1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Klasa VI b


Rok szkolny 2017/2018 – klasa 2


Nasza lektura

Przed feriami omawialiśmy lekturę ? książkę A. i Cz. Centkiewiczów pt. ?Zaczarowana zagroda?. Dowiedzieliśmy się dużo o życiu i zwyczajach pingwinów. Na zakończenie wykonaliśmy wspólnie pracę plastyczną ?Nasza zaczarowana zagroda?. Bardzo się staraliśmy. Prawda, że piękna?


Mamy mistrza szachowego

Uczeń naszej klasy, Mikołaj Potiopa, zajął I miejsce w Szachowym Turnieju Najmłodszych Warszawa- Wawer. Turniej ten odbył się w naszej szkole 25.XI.2017 r. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Mamy w klasie mistrzynię!

Nasza koleżanka Asia Rżysko pochwaliła się nam  swoim sukcesem. W październiku 2017 r. zajęła  I miejsce w Mistrzostwach Warszawy w ramach Grand Prix Dzielnicy Wawer i Mistrzostw  Mazowsza w sumo, zaś w listopadzie  II miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w ramach Grand Prix Mazowsza i Dzielnicy Wawer w sumo. Wielkie gratulacje, Asiu!


Poznajemy ciekawe lektury

Dużą niespodziankę zrobili nam koledzy i koleżanki z klasy IV b razem z panią Edytą Karczmarz. Odwiedzili naszą klasę, by przedstawić nam piękne plakaty zachęcające nas do przeczytania lektury Jana Brzechwy ,,Akademia pana Kleksa?. Starsi uczniowie bardzo ciekawie opowiadali o przygodach Adasia i innych bohaterów tej książki. Wszyscy byliśmy bardzo zaciekawieni ? tym bardziej, że właśnie zakończyliśmy pracę z naszą lekturą ? ,,Szewczykiem Dratewką? Janiny Porazińskiej. Okazało się, że niektórzy już przeczytali tę książkę Jana Brzechwy, a niektórzy obiecali, że niebawem ją przeczytają.


Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego

W piątek 3.XI 2017 r. wybraliśmy  się do Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcję pt.  ?Symbole Polskiego Państwa Podziemnego?. Gdy tylko weszliśmy do budynku, rozległo się wielkie ?łał? na widok Liberatora ? samolotu znajdującego się w muzeum. Dzieci z uwagą wysłuchiwały historii z dawnych lat, brały udział w zaproponowanym wyszukiwaniu symboli w muzeum i wsłuchiwały się w bicie serca dawnej Warszawy. Wszystkim się bardzo podobała ta wycieczka.


Koncertowo

W piątek 27 X 2017 r. w sali gimnastycznej odbył się koncert muzyczny. W tym roku cykl koncertów muzycznych rozpoczął się od muzyki latynoamerykańskiej. Słuchaliśmy znanych utworów takich jak: ?La Bamba?, ?Bamboleo? czy ?Corazón espinado?. Bawiliśmy się świetnie, chociaż niektórzy z  nieśmiałością.


Wizyta w teatrze

W czwartek 12 października 2017 r. wybraliśmy się do Teatru Syrena na przedstawienie pt. „Królowa Śniegu?.

Wszystkim bardzo podobała się ta piękna i pouczająca baśń. Dzieci razem z aktorami śpiewały piosenki i żywo reagowały, przeżywając przygody Gerdy i Kaja. Jak zwykle w tym teatrze dekoracje i stroje aktorów zachwycały wszystkich. Rozemocjonowane dzieci długo rozmawiały o przedstawieniu.

Ewa Bieńkowska


Spotkania z książkami

W naszej klasie dzień 11 października 2017 r. upłynął pod znakiem spotkań i czytelnictwa.

Najpierw uczestniczyliśmy w spotkaniu z aktorką p. Moniką Mrozowską, która przybyła do naszej szkoły w ramach w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom?. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o Benie i jego babci z książki Davida Walliamsa „Babcia rabuś?.

Następnie spotkaliśmy się z autorką bajek dla dzieci p. Jolantą Horodecką-Wieczorek i przedstawicielką Stowarzyszenia GPP Ekologia. Tym razem posłuchaliśmy bajki o spotkaniu chłopca z przybyszem z kosmosu oraz mogliśmy porozmawiać na temat ekologii.

Każdy uczeń otrzymał książeczkę z osobistą dedykacją od pisarki.

Ewa Bieńkowska

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.