Sport w naszej szkole – rok szkolny 2013/2014

 

W pierwszym miesiącu roku szkolnego mamy już pierwsze sukcesy. Uczniowie naszej szkoły we wrześniu wzięli udział w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Indywidualnych i Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziewczynki rywalizowały na dystansie 800m, a chłopcy 1000m.

W Indywidualnych Biegach Przełajowych nasi reprezentanci zajęli wysokie miejsca. Aż troje z nich uplasowało się w pierwszej dziesiątce. Jest to nie lada wyczyn, ponieważ w każdej kategorii wiekowej startowało po 50-60 najlepszych zawodników reprezentujących chyba wszystkie wawerskie szkoły.

A oto nasi bohaterowie:

Jan Larwiński z klasy V – miejsce 5,

Mateusz Dudman z klasy V – miejsce 8,

Julianna Janaszek z klasy VI – miejsce 9,

Natalia Wytrykowska z klasy VI – miejsce 12,

Maciej Łukasiewicz z klasy VI – miejsce 16,

Jakub Okrzeja z klasy V – miejsce 17,

Tomasz Diaz z klasy V – miejsce 18,

Eryk Szymański z klasy V – miejsce 19,

Helena Kowalczyk z klasy VI – miejsce 20,

Maciej Walawko z klasy VI – miejsce 21,

Zofia Jakubowska z klasy V – miejsce 22,

Iza Kołodziejek z klasy VI – miejsce 23,

Natalia Podleś z klasy V – miejsce 27,

Michał Łukasiewicz z klasy VI – miejsce 29,

Piotr Kucharski z klasy VI – miejsce 30.

Ogromne gratulacje!!!

Janek Larwiński, Mateusz Dudman i Julianna Janaszek zakwalifikowali się do startu w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych i poradzili sobie całkiem nieźle. Chłopcy przybiegli w pierwszej 30. Wśród bardzo silnej konkurencji trenującej na co dzień biegi na długie dystanse osiągnęli niezłe wyniki.

W Mistrzostwach Dzielnicy w Sztafetowych Biegach Przełajowych wystawiliśmy dwie drużyny. Dziewczynki zajęły miejsce piąte, a chłopcy czwarte. Obu drużynom należą się ogromne brawa, ponieważ wszyscy pobiegli bardzo ambitnie. A przed nami były tylko szkoły sportowe.