przewiń do treści

Rok Szkoły w Ruchu

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE NASZA SZKOŁA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 UZYSKAŁA TYTUŁ „SZKOŁY W RUCHU” PRZYZNAWANY PRZEZ MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ.

 TYTUŁ TEN STANOWI WYRÓŻNIENIE DLA SZKÓŁ, KTÓRE W ISTOTNY SPOSÓB PRZYCZYNIAJĄ SIĘ DO PROMOWANIA W SWOIM ŚRODOWISKU AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ.

Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony „Rokiem Szkoły w Ruchu” przez Ministra Edukacji Narodowej.

Mając na względzie konieczność wzmacniania kondycji fizycznej i psychicznej, promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci nasza Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji „Ćwiczyć każdy może”.

Po spełnieniu określonych wymagań i kryteriów zawartych w regulaminie akcji szkoła może otrzymać tytuł, który stanowi wyróżnienie dla placówki, za to że przyczynia się ona do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.szkolawruchu.men.gov.pl.

W ramach akcji realizujemy zadania związane z aktywnością w szkole i poza szkołą.

Podejmujemy działania z obszarów:

Nr 9. Aktywny wypoczynek.

Nr 6. Pozaszkolne zajęcia zorganizowane (aktywność w czasie wolnym).

Nr 5. Pozalekcyjne zajęcia sportowe.

Nr 2. Wychowanie fizyczne – alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego.

Nr 1. Wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne.

 • Wycieczka – gra miejska po Warszawie klasy Vb w dniu 02.10.2013r. „Warszawa od czasów saskich do odzyskania niepodległości”. Relacja fotograficzna oraz gazetka z wycieczki znajduje się w zakładce: galeria.
 • Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne zorganizowało dwa rajdy piesze: 30.11.2013 – „Zamek Królewski i okolice”,15.02.2014 – „Pieszy Rajd Walentynkowy”.  Relacja fotograficzna znajduje się w zakładce: rajdy.
 • Przerwy sportowe – już na dobre zadomowiły się w naszej szkole. Cieszą się ogromna popularnością. Na długiej przerwie godz.: 12.25-12.45 przez 5 dni w tygodniu pod okiem nauczycieli w-f na sali gimnastycznej uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności w grach zespołowych. Jednocześnie są dobrą praktyką aktywnego spędzania czasu wolnego. Szczegółowy harmonogram:
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
Klasy V Klasy VI Klasy VI Klasy IV Klasy V
 • Do akcji „Szkoła w Ruchu” dołączyli nauczyciele Szkoły, którzy postanowili promować aktywność fizyczną własnym przykładem i raz w tygodniu spotykają się na zajęciach gimnastycznych. Prowadzi je jedna z nauczycielek wychowania fizycznego.
 • Z początkiem roku 2014 zaczęła funkcjonować nowa tablica sportowa. Jedna jej część poświęcona jest Rekordom Szkoły.Zostały na niej przedstawione konkurencje w których będą ustanawiane rekordy. Zbieramy i opracowujemy wyniki z zawodów sportowych.   W czasie roku szkolnego będą organizowane Dni Bicia Rekordów Szkoły.

Druga część to Kącik Znawcy Sportu. Ma on na celu rozbudzenie zainteresowań sportowych uczniów. Nauczenie śledzenia bieżących informacji sportowych. Raz w miesiącu zamieszczane są trzy pytania dotyczące tematyki sportowej. Odpowiedzi uczniowie przygotowują w domu korzystając ze wszystkich możliwych źródeł informacji. Szczegóły można znaleźć na tablicy sportowej. Na koniec roku szkolnego zostaną ogłoszone wyniki z nagrodami i przyznamy tytuł „Znawcy Sportu”.

 • Bale Karnawałowe:dla dzieci z klas 0 – III odbył się w dniu 15 I 2014r, natomiast klasy starsze bawiły się w dniu 7 II 2014r. W tych dniach sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. A dzieci miały okazję do odkrywania swoich talentów tanecznych. Relacje oraz zdjęcia z obu bali zamieszczone są w zakładce: z życia szkoły i galerii.
 • Popołudniowa sobotnia wycieczka na lodowisko OSIR w Aninie zaowocowała zdobyciem Wicemistrzostwa Dzielnicy Wawer w Sportach Zimowych Dziewcząt. Więcej zdjęć w galerii.
 • Podczas Zimy w mieście w czasie ferii zimowych w Naszej Szkole podjęliśmy mnóstwo działań związanych z akcją „Ćwiczyć każdy może”. Odbyły się:
 1. Zajęcia na pływalni OSIR w Aninie – nauka pływania i zabawy.
 2. Zajęcia na lodowisku OSIR w Aninie – nauka jazdy na łyżwach, zabawy oraz udział w zawodach łyżwiarskich.
 3. Gry i zabawy na sali gimnastycznej: gra w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, zbijaka, wyścigi rzędów z nietypowymi przyborami, nauka ślizgów na tekturkach, zabawy ze skakanką pięciometrową, trzeciak, berki i inne.
 4. Zajęcia ze Strażą Miejską dotyczące bezpieczeństwa oraz konkurs rzutów na kosz.
 5. Gry i zabawy z tenisem stołowym.
 6. Zabawy z piórkami z nauką poprawnego oddychania.
 7. Prace plastyczne wykonywane grupowo „Żyję zdrowo i aktywnie” oraz „Talerz pełen warzyw i owoców”.
 • Obóz zimowy sportowo-turystyczno-rekreacyjny w dniach 22.02 -01.03.2014r. do Zakopanego zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły oraz z UKS „Falenica” dla uczniów naszej szkoły podczas którego zostały zrealizowane następujące zadania:
 1. Bezpieczeństwo w górach i na stoku.
 2. Nauka jazdy na nartach.
 3. Wycieczka na Kasprowy Wierch.
 4. Wycieczka na Gubałówkę.
 5. Wycieczka do Doliny Kościeliskiej.
 6. Wycieczka do Aquaparku.
 7. Zajęcia sportowe na sali gimnastycznej.

