Wydarzenia

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

Dzień dziecka w SP124

1 czerwca 2017r. to szczególny dzień dla wszystkich dzieci.

Oczekują one wielu atrakcji od rodziców i nauczycieli. Trafnym pomysłem było zorganizowanie pikniku sportowego na terenie szkoły. Wykorzystując środowisko otaczające szkołę dzieci miały możliwość uczestniczenia w różnorodnych zawodach, grach i zabawach ze współzawodnictwem.

Piknik rozpoczął się występem dzieci z kl.3a, które przygotowała p. Agata Czekaj – wychowawca klasy.

Myślą przewodnią było hasło ,, Dzieci dzieciom”.

Podczas występu  gośćmi specjalnymi były dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr.2 w Markach. Dziewczynki zaprezentowały układy taneczne i śpiewały.

Dodatkowymi atrakcjami podczas zawodów było; malowanie twarzy, bańki mydlane i malowanie na płótnie.  Okazało się, że największym zainteresowaniem cieszyło się przeciąganie liny. Imprezie towarzyszyły harcerze i wolontariusze z klas szóstych z obecnej szkoły.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc  i pokaz w rzucie dzidą i strzelaniu z łuku.

Zapraszamy do współpracy w przyszłym roku, ponieważ wszystkie dzieci miło spędziły czas w ruchu i na świeżym powietrzu.

          Koordynator Agata Czekaj

Koncert z okazji Dnia Mamy i Taty

 29 maja do klasy 3a przybyli rodzice dzieci, by uczcić bardzo ważne święta. Nasi wychowankowie przygotowali koncert z okazji Dnia Mamy i Taty.
Uczniowie wystąpili z bardzo poruszającym repertuarem piosenek i wierszy – które były śpiewane w języku angielskim jak i w języku polskim. Teksty piosenek i wierszy były przygotowane przez wychowawcę kl.3a jak i również przez p. Sylwię Grab.
Koncert doprowadził do łez wiele mam i były to oczywiście łzy wzruszenia  Każdego z rodziców z pewnością rozpierała duma!
Po występie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty.
Nasz koncert przejdzie do historii jako bardzo udany, mamy nadzieję że sprawiliśmy rodzicom dużo radości!

Agata Czekaj

Przedstawienie „Smerfy”

            Rodzice dzieci z zerówki z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla przedszkolaków niezwykłą niespodziankę – inscenizację teatralną na podstawie bajki „Smerfy”. Całe przedstawienie było przygotowywane bardzo profesjonalnie i w tajemnicy przed dziećmi. Kostiumy Smefów, Hogaty i Gargamela wzbudziły wśród najmłodszej publiczności duży podziw. Przedszkolaki były zachwycone, a na ich twarzach pojawił się nie tylko uśmiech, ale zachwyt i przejęcie. Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem: owacjom i oklaskom nie było końca. Na zakończenie Smerf Łasuch poczęstował dzieci przepysznym tortem, a pani Dyrektor podziękowała rodzicom za tak wielkie zaangażowanie, życząc dalszych sukcesów.

 

Sara Szocińska

Monika Sychowiec

IIb i IIc w Argo City

23 maja klasa II b i II c wyruszyły  na spotkanie z przyrodą i tradycją do parku  Argo City w Głęboczycach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach ,,Od ziarenka do bochenka ,, .Obejrzeli gospodarstwo rolne, maszyny oraz urządzenia rolnicze. Dzieci dowiedziały się jak działały żarna, jak oczyszczać ziarno, młócić zboże oraz jaką pracę należało wykonać by z ziarna powstał chleb. Ponadto na dzieci czekał szereg innych atrakcji takich jak :  przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopalnia złota, leśny labirynt, układnie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek,  osada Argosów oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

                                                                                                            Justyna Prejs

IIc z wycieczką na Komisariacie Rzecznej Policji w Warszawie

15 maja klasa II c odwiedziła Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie. Uczniowie zwiedzili budynek komisariatu oraz zapoznali się ze specyfiką służby w Policji. W trakcie spotkania odbyły się zajęcia profilaktyczne ,, Bezpieczne Lato  z Kapitanem Wyderką „. Spotkanie odbyło się w ramach Akademii Nadwiślańskiej.

