Akcja „Pola Nadziei”

Już po raz drugi nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Zgodnie z nazwą, symbolicznym wyrazem akcji jest sadzenie pól żonkilowych. Akcja ta ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży idei opieki hospicyjnej oraz uwrażliwienie ich na problemy związane z utratą zdrowia. 2 października wolontariusze z naszej szkoły zasadzili żonkilowe Pole Nadziei. Teraz czekamy na wiosnę, by zobaczyć efekty naszej pracy!!!

Warsztaty archeologiczne

2 października odbyły się w naszej szkole warsztaty archeologiczno – historyczne dla klas V. Podczas zajęć uczniowie nie tylko poznali starożytne sposoby przekazywania informacji, ale zobaczyli także, jak wykonuje się papirus, samodzielnie wylepili gliniane tablice oraz spróbowali, przy pomocy stilusów, zapisać tekst na woskowych tabliczkach. Dużo radości sprawiła uczniom nauka pisania gęsim piórem. Na koniec odbył się pokaz lakowania listów.

Nasze sukcesy w konkursie historycznym

Antonina Zwierzchowska i Gabriela Lipińska z klasy 6b zajęły 3. miejsce w Dzielnicowym Konkursie Wiedzy o Józefie Wybickim w XXV LO im. Józefa Wybickiego. Ze strony naszej szkoły opiekę nad konkursem sprawowała p. Justyna Prejs.

Gratulujemy!

Sprzątanie Świata

Jak co roku, nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata”, która odbyła się w piątek 20 września 2019 roku. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, kształtowanie nawyków sprzątania po sobie oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

W dniu akcji wychowawcy klas 4-8 i wychowawcy świetlicy udali się z uczniami na teren wokół szkoły w celu pozbierania porozrzucanych śmieci. Porządkowany był plac szkolny, plac zabaw oraz teren wokół szkoły i sąsiadujące z nim ulice. W tym dniu dopisywała nam słoneczna, choć trochę wietrzna pogoda. Uczniowie swoją postawą pokazali, jak ważne jest dbanie o środowisko, w którym żyją i się wychowują. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy i potrafimy wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska. Dziękuję wszystkim wychowawcom i uczniom za wspólne zaangażowanie się w akcję.

Koordynatorzy

p. Agata Czekaj i p. Karol Michalak

XV Bieg Papieski

W sobotę 14 września nasza szkoła wspólnie z Urzędem Dzielnicy Wawer i Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowała XV Bieg w hołdzie Janowi Pawłowi II. Na imprezę przybyli liczni uczestnicy z różnych szkół wawerskich, a pogoda dopisała – było słonecznie, ale nie za gorąco. Cieszymy, że tylu młodych ludzi tak chętnie bierze w tym wydarzeniu!

Powitanie roku szkolnego 2019/2020

Skończyły się upały, minęły wakacje i oto 2 września znowu stanęliśmy na szkolnym podwórku, by rozpocząć nowy rok nauki. W tym roku jest nas więcej – przyszły do nas trzy klasy pierwsze, a w prawie każdej z pozostałych klas są nowi uczniowie. Mamy też kilku nowych nauczycieli. Pani dyrektor przywitała wszystkich z wielką życzliwością, usłyszeliśmy też życzenia od urzędników dzielnicy Wawer.

Szczególnymi gośćmi uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego byli przedstawiciele wojennego pokolenia – Panie i Panowie, których dzieciństwo upłynęło pod znakiem wojny i trwogi. 80 lat temu, kiedy wybuchła II wojna światowa, nie było im dane dotrzeć do szkoły. Dziś mogli razem z nami powitać nowy rok szkolny i w ten sposób symbolicznie dokończyć swój przerwany marsz sprzed 80 lat.

Wszyscy zobaczyliśmy, że podczas wakacji nowe skrzydło naszej szkoły pokaźnie urosło. Mamy nadzieję, że już na wiosnę będziemy mogli z niego korzystać. Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym!

Zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego

Nowe skrzydło szkoły rośnie w oczach.