przewiń do treści

Klasa II A

Dbamy o nasze bezpieczeństwo

27 IX odbyło się w naszej klasie spotkanie z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” i „Spotkanie z nieznajomym”. Dzieci zostały poinformowane o najważniejszych zasadach poruszania się w miejscach publicznych, obowiązujących pieszych oraz kierowców. Oprócz tego uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się, gdy zostaną zaczepieni przez nieznane im osoby na ulicy, na placu zabaw lub jeśli są sami w domu. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały odblaskowe opaski, które należy nosić poruszając się po ulicach po zmroku.


Cała Polska Czyta Dzieciom

11 X klasa I a w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczestniczyła w spotkaniu z autorką książek dla dzieci panią Jolantą Horodecką-Wieczorek oraz z panią Elżbietą Skrzypek, prezesem zarządu Organizacji Odzyskiwania Opakowań S.A. Uczniowie podczas spotkania wysłuchali czytanej przez pisarkę bajki o kosmicznym ludku, który przestrzegał dzieci przed skutkami zaśmiecania naszej planety. Mówił także o tym, jak należy o nią dbać i co robić, aby ją chronić. Później uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat ochrony środowiska. Dzieci obejrzały film o tym, jak prawidłowo segregować śmieci i dlaczego ma to istotny wpływ na ochronę środowiska. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały książeczkę z osobistą dedykacją od pani Jolanty, za co bardzo serdecznie dziękujemy.


W Fabryce Bombek

9 X klasa I a odwiedziła Fabrykę Bombek „SILVERADO” w Józefowie. Uczniowie zapoznali się z procesem powstawania ozdób choinkowych a następnie samodzielnie ozdabiali otrzymane bombki, które potem zabrali do domu. Dzieci obejrzały również wystawę, na której zostały zgromadzone wszystkie wzory bombek wykonane w fabryce. Każde dziecko otrzymało pamiątkową bombkę. Po „ciężkiej pracy” czekał na nas słodki poczęstunek: ciepła herbata i pączek. Dzieci miały także okazję samodzielnie dokonać zakupów w firmowym sklepiku, musiały przy tym wykazać się umiejętnością planowania wydatków i przeliczania pieniędzy.


Wycieczka do Wilanowa

Klasa I a 19 września wybrała się na wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach przyrodniczych. Spacerując po ogrodach mieli okazję zapoznać się z występującymi tam gatunkami drzew, roślin i zwierząt. Zbierali kasztany i żołędzie z których w domu mieli wykonać jesienne ludki. Tego dnia dopisała nam piękna pogoda, więc dzieci chętnie bawiły się w labiryncie przy fontannie. Na zakończenie pierwszoklasiści uczestniczyli w warsztatach dydaktycznych, dzięki którym zapoznali się z historią Pałacu, bliżej poznały osobę samego Króla, jego żony Marysieńki oraz ich dzieci. Zwiedzając wnętrze rezydencji, uczniowie obejrzeli komnaty królewskie, a wśród nich pokój książąt. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie strojów dworskich. Wycieczkę uważamy za udaną i godną polecenia 😉

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.40 – 12.25
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.40 – 14.25
  • 8.  14.35 – 15.20
  • 9.  15.30 – 16.15

1% dla szkoły

Obrazek, 1% dla szkoły

Wkrótce czeka nas rozbudowa szkoły.

Zapraszamy do śledzenia postępów.

Obok naszej szkoły powstanie druga w Warszawie zadaszona hala lekkoatletyczna.

Zapraszamy do śledzenia postępów.