logo biuletynu informacji publicznej

Praca Szkoły w roku 2021/2022

Organizacja pracy w roku szkolnym 2021/2022  w Szkole Podstawowej Nr 124 będzie realizowana na podstawie obowiązujących aktów prawa oświatowego, zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz w oparciu o własne doświadczenia z zakresu zdalnej edukacji:

Ponadto w sprawach aktualności dotyczących bezpieczeństwa w szkołach kierujemy Państwa uwagę na stronę:

Szkolne ustalenia związane z organizacją edukacji w roku szkolnym 2021/2022:

• Od 1 września nauka odbywa się w trybie stacjonarnym.
  • Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych.
  • Uczeń może być przyprowadzany i odbierany tylko przez osoby zdrowe.
  • Osoby przyprowadzające i odbierające dzieci nie wchodzą do budynku szkoły.
  • Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy chorobowe, ma obowiązek odizolować dziecko i poinformować rodziców, którzy są zobowiązani do jak najszybszego przybycia do szkoły. Miejscem izolacji jest gabinet- izolatka obok biblioteki.
  • Rodzice są zobowiązani do pozostawienia aktualnych kontaktów oraz informacji o kwarantannie czy niepokojących objawach chorobowych własnych lub osób zamieszkujących wspólnie na druku dostępnego oświadczenia.
  • Uczniowie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego przychodzą do szkoły w wyznaczonych godzinach:
    ?      Klasy I-III ? 10 minut przed rozpoczęciem planowych zajęć
    ?      Uczniowie klas IV- VIII:
    – mający zajęcia od pierwszej lekcji przychodzą do szkoły od 7.40 do 8.00
    – mający zajęcia w kolejnych godzinach przychodzą od 8.40 do 8.55 lub od 9.35 do 9.50.
  • Uczniowie klas I przez pierwszy miesiąc czekają na nauczyciela przed budynkiem szkoły, (przy jego bocznych wejściach), razem z nim przechodzą do szatni i klasy, a jeśli korzystają wcześniej ze świetlicy, wchodzą do szkoły indywidualnie i są w odpowiednim czasie odprowadzani na zajęcia. Po miesiącu obowiązują tych uczniów ogólne zasady dotyczące klas młodszych.
  • Pozostali uczniowie udają się bezpośrednio z szatni do swojej sali lekcyjnej:
  • Klasy II-III, dzieci wchodzące do świetlicy, oraz klasy I od drugiego miesiąca nauki wchodzą do szkoły głównym wejściem, kierują się w lewo do nowego budynku.
  • Klasy IV- VIII wchodzą wejściem od strony wybiegu.
  • Do szkoły uczeń przychodzi w maseczce. Jest zobowiązany do przebywania w maseczce w miejscach ogólnodostępnych oraz do dezynfekcji i częstego mycia dłoni podczas pobytu w szkole.
  • W czasie lekcji i po zajęciach sale lekcyjne są wietrzone oraz dezynfekowane są używane powierzchnie (w przypadku zmiany grupy- stoliki lub nauczyciela w sali- biurko).
  • W miarę możliwości plan lekcji zakłada że uczniowie podczas zajęć będą uczyli się i przebywali w jednym pomieszczeniu. Zmiany sali lekcyjnej dotyczą wybranych przedmiotów (wychowanie fizyczne, chemia, fizyka, biologia, geografia) oraz zajęć odbywających się
    w podziale na grupy.
  • Uczniowie w szkole korzystają tylko z własnych książek i przyborów. Nie ma możliwości korzystania z podręczników znajdujących się w pracowniach przedmiotowych.
  • Uczniowie zabierają do szkoły wyłącznie potrzebne rzeczy.
  • Uczniowie klas I-III spędzają przerwy wspólnie ze swoja klasą, zgodnie z ustaleniem wychowawcy.
  • Uczniowie klas IV- VIII podczas przerw przebywają głównie w swoich salach. Na korytarzu może przebyć jednorazowo nie więcej niż połowa uczniów z danego piętra. W miarę możliwości przewidziana jest jedna przerwa na świeżym powietrzu.
  • Dyżury podczas przerw w klasach IV- VIII będą pełnione przez nauczycieli na korytarzach, w salach lekcyjnych, w których przebywają uczniowie i w toaletach.
  • Uczniowie korzystający ze szkolnej stołówki będą spożywali posiłki podczas trzech kolejnych przerw 15-minutowych zgodnie z harmonogramem znanym uczniom. Klasy I- III jedzą obiady pomiędzy przerwami. Podczas pobytu w stołówce obowiązują szczególne zasady ostrożności.
  • Świetlica pracuje według odrębnie ustalonego regulaminu.
  • W razie konieczności zmiany trybu nauczania szkoła jest przygotowana do edukacji zdalnej bądź hybrydowej.

• 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie druga w Warszawie hala lekkoatletyczna.