1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Klasa V a


Rok szkolny 2021/2022 – klasa 5


Dzień Chłopaka

Dnia 30 września w Dniu Chłopaka nasi chłopcy zostali uhonorowani znaczkami „Super Chłopak” ze swoim imieniem.

Sprzątanie świata

17 września wzięliśmy udział w Dniu Sprzątania Świata. Posprzątaliśmy boiska sportowe w naszej szkole.

Wycieczka do Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie

Spędziliśmy dzień pełen wrażeń na zajęciach historyczno-integracyjnych.

Początek roku szkolnego w 5a

Tak wyglądało rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w naszej klasie 5a!


Rok szkolny 2019/2020 – klasa 3


11.12.2019 Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik


06.12.2019 Mikołajki


03.12.2019 Wspólne chwile


20.11.2019 Obchody Dnia Praw Dziecka


13.11.2019 Wycieczka do Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornej


29.10.2019 Dom Kultury w Międzylesiu – Bezpieczny internet


Rok szkolny 2018/2019 – klasa 2


Konkurs ekologiczny „Modnie i pożytecznie”


17 maja – Warsztaty komunikacyjne


Wizyta w teatrze

24 kwietnia byliśmy w Teatrze Rampa na przedstawieniu pt: ,,Babcia mówi pa, pa”. Przy tej okazji zwiedziliśmy kulisy teatru.


Powitanie wiosny


Cała Polska Czyta Dzieciom

Spotkanie z Jarosławem Kuźniarem.


Klasowe eksperymenty

Wspólnie próbowaliśmy wyczarować sztuczny śnieg 😉


Wizyta w Domu Kultury w Aninie

13 grudnia uczniowie spotkali się ze studentką wydziału reżyserii, która opowiedziała im, kto pracuje podczas produkcji filmu. Następnie dzieci obejrzały film pt. „Mały Książę”. Był bardzo wzruszający, więc niejedna łezka spłynęła po policzku młodego widza.


Zajęcia lekkoatletyczne


W Parku Miniatur

14 listopada klasa 2a wzięła udział w wycieczce do Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego na Krakowskim Przedmieściu w ramach realizacji lekcji varsovianistycznej. Uczniowie zobaczyli wybrane miniatury najstarszych budowli sprzed I i II wojny światowej. Na zakończenie wycieczki spacerowaliśmy po Starówce.


Święto Odzyskania Niepodległości

11 Listopada uczciliśmy w klasie odśpiewaniem hymnu narodowego i pieśni patriotycznych. Dzieci zatańczyły: oberka, krakowianka i poloneza.


U Wedla

18 października odwiedziliśmy fabrykę Wedla.


Cała Polska Czyta Dzieciom

Klasa 2 a wzięła udział w spotkaniu z panią Anną Korcz w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.


Rok szkolny 2017/2018 – klasa 1


Dbamy o nasze bezpieczeństwo

27 IX odbyło się w naszej klasie spotkanie z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej pod hasłem ?Bezpieczna droga do szkoły? i ?Spotkanie z nieznajomym?. Dzieci zostały poinformowane o najważniejszych zasadach poruszania się w miejscach publicznych, obowiązujących pieszych oraz kierowców. Oprócz tego uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się, gdy zostaną zaczepieni przez nieznane im osoby na ulicy, na placu zabaw lub jeśli są sami w domu. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały odblaskowe opaski, które należy nosić poruszając się po ulicach po zmroku.


Cała Polska Czyta Dzieciom

11 X klasa I a w ramach akcji ?Cała Polska czyta dzieciom? uczestniczyła w spotkaniu z autorką książek dla dzieci panią Jolantą Horodecką-Wieczorek oraz z panią Elżbietą Skrzypek, prezesem zarządu Organizacji Odzyskiwania Opakowań S.A. Uczniowie podczas spotkania wysłuchali czytanej przez pisarkę bajki o kosmicznym ludku, który przestrzegał dzieci przed skutkami zaśmiecania naszej planety. Mówił także o tym, jak należy o nią dbać i co robić, aby ją chronić. Później uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat ochrony środowiska. Dzieci obejrzały film o tym, jak prawidłowo segregować śmieci i dlaczego ma to istotny wpływ na ochronę środowiska. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały książeczkę z osobistą dedykacją od pani Jolanty, za co bardzo serdecznie dziękujemy.


W Fabryce Bombek

9 X klasa I a odwiedziła Fabrykę Bombek ?SILVERADO? w Józefowie. Uczniowie zapoznali się z procesem powstawania ozdób choinkowych a następnie samodzielnie ozdabiali otrzymane bombki, które potem zabrali do domu. Dzieci obejrzały również wystawę, na której zostały zgromadzone wszystkie wzory bombek wykonane w fabryce. Każde dziecko otrzymało pamiątkową bombkę. Po ?ciężkiej pracy? czekał na nas słodki poczęstunek: ciepła herbata i pączek. Dzieci miały także okazję samodzielnie dokonać zakupów w firmowym sklepiku, musiały przy tym wykazać się umiejętnością planowania wydatków i przeliczania pieniędzy.


Wycieczka do Wilanowa

Klasa I a 19 września wybrała się na wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach przyrodniczych. Spacerując po ogrodach mieli okazję zapoznać się z występującymi tam gatunkami drzew, roślin i zwierząt. Zbierali kasztany i żołędzie z których w domu mieli wykonać jesienne ludki. Tego dnia dopisała nam piękna pogoda, więc dzieci chętnie bawiły się w labiryncie przy fontannie. Na zakończenie pierwszoklasiści uczestniczyli w warsztatach dydaktycznych, dzięki którym zapoznali się z historią Pałacu, bliżej poznały osobę samego Króla, jego żony Marysieńki oraz ich dzieci. Zwiedzając wnętrze rezydencji, uczniowie obejrzeli komnaty królewskie, a wśród nich pokój książąt. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie strojów dworskich. Wycieczkę uważamy za udaną i godną polecenia ?

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.