1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Klasa VII c


Rok szkolny 2020/2021 – klasa 7


Żywa lekcja historii w 7c

27 września braliśmy udział w żywej lekcji historii zorganizowanej w Muzeum II Korpusu Polskiego w Józefowie. To był bardzo przyjemny dzień!!!


Rok szkolny 2019/2020 – klasa 5


W Centrum Nauki Kopernik

28 listopada odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Na miejscu czekały na nas dwa piętra po brzegi wypełnione interaktywnymi eksponatami. Całość podzielona została na strefy tematyczne ? światło, prąd, powietrze. W każdej z nich mogliśmy przeprowadzać eksperymenty, badać, poznawać oraz szukać odpowiedzi na różne pytania. Wszystkie te działania uświadomiły nam, jak ważna jest nauka w codziennym życiu.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w planetarium, gdzie obejrzeliśmy film ?Na skrzydłach marzeń?. To był wspaniały, pełen wrażeń i atrakcji dzień!


Lekcja z Legią

6 listopada uczniowie naszej klasy wzięli udział w nietypowej lekcji matematyki. Zajęcia ?Geometria na boisku? realizowane były na Stadionie Legii Warszawa. Atrakcyjna forma zajęć pozwoliła na uczenie się przedmiotu inaczej niż w szkole. Prowadzący zajęcia starali się udowodnić, że wiedza nie jest czymś abstrakcyjnym, nie jest obowiązkiem, ale częścią codzienności uczniów, a nawet hobby. Po zajęciach zwiedzaliśmy stadion Legii tzw. trasą ?białą?. Byliśmy m.in. na trybunach, w pomieszczeniach dla komentatorów sportowych, w lożach VIP-owskich i w szatni dla drużyn gości.


Bieg Papieski

W sobotę 14 września braliśmy udział w XV Biegu w hołdzie Janowi Pawłowi II. Na imprezę przybyli liczni uczestnicy z różnych szkół wawerskich. Naszą klasę reprezentowało 14 osób.


Rok szkolny 2018/2019 – klasa 4


Rowerowy Maj

Rowerowy Maj już za nami. Nasza klasa zakończyła rywalizację rowerową na II miejscu w szkole z frekwencją 82,1%.


Wycieczka klasowa

W dniach 16-17 maja uczestniczyliśmy w wycieczce na Podlasie. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Białowieżę, gdzie udaliśmy się na spacer ścieżką przyrodniczą do Rezerwatu pokazowego żubrów. Następnego dnia zwiedziliśmy Supraśl oraz braliśmy udział w warsztatach w Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa. Ostatnim punktem programu były Kruszyniany, tam spotkaliśmy się z kultura? polskich Tatarów.


W Centrum Edukacji Leśnej

29 marca udaliśmy się na zajęcia przyrodnicze do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Była to świetna okazja do bliskiego kontaktu z przyrodą mazowieckich lasów i jej bezpośredniej obserwacji. Dzięki naszym leśnym przewodnikom, poszerzyliśmy wiedzę na temat zwierząt i roślin, a nawet poznaliśmy niektóre sekrety z ich życia.


Spotkanie z historią

20 listopada pojechaliśmy na zajęcia ?Jak odbudowano Warszawę?? do Domu Spotkań z Historią. W trakcie godzinnych warsztatów oglądaliśmy zdjęcia archiwalne, wysłuchaliśmy nagrań świadków historii, obejrzeliśmy fragment filmu na temat odbudowy miasta w latach 1945-1955 oraz zbudowaliśmy makiety powojennych budynków.


Rok szkolny 2017/2018 – klasa 3


Nowa pracownia komputerowa

Od kwietnia, w ramach edukacji matematycznej,  nasza klasa korzysta z mobilnej pracowni komputerowej. Taka forma zajęć bardzo się dzieciom podoba.


Sukces naszego kolegi

Uczeń naszej klasy, Marcel Anczewski, został wyróżniony w XV Dzielnicowym Konkursie Matematycznym.  Jesteśmy dumni z naszego Super-Matematyka  i serdecznie gratulujemy!


Wizyta w zakładach Eurosad

9 kwietnia w ramach programu Junior udaliśmy się na wycieczkę do przetwórni warzyw i owoców Eurosad w Trzylatkowie Dużym w okolicach Grójca. Podczas zwiedzania dzieci miały okazje z bliska zobaczyć chłodnie potrafiące pomieścić nawet 15 tirów towaru, linię produkcyjną z zaawansowanym rentgenem dla jabłek, jedną z najszybszych w Europie maszyn do składania kartonów oraz prawdziwy sad z jabłoniami. Punktem kulminacyjnym wycieczki były warsztaty, podczas których uczniowie mieli okazję przekonać się jaka jest różnica między świeżo wyciskanym sokiem z wyciskarki, a takim jaki możemy kupić w sklepie. Na zakończenie każde dziecko otrzymało swoją porcję świeżego soku oraz pamiątkową kolorowankę.


Warsztaty z pierwszej pomocy

4 kwietnia odbyło się w naszej klasie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które poprowadzili dla nas ratownicy medyczni z Fundacji Anikar. Zajęcia miały formę warsztatową, uczniowie poznali podstawowe elementy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, m.in. kontrolę bezpieczeństwa, kontrolę przytomności, naukę wybierania numerów alarmowych wraz z treścią wezwania pomocy, resuscytację krążeniowo-oddechową, pozycję boczną ustaloną i bandażowanie ran. Ostatnim punktem warsztatów było oglądanie ambulansu.


Bezpieczna droga do szkoły

23 marca uczniowie naszej klasy uczestniczyli w zajęciach ?Bezpieczna droga do szkoły? prowadzonych przez przedstawicielkę policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Podczas spotkania dzieci utrwaliły sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w drodze do i ze szkoły, rozmawiały o potrzebie noszenia odblasków oraz o bezpiecznym podróżowaniu samochodem.


Mleczne-Stałe-Zdrowe

16 marca klasa 3 c uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych w ramach programu ?Mleczne-Stałe-Zdrowe?. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak zbudowane są zęby oraz ile zębów ma każdy człowiek, jak ważna jest pielęgnacja jamy ustnej oraz jak prawidłowo szczotkować zęby i nitkować przestrzenie międzyzębowe. Na warsztatach poruszony był też temat zdrowego  odżywiania oraz wpływu diety na stan uzębienia. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i otwarci na zdobywanie oraz pogłębianie wiedzy na temat prawidłowych czynności higienicznych. Każde dziecko miało możliwość przećwiczenia w praktyce ? na modelu i na sobie ? szczotkowania oraz nitkowania zębów, pod okiem lekarza stomatologa.


Nagroda dla Stasia

Uczeń naszej klasy, Stanisław Piegat, otrzymał wyróżnienie w XIII Dzielnicowym Konkursie Literackim, który odbył się 22 lutego w Szkole Podstawowej nr 140. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!!!


Spotkanie z książką

21 lutego nasza klasa brała udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach akcji ?Cała Polska czyta dzieciom? z aktorką a zarazem dyrektorką teatru XL, panią Izabelą Górską. Pani Iza przeczytała nam fragmenty książki ?Godki śląskie?. Wszystkie dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem.


Wizyta w teatrze

12 lutego klasa III c wybrała się do Teatru im. Jaracza w Otwocku na spektakl pt. ?Cztery Łapy? w wykonaniu Teatru Kalliope. Przedstawienie oparte na motywach lektury ?Puc, Bursztyn i goście? Jana Grabowskiego, łączyło plan żywy z planem lalkowym. Oprócz aktorów na scenie uczniowie mogli zobaczyć kukły i teatr cieni. Podczas oglądania przedstawienia dzieci doświadczyły różnorodnych doznań i przeżyć intelektualnych, moralnych i społecznych. Między aktorami i widzami nawiązała się szczególna interakcja.


Wzorowi uczniowie

9 lutego pięcioro uczniów z naszej klasy otrzymało za wzorowe zachowanie i pilną pracę uczniowską w I semestrze odznaki ?Wzorowy Uczeń?. Wyróżnienia wręczyła dzieciom Pani wicedyrektor Joanna Szczepańska. W tej wyjątkowej grupie znaleźli się Joanna Gajewska, Basia Kwiatkowska, Justyna Salwa, Marcel Anczewski i Bartek Piątek. Serdecznie gratulujemy!!!


Bal karnawałowy

7 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 1-3 i oddziału przedszkolnego. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. W naszej klasie roiło się od księżniczek, myszek, kotów, wojowników Ninja, czarodziejów i innych ciekawych postaci. Dzieci bawiły się w rytmie najgorętszych przebojów, brały też udział w konkursach. W chwilach odpoczynku można było skosztować różnych smakołyków przygotowanych przez rodziców.


Dzień Babci i Dziadka

Dnia 6 lutego odbyła się w naszej klasie uroczystość z  okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Po części artystycznej dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane kalendarze. Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy.


Wigilia klasowa

Wigilia klasowa, która odbyła się 21 grudnia, była kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu naszej klasy. Tradycji stało się zadość, był opłatek, świąteczne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd. Wszyscy byli pięknie i odświętnie ubrani, a na stole rozłożone były przeróżne pyszności przygotowane przez rodziców.


Kiermasz świąteczny

11 grudnia w naszej szkole odbył się po raz kolejny kiermasz ozdób świątecznych. Na naszym klasowym stanowisku znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, m.in. choinki z szyszek i makaronu, wspaniałe stroiki, bombki, aniołki, itp. Stoisko klasy III c cieszyło się dużym powodzeniem.


Mikołajki

Dnia 6 grudnia w naszej klasie odbyły się klasowe mikołajki. W ten magiczny dzień zapanowała wyjątkowa atmosfera, ponieważ każdy z nas zamienił się w klasowego Mikołaja. Miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze oraz na radość z otwieranych upominków. Dodatkową atrakcją w tym dniu było wyjście do kina Stacja Falenica na film ?Przyjaciel na balkonie?. To był bardzo przyjemny dzień.


Pierwszy śnieg

Spadł pierwszy śnieg, więc nie mogło zabraknąć pierwszych wrażeń i rzucania się śnieżkami. Zabawy na śniegu dają tyle radości . Udało nam się nawet ulepić bałwana.


Z wizytą w Wilanowie

27 listopada udaliśmy się do pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Spacerowaliśmy po najstarszej części pałacu ? apartamentach królewskich. Oglądaliśmy portrety i przedmioty związane z królem Janem III i jego rodziną. Dowiedzieliśmy się, jakim był królem, jak się ubierał, jakie książki gromadził. Podziwialiśmy piękne pałacowe dekoracje i malowidła sławiące czyny walecznego monarchy.


Drugi Turniej Szachowy Najmłodszych

25 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się ?Drugi Turniej Szachowy Najmłodszych?. Wzięło w nim udział 20 uczniów z wawerskich szkół podstawowych. Uczniowie z naszej klasy w składzie:  Marcel Anczewski , Stanisław Piegat, Bartek Piątek, Kacper Rymsza reprezentowali naszą szkołę.  Bardzo wysokie VI miejsce zajął Stanisław Piegat.


Konkurs Wierszy Patriotycznych

Uczniowie naszej klasy licznie reprezentowali nas na Szkolnym Konkursie Wierszy Patriotycznych pod hasłem ?Kto Ty jesteś??. Wśród klas trzecich najlepszy okazał się Wiktor Ostaniewicz. Wyróżnienie otrzymali Justyna Salwa i Jakub Pszczel. Serdecznie gratulujemy!


Ekologiczna Warszawa

9 listopada nasz klasa brała udział w zajęciach komunikacyjnych w ramach projektu ?Nasza wspólna sprawa ? ekologiczna Warszawa?. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest transport publiczny, poznały główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Uczniowie przekonali  się o ekologicznych zaletach pojazdów elektrycznych, bowiem część zajęć odbyła się w podstawionym w tym dniu autobusie elektrycznym. Na koniec otrzymaliśmy drobne upominki.


Od zabawy do sportu

W dniu 7 listopada uczniowie naszej  szkoły brali udział w zawodach dla klas II-IV ,,Od zabawy do sportu?. W reprezentacji naszej szkoły znalazło się dwóch uczniów z naszej klasy: Dominik Dąbrowski i Stanisław Piegat.  W zawodach uczestniczyła również wychowawczyni ?  pani Justyna Prejs. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce.


Biskupin

Budowa makiety słowiańskiej osady w Biskupinie była podsumowaniem naszych zajęć o zamkach i grodach w Polsce. Okazało się to niewątpliwym i  niebanalnym wyzwaniem dla uczniów naszej klasy. Wykonanie makiety wymagało dużo wysiłku, zaangażowania i precyzji, ale to co powstało, cieszy nasze oczy. Jesteśmy z siebie dumni!


Był sobie pieniądz?

10 października wybraliśmy się do Centrum Pieniądza NBP na warsztaty pt. ,,Był sobie pieniądz?.
Na zajęciach dzieci poznały poszczególne etapy rozwoju pieniądza ? od wprowadzenia pierwszych płacideł poprzez wynalezienie monet i powstanie banknotów, aż do pojawienia się elektronicznych form zapisu pieniądza. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w Skarbcu.


Wizyta w Teatrze Guliwer

26 września pojechaliśmy do Teatru Guliwer na przedstawienie ,,Królewna Logorea i Niedźwiedź?. Spektakl przeniósł nas do świata magii oraz w zabawny  sposób ukazał historię o ludziach, którzy uczą się przeżywać nieprzyjemne emocje, takie jak zazdrość, smutek  czy lęk.  Bilety do teatru były nagrodą za zajęcie I miejsca w Rowerowym Maju.

Justyna Prejs


Warsztaty w Castoramie

21 września klasa III c udała się na warsztaty do Castoramy. Zajęcia poświęcone były energii i jej pochodzeniu. Uczniowie dowiedzieli się, jak oszczędnie korzystać z prądu oraz poznali źródła energii przyjazne dla  środowiska. W ramach warsztatów dzieci, pod okiem specjalistów, zbudowały własny obwód elektryczny.

Justyna Prejs


ROK SZKOLNY 2016/2017 – klasa 2


IIb i IIc w Argo City

23 maja klasa II b i II c wyruszyły  na spotkanie z przyrodą i tradycją do parku  Argo City w Głęboczycach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach ,,Od ziarenka do bochenka ,, .Obejrzeli gospodarstwo rolne, maszyny oraz urządzenia rolnicze. Dzieci dowiedziały się jak działały żarna, jak oczyszczać ziarno, młócić zboże oraz jaką pracę należało wykonać by z ziarna powstał chleb. Ponadto na dzieci czekał szereg innych atrakcji takich jak :  przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopalnia złota, leśny labirynt, układnie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa ? tyrolka, połów drewnianych rybek,  osada Argosów oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Justyna Prejs


IIc z wycieczką na Komisariacie Rzecznej Policji w Warszawie

15 maja klasa II c odwiedziła Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie. Uczniowie zwiedzili budynek komisariatu oraz zapoznali się ze specyfiką służby w Policji. W trakcie spotkania odbyły się zajęcia profilaktyczne ,, Bezpieczne Lato  z Kapitanem Wyderką ?. Spotkanie odbyło się w ramach Akademii Nadwiślańskiej.

Justyna Prejs


?Akademia Nadwiślańska?

Z okazji Roku Wisły klasa II c przyłączyła się do ?Akademii Nadwiślańskiej?. Jest to projekt edukacyjny dla uczniów warszawskich szkół, zorganizowany z okazji Roku Wisły 2017, którego celem jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna i wiślana dzieci i młodzieży. Projekt wpisuje się też w starania Warszawy do tytułu Zielonej Stolicy Europy w 2018 r.

W ramach projektu w  niedzielę , 12 marca ruszyliśmy na rajd międzyszkolny Skarpą Śródmiejską. Na trasie liczącej ok. 4 km czekało na nas wiele zadań , które zaliczyliśmy prawidłowo. Bardzo nam miło, że w naszym rajdzie tak licznie brali udział również rodzice.

                                                                               Justyna Prejs


Program ?Zdrowie nietrudne?

Uczniowie klasy II c w  przyłączyli się do programu  Zdrowie nietrudne , którego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych i promowanie zdrowego tryb życia wśród uczniów klas 1-3 . Poprzez zajecia i materiały dydaktyczne przygotowane przez ekspertów żywieniowych dzieci przekonały się, że zdrowe odżywianie jest łatwe jak dodawanie ? wystarczy zsumować dobre chęci i odrobinę wiedzy .

Justyna Prejs


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 2C

2 lutego w klasie 2 c odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć licznie przybyłe babcie i dziadków, dla których dzieci przygotowały program artystyczny pt: Ja się wcale nie chwalę . Ja po prostu mam talent. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Wzruszeni dziadkowie nagrodzili małych artystów gromkimi brawami. Po występach artystycznych dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane mydełka. Po programie artystycznym na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Justyna Prejs


23 stycznia klasa II c i III a udały się do Centrum Edukacji Przyrodniczo ? Leśnej

23 stycznia klasa II c i III a udały się do Centrum Edukacji  Przyrodniczo ? Leśnej położonego na terenie Lasu Kabackiego. Podczas zajęć uczniowie poznali zmiany zachodzące zimą w lesie, odkryli  sposoby przetrwania zimy przez rośliny oraz mieli okazję poznać sekretne życie zwierząt. Na zajęciach w terenie  dzieci zamieniły się w leśnych tropicieli i szukały śladów obecności zwierząt w lesie.

Justyna Prejs


WIGILIA W KLASIE IIc

21 grudnia w klasie 2 c odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem rodziców. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który wprowadził  wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój, przypominając znaczenie i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia. W nastroju zadumy i refleksji wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Ostatnią część spotkania stanowił smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Justyna Prejs


WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W KLASIE IIc

14 grudnia w klasie II c odbyły się warsztaty świąteczne, które poprowadziła uczennica Zosia Wysocka. Dziewczynka na co dzień bardzo lubi tworzyć różnego rodzaj ozdoby. Swoje pomysły i zdobytą wiedzę w ciekawy sposób przekazała kolegom i koleżankom z klasy. Uczniowie wykonali prezenty świąteczne dla swoich najbliższych.  Było to dla nas ciekawe doświadczenie, które na pewno powtórzymy.

Justyna Prejs


SUKCESY KLASY IIc

Uczniowie klasy II c chętnie biorą udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Basia Kwiatkowska zdobyła I miejsce w konkursie fotograficznym ,, Złap lato ? orgaznizowanym przez Zespół Szkół nr.111 w Warszawie. Justyna Salwa została wyróżniona w konkursie recytatorskim ,, Wierszyki domowe? organizowanym przez Bibliotekę Publiczną  Dzielnicy Wawer. Natomiast Zosia Witer uzyskała wyróżnienie w ekologicznym konkursie ,, Zielona Stolica ? Wawer ? organizowanym przez Szkołę Podstawową nr.138 w Warszawie. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Justyna Prejs


DOM SPOTKAŃ

1 grudnia klasa IIc udała się na ciekawe zajęcia do Domu Spotkań z Historią. Stare zdjęcia hrabiego Kossakowskiego i wspomnienia jego najmłodszego syna wprowadziły nas w tajemniczy, zaginiony już świat pałaców i dworów. Na zajęciach ,,Dzień dobry, Panie Hrabio! ??  dzieci dowiedziały się  kim był hrabia i czym wyróżniał się spośród reszty społeczeństwa. W ramach zajęć dzieci poznały znaczenie i podstawowe elementy herbu oraz zaprojektowały własny.
Justyna Prejs


Z wizytą w Łazienkach Królewskich

W jesiennym pejzażu Łazienek Królewskich mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym wydarzeniu edukacyjnym. 14 listopada klasy IIc i IIIa  wyruszyły w podróż w czasie z wizytą u króla Stanisława Augusta. W Starej Oranżerii podczas lekcji muzealnej poznaliśmy zwyczaje króla Stanisława Poniatowskiego i obejrzeliśmy część jego kolekcji. Podczas zajęć uczniowie zamienili się w nadwornych artystów króla i odkrywali tajniki ich warsztatu. Zajęcia odbyły się w ramach akcji  ?Darmowy listopad? w Łazienkach Królewskich.

                                                                                                                     Justyna Prejs

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.