, które zebrały największą ilość punktów. Nasza reprezentacja spisała się super, zajmując następujące miejsca w poszczególnych kategoriach: dziewcząt młodszych: miejsce II, dziewcząt starszych: miejsce III i VII, chłopcy młodsi: miejsce III, chłopcy starsi: miejsce II.
Szkoły dodatkowo za zajęte wysokie miejsca zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi w postaci sportowego sprzętu lekkoatletycznego.
Przyznano również nagrody indywidualne za uzyskanie najlepszego rezultatu w każdej z konkurencji lekkoatletycznych w obu kategoriach wiekowych. Z naszej szkoły w kategorii młodszej piłeczką palantową najdalej rzucili Ada Cupiał (22,50 m) oraz Wiktor Zieliński (34 m).
Ogromne gratulacje dla wszystkich!


Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w piłce nożnej chłopców z roczników 2006, 2005

Podczas rozgrywanych w dniu 30.09.2019 Mistrzostw Dzielnicy Wawer w Piłce Nożnej Chłopców w kategorii młodzieży nasza drużyna w składzie: Bartosz Składanek, Joshua Dudman, Kacper Skrzeczkowski, Marcel Wilk, Patryk Wilk, Piotr Kowalczyk, Jędrzej Grzywacz, Adrian Boruta, Stanisław Kowalczyk Plewa, Michał Trossowski, Tomasz Jakubaszek wywalczyła III miejsce .
Ogromne gratulacje, chłopcy!


Biegi w hołdzie Janu Pawłowi II

Dnia 15.09.2019 roku na terenie naszej szkoły odbyły się XV Biegi w hołdzie Janowi Pawłowi II. Jak co roku naszą szkołę reprezentowała liczna grupa dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Dziękujemy wszystkim za start!


Finał indywidualnych biegów przełajowych

Dnia 2.10.2019 roku na Akademii Wychowania Fizycznego podczas zawodów finałowych w indywidualnych biegach przełajowych bardzo dobrze zaprezentowali się:

Dziewczynki rocznik 2008: Jadwiga Kierdal miejsce 48;
Chłopcy rocznik 2006: Adam Lewtakowski miejsce 8, Michał Trossowski miejsce 30;
Chłopcy rocznik 2005: Joshua Dudman miejsce 10, Bartosz Składanek miejsce 30.

W klasyfikacji szkół warszawskich w zawodach finałowych kategorii chłopców rocznik 2005-2006 nasza szkoła osiągnęła ogromny sukces zajmując miejsce I i tym samym przyczyniając się również do sukcesu całej dzielnicy, która zajęła również miejsce I.

Dwóch zawodników zakwalifikowało się do kolejnego etapu wojewódzkiego, który odbędzie się na wiosnę. Są to Adam Lewtakowski oraz Joshua Dudman. Trzymamy kciuki!


Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w indywidualnych biegach przełajowych

Dnia 16.09.2019 roku liczna reprezentacja szkoły (30 osób) wystartowała w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Dzieci z roczników 2008 i 2007 biegały na dystansie 800 m, a młodzież roczniki 2006 i 2005 startowała na dystansie 1000 m. Wszystkie biegi odbywały się na terenach leśnych PKS w Radości.

Poniżej zestawienie najlepszych wyników:
Dziewczynki rocznik 2008: Jadwiga Kierdal miejsce 10, Julia Domurat miesce 35;
Dziewczynki rocznik 2007: Patrycja Smaga miejsce 18, Julia Cielebąk miejsce 20, Barbara Skiendzielewska miejsce 21, Weronika Ciemniewska miejsce 27, Anna Jarzębska miejsce 30, Marta Kowalczyk miejsce 31, Emilia Potiopa miejsce 37;
Chłopcy rocznik 2007: Jakub Skrzeczkowski miejsce 29;
Dziewczynki rocznik 2006: Ada Czuk miejsce 2, Emilia Nowak miejsce 10;
Chłopcy rocznik 2006: Adam Lewtakowski miejsce 2, Michał Trossowski miejsce 4, Antoni Włodarczak miejsce 9, Tomasz Jakubaszek miejsce 17;
Dziewczynki rocznik 2005: Maria Niebielska miejsce 8
Chłopcy rocznik 2005: Joshua Dudman miejsce 5, Bartosz Składanek miejsce 7, Dawid Włodarski miejsce 13, Artem Marshlevskyi miejsce 15, Marcel Wilk miejsce 24;

W kategorii chłopców rocznik 2006-2005 w dzielnicy Wawer zostaliśmy sklasyfikowani na miejscu I na 14 szkół.

W kategoriach dziewczynek rocznik 2007-2008 i 2006-2005 zajęliśmy miejsca VII.

Do finałów warszawskich zakwalifikowało się razem 9 uczennic i uczniów z pierwszych dziesiątek w każdej kategorii.


ROK SZKOLNY 2018/2019


Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Mini Piłce Koszykowej Chłopców

9.01.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Mini Piłce Koszykowej Chłopców rocznik 2006 i młodsi, w których nasza drużyna wywalczyła bardzo wysokie II miejsce. W skład reprezentacji weszli: Marcin Trznadel, Michał Trossowski, Tomasz Jakubaszek, Tadeusz Staszkiewicz, Jakub Skrzeczkowski, Kacper Penczonek, Szymon Buczyński, Krzysztof Klimowicz, Jakub Murdza.

Gwiazdą turnieju okazał się Marcin Trznadel, który zachwycił wszystkich obecnych i wzbudził ogólne zainteresowanie zawodników, nauczycieli, trenerów i sędziego.


Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Tenisie Stołowym Chłopców

27 listopada 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Wawer Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Nasz reprezentacja w składzie: Bartosz Składanek, Jakub Jaworski, Piotr Parczewski zajęła miejsce V.


