1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Szkoła Podstawowa nr 124 gospodarzem XVII Kreatywnej Biesiady u Warsa i Sawy

Nasza Szkoła  miała zaszczyt i przyjemność być organizatorem i gospodarzem spotkania z cyklu ?Kreatywne biesiady u Warsa i Sawy?. Bierzemy udział w wymianie doświadczeń między szkołami wyróżnionymi Certyfikatem Prezydenta m. st. Warszawy Wars i Sawa, szkołami tworzącymi optymalne warunki do rozwoju talentów, uzdolnień i zainteresowań uczniów.

Pani dyrektor Małgorzata Wysocka oraz przewodnicząca Szkolnego Zespołu ?Wars i Sawa? pani Hanna Wierzbicka uroczyście przywitały wszystkich zaproszonych gości i zaprosiły  do udziału w różnych formach aktywności przewidzianych na to wyjątkowe popołudnie. Gości przywitała także pani Joanna Wojtulewicz, koordynator przedsięwzięcia  ?Kreatywne biesiady u Warsa i Sawy? z ramienia Warszawskiego Centrum Inowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Uczestnicy spotkania mieli okazję do wymiany doświadczeń, poszukiwań twórczych inspiracji i integracji. Poczęstunek, rozmowy przy stolikach, terenowa gra integracyjna sprzyjały nawiązywaniu kontaktów i wymiany zdań. Bieg na orientację, który wyzwolił tyle pozytywnych emocji przygotowali nauczyciele  Małgorzata i Andrzej Gawenda oraz instruktor sportu w ramach UKS Falenica pan  Jan Cegiełka.

Nadrzędnym tematem biesiady  była dyskusja o różnych sposobach  motywowania uczniów uzdolnionych i wspieraniu uzdolnień. Zaproszeni goście podzieleni na grupy tematyczne uczestniczyli w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 124:

 • Od modelu do mapy ? Gabriela Małachowska i Agnieszka Szczepanek.
 • Szachy dla ?zielonych? i nie tylko? ? Martyna Wolska, Anna Bryll i Joanna Szczepańska.
 • Teatr młodego aktora ? wykonanie rekwizytów ? Wioletta Sędek i Ewa Bieńkowska.
 • Teatr po niemiecku dla nieznających języka ? Dorota Włodarczyk i Lidia Świć.

Każdy z warsztatów był przygotowany bardzo ciekawie, z dużym zaangażowaniem prowadzących. Goście z kolei aktywnie włączyli się do zajęć, zadawali dodatkowe pytania,  szukali pomysłów i ciekawych rozwiązań na własne lekcje. Atmosfera warsztatów była serdeczna i przyjazna. Spotkania odbywały się w salach, których wystój był zaaranżowany zgodnie z tematyką zajęć. Dekoracje i wystawy przykuwały uwagę gości również na korytarzach. Wszyscy podziwiali ładny wystój sali gimnastycznej. W przygotowania do Biesiady zaangażowali się nie tylko nauczyciele, ale wszyscy pracownicy szkoły.

Biesiada stała się też okazją do prezentacji talentów i umiejętności dzieci. Przygotowany program artystyczny był bardzo bogaty i obejmował: inscenizację wierszy Stanisława Jachowicza ? patrona szkoły, życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji w obcych językach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim oraz pokaz akrobatyczny. Prezentację sportową przygotowała pani Aldona Zagrabska.

Spotkanie było podsumowaniem pierwszego etapu  programu realizowanego w naszej szkole, a wspierającym dzieci uzdolnione. Przy tej okazji możemy się pochwalić, że nasza szkoły otrzymała przedłużenie Certyfikatu Warsa i Sawy na kolejną edycję.

Usatysfakcjonowani goście Biesiady wyrazili podziękowania organizatorom, zaś gospodarze ? miłym gościom.

Lekcje

 • 1.  08.00 – 08.45
 • 2.  08.55 – 09.40
 • 3.  09.50 – 10.35
 • 4.  10.45 – 11.30
 • 5.  11.45 – 12.30
 • 6.  12.45 – 13.30
 • 7.  13.45 – 14.30
 • 8.  14.40 – 15.25
 • 9.  15.35 – 16.20
 • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.