Relacja fotograficzna wraz z programem zamieszczona jest na stronie: https://www.facebook.com/uksfalenicawypoczynek

 • W dniu 21.03.2014r. z okazji pierwszego dnia wiosny zorganizowaliśmy Dzień Bicia Rekordu Szkoły w Żonglerce Piłką Nożną. Zdjęcia zamieszczone są w zakładce: galeria.

Tabela rekordów – żonglerka

 • Od września 2013r w Szkole Podstawowej nr 124 im. St. Jachowicza w Warszawie prowadzone są zajęcia „Szachy” dla chętnych uczniów klas drugich. Dzieci uczą się podstaw gry pod okiem p. Joanny Szczepańskiej i M. Wolskiej. Do końca roku 2013 odbyło się 10 czterdziestopięciominutowych lekcji, na których drugoklasiści zostali zapoznani z szachownicą, poszczególnymi bierkami – ich ruchami oraz położeniem na szachownicy. Dzieci wykorzystują nabyta wiedzę w praktyce grając w szachy podczas zajęć oraz w szkolnej świetlicy, w której zapanowała moda na szachy.

W grudniu został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny „Moja ulubiona bierka szachowa”, w którym uczniowie klasy drugiej chętne wzięli udział. Otrzymaliśmy sporo prac zarówno płaskich jak i przestrzennych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi szachowymi upominkami oraz dyplomami.  Relacja znajduje się w zakładce: z życia szkoły.

Planowany jest szkolny turniej szachowy.

 • Lekcja wychowania fizycznego z elementami tańca współczesnego w klasie VIa została zorganizowana w dniu 04.02.2014r.

KONSPEKT ZAJĘĆ Z ELEMENTAMI TAŃCA

 • Lekcje wychowania fizycznego ze sportów zimowych z saneczkarstwa zostały przeprowadzone w dniach 04.02.2014r. w klasie VB oraz 05.02.2014r. w klasie IV.

Konspekt lekcji wf ze sportów zimowych – saneczkarstwo

 • Lekcja wychowania fizycznego z gier i zabaw sportowych w klasie IIa została przeprowadzona w dniu 13.02.2014r.

KONSPEKT GRY I ZABAWY 2a

 • Zajęcia pozalekcyjne zorganizowane – lekkoatletyka z gimnastyką dla klas II odbywają się w czwartki. Są to zajęcia prowadzone przez UKS „Falenica” działający przy szkole.
 • Zajęcia pozalekcyjne zorganizowane – lekkoatletyka z gimnastyką dla klas III odbywają się w poniedziałki. Są to zajęcia prowadzone przez UKS „Falenica” działający przy szkole.
 • Zajęcia pozalekcyjne zorganizowane – lekkoatletyka dla klas IV-VI odbywają się we wtorki i piątki. Są to zajęcia prowadzone przez UKS „Falenica” działający przy szkole.
 • Lekcja wychowania fizycznego doskonaląca odbicie górną i zagrywkę w piłce siatkowej w klasie VIB została zorganizowana w dniu 24.03.2014r.
 • Lekcja wychowania fizycznego z doskonalenia techniki dwutaktu z prawej i lewej strony kosza w klasie VIa została zorganizowana w dniu 24.03.2014r.

KONSPEKT LEKCJI WF KOSZYKÓWKA 6a

 • Lekcja wychowania fizycznego z zabawą dydaktyczno-ruchową na wesoło w klasie IV została zorganizowana w dniu 24.03.2014r.

KONSPEKT LEKCJI WF Z PIŁKAMI KOSZ KL 4

Lekcje

 • 1.  08.00 – 08.45
 • 2.  08.55 – 09.40
 • 3.  09.50 – 10.35
 • 4.  10.45 – 11.30
 • 5.  11.40 – 12.25
 • 6.  12.40 – 13.25
 • 7.  13.40 – 14.25
 • 8.  14.35 – 15.20
 • 9.  15.30 – 16.15

1% dla szkoły

Obrazek, 1% dla szkoły

Nowe skrzydło szkoły rośnie w oczach.

Zapraszamy do śledzenia postępów.

Obok naszej szkoły powstanie druga w Warszawie hala lekkoatletyczna.

Zapraszamy do śledzenia postępów.