1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Sport w naszej szkole ? rok szkolny 2016/2017

MISTRZOSTWA DZIELNICY WAWER W MINI PIŁCE SIATKOWEJ KLAS V

13 czerwca reprezentacja chłopców klas V wystartowała w Dzielnicowych Mistrzostwach w Mini Siatkówce i wywalczyła III miejsce. Najlepszym drużynom w dzielnicy ulegliśmy dopiero w tie-breakach. Mecze były bardzo emocjonujące. Skład naszej drużyny: Jędrzej Grzywacz, Krzysztof Wieszczek, Bartosz Składanek, Marcel Wilk, Adrian Boruta, Kacper Skrzeczkowski, Maciej Wilczyński.

Gratulacje!

MISTRZOSTWA DZIELNICY WAWER W DWA OGNIE USPORTOWIONE

12 czerwca odbyły się Mistrzostwa dzielnicy w Dwa Ognie usportowione. Dziewczynki zakończyły rywalizację na IV miejscu. Brakowało bardzo niewiele, aby wskoczyć na podium. Dziękujemy.

Chłopcy zdobyli Mistrzostwo Dzielnicy w Dwóch Ogniach Usportowionych. Tytuł Mistrzów Dzielnicy Wawer wywalczyli: Wojciech Zakrzewski, Grzegorz Hajzik, Oskar Okrzeja, Antoni Petrow-Ganew, Maciej Petrow ? Ganew, Filip Rutkowski, Tadeusz Staszkiewicz, Marcin Trznadel, Szymon Zając.

Ogromne gratulacje!!!

SZKOLNY TURNIEJ O TYTUŁ ARCYMISTRZA SZACHOWEGO SP 124

2 czerwca odbyła się już czwarta edycja Turnieju Szachowego o tytuł ? Arcymistrza Szachowego SP 124 2017?.

W klasach 0-III miejsce I zajął Jan Gadoś, miejsce II Wiktor Zieliński, miejsce III Mikołaj Potiopa.

W klasach IV-VI miejsce I zajął Patryk Wilk, miejsce II Grzegorz Hajzik, miejsce III Kacper Skrzeczkowski.

Gratulacje!

SZKOLNY TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA PING PONGA SP124

Dnia 26 maja odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego o tytuł ?Mistrza Ping Ponga SP 124 2017?. W turnieju wzięło wielu zawodników. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i wywoływały ogromne emocje. Wśród startujących najlepszymi tenisistami okazali się:

I miejsce Piotr Parczewski,

II miejsce Bartosz Składanek,

III miejsce Jakub Kieszkowski.

Gratulacje!

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE PODCZAS MAJÓWKI W JĘDRUSIU

26 maja trzy drużyny z naszej szkoły wystartowały w Sztafetowych Biegach Przełajowych podczas Majówki w Jędrusiu w Józefowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali za udział medale. Dziewczynkom w składzie Julia Jakubiak, Dominika Łabęcka, Ola Gola, Karina Sargsyan, udało się wywalczyć II miejsce.

Brawa!

ŚRODY LEKKOATLETYCZNE

W dniach 24.05.2017 i 7.06.2017 liczna reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w cyklu zawodów dla dzieci ?Środy Lekkoatletyczne?, realizowanych we współpracy z Marianem Woroninem, byłym reprezentantem Polski w lekkiej atletyce, wiceprezesem Stowarzyszenia ?Sport Dzieci i Młodzieży?. Zawody odbyły się na przyszkolnych obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 321 przy ul. Szadkowskiego na Bemowie. Nasi zawodnicy zdobyli mnóstwo dyplomów jak widać na załączonym obrazku. Poniżej przedstawiamy najlepsze wyniki i zajęte miejsca w kategoriach wiekowych stosownych do wieku:

Zawody 24.05:

Julia Jakubiak 600m 2,06,45 (m II);

Dominika Łabęcka 600m 2:09,87 (m III);

Aleksandra Gola 300m 1:02,13 (m III);

Julia Kuwał piłeczka palantowa 23,5 (m II);