 

Justyna Prejs

KONKURS EWANGELICZNY

13 maja 2017 r. w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się finał konkursu z Ewangelii wg św. Mateusza.

W konkursie uczestniczyło 108 uczniów z całej ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ i DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:

1 miejsce – Madaj Zuzanna kl. Va 66 pkt.

6 miejsce – Ostapiuk Kinga kl. VIa 51 pkt.

7 miejsce – Piegat Karolina kl. VIb  49 pkt.

48 miejsce – Kowalczyk Elżbieta kl. Vb 31,5 pkt.

53 miejsce – Grzywacz Jędrzej kl. Vb 29 pkt.

62 miejsce – Wilk Patryk l. Vb 27 pt.

GRATULUJEMY!!!

Obchody 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej

8 maja odbyły się w naszej szkole dwie uroczystości. Były to obchody 72 rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz święto naszej szkoły imienia Stanisława Jachowicza. W tym dniu obok społeczności szkolnej do wspólnego świętowania przyłączyli się zaproszeni goście. Spotkanie upamiętniające zakończenie II wojny światowej odbyło się na cmentarzu w Aleksandrowie. Zostały złożone wieńce i  zapalone znicze pod pomnikiem w kwaterze wojennej. Uczniowie klasy 6a przygotowali program artystyczny, a chór pod kierunkiem pani Izabeli Piotrowskiej dodatkowo wzbogacił przedstawienie pięknym śpiewem. W tym dniu złożyliśmy hołd tym wszystkim, którzy oddali życie za naszą wolną Ojczyznę.

Pięć złotych minut

19 maja 2017 r. uczniowie klasy VI b, Kacper Głaszczka, Justyna Gugulska i Karolina Piegat, uczestniczyli w VI Praskim Konkursie Pomocy Przedmedycznej „Pięć złotych minut”.
Imprezie zorganizowanej w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Kawęczyńskiej 44 w Warszawie towarzyszył Festyn Edukacyjny „Z 30-tką bezpieczniej”.
Nasza drużyna miała za zadanie udzielenie pierwszej pomocy w pięciu pozorowanych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia: utrata przytomności, krwotok z przedramienia, podejrzenie złamania kończyny dolnej, krwotok z nosa oraz utrata przytomności z brakiem oddechu.
Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego konkursu, jednak trochę zabrakło nam rutyny. Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko, zadania okazały się trudne, ale mimo to sporo się nauczyliśmy.
Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy i upominki.
Po zawodach czekał na nas smaczny poczęstunek. Na imprezę zostali zaproszeni bardzo dostojni goście, m.in. marszałek Sejmu RP Marek Borowski, oraz liczni sponsorzy. Organizatorami konkursu i festynu była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30, Fundacja Prometeusz oraz Auto Szkoła.
Naszą drużyną opiekowała się pani Gabriela Małachowska, pod jej okiem przygotowywaliśmy się do konkursu. Pogodę mieliśmy wymarzoną, ciepłą i słoneczną.
Zachęcamy wszystkich, którym bliskie jest niesienie pomocy człowiekowi potrzebującemu, do udziału w przyszłorocznym konkursie.

Cała Polska czyta dzieciom

22 maja kolejną niezwykłą osobą, która odwiedziła naszą szkołę w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom ”,  był telewizyjny prezenter – Krzysztof Ziemiec.
Na początku spotkania między naszym gościem a dziećmi nawiązała się ciekawa rozmowa. Uczniowie opowiadali o pięknej okolicy, z której pochodzą, następnie pan Krzysztof  Ziemiec opowiedział o pracy telewizyjnego prezentera.  Kolejnym punktem programu było przeczytanie młodym słuchaczom wybranego przez wychowawcę klasy 3a fragmentu książki: „Dżok – legenda o psie ”.
W ramach podziękowań za przybycie i wspólne czytanie dzieci wręczyły słodki prezent, piękne laurki  i zapinkę z logo szkoły.
Na koniec spotkania p. Krzysztof  Ziemiec wpisał się do szkolnej księgi gości oraz złożył także swój autograf w jednej z książek z naszej biblioteki. Również z przyjemnością rozdawał autografy dzieciom. Spotkanie bardzo podobało się uczniom.

