1% dla szko艂y

Obrazek, 1% dla szko艂y

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Stres 馃槵

Cze艣膰!聽

Ju偶 maj, a to oznacza, 偶e zaraz wakacje! Niekt贸rych z nas czeka jeszcze bardzo wa偶ne wydarzenie – egzaminy. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o stresie, jak sobie z nim radzi膰 i dlaczego jest nam potrzebny?聽

Stres to naturalna reakcja organizmu, na tzw. stresory, czyli czynniki, kt贸re zaburzaj膮 r贸wnowag臋 naszego organizmu. Stresorem mo偶e by膰 zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura otoczenia, urazy, stany zapalne czy wspomniane wcze艣niej egzaminy. Gdy stres jest zbyt silny i d艂ugotrwa艂y, mo偶e prowadzi膰 do niepo偶膮danych skutk贸w, jednak warto pami臋ta膰, 偶e jest on niezb臋dny do naszego prawid艂owego funkcjonowania – pobudza do dzia艂ania, pomaga si臋 skoncentrowa膰, pokonywa膰 przeszkody i osi膮ga膰 cele. Jak wi臋c nad nim zapanowa膰, aby zamiast tych niepo偶膮danych dawa艂 pozytywne efekty? Oto kilka sposob贸w:聽

艢pij odpowiednio d艂ugo – jest to szczeg贸lnie wa偶ne przed testami i egzaminami. Brak wystarczaj膮cej ilo艣ci snu mo偶e prowadzi膰 do k艂opot贸w z koncentracj膮 i obni偶enia zdolno艣ci przetwarzania informacji. Zalecana d艂ugo艣膰 snu dla m艂odzie偶y to od 8,5 do 9 godzin.聽

Zdrowo si臋 od偶ywiaj!

Korzystaj z pomocy bliskich – szczera rozmowa z przyjacielem b膮d藕 cz艂onkiem rodziny mo偶e by膰 pomocna do roz艂adowania stresu.聽

Szukaj pozytywnych stron stresuj膮cej sytuacji.

Roz艂aduj negatywne emocje podczas wysi艂ku fizycznego.

Stosuj techniki relaksacyjne – mo偶e by膰 to na przyk艂ad medytacja, joga lub 膰wiczenia oddechowe.聽

Skup si臋 na czym艣 innym – pos艂uchaj ulubionej muzyki, przeczytaj ksi膮偶k臋 lub spotkaj si臋 ze znajomymi.聽

Mam nadziej臋, 偶e ten wpis u艂atwi wam przygotowanie si臋 do egzamin贸w i innych test贸w, kt贸re was czekaj膮. Po艂amania n贸g!聽

Zosia

Lekcje

  • 1.聽 08.00 – 08.45
  • 2.聽 08.55 – 09.40
  • 3.聽 09.50 – 10.35
  • 4.聽 10.45 – 11.30
  • 5.聽 11.45 – 12.30
  • 6.聽 12.45 – 13.30
  • 7.聽 13.45 – 14.30
  • 8.聽 14.40 – 15.25
  • 9.聽 15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szko艂y powstanie druga w Warszawie hala lekkoatletyczna.

Zapraszamy do聽艣ledzenia post臋p贸w.