1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Rok Szkoły w Ruchu

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE NASZA SZKOŁA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 UZYSKAŁA TYTUŁ ?SZKOŁY W RUCHU? PRZYZNAWANY PRZEZ MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ.

TYTUŁ TEN STANOWI WYRÓŻNIENIE DLA SZKÓŁ, KTÓRE W ISTOTNY SPOSÓB PRZYCZYNIAJĄ SIĘ DO PROMOWANIA W SWOIM ŚRODOWISKU AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ.

Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony ?Rokiem Szkoły w Ruchu? przez Ministra Edukacji Narodowej.

Mając na względzie konieczność wzmacniania kondycji fizycznej i psychicznej, promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci nasza Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji ?Ćwiczyć każdy może?.

Po spełnieniu określonych wymagań i kryteriów zawartych w regulaminie akcji szkoła może otrzymać tytuł, który stanowi wyróżnienie dla placówki, za to że przyczynia się ona do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej.

W ramach akcji realizujemy zadania związane z aktywnością w szkole i poza szkołą.

Podejmujemy działania z obszarów:

Nr 9. Aktywny wypoczynek.

Nr 6. Pozaszkolne zajęcia zorganizowane (aktywność w czasie wolnym).

Nr 5. Pozalekcyjne zajęcia sportowe.

Nr 2. Wychowanie fizyczne ? alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego.

Nr 1. Wychowanie fizyczne ? zajęcia edukacyjne.

 • Wycieczka ? gra miejska po Warszawie klasy Vb w dniu 02.10.2013 r. ?Warszawa od czasów saskich do odzyskania niepodległości?.
 • Szkolne Koło Krajoznawczo ? Turystyczne zorganizowało dwa rajdy piesze: 30.11.2013 ? ?Zamek Królewski i okolice?,15.02.2014 ? ?Pieszy Rajd Walentynkowy?.
 • Przerwy sportowe ? już na dobre zadomowiły się w naszej szkole. Cieszą się ogromna popularnością. Na długiej przerwie godz.: 12.25-12.45 przez 5 dni w tygodniu pod okiem nauczycieli w-f na sali gimnastycznej uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności w grach zespołowych. Jednocześnie są dobrą praktyką aktywnego spędzania czasu wolnego. Szczegółowy harmonogram:
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
Klasy V Klasy VI Klasy VI Klasy IV Klasy V
 • Do akcji ?Szkoła w Ruchu? dołączyli nauczyciele Szkoły, którzy postanowili promować aktywność fizyczną własnym przykładem i raz w tygodniu spotykają się na zajęciach gimnastycznych. Prowadzi je jedna z nauczycielek wychowania fizycznego.
 • Z początkiem roku 2014 zaczęła funkcjonować nowa tablica sportowa. Jedna jej część poświęcona jest Rekordom Szkoły.Zostały na niej przedstawione konkurencje w których będą ustanawiane rekordy. Zbieramy i opracowujemy wyniki z zawodów sportowych.   W czasie roku szkolnego będą organizowane Dni Bicia Rekordów Szkoły.

Druga część to Kącik Znawcy Sportu. Ma on na celu rozbudzenie zainteresowań sportowych uczniów. Nauczenie śledzenia bieżących informacji sportowych. Raz w miesiącu zamieszczane są trzy pytania dotyczące tematyki sportowej. Odpowiedzi uczniowie przygotowują w domu korzystając ze wszystkich możliwych źródeł informacji. Szczegóły można znaleźć na tablicy sportowej. Na koniec roku szkolnego zostaną ogłoszone wyniki z nagrodami i przyznamy tytuł ?Znawcy Sportu?.