 

Agata Czekaj

DZIELNICOWY  KONKURS  PLASTYCZNY

W naszej szkole odbył się kolejny konkurs plastyczny „Krajobrazy Polski – tradycje i współczesność”. W tym roku w związku z rokiem rzeki Wisły uczestnicy mieli za zadanie namalować krajobraz królowej polskich rzek.

W konkursie uczestniczyło 21 uczniów  nauczania wczesnoszkolnego szkół podstawowych Dzielnicy Wawer.

Laureatami zostali:

  • kategoria wiekowa 6-7 lat : 1 miejsce – Hanna Szuba  SP 195

2 miejsce – Alicja Pawlikowska  SP 216

3 miejsce – Maja Borejko  SP 116

  • kategoria wiekowa 8 lat: 1 miejsce – Gabriela Wojtowicz  SP 216

2 miejsce – Maja Buczkowska   SP  195

3 miejsce – Jagna Klimowicz  SP 218

  • kategoria wiekowa 9 lat: 1 miejsce – Jakub Żukowski  SP 195

2 miejsce – Malena Cegłowska  SP 124

3 miejsce – Alicja Eggert  SP 216

Katarzyna Kuranowska  ZS 116

  •   Wyróżnienia:

Julia Marciniak  ZS 116

Kamila Wargala  ZS  111

Wycieczka klasy 5b

Piękna, słoneczna pogoda i zadowolone miny uczestników to najlepsze pamiątki z wycieczki klasy 5b. Pod opieką p. Małgorzaty Gawendy i p. Marka Szparagi klasa udała się warszawskim tramwajem śladem inwestycji sfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Trwająca 60 minut lekcja była urozmaicona licznymi quizami i pokazami slajdów, które spotkały się z dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników. W przyszłości planujemy podobne imprezy z aktywnym poznawaniem starej i nowej Warszawy.
Marek Szparaga

KONKURS MATEMATYCZNY

W konkursie matematycznym wzięło udział 33 uczniów z klas drugich. Wyniki:

I miejsce Stanisław Piegat kl. 2 c, Wiktor Zieliński kl. 2 b

II miejsce Antoni Sójka kl. 2 b

III miejsce Nina Wesołowska kl. 2 a, Wojciech Bambynek kl. 2 a, Bartłomiej Piątek kl.2 c

Gratulujemy!

E.Kostrzewa

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci z klasy Vb przygotowały uroczysty apel, podczas którego przypomniały wszystkim, jak ważne było dla Polaków uchwalenie pierwszej Konstytucji . Występ uświetnił chór szkolny.

22 kwiecień – Dzień Ziemi  

Święto Ziemi w tym roku obchodzone było pod hasłem „W kierunku natury”

Na tę okazję dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały gazetkę ścienną oraz quiz, w którym mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie z klas 4-6. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Za każde prawidłową odpowiedź otrzymywali nagrody – niespodzianki. Dodatkowo, każdy kto przyszedł do szkoły ubrany na zielono miał zagwarantowany dzień bez stresu, tzn. nie pisał niezapowiedzianych kartkówek i nie był pytany. Miejmy nadzieję, że uroczyste przeżywanie takiego dnia zaowocuje większą świadomością ekologiczną naszych uczniów.

Agnieszka Szczepanek

 

Trochę egzotyki w kl. 3a

28 kwietnia nasza klasa ponownie wzięła udział w spotkaniu, zorganizowanym na terenie Biblioteki Miejskiej w Miedzeszynie.. Tematem przewodnim była Ameryka Północna.

P.Krzysztof Jakubiak – kierownik biblioteki i pani Renata  przedstawili nam historię Ameryki. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, z jakich źródeł można skorzystać w bibliotece, aby uzyskać jak największą ilość informacji o Ameryce Płn.. Dopełnieniem wiedzy był przedstawiony pokaz multimedialny. Uczniowie zadawali pytania i odpowiadali.  U dzieci wzbudziło się duże zaangażowanie i zainteresowanie tematem. Wśród uczestników panowała miła i sympatyczna atmosfera. Na koniec naszego spotkania dzieci dostały słodki poczęstunek w postaci cukierków.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za udostępnienie miejsca w bibliotece i poświęcenie dzieciom czasu na rozwijanie zainteresowań.

