1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Klasa Va 2018/2019


Rok szkolny 2018/2019


Kolejna wizyta w Fundacji ?Szkatułka?

4 czerwca udaliśmy się na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z Fundacją Szkatułka. Tym razem był to spacer ulicami naszej stolicy, połączony z krótkimi scenkami, jakie mieliśmy do odegrania w określonych, ciekawych punktach zaznaczonych na mapach, które dostaliśmy od organizatorów. Bardzo cieszymy się z tej wyprawy, gdyż był to doskonały moment, aby poznać i utrwalić sobie wiedzę na temat Warszawy.

Mimo że słońce mocno grzało, bawiliśmy się doskonale, czego dowodem są pamiątkowe zdjęcia.


Szkolny festyn

Tegoroczny Szkolny Festyn przebiegał pod hasłem ,,Matematyka?. Było zatem wyjątkowo i niecodziennie. Tak też próbowała się zaprezentować nasza klasa. Spotkanie z Pitagorasem, które przedstawiliśmy zgromadzonej publiczności, było ciekawe i pouczające. Wszystko okrasiliśmy kilkoma matematycznymi piosenkami, z których wynikało, że „Taki duży, taki mały musi matmę znać. Taki gruby, taki chudy umie dodawać.”

Po raz kolejny spędziliśmy wspólnie, radośnie i wesoło czas. Mogliśmy też zaprezentować nasze talenty.


Spotkanie z podopiecznymi Domu Seniora

Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z podopiecznymi Domu Dziennego Pobytu im. Krystyny i Wiktora Powalskich Caritas Diecezji Warszawsko ? Praskiej. Tym razem okazją były uroczystości związane ze Świętym Janem Pawłem II. Przygotowaliśmy kilka utworów związanych z naszym papieżem Karolem Wojtyłą, które wykonaliśmy przed zgromadzoną publicznością, a na deser odśpiewaliśmy ,,Uwierz Polsko?, czym wzruszyliśmy gospodarzy spotkania. Takie chwile zawsze skłaniają do refleksji i zadumy. Cieszymy się, że możemy dostarczyć osobom starszym trochę radości.


Jura Krakowsko-Częstochowska

W dniach 13-15 maja wybraliśmy się na klasową wycieczkę. W planach było wiele ciekawych miejsc i wyjątkowych atrakcji, m.in.: Muzeum w Starym Młynie w miejscowości Żarki, przejażdżka samochodami terenowymi, przygotowanie pizzy, wspinaczkowe zajęcia terenowe, zamek w Ogrodzieńcu i Bobolicach, kręgielnia, wędrówka szlakami w Ojcowskim Parku Narodowym.

Nasze wrażenia doskonale oddają pamiątkowe zdjęcia, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.


Fundacja ?Szkatułka?

To już kolejne spotkanie w Fundacji Szkatułka. Tym razem było poświęcone mitologii. Okazało się, że nasze zainteresowanie tym tematem jest ogromne. Wykazaliśmy się dużą wiedzą, którą mogliśmy wykorzystać podczas zajęć. Krótkie, teatralne inscenizacje wyszły nam znakomicie. Chwilami było bardzo zabawnie. Kolejną odsłonę w ramach programu ?4 x wyobraźnia? uznaliśmy za udaną.


Spotkanie z kulturą

27 lutego wybraliśmy się na spektakl pt. ?Tajemniczy ogród? w reżyserii Cezarego Domagały do Teatru Rampa. Twórcy przedstawienia zadbali o to, by żaden widz się nie nudził. Ciekawe widowisko przygotowane z wielką dbałością o kostiumy, ruch sceniczny, wizualizacje zainteresowało wszystkich. W przedstawieniu zadziwiały nas efekty specjalne, przy których czuliśmy się jak w innym świecie. Muzyka potrafiła zmienić strach w radość, a aktorzy tak dobrze odgrywali swoje role, że aż zapierało nam dech w piersiach.

Wróciliśmy pełni wrażeń i na pewno na długo zapamiętamy ,,Tajemniczy ogród? w wersji teatralnej.


Podsumowanie I semestru

Tradycyjnie w naszej szkole odbyło się podsumowanie pracy uczniów po I semestrze. Okazało się, że w naszej klasie jest się czym pochwalić. Kolejka naszych koleżanek do wpisu do księgi była naprawdę imponująca. Mamy nadzieję, że na koniec roku będzie jeszcze większa.

Wszystkim gratulujemy wysokich wyników w nauce!!!


Wyjątkowe, patriotyczne jasełka!

Cieszymy się, że byliśmy organizatorami tegorocznych jasełek. Jesteśmy przekonani, że uczestniczyliśmy w wyjątkowym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że naszym występem sprawiliśmy radość społeczności szkolnej. To święto na długo pozostanie w naszej pamięci.

Po uroczystości udaliśmy się na zasłużone ciasteczko.