Karina Sargsyan skok w dal 3,65 (m II);

Ela Kowalczyk 300m 1:05,96 (m III);

Joanna Król piłeczka palantowa 20,5 (m III);

Patrycja Jóźwicka skok wzwyż 1,25 , 300m 1:01,15 (m I);

Jędrzej Grzywacz piłeczka palantowa 35,5 (m I); 300m 1:07,71 (m III);

Marcel Wilk 60m 9,49 (mII);

Joshua Dudman piłeczka palantowa 30,5 (m III); 1000m 3:45,53 (m I);

Staś Kowalczyk-Plewa skok w dal 3,48 (m II);

Paweł Zakrzewski 60m 10,80 (m III);

Zawody 7.06:

Julia Jakubiak skok w dal 3,55 (m II), 600m 2:14,69;

Dominika Łabęcka 3,75 (m I), 600m 2:15,52;

Karina Sargsyan skok w dal 3,50 (m III); 60m 9,61 (m I);

Julia Kuwał 60m 11,20 (m III);

Maja Okoń 60m 10,35 (m II); piłeczka palantowa 29,5 (m I);

Oliwia Gałonzowska piłeczka palantowa 22,5 (m I);

Barbara Kos skok w dal 3,39 (m III);

Bartosz Składanek piłeczka palantowa 40,5 (m II); 60m 9,44

Patryk Wilk skok w dal 4,05 (m I); 60m 9,53 (m III);

Maciej Lutomski skok w dal 3,55 (m III);

Bogdan Osadczuk 300m 58,45 (m I).

Gratulacje!

BIEGI W HOŁDZIE JANA PAWŁA II

XIII edycja biegów przełajowych ?Młodzi w hołdzie Janowi Pawłowi II? odbyły się 20.05.2017r. Tego dnia wszyscy startujący byli zwycięzcami. Każdy uczestnik otrzymywał pamiątkowy medal oraz poczęstunek. Były też występy i losowanie atrakcyjnych nagród. Ideą biegów jest pamięć o Papieżu Polaku, niesamowitym człowieku, który kochał ludzi i aktywnie przez całe swoje życie uprawiał sport. Jak co roku z naszej szkoły wystartowała duża ilość dzieci od zerówki po szóstą klasę i rodziców naszych uczniów.

MISTRZOSTWA DZIELNICY WAWER W LEKKIEJ ATLETYCE ? CZWÓRBÓJ LA

26 kwietnia dziewczynki starowały na stadionie lekkoatletycznym Warszawskiego Orła w czwórboju lekkoatletycznym. Każda z dziewcząt startowała w 4 konkurencjach: bieg na 60m, bieg na 600m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Do drużyny szkolnej zakwalifikowały się:

Poniżej przedstawiamy najlepsze wyniki:

Barbara Jędrzejewska 60m 9,80, skok w dal 3,74, piłeczka palantowa 24,5, 600m 2,33;

Gabriela Kudlaszyk 60m 8,95, skok w dal 4,00, piłeczka palantowa 34, 600m 2,10;

Julia Jakubiak 60m 9,56, skok w dal 3,20, piłeczka palantowa 23, 600m 2,13;

Dominika Łabęcka 60m 10,22, skok w dal 3,30, 600m 2,15;

Maja Neska 60m 10,60, skok w dal 3,09, piłeczka palantowa 25, 600m 2,31.

MISTRZOSTWA DZIELNICY WAWER W MINI PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

11 kwietnia chłopcy wzięli udział w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Mini Piłce Nożnej. W turnieju wywalczyli miejsce 5. Naszą szkołę reprezentowali: Grzegorz Zagrabski, Karol Anczewski, Jakub Kieszkowski, Kacper Gawryszewski, Tomasz Jaszczyński, Szymon Sobczak, Bartosz Składanek, Joshua Dudman.