Agata Czekaj

Rodzinne podchody w oddziale przedszkolnym

                Dnia 22 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami i rodzeństwem, korzystając z uroków pobliskiego lasu bawiły się w podchody. W sobotnie popołudnie zebraliśmy się na szkolnym placu zabaw, aby podzielić się na dwie drużyny i wyruszyć na wspólną zabawę. Nie było łatwo – koperty z zadaniami były ukryte w różnych miejscach lasu, a po ich znalezieniu należało wykonać zadania sportowe i przyrodnicze. Dzieci musiały wykazać się sprytem i spostrzegawczością. Z kompletem punktów i zadowolonymi minami wszyscy dotarli do celu. Na uczestników podchodów czekały kiełbaski prosto z ogniska. Z pewnością był to dobry pomysł na aktywnie spędzony czas z rodziną i integrację całego zespołu klasowego.

Sara Szocińska

Monika Sychowiec

Wycieczka do Pijalni Czekolady E.Wedel

            Dnia 11 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy IIIb wybrały się na wycieczkę do Pijalni Czekolady E.Wedel. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak powstaje czekolada, jak również poznały historię fabryki E.Wedel. Później nastąpił najprzyjemniejszy moment, ponieważ dzieci dostały do degustacji ciepłą, pyszną czekoladę z bitą śmietaną. Jednak najwięcej radości sprawiła zabawa w mistrza czekolady. Uczniowie wykorzystując swoją wyobraźnię oraz białą czekoladę tworzyły wyjątkowe dekoracje na torciku wedlowskim. Na koniec warsztatów dzieci otrzymały Dyplom Mistrza Czekolady oraz drobny, słodki upominek.

Szkolny konkurs literacki pt. ,,Twórczość Stanisława Jachowicza w wierszach dzieci”

Szkolny konkurs literacki pt. ,,Twórczość Stanisława Jachowicza w wierszach dzieci” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęły 53 prace z klas I-III .

I miejsce

Zofia Wiernicka kl. IIIa

II miejsce

Joanna Gajewska kl.II c

Jan Gadoś kl. III a

III miejsce

Gabrysia Lipińska kl. III b

Patrycja Cupiał  kl.III b

Wyróżnienia :

Bogumił Lisowski kl.II a , Anna Pyra kl. II c,  Michał Brandys kl. III a, Julia Domurat kl. III a ,

Pola Iwańska kl.III b

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

                                         Justyna Prejs

                                         Agata Czekaj

Rowerowy Maj

Od 4 maja w naszej szkole wystartuje kampania Rowerowy Maj . Akcja promuje aktywność fizyczną, zdrowy styl życia i zrównoważoną mobilność. Jej organizatorem jest m.st. Warszawa i Zarząd Dróg Miejskich wraz z Pełnomocnikiem Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.
Zasady są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel , który przyjedzie do szkoły na rowerze, otrzyma dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego specjalnego dzienniczka rowerowego, a drugą na klasowy plakat Rowerowego Maja. Liczą się także inne środki transportu na kółkach np. hulajnogi lub rolki. Rywalizacja toczy się na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym.

Jesteśmy do niej świetnie przygotowani. Pod koniec kwietnia w każdej klasie odbyły się warsztaty, przekazaliśmy Państwu broszury informacyjne na temat kampanii,  a przed szkołą powstał nowy parking rowerowy. Bardzo dziękujemy Panu Wojciechowi Salwie za dostarczenie do szkoły stojaków rowerowych.

                                                                                                                      Justyna Prejs

PODSUMOWANIE AKCJI „RODACY-BOHATEROM”

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję wrocławskiego Stowarzyszenia Odra-Niemen RODACY-BOHATEROM. Projekt ma szeroki zasięg działania. Wspiera środowiska kombatanckie: na Białorusi (Grodno, Lida, Brześć) – Stowarzyszenie Żołnierzy AK; na Litwie – Klub Weteranów AK w Wilnie, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów na Litwie, Stowarzyszenie Wrzesień’39; na Ukrainie– Lwowskie Towarzystwo Polskich Kombatantów i Osób Represjonowanych; a także Sybiraków, polskie szkoły oraz polskie rodziny i środowiska rozwijające i podtrzymujące polską tożsamość i kulturę narodową.

