przewiń do treści

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2018/2019

FIZYKA

Międzyszkolny konkurs przedmiotowy z fizyki
Kinga Ostapiuk 8a – II miejsce
Julia Dec 8b – wyróżnienie


Przyroda i Geografia

XIII Dzielnicowy Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy
Patrycja Smaga i Gabriela Czaykowska – I miejsce w kategorii testowej
Katarzyna Sędek – II miejsce  w kategorii prezentacje

Projekt „Zobaczyć świat oczami geografa”
II miejsce w kategorii szkół miejskich województwa mazowieckiego:
Praca zespołowa klas VII w składzie:
Boruta Adrian
Dudman Joshua
Grzywacz Jędrzej
Hajzik Grzegorz
Jakubaszek Tomasz
Kierdal Franciszek
Kowalczyk Elżbieta
Krzemińska Karolina
Składanek Bartosz
Skrzeczkowski Kacper
Szczegot Artur
Wilczyński Maciej
Wilk Marcel
Wilk Patryk

I Szkolny Konkurs Geograficzny „Z mapą za pan brat”
Na poziomie szkoły:
1. miejsce Osadczuk Bogdan 7B
2. miejsce Jakubiak Julia 8C
3. miejsce Sekuła Antoni 5A

Klasy V:
1. miejsce Sekuła Antoni 5A
2. miejsce Wiącek Julia 5B
3. miejsce Neska Stanisław 5A

Klasy VI
1. miejsce Smaga Patrycja 6A, Gontarek Mateusz 6B
2. miejsce Bisek Zofia 6B, Mitura Amelia 6B
3. miejsce Maszner Weronika 6B

Klasy VII
1. miejsce Osadczuk Bogdan 7B
2. miejsce Jakubaszek Tomasz 7A
3. miejsce Kierdal Franciszek 7A

Klasy VIII
1.miejsce Jakubiak Julia 8C, Gola Aleksandra 8C
2. miejsce Smaga Wiktor 8C
3. miejsce Wójcik Weronika 8B


PLASTYKA

Dzielnicowy Konkurs Malarski” Kwiatami malowane – polskie kwiaty pół i łąk”
Krzysztof Gajewski kl. 1 b – wyróżnienie

Dzielnicowy Konkurs Plastyczny pt. „Krajobrazy Polski”
w kategorii klas drugich:
I miejsce –  Lena Trzebieniak z klasy 2b (wych. Wioletta Sędek)

Dzielnicowy Konkurs Plastyczny „Krajobrazy Polski – tradycje i współczesność”
Anna Perkowska kl. I b –  I miejsce – op. Elżbieta Kostrzewa

Szkolny konkurs  plastyczny   w  programie  Paint: „Święto Odzyskania  Niepodległości – od  stu  lat  w  sercach  Polaków”
Nauczyciel prowadzący: Wioletta Sędek

W związku ze 100- leciem Odzyskania Niepodległości przez  Polskę , w listopadzie 2018 roku- został przeprowadzony  w SP 124- Szkolny Konkurs Plastyczny z wykorzystaniem technologii komputerowej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas 1-3. Wszystkie nagrodzone prace zostały wyeksponowane na wystawie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Miejsce I: Gabrysia  Sójka  –  kl. 1 A, Jędrzej Strzelczyk – kl. 2 B
Miejsce II: Gabriela Wiśniewska  –  kl. 2 A, Weronika Wilk –  kl. 3 A,  Alexandra Rutkowska  –  kl. 3 B
Miejsce III: Franek Gos  –  kl. 2 B, Martyna Lipińska – kl. 1
Wyróżnienie: Victoria  Rutkowska – kl. 3 B, Hania Puścian- kl. 2 A


Przyroda i biologia

Ogólnopolski konkurs „Panda” z przyrody i biologii
5.04.19 r. odbył się w naszej szkole konkurs ogólnopolski z przyrody i biologii dla uczniów klas 4-8. Konkurs miał na celu utrwalenie zdobytych wiadomości i rozbudzenie zainteresowań dzieci. Przeprowadzony został w formie testu, który zawierał 30 pytań. Trwał 50 min. W konkursie wzięło 19 uczniów z klas 4-8.

Laureaci konkursu w klasach 4 – przyroda
V miejsce: Maksymilian Kępka (nagroda książkowa)
X miejsce: Bogumił Lisowski (wyróżnienie)

Laureaci konkursu w klasach 5 – biologia
V miejsce: Jadwiga Kierdal (nagroda książkowa)
IX miejsce: Aleksandra Pacuła (wyróżnienie)

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania:
Emilia Potiopa, Antonina Zwierzchowska, Jan Domaszewski, Joanna Bajszczak, Sara Milczek, Julia Korniluk, Antonina Jakubiak, Maja Stegner, Magdalena Pruszyńska, Julia Wiącek, Katarzyna Jakubiak, Szymon Ogrodnik, Maciej Wilczyński, Kinga Ostapiuk, Zofia Kalinowska

XIII Dzielnicowy konkurs ekologiczno-przyrodniczy
I miejsce jako szkoła
II miejsce – Katarzyna Sędek


