Świetlica

 

Głównym celem  świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiający wszechstronny i harmonijny rozwój osobowości.


GODZINY PRACY ŚWIETLICY 7.00 – 17.00


 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o  wspomożenia naszej działalności poprzez dostarczenie materiałów papierniczych, piśmienniczych, malarskich, gier, itp., które zostaną wykorzystane na potrzeby naszej świetlicy związane z organizacją zajęć. Serdecznie dziękujemy

Wychowawcy świetlicy


wychowawcy świetlicy  i ich godziny pracy 


Archiwum: 2011/2012 | 2012/2013 | 2013/2014 | 2014/2015 | 2015/2016 | 2016/2017 | 2017/2018

Rok szkolny 2018/2019

Witajcie po wakacjach….wszystko co dobre szybko się kończy. Podczas wakacji odbył się remont świetlicy szkolnej. Zostały pomalowane i wyrównane ściany oraz zmieniony kącik zabaw. Wychowawcy świetlicy dzielnie pomagali w czasie remontu, jak i w porządkach. Zapraszamy do wspólnej zabawy, gier, konkursów, ruchu na świeżym powietrzu.

 

Uwaga konkurs plastyczny ,,Jesienna pogoda, jesienny spacer„. Technika – dowolna, format A3, A4, termin do 20 września. Zapraszamy…..będą nagrody.

Świetlica szkolna przystąpiła do wawerskiej idei ,, Podaj dalej”. Jest to akcja mająca na celu budowanie postawy życzliwości, zainteresowania, pomocy, uśmiechu, niesieniu dobrego słowa innym. Nie oczekujemy niczego w zamian, nie liczy się wygląd, status społeczny czy dobra materialne. Każdy może napisać swoją historię. Wychowawcy świetlicy mówią: ,,Podaj Dalej”

Od 1 października 2018 będą odbywały się wycieczki do KK Aleksandrów. Zajęcia prowadzone są z elementami dramy, ruchu i metodą Labana. Poniedziałki i środy wyjścia o godz. 8.30, powrót ok. 10.30. Należy zabrać kapcie, bilet, legitymację i uśmiech do zajęć. Czekamy na zapisy. Zapraszamy

Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego ,, Jesienna pogoda, jesienny spacer”

I miejsce: Martynka Lipińska Ia

II miejsce: Ania Perkowska Ib i Hania Dąbska IIIa

III miejsce: Weronika Wilk IIIa i Gabrysia Wiśniewska IIa

Wyróżnienia: Bogumił Lisowski IVa, Tosia Tryka IIa, Pola Domańska IVc i Cloe Zawadzka IVb. Gratulujemy!!!!!!

Korzystamy jeszcze z uroków kończącego się lata, spędzamy czas w ogródku szkolnym. Powstało tam wiele twórczych prac w zespołach kilkuosobowych. Po prostu jest tutaj świetna zabawa.

Pani Agata Czekaj rozpoczęła,, cykl spotkań z przyrodą” w świetlicy szkolnej. Uczniowie bacznie obserwowali przez mikroskop np. odnóża owadów oraz skórkę cebuli. Zajęcia bardzo zainteresowały dzieci i z niecierpliwością czekają na następne.

W świetlicy nie tylko świetnie się bawimy, ale i projektujemy z klocków…..

To jest szkoła i boisko…..

tutaj buty…..

 a nawet bardzo długi wąż i samolot.

Spacer w poszukiwaniu oznak jesieni, zbieranie darów: kasztanów, żołędzi, jarzębiny i liści…

po prostu świetna zabawa z miłymi wychowawczyniami świetlicy.

Rozpoczęliśmy wycieczki do KK Aleksandrów na zajęcia z panią Marzenką. Tutaj się uczymy, bawimy i relaksujemy. Zajęcia w każdy poniedziałek i środę…zapraszamy chętne dzieci.

W miarę możliwości pomagamy w odrabianiu pracy domowej wszystkim, którzy tego potrzebują.

O wystrój sali dbają wychowawcy świetlicy

Dn. 4.10.18 odbyły się zajęcia kulinarne, na których uczniowie z panią Agatą piekli muffinki z kawałkami dyni. Każdy miał określone zadanie podczas przygotowań, produkty były ważone, ucierane i mieszane. Na koniec odbyła się smaczna degustacja.

Uczniowie ze świetlicy szkolnej życzą wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły: zdrowia, radości, uśmiechu na co dzień oraz tego, żeby każdy dzień był wyjątkowy.

Dnia 18.10.18 kierownik świetlicy p.Monika Gaweł zorganizowała wycieczkę do Caritasu, w której uczestniczyli uczniowie z kl. VIII. oraz p. Agata Czekaj. Seniorzy prezentowali sylwetki zmarłych księży, kapelanów i duchownych poległych za ojczyznę. Uroczystość miała podniosły charakter i była przygotowana z dużym kunsztem aktorskim. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

U nas spacery także kształcą, możemy się nauczyć np. nazw grzybów jadanych i trujących oraz korzystać z uroków jesieni.

