przewiń do treści

Świetlica

Głównym celem  świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiający wszechstronny i harmonijny rozwój osobowości.


GODZINY PRACY ŚWIETLICY 7.00 – 17.00

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o  wspomożenia naszej działalności poprzez dostarczenie materiałów papierniczych, piśmienniczych, malarskich, gier, itp., które zostaną wykorzystane na potrzeby naszej świetlicy związane z organizacją zajęć. Serdecznie dziękujemy

Wychowawcy świetlicy


wychowawcy świetlicy ich godziny pracy


Archiwum:  | 2015/2016 | 2016/2017 | 2017/2018 | 2018/2019 | 2019/2020


Rok szkolny 2020/2021

 

Szanowni Państwo! W związku z absencją nauczycieli na razie odwołujemy prowadzenie zajęć dodatkowych w ramach świetlicy. O terminie powrotu poinformujemy

                                                kierownik świetlicy oraz wychowawcy

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,, Jesienne drzewo”:

I miejsce – Nina Piątek 3a,

II miejsce – Ala Bala 2a,

III miejsce – Michalina Lutomska 2a.

Wyróżnienie: Nel Grala 2a, Krzysztof Gajewski 2c i Jan Wojtyra 2c. Gratulujemy!!!!!

W poniedziałki odbywają się zajęcia ,, Robótki ręczne”, podczas których dzieci nabywają umiejętności: szycia, robienia na drutach, szydełku, haftowania. Na ostatnich zajęciach dzieci uczyły się praktycznej umiejętności, jaką jest przyszywanie guzików, nawlekanie nitki oraz zawiązywanie supełków. Zajęcia prowadzi p. Elżbieta Barwiejuk. Uczniowie bardzo lubią takie zajęcia i nie mogą się doczekać poniedziałku.

8 października odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne prowadzone przez p. Agnieszkę Majszczyk. Uczniowie wykonali ,,kasztanowe zwierzątka” z kasztanów, plasteliny, wykałaczek oraz innych materiałów. Dzieci były bardzo zainteresowane i z dużą dokładnością wykonywały powierzone zadania. Czekamy na kolejne zajęcia w czwartek.

 

7 października odbyły się zajęcia taneczne, które prowadziła p. Emilka Michniewicz. W zajęciach uczestniczyły dziewczynki z kl. 1-3. Było tam dużo ciekawych figur tanecznych i mnóstwo dobrej zabawy przy muzyce. Czekamy na kolejne zajęcia z niecierpliwością.

Powszechnie wiadomo, iż dzieci charakteryzuje naturalne zainteresowanie światem. Najlepszym sposobem zaspokojenia ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty. I chociaż niektóre z nich wydają się trudne, bo związane z dziedzinami fizyki lub chemii, staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.

5 października w świetlicy odbyły się pierwsze zajęcia z doświadczeniami prowadzone przez p. Agatę Czekaj. Podczas zajęć dzieci miały możliwość obserwowania jak wykonać doświadczenie lub eksperyment, jak również mogły wykonać go samodzielnie. Wykonały: mydło o konsystencji galaretowatej, kolorowe mleko i znikający atrament. Największe jednak zainteresowanie wzbudziło robienie bańki w bańce. Była to świetna zabawa dla wszystkich. Do zobaczenia na następnych zajęciach.

Dn. 5.10.20 odbyły się zajęcia kreatywne o tematyce jesiennej prowadzone przez p. Anikę Wiejachę. Dzieci wykorzystywały wielobarwne jesienne liście do tworzenia prac plastycznych ( Pani Jesień, zakładki do książki z liści, mozaika jesienna).

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

Ogromna prośba do rodziców dzieci, które chcą uczestniczyć w zajęciach ,, Robótki ręczne” oraz zajęcia kreatywne !!!!!!!!. Każde dziecko powinno przynieść swoje szydełko i druty. Jeżeli macie Państwo w domu niepotrzebną włóczkę, mulinę, kordonek, tamborki, kanwę hafciarską, kawałki płótna i igły do haftowania to będziemy ogromnie wdzięczni. Możemy stworzyć z tego wspaniałe zajęcia dla waszych dzieci. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

Zapraszamy wszystkie dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej na zajęcia:

Poniedziałek ,, Robótki ręczne” prowadzone przez p. Elżbietę Barwiejuk (14;

co drugi tydzień ,,dziecięce eksperymentowanie” – p. Agata Czekaj

(13-14),

Wtorek ,, Zajęcia kreatywne” prowadzone przez p. Anikę Wiejachę (13.30-14.30);

Środa ,,zajęcia taneczne” prowadzone przez p. Emilię Michniewicz

(14-15);

Czwartek ,,zajęcia plastyczno-techniczne” prowadzone przez p. Agnieszkę Majszczyk (14-15);

Piątek ,, zajęcia komputerowe” prowadzone przez p. Agnieszkę Kosowską (15.15-16.00).

Zapraszamy!!!!

Dn. 1.10.20 odbyły się kolejne zajęcia plastyczne prowadzone przez p. Anikę. Tym razem były to ludziki z recyklingu. Wykorzystane zostały do tego nakrętki różnego rodzaju. Dzieci były bardzo zaangażowane i zainteresowane.

 

Dn. 23.09.20 odbyły się zajęcia plastyczne prowadzone przez p. Anikę Wiejachę. Zajęcia odbyły się w ogródku szkolnym i wymagały zaangażowania i pomysłowości. Uczniowie tworzyli z kasztanów, żołędzi i szyszek. Było duże zainteresowanie i zaangażowanie. Wykonane prace można było zabrać do domu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

Uwaga ogłaszamy konkurs plastyczny ,, Jesienne drzewo”.

technika: dowolna, format: A4, termin do 16 września. Stawiamy na kreatywność i estetykę pracy. Zapraszamy!!!!!

Dn.21.09.2020 odbyło się spotkanie z panią mgr farmacji Renatę Bobrowską, która przybyła na zaproszenie p. Agaty Czekaj z okazji Dnia Aptekarza. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca aptekarza, jakie studia należy ukończyć i jak odpowiedzialna jest to praca. Oglądali album z ziołami, dowiedzieli się jakie jest zastosowanie ziół w medycynie. Zobaczyli akcesoria niezbędne do przygotowywania leków na zamówienie. Spotkanie było bardzo ciekawe i przebiegło w miłej atmosferze. Uczestniczyli w nim uczniowie z kl. 2a i 2b.

Witajcie po wakacjach. Dawno się nie widzieliśmy. Mam nadzieję, że wypoczęliście po długiej rozłące. Rozpoczynamy pracę w nowym budynku. Mamy więcej miejsca do zabawy i zajęć. Staramy się, żeby zachować zasady bezpieczeństwa podczas pandemii. Prosimy o przestrzeganie zasad, żeby rodzice  wchodzili do budynku szkoły, tylko do wyznaczonego miejsca. Staramy się spędzać dużo czasu na powietrzu, jeżeli tylko pogoda na to pozwoli. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

1% dla szkoły

Obrazek, 1% dla szkoły

Historię rozbudowy szkoły można prześledzić tutaj.

Obok naszej szkoły powstanie druga w Warszawie hala lekkoatletyczna.

Zapraszamy do śledzenia postępów.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej