Rok szkolny 2017/2018 – klasa 3
Mali ekolodzy
Dbając o czystość powietrza i stan okolicznych lasów 9 maja włączyliśmy się w akcję sadzenia młodych drzew i krzewów. Pod okiem pana leśniczego i zgodnie z jego instrukcjami w lasku przy naszej szkole przygotowywaliśmy dołki i umieściliśmy w nich sadzonki dostarczone przez przedsiębiorstwo Lasy Miejskie w Warszawie.
Nasze sukcesy
Nasz kolega Tadzio Ziarkiewicz zajął I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Ortograficznym ?Z ortografią za pan brat?. Gratulujemy.
Eko-zwierzaki
W szkole odbył się konkurs plastyczny ?Eko-zwierzaki?. Dzieci z naszej klasy zaangażowały się w ten pomysł wykonując dużo ciekawych eko-zwierzaków. Janek Tryka, Weronika Tomaszczyk i Julia Czaykowska zajęli pierwsze miejsce. Antek Sójka, Dorotka Pietrzak, Tadzio Ziarkiewicz i Ada Cupiał zajęli miejsce drugie. Pozostałe prace zajęły miejsce trzecie lub zdobyły wyróżnienie.
Bawimy się w teatr
W uzupełnieniu lekcji ?Magia teatru? robiliśmy w klasie kukiełki i pacynki, które później wykorzystaliśmy do zabawy w teatr.
Walentynkowe serduszka
Czerwone walentynkowe serduszka stanowiły temat zajęć, podczas których dzieci z naszej klasy po raz kolejny uczyły się szyć. Pod czujnym okiem p. Sylwii Jarosiewicz, mamy Hani, doskonaliły swoje umiejętności.
Wyjście do teatru
12 lutego nasza klasa wybrała się do otwockiego Teatru im. Jaracza na spektakl na motywach książki J. Grabowskiego p.t. ?Puc, Bursztyn i goście?. Przedstawienie od samego początku wzbudziło zainteresowanie dzieci za sprawą znakomitej gry aktorów, kolorowych dekoracji oraz pomysłowych kostiumów. Nie brakowało efektów specjalnych, które przysporzyły publiczności wielu emocji. Sztuka posiada ogromne walory wychowawcze ? uczy młodych widzów życzliwego stosunku do zwierząt oraz zasad życia w grupie.
Wzorowi uczniowie
9 lutego dokonaliśmy oceny zachowania naszych uczniów w poprzednim semestrze. Trójka dzieci z naszej klasy została wyróżniona przez panią wicedyrektor Joannę Szczepańską odznaką ?Wzorowe zachowanie? za aktywność, przykładną pracę i wzorowe zachowanie w klasie i szkole. Były to: Ada Cupiał, Zuzia Pokój i Oliwia Sterkowska. Nasze gratulacje!
Bal Karnawałowy
7 lutego br. bawiliśmy się na balu karnawałowym organizowanym w naszej szkole. Sala gimnastyczna została pięknie przystrojona, a dzieci poprzebierane za różne bajkowe postaci tańczyły przy rytmach przebojowych piosenek. Dodatkową atrakcję stanowiły różnorodne konkursy oraz poczęstunek przygotowany w klasie.
Spektakl ?Papageno? w Warszawskiej Operze Kameralnej
30 stycznia nasza klasa wybrała się z wizytą do Warszawskiej Opery Kameralnej na zajęcia muzyczne realizowane w ramach programu Opera/Enter. Spotkania składają się z warsztatów oraz skróconych spektakli wykonywanych przez solistów, w oryginalnych kostiumach i dekoracjach z przedstawień operowych. Śpiewacy, muzycy, narratorzy i pedagodzy teatru prowadzą z dziećmi interaktywną zabawę, podczas której uczestnicy wychodzą z roli biernego widza, angażują się w twórcze działanie, stawiają pytania i dyskutują. W ramach zajęć nasza klasa obejrzała w oryginale fragmenty opery Wolfganga Amadeusza Mozarta ?Czarodziejski flet?. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały operowych arii i aktywnie uczestniczyły w dyskusji o teatrze i przygodach Papagena, jednego z głównych bohaterów mozartowskiego utworu.
Wizyta w Centrum Pieniądza
W listopadzie nasza klasa odwiedziła Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych p.t. ?Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?. Uczniowie poznali historię i charakterystyczne cechy monet, ich różne rodzaje oraz sposoby wytwarzania. Rozwiązując intrygujące zagadki, dzieci dowiedziały się, dlaczego niektóre państwa umieszczają na swoich monetach wizerunki zwierząt. Zapoznały się też z procesem ich projektowania i produkcji. Nasza klasa była bardzo zainteresowana zajęciami o historii i ciekawostkach na temat pieniądza.