Wigilia klasowa

Uroczyście, nastrojowo i bardzo miło było podczas naszej klasowej Wigilii. Słodki poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd, życzenia, zabawy i oczywiście prezenty ? to wszystko towarzyszyło nam podczas spotkania. Wszyscy poczuliśmy magię Świąt!!!


Fundacja Szkatułka

5 grudnia udaliśmy się na kolejne warsztaty promujące czytelnictwo w Fundacji Szkatułka. To spotkanie było poświęcone podróży. Mogliśmy wykazać się znajomością lektur, w których występuje motyw podróży. Przygotowywaliśmy teatr cieni oraz krótkie scenki, w których wykorzystaliśmy naszą bujną wyobraźnię. Zaprezentowaliśmy się znakomicie. Panie prowadzące zajęcia były zachwycone naszymi pomysłami, ale też umiejętnościami.

Czekamy na kolejne spotkanie na poddaszu!!!


Klasowe mikołajki

mikołajki ? tradycyjna nazwa święta obchodzonego 6 grudnia ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry

W Polsce panuje zwyczaj obdarowywania się tego dnia drobnymi prezentami. Wcześniej odbywa się losowanie osoby, której należy podarować upominek. Wykonaliśmy kartki z naszymi nazwiskami i dokonaliśmy ich losowania. Udało się za pierwszym razem ? co oznacza, że nikt nie wylosował kartki z własnym nazwiskiem. Zgodnie ze zwyczajem panującym w naszej klasie – każdy uczeń krótko opowiedział o tym, czym się interesuje i jaki prezent sprawiłby mu radość.

Rozdanie upominków nastąpi podczas naszej klasowej Wigilii.


Wawerska Parada Niepodległości

W wyjątkowym roku stulecia Niepodległości Polski 11 listopada ulicami Falenicy przeszła huczna Wawerska Parada Niepodległości, w której uczestniczyli przedstawiciele naszej klasy. Zgromadzeni wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza, można było też obejrzeć wystawę prac plastycznych zatytułowaną ?Słynne Polki Stulecia?, w którą zaangażowała się nasza koleżanka Oliwka Rajczykowska.

Radośnie manifestowaliśmy patriotyzm i dumę z dziedzictwa Niepodległej Ojczyzny.


Muzyka afrykańska

Pierwszy tegoroczny koncert sprawił nam wiele niespodzianek. Okazało się, że muzyka afrykańska potrafi wzbudzić wiele emocji. Przez przybyłych gości zostaliśmy zachęceni do śpiewu, klaskania, tupania, ale przede wszystkim do gry na instrumentach ? tradycyjnych bębnach zwanych djembe (czyt. dżembe). Na twarzach wszystkich obecnych widać było ogromną radość, bawiliśmy się doskonale.


Arka czasu

W ubiegłym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu realizowanego przez Fundację Szkatułka, w ramach którego uczestniczyliśmy w cyklu warsztatów. Kontynuując ten program, 15 października odbyliśmy ciekawy spacer ulicami Warszawy. Wcieliliśmy się w postać bohatera książki ?Arka czasu? ? małego żydowskiego chłopca Rafała i przeszliśmy trasę, którą on pokonywał chodząc do biblioteki, kiedy to mieszkał w getcie warszawskim. To bardzo ciekawe doświadczenie wzbogaciło naszą wiedzę na temat tamtych trudnych i tragicznych czasów.


Talent z Wawra

Teatr ?Aplauz? w składzie: Basia Skiendzielewska, Julia Stanisz, Oliwka Rajczykowska, Zosia Wernicka, Zosia Jakubaszek, Hania Jakubaszek, Jadzia Kierdal, Mela Zawadzka, Antek Sekuła, Franek Staszkiewicz i Kacper Penczonek zajął II miejsce na pierwszym festiwalu ?Talent z Wawra?. Burmistrz Dzielnicy Wawer, pan Łukasz Jeziorski, wręczył nam nagrody ? statuetkę i pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i pomagali. Cieszymy się bardzo, gdyż jest to nasz pierwszy sukces na scenie. Mamy nadzieję, że będą kolejne?


Teatr ?Aplauz? na warsztatach

Nasza grupa teatralna zgłosiła się do organizowanego przez Wawerskie Centrum Kultury ?Talent z Wawra?. Okazało się, że po pierwszych przesłuchaniach znaleźliśmy się w grupie finalistów. W ramach przygotowań do finałowego etapu wzięliśmy udział w warsztatach, które prowadził pan Jakub Mróz ? polski aktor filmowy i teatralny. Było to dla nas bardzo ciekawe i pożyteczne doświadczenie. Wszystkie  wskazówki i rady na pewno wykorzystamy podczas naszych występów.


Kogut z Kazimierza

Nowy rok szkolny 2018/2019 już tradycyjnie zaczynamy od „kogutów”. Nasza koleżanka Ola odwiedziła malowniczy Kazimierz i przywiozła słodkości, którymi się z nami podzieliła. Miły gest sprawił nam dużo radości, a przede wszystkim bardzo smakowało 🙂


Klasy I-IV

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.