przewiń do treści

Ogólnopolski Konkurs Literacki „I ty możesz zostać baśniopisarzem”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu popularyzuje twórczość Hansa Christiana Andersena i wartości moralne zawarte w jego baśniach. W ramach tych działań już od wielu lat szkoła organizuje ogólnopolski konkurs literacki „I ty możesz zostać baśniopisarzem”, w którym uczestnicy mogą zaprezentować swoje zdolności literackie i wykazać się znajomością tradycji i kultury swojego regionu. Uczniowie mogą napisać baśń, wiersz lub scenariusz spektaklu teatralnego nawiązujący do baśni Hansa Christiana Andersena. Honorowy patronat na tym konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

Uczennica naszej szkoły – Patrycja Smaga z klasy 8a – prezentując i rozwijając swoje uzdolnienia literackie, napisała baśń pt. „Tajemnicze herbaty”, zainspirowaną tekstem Andersena zatytułowanym „Brzydkie kaczątko”. Patrycja wykazała się też znajomością obrzędów i zwyczajów naszego regionu, m.in. informacjami na temat słowiańskiego święta – Nocy Kupały. Praca naszej uczennicy znalazła uznanie w oczach komisji konkursowej – otrzymała wyróżnienie. Jej nagrodzony tekst zostanie opublikowany w tomiku baśni pokonkursowych.

Serdecznie gratulujemy Patrycji, cieszymy się, że znalazła się w gronie nagrodzonych młodych twórców i życzymy jej wielu inspirujących podróży, entuzjazmu i motywacji do rozwijania swoich talentów.

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

1% dla szkoły

Obrazek, 1% dla szkoły

Historię rozbudowy szkoły można prześledzić tutaj.

Obok naszej szkoły powstanie druga w Warszawie hala lekkoatletyczna.

Zapraszamy do śledzenia postępów.