przewiń do treści

Klasa VII a

Wyjście na łyżwy

W Walentynki wybraliśmy się na miejskie lodowisko w Aninie. Przez dwie godziny wspólnie jeździliśmy na łyżwach, by rozruszać się po feriach. Szkolne wyjście było bardzo udane i jeszcze bardziej nas zintegrowało.


Lekcja geografii w terenie

Podobnie jak w zeszłym roku, w tym również odbyły się zajęcia terenowe z gleboznawstwa dla klas VII. Uczniowie (i uczennice!) dziarsko kopali odkrywkę glebową i starannie badali jej właściwości fizyczne i chemiczne oraz wykonywali wymaz glebowy (stara zasada „brudne dzieci to szczęśliwe dzieci”). Cieszy dobre nastawienie uczennic i uczniów, którzy, mimo że pogoda nam nie sprzyjała, wykazali się prawdziwą geograficzną postawą i humor ich nie opuszczał.


ROK SZKOLNY 2017/2018


Wycieczka do zakładów optycznych

W październiku nasza klasa zwiedziła zakłady optyczne w Józefowie.

Solaris Optics S.A. produkuje precyzyjne elementy optyczne do zastosowań ogólnych, a także elementy i układy specyficzne, o parametrach sprecyzowanych przez zamawiającego.  Pani Agnieszka Gałonzowska i Pan Jarek Gibas przygotowali dla nas wiele bardzo ciekawych stanowisk i warsztatów. Stacja ze spajaniem optycznym cieszyła się chyba największym powodzeniem. Doświadczenia ze światłem także były fascynujące.

Panowie z  działu pomiarów byli pod wrażeniem naszych umiejętności !  Wszystkie grupy poradziły sobie z obliczeniem objętości i szacowaniem masy na podstawie gęstości ciała stałego. Przeliczyliśmy jednostki oraz obliczyliśmy masę, podstawiliśmy  do odpowiednich wzorów.

Na koniec zostaliśmy obdarowani wieloma niespodziankami: pryzmatami, łamigłówkami, balonami i KRÓWKAMI :). Pogoda także nam dopisała. Mieliśmy piękny spacer przez jesienny las.

TO BYŁA BARDZO CIEKAWA I MIŁA WYCIECZKA !

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.40 – 12.25
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.40 – 14.25
  • 8.  14.35 – 15.20
  • 9.  15.30 – 16.15

1% dla szkoły

Obrazek, 1% dla szkoły

Rozbudowa szkoły ruszyła! Teren ogrodzony, dyrektor i nauczyciele kontrolują postępy prac przez okna.

Zapraszamy do śledzenia postępów.

Obok naszej szkoły powstanie druga w Warszawie zadaszona hala lekkoatletyczna.

Zapraszamy do śledzenia postępów.