przewiń do treści

Szkoła z pomysłem

„Aktywni dla siebie”. Szkoła z pomysłem na… aktywność ruchową

 21 października 2016 r. w Centrum Nauki „Kopernik” odbyła się gala wręczenia certyfikatów Warsa i Sawy oraz honorowych wyróżnień Prezydenta m.st. Warszawy Szkoła z pomysłem. Wyróżnienia wręczane były przez członków Kapituły oraz wiceprezydenta Włodzimierza Paszyńskiego.

Szkoła Podstawowa nr 124 im. Stanisława Jachowicza była w tegorocznej edycji jedyną szkołą wawerską, która uzyskała wyróżnienie Szkoły z pomysłem na… aktywność ruchową.

Przedstawiliśmy program „Aktywni dla siebie”, który był zwieńczeniem wieloletnich działań mających na celu aktywizację ruchową uczniów, nauczycieli, rodziców oraz mieszkańców. Każdy może znaleźć taką formę aktywności, która odpowiada jego zainteresowaniom, aspiracjom i możliwościom. Są tu zarówno regularne treningi w UKS Falenica, jak i biegi na orientację, jazda na rowerze, rajdy, szachy, przerwy sportowe i taneczne czy rodzinny udział w imprezach masowych i współzawodnictwie na festynach.

Koordynatorką projektu jest Hanna Szewczyk-Wierzbicka, a do jego powstania szczególnie przyczyniły się nauczycielki wychowania fizycznego Małgorzata Gawenda i Aldona Zagrabska, a także inne osoby realizujące poszczególne założenia – Joanna Szczepańska i Martyna Wolska , Agnieszka Szczepanek, Justyna Prejs , Anna Dobrzelewska oraz trener Andrzej Gawenda, jak również wolontariusze, uczniowie i wiele innych osób. Autorką prezentacji multimedialnej była Izabela Saczuk.

Program „Aktywni dla siebie” jest realizowany od kilku lat i będzie kontynuowany oraz rozwijany w przyszłości.

Honorowe wyróżnienie Szkoła z pomysłem z rąk wiceprezydenta Warszawy odebrały Hanna Szewczyk-Wierzbicka, Aldona Zagrabska oraz uczennice – wolontariuszki Zuzanna Szałas i Kinga Kapelewska.

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

1% dla szkoły

Obrazek, 1% dla szkoły

Historię rozbudowy szkoły można prześledzić tutaj.

Obok naszej szkoły powstanie druga w Warszawie hala lekkoatletyczna.

Zapraszamy do śledzenia postępów.