MISTRZOSTWA DZIELNICY WAWER W PŁYWANIU

5 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Pływaniu. W zawodach dzieci startowały drużynowo oraz indywidualnie. Drużynowo dziewczynki zajęły 6 miejsce w składzie: Jadwiga Kierdal, Joanna Bajszczak, Dagmara Samborska, Michalina Samborska, Julia Nawara, Julia Podbielska, Milena Majewska, Monika Samojłowicz, Zuzanna Walenta. Chłopcy zajęli 5 miejsce w składzie: Franciszek Staszkiewicz, Tadeusz Staszkiewicz,, Antek Sekuła, Jan Gruszczyński, Bogdan Osadczuk, Bartosz Składanek, Grzegorz Zagrabski, Karol Anczewski.

Najlepsze indywidualne wyniki to:

Bogdan Osadczuk- miejsce I na dystansie 50m stylem grzbietowym w kategorii klas V (czas 38,52),

Julia Nawara ? miejsce II na dystansie 25m stylem grzbietowym w kategorii klas IV (czas 21,49),

Antek Sekuła ? miejsce II na dystansie 25m stylem grzbietowym w kategorii klas III (czas 21,45).

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim startującym!

PRÓBA BICIA REKORDU SZKOŁY W ŻONGLOWANIU PIŁKĄ NOŻNĄ

Po raz kolejny podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny 21 marca próbowaliśmy pobić Rekord Szkoły w Żonglowaniu Piłką Nożną. W tym roku poziom reprezentowany przez zawodników był wyjątkowo wysoki. Poprzedni rekord wynosił 98 odbić. Najpierw zbliżył się do niego Joshua Dudman żonglując 92 razy, potem Kacper Gawryszewski 96 razy. Następnie Bartosz Składanek odbił piłką 105 razy i pobił stary rekord. Jednakże bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Jaszczyński ze 172 odbiciami. Został nowym Rekordzistą Szkoły w Żonglowaniu Piłką Nożną.

Wynik w żonglowaniu dziewczynek został wyrównany i w dalszym ciągu wynosi 5 odbić. . Udało się to Hani Malinowskiej i Oli Goli.

Wielkie gratulacje!

MISTRZOSTWA DZIELNICY WAWER W SZACHACH

Dnia 16 marca wzięliśmy udział w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Dzielnicy Wawer w Szachach. Zawody zostały przeprowadzone w formie rozgrywek drużynowych. Nasza drużyna w składzie: Jan Gadoś, Kaja Irek, Filip Rutkowski i Jędrzej Grzywacz zajęła III miejsce. Rozgrywki były na bardzo wysokim poziomie. Ogromne gratulacje!


MISTRZOSTWA DZIELNICY WAWER W MINI PIŁCE SIATKOWEJ KLAS VI

W lutym odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w Mini Piłce Siatkowej. Dziewczynki ukończyły turniej na III miejscu. Skład naszej reprezentacji: Julia Jakubiak, Barbara Jędrzejewska, Zofia Kalinowska, Kinga Kapelewska, Gabriela Kudlaszyk, Dominika Łabęcka, Aleksandra Maciak, Hanna Malinowska, Maja Neska, Maja Neska, Maja Okoń, Zuzia Szałas. Wielkie gratulacje!

MISTRZOSTWA DZIELNICY WAWER W SPORTACH ZIMOWYCH

30 stycznia 2017 roku drużyny naszej szkoły dzielnie walczyły podczas Mistrzostw Dzielnicy Wawer w Wielobojach Łyżwiarskich na lodowisku OSIR Anin. Dziewczynki startowały w ?Błękitnej Sztafecie? a chłopcy w ?Sztafecie Złoty Krążek?. Drużyna dziewczynek uplasowała się na miejscu II. Skład naszej drużyny: Zofia Kalinowska, Hanna Malinowska, Teresa Kowalczyk, Julia Podbielska, Wiktoria Tomaszewska i Wiktoria Jałocha. Brawo!


MISTRZOSTWA DZIELNICY WAWER W MINI PIŁKĘ KOSZYKOWĄ

Pierwszym startem w 2017 roku były Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Mini Piłce Koszykowej, w których dziewczynki wywalczyły III miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Dominika Łabęcka, Maja Neska, Maja Okoń, Julia Jakubiak, Marysia Piotrowska, Wiktoria Wąsowicz, Basia Jędrzejewska, Gabrysia Kudlaszyk, Aleksandra Maciak, Hania Malinowska, Monika Samojłowicz, Zosia Kalinowska.

