1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Świetlica ? rok szkolny 2017/2018

Witajcie po wakacjach, mamy nadzieję, że wypoczęliście i z zapałem ruszycie do nowych konkursów. A oto pierwszy konkurs w tym roku ,, Pocztówka z wakacji ?: technika dowolna, format A-5, termin do 18 września. Zapraszamy !!!!!!!

Rozstrzygnięcie konkursu: I miejsce: Tosia Zwierzchowska IV b, II miejsce: Łucja Sokół IIa, Weronika Wilk IIa, wyróżnienia: Kornelia Zielińska IIIb, Nina Wesołowska IIIa, Wojtek Bambynek IIIa. Serdecznie gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!!!

Świetlica szkolna nawiązała współpracę z oddziałem dziennym CARITAS. Na zaproszenie p. Moniki Gaweł seniorzy przybyli z przedstawieniem ,, Krasnoludki są na świecie ?. Uczniowie oglądali z ogromnym przejęciem i zaciekawieniem.  Seniorzy otrzymali drobne upominki wykonane przez dzieci.Ustalono dalszą formę współpracy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Dnia 11.10.17 odbyło się spotkanie zorganizowane przez p. Agatę Czekaj w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Gościem specjalnym była aktorka Monika Mrozowska. Dzieci ze świetlicy słuchały z dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem. Nie obyło się bez zdjęć i autografów. Ustalone zostały kolejne terminy i kolejne sławne osoby zostały zaproszone. Czekamy z niecierpliwością.

Dnia 17.10.17 w świetlicy odbyły się zajęcia kulinarne prowadzone przez p. Agatę Czekaj. Zajęcia te rozpoczęły co miesięczny cykl takich spotkań. Dzieci pod okiem wychowawców piekły muffinki. Należało przeczytać przepis, dobrać odpowiednie składniki i proporcję. W zajęciach uczestniczyła i pomagała p. Monika Gaweł. Na zakończenie odbyło się dekorowanie i degustacja ?

Uwaga konkurs!!!!! Mini playback show. Zgłoszenia utworów przyjmują panie Monika Gaweł i Agata Czekaj do 5 listopada. Należy przygotować podkład muzyczny. Jury że świetlicy oceni wykonawców oraz wręczy nagrody. Zapraszamy!!!!!!?

Ogłaszamy konkurs ,, Jesienny konkurs plastyczny? technika: dowolna, materiał: suszone liście, kwiaty, termin: do 5 listopada.

I miejsce: Ala Koreniak IIIb, II miejsce: Zosia Witter IIIc, III miejsce: Weronika Wilk IIa. Gratulujemy!!!!!!!!!!!

W świetlicy odbyły się zajęcia dotyczące ZDROWEGO ODŻYWIANIA. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali tablicę o owocach i warzywach . Motto świetliczaków ,, Poczuj pociąg do jarzyn a wszystko co dobre Ci się przydarzy?.

Dnia 9.11.2017 uczniowie ze świetlicy szkolnej z wychowawcą p. Moniką Gaweł wybrali się na wycieczkę do Caritasu na wieczornicę pieśni patriotycznych z okazji 99  rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tam w świetle świec i wspaniałej atmosferze odbyło się spotkanie. Dzieci razem z seniorami wspólnie zaśpiewały znane pieśni patriotyczne. Na zakończenie seniorzy przygotowali słodki poczęstunek. Zostały ustalone dalsze formy współpracy. Spotkanie zakończyło się zapaleniem zniczy pod pamiątkowym dębem w ogrodzie za ofiary w Katyniu. Serdeczność seniorów i tak wspaniałe przyjęcie pozostanie na długo w naszej pamięci.

Sałatka owocowa

 Dnia 15 listopada w świetlicy odbyły się  warsztaty kulinarne , które poprowadziła p. Agata Czekaj. Owoce przyniesione  przez wychowawcę, zostały przez dzieci przygotowane do obróbki wstępnej tzn. dzieci samodzielnie umyły owoce, z których później wspólnie wykonały sałatkę owocową.

