Klasa II b

W Centrum Nauki Kopernik

6 grudnia byliśmy w Centrum Nauki Kopernik.

Konkurs Pieśni Patriotycznej

14 listopada uczestniczyliśmy w XIV Dzielnicowym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Zajęliśmy II miejsce.

Klasowy konkurs

21 października odbył się klasowy konkurs wiedzy o Warszawie.
I miejsce – Julia Włodarczyk, Antoni Antonowicz i Tadeusz Wiśnicki
II miejsce – Weronika Jędrzejczyk
III miejsce – Pola Wiśniewska i Ewa Fijałkowska
wyróżnienie – Sasza Kovalyk

Warsztaty „Wiem, co jem”

W trakcie warsztatów przygotowaliśmy: sałatkę, pastę i koktajl.

Wizyta w teatrze

1 października byliśmy w teatrze. Oglądaliśmy przedstawienie „Czerwony Kapturek w wielkim mieście”. Spektakl  był  pouczający i zabawny.

Gra miejska

23 września byliśmy w Łazienkach Królewskich.

Klasowy konkurs

6 czerwca odbył się klasowy konkurs szybkiego czytania.
I miejsce Iga Wesołowska
II miejsce Tadeusz Wiśnicki
III miejsce Ewa Fijałkowska
Gratulujemy!

Gra miejska „Pogromcy Bazyliszka”

30 maja byliśmy na Starym Mieście. Mieliśmy do wykonania dużo zadań. Gra wszystkim się podobała.

Przedstawienie dla naszej klasy

23 maja gościliśmy klasę 4 b, która przygotowała dla nas przedstawienie „Bazyliszek”. Podobało nam się, zapraszamy częściej.

Zajęcia komunikacyjne

16 maja braliśmy udział w zajęciach komunikacyjnych w ramach projektu „Nasza wspólna sprawa- ekologiczna Warszawa”.

Warsztaty rowerowe

6 maja wzięliśmy udział  w warsztatach przygotowujących do akcji „Rowerowy Maj”. Poznaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z rowerów.

Sukces naszych kolegów i koleżanki

19 marca zespół w składzie: Anna Perkowska, Jerzy Wernicki i Tadeusz Wiśnicki zajął III miejsce w X Dzielnicowym Konkursie „Chopin też mieszkał w Warszawie”.

Gratulujemy!

Warsztaty muzyczne

14 marca uczestniczyliśmy w warsztatach muzycznych. Graliśmy na bum bum rurkach i na dzwonkach.

Z wizytą w teatrze

21 lutego obejrzeliśmy przedstawienie „Chichotek”, które poprzez występujących w nim bohaterów promowało postawy prospołeczne i asertywne. Spektakl miał charakter interakcyjny. Dzieci brały aktywny udział w „dzianiu się” bajki, w jej tworzeniu. Podczas spektaklu były proszone o pomoc przy wykonywaniu różnych scenicznych działań (wzięły udział w poszukiwaniu zaczarowanych kamieni, w zaśpiewaniu wspólnie piosenki i dodawały odwagi małemu bohaterowi). Dzięki takiej aktywności dzieci stały się „częścią bajki”.

W Domu Spotkań z Historią

17 stycznia pojechaliśmy na wycieczkę do Domu Spotkań z Historią. Uczestniczyliśmy w zajęciach „W co bawił się pradziadek?”.

Magiczny dywan

Lubimy skakać, ćwiczyć i bawić się na magicznym dywanie.

Ozdoby choinkowe

Wykonaliśmy na kiermasz różne ozdoby choinkowe.

Wycieczka do Muzeum Etnograficznego

27 listopada pojechaliśmy do Muzeum Etnograficznego. Braliśmy udział w zajęciach „Na szkle malowane”.

Nowe skrzydło szkoły rośnie w oczach.