W odsłonie wielkanocnej zbieraliśmy żywność na paczki świąteczne. Oprócz darów żywnościowych dzieci przygotowały własnoręcznie zrobione kartki świąteczne. Koordynatorem akcji w szkole była pani Justyna Prejs we współpracy z panią Moniką Sychowiec i panią Sylwią Grab. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy !!!

Podsumowanie zbiórki:

cukier, mąka 45 kg.

kasza, ryż 35 szt.

makaron 55 szt.

czekolada 30 szt.

dżem, powidła 3 szt.

herbata ekspresowa 40 szt.

herbata sypana 4 szt.

kakao , czekolada 9 szt.

kawa rozpuszczalna  6 szt.

kawa sypana 4 szt.

konserwy  23 szt.

olej 3 szt.

owoce w puszce 4 szt.

przyprawy 9 szt.

słodycze ( ciastka , batony ) 45 szt.

warzywa konserwowe 14 szt.

inne artykuły spożywcze 5 szt.

artykuły kosmetyczne 11 szt.

Klasa 2a z wizytą w siedzibie Polskich Linii Lotniczych „LOT”
10 kwietnia klasa 2 a wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT w ramach programu LOT Kids. Dzieci miały możliwość odwiedzin siedziby LOT-u, hangaru należącego do LOT AMS oraz terminala na Lotnisku im. Fryderyka Chopina wraz z  tarasem widokowym. Pierwsza część warsztatów miała na celu zapoznanie dzieci z zasadami i przepisami panującymi na lotnisku i w samolocie. Po zakończeniu pierwszej części zajęć dzieci i opiekunowie otrzymali „odzież ochronną”. Następnie udali się do hangaru AMS LOT, w którym serwisowane są samoloty. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć samoloty. Ostatnia część wycieczki to wizyta na lotnisku. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły lądujące i startujące samoloty. To była wycieczka pełna wrażeń.
Konkurs historyczny „Dzieje oręża i losy żołnierza polskiego”
30 marca w XXV Gimnazjum im. Jana Pawła II odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu „Dzieje oręża i losy żołnierza polskiego”. Jego uczestnicy w licznie zgromadzonej grupie ok. 150 osób odpowiadali przez 90 minut na pytania dotyczące problemów polskiej wojskowości w latach 1764-1864. Za kilka dni poznamy wyniki. Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta -Tomka z klasy 6b, który ma szanse zostać finalistą , a nawet laureatem tego prestiżowego konkursu.
Marek Szparaga

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA „LITERIADZIE”

24 marca 2017 r. uczniowie SP nr 124 wraz z wychowawczynią M. Wasilewską brali udział w Dzielnicowym Konkursie „Literiada” zorganizowanym w SP nr 195. Zadaniem uczniów było między innymi układania puzzli na czas, wykonanie czynności na podstawie pisemnej informacji, ułożenie i wyjaśnienie związków frazeologicznych, zaprezentowanie reklamy książki. Uczniowie wykazali się wiadomościami i zajęli II miejsce.

                                                                                                                             Maria Wasilewska

Wycieczka klas szóstych do Polskiego Radia

14 i 27 marca klasy szóste odwiedziły Polskie Radio. Uczniowie dowiedzieli się jak przygotowuje się i prowadzi audycje radiowe w poszczególnych studiach, a nawet sami dokonali próbnego nagrania.

RODACY BOHATEROM

Konkurs Twórczości Obcojęzycznej

20 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Twórczości Obcojęzycznej. Uczestnicy konkursu śpiewali, recytowali  oraz odgrywali krótkie scenki w języku angielskim i niemieckim. Imprezę przygotowali nauczyciele języków obcych: Sylwia Grab, Martyna Wolska i Dorota Włodarczyk. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ogłaszamy wyniki:

KLASY 0III

I miejsce: Jadwiga Kierdal, Oliwia Rajczykowska,Julia Stanisz, Zofia Wernicka– 3a

II miejsce: Joanna Bajszczak, Iza Hajzik, Sara Milczek- 3a

III miejsce: Helena Kowalska – 1a

Wyróżnienie: Kasia Jakubiak -3b, Melania Zawadzka- 3a

KLASY IV-VI

I miejsce: Julia Dec, Karolina Piegat, Weronika Wójcik – 6b

II miejsce: Maja Horosz, Ola Skalska– 6b

III miejsce: Barbara Kos, Antonina Larwińska – 4a

Wyróżnienie: Gabriela Łapa – 4a

Gratulujemy!

