1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Spotkanie z autorem książek dla dzieci Marcinem Koziołem

27 września odbyło się w naszej szkole spotkanie z pisarzem Marcinem Koziołem – autorem wielu ciekawych książek dla dzieci i młodzieży, w tym lektury uzupełniającej dla klas 4-6 szkoły podstawowej.

Pierwsze spotkanie, dla młodszych dzieci, było poświęcone Wombatowi Maksymilianowi i jego przygodom. Dzieci dokładnie poznały głównego bohatera książki, który jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. Dowiedziały się, gdzie zamieszkuje i jak żyje. Pan Marcin opowiadał także o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan, a także sąsiedniego Nepalu. Co ważne i ciekawe dla dzieci to to, że każda z książek o Wombacie jest interaktywna – w środku ukryte są bowiem łapki, a zeskanowanie tak oznaczonych zdjęć telefonem lub przepisanie kodu na stronie www pozwala przenieść się do miejsca akcji lub zobaczyć uzupełniające materiały multimedialne.

Natomiast podczas spotkania dla klas starszych autor przedstawił niezwykłe przygody bohaterów „Skrzyni władcy piorunów”. Podczas prezentacji autor skupił się na wynalazcy Nikoli Tesli, któremu zawdzięczamy m. in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Odkrywając tajemnice Tesli, nazywanego też Władcą Piorunów, przeprowadzał doświadczenie naukowe, podczas którego chętne dzieci dzięki magicznej kuli mogły przez moment same poczuć się jak „władcy piorunów”. Była mowa również o sztuce szyfrowania.

Po spotkaniu można było nabyć książki z dedykacją autora i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie druga w Warszawie hala lekkoatletyczna.

Zapraszamy do śledzenia postępów.