Wawerski Turniej Koszykówki dla klas V

W dniu 16 listopada 2018 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 204 przy ul. Bajkowej 17/21 Uczniowski Klub Sportowy WAWER ZS 70 zorganizował XI Wawerski Turniej Koszykówki dla Szkół Podstawowych.

W imprezie sportowej w kategorii chłopców wzięło udział 7 drużyn z sześciu wawerskich szkół podstawowych (SP 76, SP 204, SP124, SP 195, SP 86 oaz SP „Żagle” ).

Każda drużyna składała się z 8 zawodników. Nasza drużyna nie zakwalifikowała się do finałów. Mamy jednak nadzieje, że zebrane doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

Skład drużyny: Jakub Skrzeczkowski, Kacper Penczonek, Szymon Buczyński, Krzysztof Klimowicz, Jakub Murdza, Aleksander Wojeński, Karol Rzeczkowski, Jakub Teresiński.


XI Wawerski Trójbój Lekkoatletyczny

Dnia 17 października 2018 roku drużyny dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej 124 oraz UKS Falenica działającego przy szkole, wystartowały w XI Wawerskim Trójboju Lekkoatletycznym na stadionie OSIR „Syrenka” w Marysinie Wawerskim. Zawody jak co roku organizowane były przez Uczniowski Klub Sportowy WAWER ZS 70 przy współpracy Dyrekcji SP 204 i OSiR Wawer .

W imprezie sportowej wzięła ogółem rekordowa ilość 24 drużyn liczących 144 zawodników i zawodniczek z Wawerskich Szkół Podstawowych (SP 124, SP 195, SP 76, SP 86, SP 204, SP 28, SP 138) oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Falenica”.

Każda drużyna składała się z 6 zawodników lub zawodniczek w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej ( klasy IV z rocznika 2009 i 2008 ) i starszej ( klasy V-VI z rocznika 2007 i 2006), którzy startowali na dystansie 60m, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Uzyskane rezultaty przeliczane były na punkty. Najlepsze drużyny zostały udekorowane medalami oraz otrzymały nagrody. W kategorii dziewcząt młodszych nasza szkoła uzyskała III m-ce, zaś wśród starszych chłopców nasza reprezentacja wywalczyła I miejsce.


Udział w ogólnopolskim cyklu zawodów „Czwartki Lekkoatletyczne” – dzieci z sekcji UKS Falenica

Startowaliśmy trzy razy w ogólnopolskim cyklu zawodów lekkoatletycznych „Czwartki Lekkoatletyczne”, odbywających się w Otwocku na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 6 ul. Ambasadorskiej 1.

Nasi zawodnicy wielokrotnie stawali na podium zajmując następujące miejsca.


KINDER + SPORT alternatywna lekcja wf z Fundacją Moniki Pyrek

18.09.2018 r. uczniowie klas VIIa i VIIb uczestniczyli w wyjątkowej Interaktywnej Lekcji WF Kinder+Sport zorganizowanej przez Fundację Moniki Pyrek. Projekt miał na celu aktywizację uczestników, wspólne doświadczenie sportu w obecności instruktora i gwiazdy sportu p. Moniki Pyrek z użyciem interaktywnych symulatorów różnych dyscyplin.

Podczas zajęć dzieci korzystały z nowoczesnych interaktywnych urządzeń: sprawdzały z jaką prędkością leci kopnięta przez nich piłka, a z jaką rzucona albo w jakim czasie przebiegną 30 metrów. Ponadto sprawdziły swój refleks. Największą popularnością cieszyła się jazda rowerem z wykorzystaniem okularów VR (Virtual Reality). Kolejną atrakcją był pomiar siły w trakcie przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora oraz wspinaczka po ruchomej ściance.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki, na których autograf złożyła sama Mistrzyni. Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji, zwłaszcza przy ustanawianiu nowych rekordów. Fundacja Moniki Pyrek umożliwiła pokazanie młodym sportowcom, że lekcje wychowania fizycznego nie muszą być nudne, a ich zadowolenie po skończonych zajęciach było najlepszym dowodem, że warto było jechać.


Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W dniu 17.09.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Dziewczynki biegały dystans 800m, a chłopcy 1000m na terenach leśnych w okolicy stadionu PKS Radość. Startowała bardzo liczna 33-osobowa reprezentacja naszej szkoły:

Najlepsze lokaty osiągnęli:

Adam Lewtakowski rocznik 2006 miejsce I,

Michał Trossowski rocznik 2006 miejsce III,

Julia Jakubiak rocznik 2005 miejsce III,

Dominika Łabęcka rocznik 2005 miejsce VII,

Justyna Gugulska rocznik 2004 miejsce VIII.

Cała piątka zakwalifikowała się do Warszawskich Finałów LI WOM odbywających się na Warszawskim AWF i reprezentowała naszą szkołę i dzielnicę na zawodach w dniu 4.10.2018.

uzyskując następujące wyniki:

Adam Lewtakowski miejsce 9,

Michał Trossowski miejsce 13,

Dominika Łabęcka miejsce 57,

Justyna Gugulska miejsce 104.

a Julia Jakubiak pechowo nie dobiegła do mety.

Nasza szkoła została sklasyfikowana na 10 miejscu w Warszawskich Finałach LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych chłopców w kategorii dzieci (rocznik 2006). W samych finałach udział wzięło 110 szkół.

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

1% dla szkoły

Obrazek, 1% dla szkoły

Historię rozbudowy szkoły można prześledzić tutaj.

Obok naszej szkoły powstanie druga w Warszawie hala lekkoatletyczna.

Zapraszamy do śledzenia postępów.