1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Klasa VI a


Rok szkolny 2021/2022 – klasa 6a


Wycieczka klasy 6a

16 marca pojechaliśmy do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Braliśmy udział w warsztatach edukacyjnych ,,Jak pięknie się różnić?”. Zwiedzaliśmy również wystawę, podczas której rozwiązywaliśmy zadania w grupach. Udział w zajęciach…


Rok szkolny 2020/2021 – klasa 5a


Wycieczka do Czerska

17 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Czerska: zwiedzaliśmy zamek, braliśmy udział w grze terenowej „Poszukiwacze Zaginionego Skarbu” oraz jedliśmy kiełbaski z ogniska. Dzień był bardzo udany i bardzo słoneczny 🙂


Świętujemy Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka urządziliśmy pod szkołą piknik, a później wybraliśmy się do Kina Stacja Falenica na film „Co w duszy gra”. Był to bardzo miły i słoneczny dzień.


Komiksy i  planszówki

W ramach lekcji online z języka polskiego tworzyliśmy komiksy oraz gry planszowe związane z lekturą „Chłopcy z Placu Broni”. Mamy nadzieję, że po powrocie do szkoły wspólnie w nie zagramy. Oto zdjęcia naszych prac:


Z wizytą w muzeum

16 października 2020 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego na zajęcia pt.  „Oblicza Polski: Wspólnota i Różnorodność”. Mimo ograniczeń związanych z pandemią, byliśmy zadowoleni z możliwości bliskiego obcowania ze sztuką.


Rok szkolny 2017/2018 – klasa 2a


Niezwykły gość

21 lutego gościliśmy w naszej klasie tatę naszej koleżanki, Anielki Wyszyńskiej. Tata Anielki jest zawodowym żołnierzem i zgodził się przyjść i opowiedzieć nam o swojej pracy. Na początku obejrzeliśmy ciekawą prezentację o polskim wojsku. Następnie pan Wyszyński opowiedział nam o roli polskich żołnierzy na misjach oraz odpowiadał na nasze pytania i pokazywał nam swój ekwipunek. Mogliśmy się przekonać, jak ważna, odpowiedzialna oraz trudna jest jego praca. Przymierzaliśmy hełm, kamizelkę kuloodporną, maskę przeciwgazowa, oglądaliśmy specjalistyczny sprzęt do nawigacji, poruszania się w terenie a nawet atrapę pistoletu. Na koniec spotkania dostaliśmy upominki. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci!


Dzień Babci i Dziadka

W dniu 22.02.18 odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście: nasze babcie i nasi dziadkowie. Przybyli bardzo licznie, aby móc podziwiać występy, które dla nich przygotowaliśmy. Śpiewaliśmy, deklamowaliśmy wiersze i tańczyliśmy najpiękniej jak tylko potrafimy. Wszyscy bardzo się starali. Po występach wręczyliśmy samodzielnie przygotowane upominki.  Mamy nadzieję, że program artystyczny  dostarczył wszystkim dużo pozytywnych emocji, wzruszył i rozbawił. Do zobaczenia już tylko za rok!


Robimy zdrowe kanapki

Na lekcjach rozmawialiśmy o tym, jak ważne dla naszego zdrowia jest właściwe odżywianie się i spożywanie zdrowych produktów. Dlatego też postanowiliśmy razem z naszą Panią, że zrobimy ZDROWE KANAPKI! Na stolikach znalazły się: pieczywo, masło, pomidory, papryka, ogórki, rzodkiewki, sałata, wędlina oraz szczypiorek i natka pietruszki. Ochoczo i z zapałem komponowaliśmy kolorowe i smaczne kanapki. Kanapki szybko zniknęły, a kucharze, którzy je przygotowali, byli bardzo zadowoleni!


Walentynki

Ten dzień w naszej klasie obchodzony był jako Dzień Przyjaciela. Pani zorganizowała nam zabawę, podczas której wszyscy pisaliśmy sobie miłe rzeczy. Bardzo się staraliśmy, żeby sprawić koleżankom i kolegom jak największą radość.


Wielbiciele książek

Przynieśliśmy do szkoły nasze ulubione książki.  Były to książki przyrodnicze, przygodowe, albumy, komiksy, bajki. Pokazywaliśmy je oraz opowiadaliśmy o nich  koleżankom i kolegom, starając się zachęcić do ich przeczytania. Rozmawialiśmy również  na temat wyobraźni i zalet płynących z czytania. To był bardzo miły dzień.


Bal karnawałowy

7 lutego hucznym  balem pożegnaliśmy karnawał. Przybyliśmy w pięknych przebraniach przygotowanych przez naszych Rodziców.  Nie brakowało księżniczek, wróżek, bohaterów kreskówek. Po sali przemykali się również policjanci, żołnierze, Superman, Batman? Niektórzy uczniowie ukryli swoje twarze pod maskami, przez co byli nie do poznania ? Bal prowadził prezenter, który od pierwszych taktów skocznej muzyki zachęcał nas do wspólnej zabawy, korowodów tanecznych. Atmosfera była fantastyczna, dzieci tańczyły i śpiewały muzyczne hity takie jak np. ?Ona tańczy dla mnie?. Szkoda, że następny bal dopiero za rok?