„Akademia Nadwiślańska”

Z okazji Roku Wisły klasa II c przyłączyła się do „Akademii Nadwiślańskiej”. Jest to projekt edukacyjny dla uczniów warszawskich szkół, zorganizowany z okazji Roku Wisły 2017, którego celem jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna i wiślana dzieci i młodzieży. Projekt wpisuje się też w starania Warszawy do tytułu Zielonej Stolicy Europy w 2018 r.

W ramach projektu w  niedzielę , 12 marca ruszyliśmy na rajd międzyszkolny Skarpą Śródmiejską. Na trasie liczącej ok. 4 km czekało na nas wiele zadań , które zaliczyliśmy prawidłowo. Bardzo nam miło, że w naszym rajdzie tak licznie brali udział również rodzice.

 

                                                                               Justyna Prejs

VII WAWERSKIE ZAWODY MATEMATYCZNE  „Matematyka jest miarą wszystkiego”

Dzielnicowy konkurs Wawerskie Zawody Matematyczne składa się z dwóch etapów.  Do pierwszej części konkursu,  w dniu 3 lutego 2017 roku, przystąpiło 142 uczniów klas V i VI z dziesięciu wawerskich szkół podstawowych. Trzydziestu uczniów z najwyższymi wynikami zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu, który odbył się            w naszej szkole w dniu 23 marca 2017 roku. Bezpośrednio po drugim etapie odbyły się warsztaty, na których uczniowie nauczyli się szybkiego wyliczania dni tygodnia dla dowolnej daty w obecnym wieku oraz zapoznali się         z tajnikami optyki. Warsztaty poprowadził p. Andrzej Szczechla. Po warsztatach nastąpiło podsumowanie konkursu    i wręczenie nagród.

Konkurs został objęty patronatem Kuratora Oświaty.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Jan Niedziałek SP 124

II miejsce – Marcin Sudenis SP 138

III miejsce – Kinga Ostapiuk SP 124

Wyróżnienia:

Matylda Kowalska SP 86

Barbara Staszewska SP 204

Julian Gajek SP 128

Michał Jędrzejewski SP 204

Agnieszka Szczepanek

SZKOLNY KONKURS „MAM TALENT”

Dnia 21.03. 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mam Talent”. Chętni uczniowie z klas IV – VI zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, plastyczne bądź inne przed całą społecznością szkolną. Występy oceniała szanowna Komisja w składzie której zasiedli uczniowie: Aleksandra Maciak i Karolina Piegat oraz nauczyciele: pani Anna Aleksandruk i pani Dorota Włodarczyk. Uroczystość poprowadziła Weronika Wójcik – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Po konkursie uczniowie klas IV – VI bili rekordy w żonglerce piłką nożną.

 

Agnieszka Szczepanek

 

 

„SKARBIEC KRÓLA JEGOMOŚCI”

10 marca klasa II a uczestniczyła w zajęciach muzealnych „SKARBIEC KRÓLA JEGOMOŚCI”. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, że skarbem bywa nie tylko złoto i srebro. Cenne są wartości niematerialne: zdrowie, wiedza, talent, przyjaźń.

ODPOCZYWALNIA – PODUSZKOLANDIA

Jak od wielu lat wiadomo nauka jest bardzo wyczerpująca, dlatego uczniowie z klasy 3a, aby zregenerować siły korzystają ze specjalnych poduszek.  Wyjątkowość tych poduszek polega na tym, że każdy uczeń  ozdobił  je według własnego pomysłu. Teraz nauka w tej klasie jest już tylko przyjemnością…

Agata Czekaj

KURATORYJNY KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO

7 marca 2017r. poznaliśmy laureatów i finalistów kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla szkół podstawowych.