Dzieci bardzo chętnie ze sobą współpracowały,  starały się ładnie kroić owoce, by sałatka była apetyczna. Po wykonaniu sałatki przystąpiliśmy do wspólnego konsumowania zdrowych smakołyków. Dzięki tym zajęciom dzieci mogły spróbować rożnego  rodzaju  owoców oraz dowiedzieć się , że owoce są zdrowe i zawierają dużo witamin.

Dnia 16 listopada w świetlicy szkolnej po raz pierwszy odbył się program ?MINI PLAYBACK SHOW? pod kierownictwem p. Agaty Czekaj.

Na imprezę zaprosiliśmy dzieci , które uczęszczają na świetlicę , aby brawami wspierali swoich faworytów.

Wśród zaproszonych gości byli : p. Dyrektor szkoły, vice-dyrektor, oraz wychowawcy  przebywające w świetlicy.

Nasi mali artyści przygotowali znane piosenki, między m.in.: ? Czerwone jagody ? , ?Rosanna? ? utwór Michała Szpaka  itd.

Wykonawcy: Krzyś Grabowski, Ala Koreniak, Tosia Niedbałka, Zuzia Staręga, Nina Wesołowska.

Nasze gwiazdy mogły pochwalić się pięknymi układami choreograficznymi, udaną imitacją śpiewu, a także odpowiednio dobranymi strojami. Program przebiegał w miłej i radosnej atmosferze.

Dnia 21 listopada odbyło się spotkanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom z p. Agnieszką Amaro żoną szefa kuchni Wojciecha Amaro. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze świetlicy szkolnej oraz kl. Ib i IVa. Pani Agnieszka po krótkim powitaniu opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie ?  projektanta wnętrz.

Nasz gość przeczytał dzieciom fragment książki pt. ,,Przygody Bolka i Lolka?. Uczniowie słuchali z ogromnym zainteresowaniem. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły skromny upominek w postaci dyplomu oraz ręcznie wykonanego stroika świątecznego.

Zapraszamy chętne dzieci do udziału w koncercie kolęd pt.,, Zaśpiewajmy maleńkiemu Jezusowi?. Szczegółowe informacje przy zapisie. Termin zgłoszeń od 24 listopada do 1 grudnia.

Zapisy przyjmują wychowawcy świetlicy.

Ogłaszamy świąteczny konkurs plastyczny ,, Kalendarz adwentowy ?: format i technika dowolna. Termin: do 30 listopada. Zapraszamy!!!!!!!!!

Dnia 29 listopada dzieci ze świetlicy uczestniczyły we Wróżbach Andrzejkowych zorganizowanych przez p. Zuzannę Tobiasz i p. Annę Maciak. Było: lanie wosku, karty szczęścia, zabawa z butami, losowanie wykonywanego zawodu w przyszłości, kwiaty. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Uwaga konkurs plastyczny ,, ozdoba choinkowa?. Prace należy składać do 6 grudnia, format i kształt dowolny. Zapraszamy!!!!!!

Rozstrzygnięcie konkursu ,, Kalendarz adwentowy?:

I miejsce: Oliwia Rajczykowska IVa

II miejsce; Alicja i Aniela Wyszyńskie IIa i Vb

III miejsce: Wojtek Bambynek IIIa , Kornelia i Matylda Zielińskie IIIb i IIb

wyróżnienia: Victoria i Aleksandra Rutkowskie IIb oraz Weronika Wilk IIa.

Gratulujemy!!!!!!!!!!!

Dn. 6.12.2017 odwiedził nas Św. Mikołaj, który poczęstował grzeczne dzieci cukierkami. Spotkanie zostało uwiecznione na wspólnej fotografii.

Wychowawcy świetlicy również zasłużyli na prezenty mikołajkowe. Rodzice podarowali mega pakę artykułów papierniczych do zajęć plastycznych. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy i postaramy się wykorzystać je do pracy z dziećmi.

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego na ,, Ozdobę choinkową?  ? wygrała Sofii Kozii z kl. Ia. Gratulujemy!!!!!!!!!!

