Świetlica

Głównym celem  świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiający wszechstronny i harmonijny rozwój osobowości.

GODZINY PRACY ŚWIETLICY 7.00 – 17.00

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o  wspomożenia naszej działalności poprzez dostarczenie materiałów papierniczych, piśmienniczych, malarskich, gier, itp., które zostaną wykorzystane na potrzeby naszej świetlicy związane z organizacją zajęć. Serdecznie dziękujemy

Wychowawcy świetlicy

wychowawcy swietlicy ich godziny pracy

Archiwum:  | 2015/2016 | 2016/2017 | 2017/2018 | 2018/2019

Rok szkolny 2019/20

Witajcie po wakacjach mamy nadzieje, że odpoczęliście i z zapałem wróciliście do szkoły.

Zapraszamy do pierwszego konkursu plastycznego ,, namaluj wielojęzyczność świat jest taki ciekawy”, format prac a3, A4, technika dowolna, termin do 24.09.2019. Na zwycięzców czekają nagrody, Zapraszamy!!!!!!

W każdy czwartek będą odbywały się zorganizowane zajęcia plastyczne w godz. 8.00 – 10.00. Zapraszamy !!!!!!!

Ogłaszamy konkurs plastyczny ,, Portret mojej Pani„, format A-4, technika dowolna, termin 10.10.19.

Zbieramy liście i kwiaty do suszenia.

Wyniki konkursu ,, Namaluj wielojęzyczność”: wyróżnienia:

Witold Strzelczyk i Jędrzej Strzelczyk oraz Ula Kos. Serdecznie gratulujemy!!!!!!!!!!. Wyróżnione dzieci otrzymały nagrody.

Zapraszamy do udziału w następnym konkursie plastycznym ,, Talerz zdrowia” dotyczącym zdrowego odżywiania. Technika dowolna. Praca powinna zawierać rysunek lub zdjęcie, opis składników i przygotowanie, ułożenie hasła do zjedzenia zdrowego posiłku. termin składania prac do 15 października 2019.

W naszej świetlicy odbywają się również zajęcia plastyczno-techniczne z włóczki. Tym razem było to babie lato w kolorach jesieni.

W świetlicy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej , z tej okazji uczniowie wykonali laurki dla wychowawców.

Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów z kl. 1-3 za zbiórkę materiałów papierniczych, gier, puzzli na rzecz świetlicy.

W kolejny czwartek odbyły się zajęcia plastyczne, tym razem było tworzenie plastoliny do lepienia. Z pianki do golenia i mąki ziemniaczanej dzieci tworzyły nową masę.

Zajęcia kulinarne odbyły się w piątek 11.10.19. dzieci robiły tosty na ciepło: na słono i na słodko. Na słono: ser żółty i ketchup, na słodko: masło orzechowe i banany. Na koniec odbyła się degustacja.

Rozstrzygnięcie konkursu ,, Talerz zdrowia„:

I miejsce Nina Sochacka 1a i Weronika Jędrzejczyk 2b,

II miejsce Jędrzej Strzelczyk 3b,

III miejsce Witold Strzelczyk 1a.

Wyróżnienie: Krysia Sadzińska 1c,

Podziękowanie za udział: Tamara Smaga 2a, Zosia Witer 5c i Nina Piątek 2a. Gratulujemy!!!!!!!!

W naszej świetlicy bawimy się wesoło na placu zabaw. Wykorzystujemy dostępne materiały, dary natury.

Ogłaszamy kolejny konkurs plastyczny ,, Jesienny konkurs plastyczny”.

materiały: suszone liście, owoce, kwiaty,

format: A4,

termin: 31.10.2019.

Kolejne czwartkowe zajęcia plastyczne. Tym razem były bukiety z liści malowane farbami plakatowymi. Prace można obejrzeć na tablicy przy świetlicy.

18 października  gr. dzieci ze świetlicy wzięła udział w zajęciach bibliotecznych w Miedzeszynie, tematem przewodnim był ,,Magia słów”. Pani Renata rozmawiała z dziećmi na temat szanowania książek , zachęcała również do ich czytania, gdyż są bogatym źródłem informacji. Uczestnicy zajęć poznali także jak działa komputerowa obsługa wypożyczalni i czym są worki edukacyjne. Podczas zajęć dzieci miały wypisać na dużych kartkach  z czym im się kojarzą słowa ciepłe i zimne(kolczaste). Na koniec spotkania p. Renatka przeczytała nam fragment książki pt. Jabłka Pana Peabodyego.

Cieszymy się ze spotkania i liczymy na kolejne wizyty. Do zobaczenia w bibliotece!

Rozstrzygnięcie  jesiennego konkursu plastycznego.

Prace nagrodzone:

Jagoda Zielińska 1b, Iga Wesołowska 2b, Nina Sochacka 1a, Nel Grala 1a, Witek Strzelczyk 1a, Matylda Buczkowska 1a, Jędrzej Strzelczyk 3b, Weronika Jędrzejczyk 2b, Misia Lutomska 1a.

Prace wyróżnione:

Gabrysia Wiśniewska 3a, Zosia Andrzejewska 1c, Ola Franaszek 1a, Justyna Salwa 5c, Alicja Więcek 3b, Kuba Majek 3a.

Dziękujemy za udział w konkursie:

Nina Piątek 2a, Ala Bala 1a, Ola Majek 3a.

Czwartkowe zajęcia plastyczno-techniczne z p. Anią i p. Agnieszką.

zajęcia z włóczki z p. Dorotką

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia. Panie ze świetlicy są super!!!!!

Nowe skrzydło szkoły rośnie w oczach.