 • Bale Karnawałowe:dla dzieci z klas 0 ? III odbył się w dniu 15 I 2014 r., natomiast klasy starsze bawiły się w dniu 7 II 2014 r. W tych dniach sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. A dzieci miały okazję do odkrywania swoich talentów tanecznych. Relacje oraz zdjęcia z obu bali zamieszczone są w zakładce: z życia szkoły i galerii.
 • Popołudniowa sobotnia wycieczka na lodowisko OSIR w Aninie zaowocowała zdobyciem Wicemistrzostwa Dzielnicy Wawer w Sportach Zimowych Dziewcząt. Więcej zdjęć w galerii.
 • Podczas Zimy w mieście w czasie ferii zimowych w Naszej Szkole podjęliśmy mnóstwo działań związanych z akcją ?Ćwiczyć każdy może?. Odbyły się:
 1. Zajęcia na pływalni OSIR w Aninie ? nauka pływania i zabawy.
 2. Zajęcia na lodowisku OSIR w Aninie ? nauka jazdy na łyżwach, zabawy oraz udział w zawodach łyżwiarskich.
 3. Gry i zabawy na sali gimnastycznej: gra w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, zbijaka, wyścigi rzędów z nietypowymi przyborami, nauka ślizgów na tekturkach, zabawy ze skakanką pięciometrową, trzeciak, berki i inne.
 4. Zajęcia ze Strażą Miejską dotyczące bezpieczeństwa oraz konkurs rzutów na kosz.
 5. Gry i zabawy z tenisem stołowym.
 6. Zabawy z piórkami z nauką poprawnego oddychania.
 7. Prace plastyczne wykonywane grupowo ?Żyję zdrowo i aktywnie? oraz ?Talerz pełen warzyw i owoców?.
 • Obóz zimowy sportowo-turystyczno-rekreacyjny w dniach 22.02 -01.03.2014 r. do Zakopanego zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły oraz z UKS ?Falenica? dla uczniów naszej szkoły podczas którego zostały zrealizowane następujące zadania:
 1. Bezpieczeństwo w górach i na stoku.
 2. Nauka jazdy na nartach.
 3. Wycieczka na Kasprowy Wierch.
 4. Wycieczka na Gubałówkę.
 5. Wycieczka do Doliny Kościeliskiej.
 6. Wycieczka do Aquaparku.
 7. Zajęcia sportowe na sali gimnastycznej.
 • W dniu 21.03.2014 r. z okazji pierwszego dnia wiosny zorganizowaliśmy Dzień Bicia Rekordu Szkoły w Żonglerce Piłką Nożną. Tabela rekordów ? żonglerka
 • Od września 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 124 im. St. Jachowicza w Warszawie prowadzone są zajęcia ?Szachy? dla chętnych uczniów klas drugich. Dzieci uczą się podstaw gry pod okiem p. Joanny Szczepańskiej i M. Wolskiej. Do końca roku 2013 odbyło się 10 czterdziestopięciominutowych lekcji, na których drugoklasiści zostali zapoznani z szachownicą, poszczególnymi bierkami ? ich ruchami oraz położeniem na szachownicy. Dzieci wykorzystują nabyta wiedzę w praktyce grając w szachy podczas zajęć oraz w szkolnej świetlicy, w której zapanowała moda na szachy.

W grudniu został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny ?Moja ulubiona bierka szachowa?, w którym uczniowie klasy drugiej chętne wzięli udział. Otrzymaliśmy sporo prac zarówno płaskich jak i przestrzennych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi szachowymi upominkami oraz dyplomami.

 • Lekcja wychowania fizycznego z elementami tańca współczesnego w klasie VIa została zorganizowana w dniu 04.02.2014 r.

KONSPEKT ZAJĘĆ Z ELEMENTAMI TAŃCA

 • Lekcje wychowania fizycznego ze sportów zimowych z saneczkarstwa zostały przeprowadzone w dniach 04.02.2014 r. w klasie VB oraz 05.02.2014 r. w klasie IV.

Konspekt lekcji wf ze sportów zimowych ? saneczkarstwo

 • Lekcja wychowania fizycznego z gier i zabaw sportowych w klasie IIa została przeprowadzona w dniu 13.02.2014 r.

KONSPEKT GRY I ZABAWY 2a

 • Zajęcia pozalekcyjne zorganizowane ? lekkoatletyka z gimnastyką dla klas II odbywają się w czwartki. Są to zajęcia prowadzone przez UKS ?Falenica? działający przy szkole.
 • Zajęcia pozalekcyjne zorganizowane ? lekkoatletyka z gimnastyką dla klas III odbywają się w poniedziałki. Są to zajęcia prowadzone przez UKS ?Falenica? działający przy szkole.
 • Zajęcia pozalekcyjne zorganizowane ? lekkoatletyka dla klas IV-VI odbywają się we wtorki i piątki. Są to zajęcia prowadzone przez UKS ?Falenica? działający przy szkole.
 • Lekcja wychowania fizycznego doskonaląca odbicie górną i zagrywkę w piłce siatkowej w klasie VIB została zorganizowana w dniu 24.03.2014 r.
 • Lekcja wychowania fizycznego z doskonalenia techniki dwutaktu z prawej i lewej strony kosza w klasie VIa została zorganizowana w dniu 24.03.2014 r.

KONSPEKT LEKCJI WF KOSZYKÓWKA 6a

 • Lekcja wychowania fizycznego z zabawą dydaktyczno-ruchową na wesoło w klasie IV została zorganizowana w dniu 24.03.2014 r.

KONSPEKT LEKCJI WF Z PIŁKAMI KOSZ KL 4

Lekcje

 • 1.  08.00 – 08.45
 • 2.  08.55 – 09.40
 • 3.  09.50 – 10.35
 • 4.  10.45 – 11.30
 • 5.  11.45 – 12.30
 • 6.  12.45 – 13.30
 • 7.  13.45 – 14.30
 • 8.  14.40 – 15.25
 • 9.  15.35 – 16.20
 • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.