Dnia 11,12.17 świetlica szkolna uczestniczyła w kiermaszu bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Radę rodziców z naszej szkoły. Wychowawcy świetlicy wraz z dziećmi przygotowali ozdoby choinkowe, stroiki, choinki, aniołki?.Przygotowane przedmioty zostały sprzedane a za zdobyte fundusze zostaną zakupione nowe gry do świetlicy. Wszystkim kupującym bardzo dziękujemy za wsparcie.

Dn.19.12.17 w świetlicy szkolnej odbył się koncert kolęd, w którym brali udział uczniowie z kl. I-III. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami i drobnym upominkiem. Grał i akompaniował p. M. Sabadasz. Spotkanie przebiegło w miłej świątecznej atmosferze.

Dn.11.01.18 odbyły się zajęcia kulinarne prowadzone przez p. Czekaj ,,ciasteczka karnawałowe?. Uczniowie wspólnie przygotowywali,wałkowali,  wycinali foremkami a na zakończenie odbyła się degustacja ciasteczek.

Poczta Walentynkowa.

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w zabawie z okazji obchodzonych Walentynek. Do 13 lutego, każdy może umieścić w naszej świetlicowej skrzynce samodzielnie wykonaną kartkę walentynkową dla osoby, którą chciałby nią obdarować. Ważne, aby każda kartka miała swojego adresata, by listonosz wiedział komu ją wręczyć 14 lutego. Zapraszamy!!!!!!!!!!!!!!

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym,, ORIGAMI PŁASKIE LUB PRZESTRZENNE NAKLEJONE NA KARTKĘ?. Kompozycję z dowolnych figur, na wybrany temat. Termin do 19 lutego. Zapraszamy!!!!!!!!!!!!!!

Uwaga! Biblioteka publiczna w Aninie ogłasza konkurs plastyczny ,, Czarodziejskie słowa ? uczciwość?. Dzieci wykonują pracę wykazującą postawy uczciwości lub nieuczciwości bohaterów opowiadania

pt.,, Ulica ma cztery rogi? z książki ,, Czarodziejskie słowa?A. Świrczyńskiej. Technika dowolna, format A3., termin do 27 marca 2018, wiek 6 ? 10 lat.

Prace podpisujemy na odwrocie podając imię i nazwisko, wiek, nazwę szkoły i tytuł swojej pracy.

Zapraszamy czekają nagrody dla zwycięzców.

Rozstrzygnięcie konkursu ,,Origami płaskie lub przestrzenne ?:

I miejsce ? Łucja Sokół kl. IIa,

wyróżnienia: Lena Trzebieniak Ib, Alania Koreniak IIIb i Kowalska Helena IIa. Gratulujemy!!!!!

Dn. 21.02.18 na zaproszenie p. Agaty i p. Karola odbyło się spotkanie z aktorką Izabelą Górską a zarazem dyrektorką teatru XL. Pani Iza czytała fragmenty książki ,, Godki śląskie?, złożyła autograf w pamiątkowej księdze gości oraz w w książce ze szkolnej biblioteki. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze świetlicy i kl. IIIc.Ogłaszamy konkurs literacki na najpiękniejszy wiersz o tematyce wielkanocnej. Wiersz powinien być oddany na kartce papieru ozdobionej ramką. Zgłoszone prace przyjmujemy do 19.03.18.

Uwaga Świetlicowy Omnibus. Szukamy chętnych dzieci do udziału w konkursie szkolny omnibus z kl. I ? III. Turniej odbędzie się 21.03.18 w świetlicy szkolnej. Zapraszamy!!!!!

Od 7 marca 2018, w każdą środę odbywać się będą wycieczki ze świetlicy szkolnej do Klubu Kultury Aleksandrów. Zajęcia będą prowadzone metodą Labana (ruchowo ? plastyczne ) w dwóch grupach:

 • I grupa wyjście godz. 8.30, powrót ok. 10.40,
 • II grupa wyjście godz. 13.00, powrót ok. 15.15.  Zajęcia trwają 60 minut. Należy zabrać ze sobą kartę miejską o kapcie na zmianę.Zapisy u wychowawców świetlicy. Zapraszamy!!!!!