Koncert muzyczny

5 stycznia odbył się w naszej szkole kolejny koncert. Tym razem mieliśmy okazję poznać różne style tańca XXI wieku. Grupa taneczna zaprezentowała nam m. in. taniec jazzowy, hip ? hop, taniec współczesny, housedance oraz taniec rockowy. Niektórzy z nas mieli trochę szczęścia i mogli spróbować swoich sił na parkiecie.


Wigilia i jasełka

W czwartek 21 grudnia, jak nakazuje tradycja, urządziliśmy klasową wigilię. Po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń zasiedliśmy do klasowego wigilijnego stołu. Był czas na słodki poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd.
Następnego dnia uczestniczyliśmy w szkolnych jasełkach oraz bożonarodzeniowym koncercie.


Turniej Szachowy

25 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się ?Drugi Turniej Szachowy Najmłodszych?. Wzięło w nim udział 20 uczestników, uczniów najmłodszych roczników z Wawerskich Szkół Podstawowych. Zawodnicy rozegrali 5 rund w tempie po 15 minut na zawodnika (w systemie szwajcarskim). Wszyscy prezentowali wysoki poziom gry i duże zaangażowanie. Nasz kolega Tomek Skowroński zajął wysokie trzecie miejsce. GRATULUJEMY!!!


Zajęcia komunikacyjne

9 listopada wzięliśmy udział w zajęciach komunikacyjnych. Dowiedzieliśmy się, czym jest transport publiczny oraz poznaliśmy główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Cześć zajęć odbywała się w podstawionym autobusie elektrycznym, dzięki czemu mogliśmy poznać wszystkie jego tajemnice. Na koniec otrzymaliśmy upominki.


?Czytuś?

Co zrobić, aby zachęcić dzieci do sięgnięcia po książkę? Uczniowie 2a znaleźli na to sposób. Zaprosili do swojej klasy nowego kolegę ? Czytusia. Razem ze swoim pamiętnikiem zasiadł w szkolnej ławce. Każdego dnia wspólnie z dziećmi wychodzi ze szkoły i udaje się do ich domów. Tam z przyjemnością słucha jak dzieci mu czytają i zapisują w pamiętniku krótką notatkę. Stał się naszym prawdziwym przyjacielem. Jak się okazuje, towarzyszy dzieciom nie tylko w szkole, ale także podczas zabaw domowych i w czasie odpoczynku nocnego.


W Muzeum Powstania Warszawskiego

26 października wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Na początku mieliśmy zajęcia z panią przewodnik w Sali Małego Powstańca. Rozmawialiśmy o znaczeniu symboli narodowych, których używanie w czasie wojny było zakazane. Poznaliśmy znaki związane z walką konspiracyjną takie jak kotwica czy żółw. Następnie zwiedzaliśmy ekspozycje muzealne, gdzie szukaliśmy poznanych  symboli. Wykazaliśmy się dużą spostrzegawczością. Na koniec zajęć każdy z nas własnoręcznie wykonał opaskę powstańczą. Najwięcej było  sanitariuszek. Przed wejściem  do autokaru kupiliśmy ciekawe pamiątki i bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.


Wizyta w teatrze

W czwartek 12 października razem z klasą 2b  wybraliśmy się do Teatru Syrena na przedstawienie pt. ?Królowa Śniegu?. Dzieci były pochłonięte i zauroczone opowieścią o dziewczynce, która przemierza cały świat dla ocalenia kochanego towarzysza dziecięcych zabaw.  Interesujące rozwiązania inscenizacyjne, częste zmiany scenografii i kostiumów sprawiły, że czas spędzony w teatrze upłynął bardzo szybko. Dodatkowymi atutami przedstawienia były efekty specjalne oraz piosenki Agnieszki Osieckiej. Spektakl bardzo się dzieciom podobał.


Spotkanie z książką

11 października w ramach akcji ?Cała Polska czyta dzieciom? nasza klasa brała udział w spotkaniu z autorką bajek dla dzieci panią Jolantą Horodecką ? Wieczorek oraz z przedstawicielką Stowarzyszenia GPP Ekologia. Wysłuchaliśmy bajki o kosmicznym ludku oraz rozmawialiśmy na temat  ochrony środowiska. Na koniec każdy uczeń otrzymał książeczkę z osobistą dedykacją od pisarki.


Robimy sałatkę jarzynową

11 września  dzieci przyszły do szkoły wyposażone w nietypowe przyrządy: deseczkę do krojenia, nożyk, fartuszek no i oczywiście warzywa . Na zajęciach dzieci  opowiadały o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju  ciała i umysłu. Następnie nadszedł czas na najciekawszą cześć zajęć, którym było krojenie sałatki. Dzieci przystąpiły do pracy,  nie zapominając o wcześniejszym umyciu rąk. Miseczki szybciutko napełniały się pokrojonymi drobniutko warzywami.  Wreszcie  nadszedł czas na degustację.

Po takich zajęciach każdy uczeń  zapamięta, że to co zdrowe może być również baaardzo smaczne.

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.