Informatyka

Dzielnicowy Konkurs Informatyczny pt. „Mistrz klawiatury”
Stanisław Targański z kl. 4a
w kategorii klas drugich:
I miejsce – Jarosław Dąbrowski
II miejsce – Maksymilian Puta z klasy 2b (wych. Wioletta Sędek)

Język niemiecki

Weronika Wójcik z 8b przeszła do II etapu


Język angielski

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX 2019
Jan Niedziałek, kl.  8a – wynik dobry
Wojciech Malinowski, kl. 6a – wynik dobry

Dzielnicowy konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas III
I miejsce – Weronika Wilk z klasy 3a
II miejsce – Bartosz Malinowski z klasy 3a

Warszawska Olimpiada Języka Angielskiego
I miejsce – Aleksandra Gola z klasy 8c

Kuratoryjny Konkurs Języka Angielskiego
finalistka etapu wojewódzkiego  – Aleksandra Gola  z klasy 8 c


Muzyka

IV Konkurs Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę” pod patronatem Prezydenta Polski – I MIEJSCE dla chóru szkolnego

Konkurs „Urodziny Niepodległej” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 109 w Warszawie – I MIEJSCE dla chóru szkolnego

I Festiwal „Talent z Wawra”
II nagroda
Grupa teatralna „Aplauz” w składzie: Barbara Skiendzielewska, Jadwiga Kierdal, Kacper Penczonek, Hanna Jakubaszek, Zofia Jakubaszek, Izabela Hajzik, Antoni Sekuła, Zofia Wernicka, Oliwia Rajczykowska, Julia Stanisz, Melania Zawadzka i Franciszek Staszkiewicz, opiekun grupy – p. Wanda Krakowska


Matematyka

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny:
kategoria Żaczek
Strzelczyk Jędrzej  z kl. II b – wyróżnienie

kategoria Maluch:
Potiopa Mikołaj – wyróżnienie
Malinowski Bartek – wyróżnienie
Kuligowska Klara – wyróżnienie

kategoria Beniamin:
Potiopa Emilia – wyróżnienie
Nehring Jakub – wyróżnienie
Malinowski Wojciech – wyróżnienie
Kos Barbara – wyróżnienie
Brzezińska Alina – wyróżnienie

Konkurs kuratoryjny z matematyki
Jan Niedziałek  z VIII a i Maciej Tarnicki z VIII a zakwalifikowali się do etapu rejonowego

Olimpiada Juniorów z matematyki
Jan Niedziałek  z VIII a i Jakub Jaworski z VIII a zakwalifikowali się do drugiego etapu

Wawerskie Zawody Matematyczne „Matematyka jest miarą wszystkiego”
I miejsce – Wojciech Malinowski
II miejsce – Jerzy Olkowski
III miejsce – Mateusz Tyc
wyróżnienie: Aleksandra Garbaś, Alina Brzezińska, Anna Jarzębska, Barbara Kos, Natalia Dziak


Język polski

III Festiwal Miłośników Twórczości Zbigniewa Herberta
Zofia Kalinowska (VIII a) – II miejsce – opiekun Renata Skorupa
Julia Dec (VIII b) – III miejsce – opiekun Renata Skorupa

Konkurs kuratoryjny MKO z j. polskiego
Kinga Ostapiuk z kl. 8a i Wiktor Smaga z kl. 8c zakwalifikowali się do III etapu


Historia

Konkurs kuratoryjny z historii
Tomasz Hilsberg z kl. 8b zakwalifikował się do II etapu

XIV Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę”
Tomasz Hilsberg z kl. 8b zakwalifikował się do II etapu

Dzielnicowy Konkurs Historyczny o Józefie Wybickim
Klasy IV-VI:
Antonina Jakubiak V b – II miejsce
Antonina Zwierzchowska V b – II miejsce
Maja Pokój  V b – II miejsce

Klasy IV-VI:
Kacper Głaszczka VIII b – III miejsce
Weronika Wójcik VIII b – III miejsce

X Dzielnicowy Konkurs „Chopin też mieszkał w Warszawie”
III m-ce zespołowo: Anna Perkowska, Jerzy Wernicki, Tadeusz Wiśnicki z kl. Ib – op. E. Kostrzewa

Konkurs Wawerskiej Rady Seniorów „Zapytaj babcię, zapytaj dziadka”
Maja Pokój kl. 5b – nagroda
Zofia Bińkowska kl. 6a, Zofia Martela kl. 5c – wyróżnienie


Język hiszpański

Konkurs Wojewódzki Conoce Espana organizowany przez XXXIV LO im. Miguela Cervantesa
Joshua Dudman kl. 7b, Jakub Jaworski kl. 8a, Dominik Rybak kl. 8a – zakwalifikowali się do II etapu

 

 

 

 

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

1% dla szkoły

Obrazek, 1% dla szkoły

Historię rozbudowy szkoły można prześledzić tutaj.

Obok naszej szkoły powstanie druga w Warszawie hala lekkoatletyczna.

Zapraszamy do śledzenia postępów.