Mamy już za sobą pierwsze wyjścia do KK Aleksandrów. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i zmęczone ? pełna ekspresja ruchu poprzez zabawę. Czekamy z niecierpliwością na następne zajęcia.

Za nami kolejne zajęcia w KK Aleksandrów. Przybywa zainteresowanych oraz stałych uczestników zajęć.  Zajęcia odbywają się w każdą środę. Kto jeszcze nie złożył stosownej deklaracji o udziale w zajęciach, należy jak najszybciej to zrobić. Zapraszamy!!!!!

Dnia 21 marca jak co roku, świetlica przygotowała dla klas młodszych obchody I Dnia Wiosny. Marzannę przygotowały dziewczynki z kl. VII c.

Świetlica szkolna zaprasza na kiermasz świąteczny przygotowany przez dzieci i nauczycieli. Ozdoby świąteczne sprzedawane są codziennie w okresie przedświątecznym. Pozyskane fundusze przeznaczymy na gry, zabawki, artykuły papiernicze. W ten sposób staramy się wzbogacać atrakcyjność zajęć oraz wystrój sali świetlicy. Gorąco zapraszamy!!!!!!!!!!!!!!
Wyniki konkursu ,,Wiosna w ogrodzie i na łące?:

I miejsce ? Zoja Grala IIa,

II miejsce ?Magda Pyra II a,

III miejsce ?  Weronika Wilk IIa.

Wyróżnienia: Nela Wyszyńska IIa, Helenka Kowalska IIa, Lidka Sokół Ia. Gratulujemy!!!!!!!!

Dn.15.05.18 odbył się Konkurs Piosenki Ludowej w świetlicy szkolnej przygotowany przez p. Czekaj. Uczestnicy prezentowali wybrane piosenki wraz z przygotowanymi strojami ludowymi.

I miejsce zajęła Łucja Sokół z kl. IIa, II miejsce Ada Wiśniewka IIb i Weronika Wilk IIa,

III miejsce Ola Majek IIIa,  wyróżnienie ? Bogumił Lisowski.  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.  Niektóre talenty wokalne zostały odkryte. Gratulujemy!!!!!


Dn. 24.05.18 odbyły się kolejne zajęcia kulinarne prowadzone przez p. Czekaj. Tym razem dzieci robiły gofry tzn. przygotowały ciasto, smażyły i dekorowały według własnego gustu i smaku.

Dn. 7.06.18 odbyły się kolejne zajęcia kulinarne ,, Zdrowo i kolorowo? przygotowane przez p. Agatę Czekaj. Tym razem dzieci przygotowywały koktajl truskawkowy, oczywiście na zakończenie odbyła się degustacja. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

DN. 4.06.16 (pn) i 7.06.18 (czw) odbyły się 2 wycieczki zorganizowane przez p. Annę Maciak do sali zabaw ,,Fikołki? w Międzylesiu. W wyjeździe uczestniczyły tylko wyróżnione dzieci, które brały udział w konkursach świetlicowych, były grzeczne, pomocne w stosunku do nauczycieli i dzieci. Wycieczka bardzo się spodobała i dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń.


Dn. 13.06.18 (śr) odbyły się już ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym w Klubie Kultury Aleksandrów.

Wychowawcy świetlicy życzą zarówno dzieciom jak i rodzicom zdrowych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!!!!!

Lekcje

 • 1.  08.00 – 08.45
 • 2.  08.55 – 09.40
 • 3.  09.50 – 10.35
 • 4.  10.45 – 11.30
 • 5.  11.45 – 12.30
 • 6.  12.45 – 13.30
 • 7.  13.45 – 14.30
 • 8.  14.40 – 15.25
 • 9.  15.35 – 16.20
 • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie druga w Warszawie hala lekkoatletyczna.

Zapraszamy do śledzenia postępów.