Nasze gratulacje!
Uczennica naszej klasy, Zuzia Pokój, dotarła do finału 7. Warszawskiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem ?Muzyczna Jesień? i uzyskała wyróżnienie w I kategorii wiekowej solistów.
Festiwal ?Muzyczna Jesień? to międzypokoleniowe spotkanie miłośników piosenki z dobrym tekstem i piękną muzyką. Projekt ma na celu wspieranie i promowanie najzdolniejszych wokalnie dzieci, młodzieży i dorosłych z województwa mazowieckiego. Umożliwia uczestnikom prezentację swoich umiejętności piosenkarskich oraz dorobku artystycznego. Służy twórczej wymianie doświadczeń muzycznych, wspomaga rozwój talentów estradowych i rozwija wrażliwość na sztukę i estetykę. Co roku w wydarzeniu uczestniczy około 800 osób z Mazowsza. Pierwszy etap obejmuje przesłuchania konkursowe z podziałem na solistów i zespoły w pięciu kategoriach wiekowych. Drugi etap to publiczny koncert laureatów, który w tym roku odbył się w 9 listopada w Ośrodku Kultury ?ARSUS? w dzielnicy Warszawa Ursus.
Urodziny klasowe
Jest naszą klasową tradycją wspólnie świętowanie urodzin w szkole w gronie koleżanek i kolegów . Dla każdego ucznia naszej klasy obchodzącego urodziny dzieci wspólnie układają oryginalną bajkę. Cała jej treść, oprawa i układ graficzny są całkowicie wymyślone i opracowane przez uczniów. Taka wyjątkowa bajka stanowi doskonałą pamiątkę życia klasowego.
Komunikacja i ekologia
9 listopada nasza klasa wzięła udział w zajęciach organizowanych przez Zakład Transportu Miejskiego w ramach projektu ?Nasza wspólna sprawa ? ekologiczna Warszawa?. Pierwsza część zajęć odbyła się w autobusie komunikacji miejskiej, który specjalnie przyjechał do naszej szkoły. Uczniowie zapoznali się z budową nowoczesnego autobusu elektrycznego oraz dowiedzieli się o działaniach proekologicznych stosowanych w warszawskiej komunikacji. Dzieci uczyły się, jak należy zachowywać się w autobusie, jak kasować bilety i korzystać z kart miejskich. W drugiej części zajęć, już w sali lekcyjnej, przeprowadziliśmy dyskusję oraz obejrzeliśmy filmy utrwalające zagadnienia poznane podczas części praktycznej.
Cała Polska czyta dzieciom
Nasza klasa już trzeci rok z rzędu uczestniczy w ogólnokrajowej akcji ?Cała Polska czyta dzieciom?. Istotą Programu jest codzienne głośne czytanie uczniom książek, które stanowi skuteczną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju . Do akcji włączają się też rodzice uczniów, którzy odwiedzają naszą klasę i czytają dzieciom wybrane przez siebie książki. Regularny kontakt młodego człowieka z książką wzmacnia jego umiejętność koncentracji i rozwija wyobraźnię.
Lekcja w Muzeum Narodowym
4 października nasza klasa wybrała się do Muzeum Narodowego w Warszawie, gdzie wzięliśmy udział w specjalnie przygotowanej lekcji ?Zabawa barwami?. W trakcie zajęć edukacyjnych dzieci poznawały tajniki świata kolorów. Dowiedziały się, co to są barwy podstawowe oraz jak można mieszać ze sobą różne kolory. Pozyskały wiedzę o barwach ciepłych i zimnych, kontrastowych i uzupełniających. Dzieci obejrzały różne przykłady malarstwa i zastanawiały się, co sprawia, że jedne obrazy wydają się być wesołe, a inne smutne.
Rok szkolny 2016/2017 – klasa 2
WYCIECZKA DO ZAMKU KRÓLEWSKIEGO
6 grudnia klasy 2 a i 2 b pojechały na wycieczkę do Zamku Królewskiego. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej? PORTRET KRÓLA JEGOMOŚCI?. Oglądali uważnie różne rodzaje portretów królewskich i w ten sposób poznali insygnia władzy królewskiej i symbolikę kolorów. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia plastyczne.
Klasa 2a i 2b w Centrum Kultury Koreańskiej
Celem wizyty w Centrum było poznanie kultury Korei. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o tym odległym kraju. Przymierzały stroje, które Koreańczycy zakładają w czasie świąt. Poznały tradycję malowania masek na wsi i koreańskie pismo.