Witaminki, witaminki…..dzieci ze świetlicy szkolnej dn. 25.10.18 miały okazję przygotować i spróbować jesiennych zdrowych soków owocowo-warzywnych. Głównym celem przeprowadzonych zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i warzyw. Dzieci miały okazję wysłuchać i przyswoić sobie ważne informację np. ,, dlaczego picie soków jesienną porą jest ważne dla zdrowia?”.

Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze i smacznej degustacji.

W związku ze 1000-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, w świetlicy, w ciągu roku szkolnego ,będą realizowane zagadnienia historyczne przybliżające te wydarzenia. Wychowawcy zaangażowali dzieci do wykonania dekoracji oraz pracy plastycznej ,, Godło Polski”.

Dn. 29.10.18 (pn) uczniowie ze świetlicy wraz z wychowawczyniami odbyły wycieczkę na cmentarz w Aleksandrowie, aby uczcić pamięć poległych żołnierzy.

Zapalono znicze i wysłuchano opowieści dotyczącej walki o niepodległą ojczyznę.

Dn. 8. 11.18 odbyło się spotkanie uczniów z kl. V a w Caritasie z seniorami na śpiewaniu pieśni patriotycznych. Spotkanie zorganizowała p. Monika Gaweł – kontynuacja współpracy podjętej w ubiegłym roku szkolnym. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a seniorzy bardzo wzruszyli się występem uczniów.

Dn. 8.11.18 odbyła się lekcja historii dla uczniów z kl. II i III poprowadzona przez p. Justynę Prejs. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądała Polska 100 lat temu i jakie obchodzimy święto 11 listopada. Na zakończenie zajęć, uczniowie ze świetlicy zrobili biało-czerwone kotyliony.

Uwaga ogłaszamy ogólnopolski konkurs plastyczny ,, Pocztówka do Św. Mikołaja niesiona przez Orła Białego”. Kategorie wiekowe kl. I-III, IV-VIII, technika prac dowolna- z wyjątkiem technik komputerowych i plasteliny, format pracy: pocztówka 10 x 15 cm lub 13 x1 18 cm. Na odwrocie pracy należy umieścić: imię i nazwisko, rok urodzenia ,klasa, dane szkoły, termin do 3 grudnia 2018.

Organizator konkursu SP nr.6 w Radomiu. Zapraszamy!!!!!!

Prace naszych uczniów.

Dnia 15.11.18 odbyły się kolejne zajęcia kulinarne prowadzone przez p. Agatę Tym razem dzieci robiły mini pizzę. Każdy przygotował ulubione składniki i własnoręcznie nałożył oraz uformował kształt pizzy. Na zakończenie odbyła się degustacja. Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia.

Dnia 21 listopada obchodzimy ,, Dzień Życzliwości” i z tej okazji w świetlicy odbyły się zajęcia poświęcone tej tematyce. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali drzewo a na nim listki, serduszka z opisem ,,co to jest życzliwość”. W takim dniu na pewno wszyscy będą dla siebie życzliwi.

Dn. 22.11.18 odbyła się wycieczka do biblioteki w Miedzeszynie na zajęcia przygotowane przez p. Anię i p. Renatę ,, wróżby andrzejkowe”. Uczniowie z kl. III dowiedzieli się skąd się wzięła tradycja wróżb oraz mieli okazję wziąć udział we wróżach przygotowanych przez panie bibliotekarki. Na zakończenie był słodki poczęstunek. Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia.

Dn. 26.11.18 obchodziliśmy w świetlicy ,, Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji panie wychowawczynie wraz z dziećmi przygotowały foto budkę. Dzieci przyniosły swoje misie oraz odpowiadały na pytania związane ze znanymi postaciami misia z książek lub filmów. To był naprawdę miły dzień.

Serdecznie zapraszamy na wróżby andrzejkowe, które odbędą się 29.11.18 w godz. 14 -16. Zapraszamy!!!!!!

Dn. 29.11.18 odbyły się wróży andrzejkowe w świetlicy szkolnej. Pani Ania i Agnieszka przygotowały wróżby , p. Anika dekorację, panie Ola i Ela pomagały przy organizacji. Było dużo radości i emocji związanych z wróżbami. Wolontariusze z kl. VII i VIII włączyli się do pomocy. To było bardzo ciekawe popołudnie, pełne atrakcji i niespodzianek.

ciasteczka z wróżbą znikały w oka mgnieniu

a foto budka cieszyła się dużym zainteresowaniem

Dn.5.12.18 odbyły się kolejne zajęcia kulinarne prowadzone przez p. Agatę. Tym razem dzieci wykonały i upiekły pierniczki. Następnego dnia będzie ozdabianie i lukrowanie. A na koniec oczywiście pyszna degustacja. Wszyscy czekają z niecierpliwością na następne kulinarne zajęcia, które odbędą się w styczniu.

U nas już świątecznie i zimowo….