Chłopcy dzielnie grali w eliminacjach, wychodząc z fazy grupowej. Chłopców reprezentowali: Karol Anczewski, Jakub Kieszkowski, Adam Kalinowski, Franek Papis, Aleks Pieczka, Tomasz Jaszczyński, Maciej Łyszkowski, Adam Sobczak, Klaudiusz Tkaczyk, Grzegorz Zagrabski.

Gratulujemy!

MISTRZOSTWA DZIELNICY WAWER W TENISIE STOŁOWYM

29 listopada 2016 roku dziewczynki wywalczyły II miejsce w Wawrze.

Sukces ten zawdzięczamy Hani Malinowskiej i Basi Jędrzejewskiej. Olbrzymie gratulacje!

 

sport

ARTUR SIÓDMAK CAMP I USTANOWIENIE REKORDU GUINNESSA

23 listopada 2016 roku dziewczynki z klas VI wzięły udział w niecodziennym wydarzeniu ?  największej na świecie lekcji WF-u pod nazwą ?Artur Siódmak Camp?, która zorganizowana była przez fundację byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej. Nietypowa lekcja z piłki ręcznej odbyła się na warszawskim Torwarze. Atmosfera była bardzo gorąca. Próba ustanowienia rekordu Guinessa udała się. W imprezie uczestniczyło około 5000 dzieci z całej Polski. Oprócz najmłodszych w imprezie udział wzięli znani byli i obecni sportowcy: m.in. pływaczka Otylia Jędrzejczak, specjalizująca się w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska, tenisistka Klaudia Janas-Ignacik, siatkarka Milena Radecka, wioślarz Marek Kolbowicz, tyczkarka Monika Pyrek, lekkoatleci Tomasz Majewski i Piotr Małachowski oraz siatkarze Andrzej Wrona i Paweł Zagumnym. Patronat honorowy nad największą lekcją wychowania fizycznego objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Zajęcia były bardzo ciekawe. Dziewczynki odwiedziły 10 stacji, gdzie wykonywały różne zadania sprawnościowe wykorzystywane w treningu piłki ręcznej. Miały też okazję sprawdzić się w grze na małym boisku. Wszyscy uczestnicy tej nietypowej lekcji wf otrzymali od organizatora koszulkę upamiętniającą to wydarzenie oraz mały posiłek, napoje i owoce.

Dziewczynki również miały możliwość zebrać autografy i spotkać się z Gwiazdami Sportu.

Taka formuła treningu poprzez zabawę była niesamowicie interesująca. Dziewczynki były pod dużym wrażeniem całego wydarzenia.

IX WAWERSKI TURNIEJ KOSZYKÓWKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

23 listopada chłopcy z klasy V wywalczyli II miejsce podczas Wawerskiego Turnieju Koszykówki Szkół Podstawowych. Zawody zostały zorganizowane na hali sportowej przy ul. Bajkowej przez ZS70 oraz UKS Wawer ZS70. Chłopcy grali z ogromnym poświęceniem. Walka na boisku była zacięta.

Naszą szkołę reprezentowali: Jashua Dudman, Patryk Wilk, Marcel Wilk, Bartosz Składanek, Stanisław Kowalczyk-Plewa, Krzysztof Wieszczek, Maciej Wilczyński, Adrian Boruta.

Jesteśmy z Was bardzo dumni. Składamy Wam ogromne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

ZAWODY ?OD ZABAWY DO SPORTU?

Dnia 15 listopada dzieci z klas II, III i IV wzięły udział w dzielnicowych eliminacjach zawodów ?Od zabawy do sportu?. Musiały wykazać się wieloma umiejętnościami w różnych wyścigach. Dla wielu były to pierwsze zawody w życiu. Gratulujemy udziału.

11 LISTOPADA ?SZTAFETA PATRIOTÓW?

11 listopada silna reprezentacja naszej szkoły, prawie trzydziestoosobowa, dzieci, nauczycieli i rodziców wzięła udział w Sztafecie Patriotów. Dystans prawie trzech kilometrów był pokonywany biegiem, na rowerze, hulajnodze, rolkach oraz idąc. Każdy miłośnik sportu oraz aktywności ruchowej mógł wybrać coś dla siebie. Liczył się sam udział, pamięć i miło spędzony czas. Po ukończeniu dystansu wszyscy uczestnicy otrzymywali pamiątkowy medal, balony biało czerwone oraz ciepły posiłek. Wszyscy pokonywali linię mety z uśmiechem.

 

WAWERSKI TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

W dniu 17 października 2016 roku reprezentacje dziewcząt i chłopców SP 124 oraz UKS Falenica wystartowały w IX Wawerskim Trójboju Lekkoatletycznym na stadionie OSIR ?Syrenka? w Marysinie Wawerskim. Zawody co roku organizowane są przez ZS70 wraz z UKS Wawer ZS70. Rywalizowało ze sobą dwanaście sześcioosobowych drużyn. Każdy zawodnik startował w trzech konkurencjach: skok w dal, bieg na 60m, rzut piłeczką palantową. Uzyskane wyniki przeliczane były na punkty i następnie sumowane dając wynik całej drużyny.

Drużynowo dziewczynki w składzie: Barbara Jędrzejewska, Gabriela Kudlaszyk, Hanna Malinowska, Aleksandra Maciak, Julia Jakubiak, Dominika Łabęcka, stanęły na drugim miejscu podium a na ich szyjach zawisły piękne srebrne medale. Ogromne gratulacje!

Chłopcy w składzie: Roland Kosmala, Grzegorz Zagrabski, Klaudiusz Tkaczyk, Bartosz Składanek, Bogdan Osadczuk, Joshua Dudman, stanęli poza podium, ale zaprezentowali się bardzo dobrze.

Podczas zawodów zostały też przyznane nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach. Reprezentant naszej szkoły Roland Kosmala był najszybszy w biegu na 60m uzyskując rewelacyjny wynik 8,59s oraz oddał najdalszy skok w dal zawodów 4.01m. Wśród dziewczynek najdalej rzuciła piłeczką palantową Hanna Malinowska ? 36 metrów. Bardzo Wam Gratulujemy!

Wartościowe wyniki sportowe uzyskali również:

Grzegorz Zagrabski ? skok w dal 3,94m, 60m 9,29s;

Joshua Dudman ? skok w dal 3,62m;

Bartosz Składanek ? rzut piłeczką palantową 35,3m;

Gabriela Kudlaszyk ? skok w dal 3,69m, 60m 9,39s, rzut piłeczką palantową 30,3m;

Hanna Malinowska ? skok w dal 3,60m;

Julia Jakubiak ? 60m 9,29s.

Gratulujemy Wszystkim bardzo dobrych wyników sportowych!

 

MISTRZOSTWA DZIELNICY WAWER W MINI PIŁCE RĘCZNEJ

Chłopcy z klas VI dnia 11 października wzięli udział w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Mini Piłce Ręcznej. Podczas turnieju zajęli V lokatę. Dzielnie walczyli o każdą piłkę. Dziękujemy i gratulujemy!

MISTRZOSTWA DZIELNICY WAWER W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 20.09.2016r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Dziewczynki miały do przebiegnięcia dystans 800m, a chłopcy 1000m na terenach leśnych w okolicy stadionu PKS Radość.

W klasyfikacji szkół podstawowych zajęliśmy VI miejsce. Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się w swoich kategoriach wiekowych następujący uczniowie:

Franek Papis ? miejsce IV,

Dominika Łabęcka  ? miejsce VIII,

Patryk Wilk ? miejsce XI,

Julia Jakubiak ? miejsce XII,

Marcin Trznadel ? miejsce XV,

Grzegorz Zagrabski ? miejsce XVII.

Serdecznie gratulujemy!

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.