Z radością i dumą informujemy, że Dominika Łabęcka, uczennica klasy VI c Szkoły Podstawowej nr 124 została laureatką  tego konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Trochę egzotyki w kl. 3a

Dnia 10 marca nasza klasa wzięła udział w spotkaniu, zorganizowanym na terenie Biblioteki Miejskiej w Miedzeszynie.
Na początku zajęć uczniowie zapoznali się z regulaminem i zasadami panującymi w bibliotece. Tematem przewodnim był kontynent – Afryka i jego położenie geograficzne. Następnie P. Krzysztof Jakubiak – kierownik biblioteki i pani Renata  przedstawili nam historię Afryki. Dzieci miały okazję dowiedzieć się z jakich źródeł można skorzystać w bibliotece aby uzyskać jak największą ilość informacji o kontynencie. Dopełnieniem wiedzy był przedstawiony pokaz multimedialny. Dzieci zadawały pytania i odpowiadały.  U dzieci wzbudziło się duże zaangażowanie i zainteresowanie tematem. Podsumowaniem zajęć był udział wszystkich dzieci w warsztatach plastycznych pt. ,, Zwierzę z Afryki”. Wśród uczestników panowała miła i sympatyczna atmosfera.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za udostępnienie miejsca w bibliotece i poświęcenie dzieciom czasu na rozwijanie zainteresowań.

Agata Czekaj

WYCIECZKA  DO  SEJMU

 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej otwiera swoje podwoje dla Szkół Podstawowych bardzo rzadko. Nam się udało i 28 lutego klasy 6a i 6b mogły w towarzystwie p. Doroty Włodarczyk, Martyny Wolskiej i Marka Szparagi pojechać z wizytą na ulicę Wiejską.

  Zajęcia rozpoczęły się w biurze przepustek, gdzie opiekunowie otrzymali przepustki. Następnie przeszliśmy , jak na lotnisku, bramkę kontrolną, za którą dołączył do nas przewodnik. W jego towarzystwie spędziliśmy około godziny podczas której mogliśmy obejrzeć  salę plenarną , hol sejmowy , biura poselskie i makietę budynków należących do zespołu parlamentarnego. Prowadzący zajęcia zapoznał uczniów z historią, organizacją i zadaniami  Sejmu. Wszyscy otrzymali skromne pamiątki wizyty w parlamencie.

 Udany wyjazd uatrakcyjniła wspaniała , przedwiosenna pogoda.

 

Program „Zdrowie nietrudne”

Uczniowie klasy II c w  przyłączyli się do programu  Zdrowie nietrudne , którego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych i promowanie zdrowego tryb życia wśród uczniów klas 1-3 . Poprzez zajecia i materiały dydaktyczne przygotowane przez ekspertów żywieniowych dzieci przekonały się, że zdrowe odżywianie jest łatwe jak dodawanie – wystarczy zsumować dobre chęci i odrobinę wiedzy .

                                                                                                                     Justyna Prejs

Beata Tadla czyta dzieciom

 Kolejną niezwykłą osobą,  która odwiedziła naszą szkołę w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom ” była radiowo- telewizyjna prezenterka – Beata Tadla.

Na początku spotkania  nasz gość p. Beata przywitała się i nawiązała rozmowę z dziećmi o minionych feriach.  Dzieci z  zaciekawieniem opowiadały o swoich przeżyciach w okresie feryjnym. Uczniowie  mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega praca telewizyjnego prezentera. Temat ten niezwykle zaciekawił uczniów, którzy zadali naszemu gościowi kilka interesujących pytań.

Następnie pani Beata Tadla  przeczytała fragment książki

  1. ,,Bajki pełne miłości ” którą napisała wspólnie z innymi osobami.

Tekst lektury wciągnął uczniów, którzy słuchali z ogromnym zainteresowaniem. W ramach podziękowań za przybycie i wspólne czytanie dzieci wręczyły słodki prezent,  piękne laurki , dyplom oraz ręcznie wykonany portret naszego gościa .

Na koniec spotkania p. Beata Tadla wpisała się do naszej szkolnej księgi gości oraz złożyła także swój autograf w jednej z książek z naszej biblioteki.  Spotkanie bardzo podobało się uczniom.

                                     Agata Czekaj

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 2C

2 lutego w klasie 2 c odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć licznie przybyłe babcie i dziadków, dla których dzieci przygotowały program artystyczny pt: Ja się wcale nie chwalę . Ja po prostu mam talent. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Wzruszeni dziadkowie nagrodzili małych artystów gromkimi brawami. Po występach artystycznych dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane mydełka. Po programie artystycznym na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 

                                                                                                                                             Justyna Prejs

Maszyno – Robótki w oddziale przedszkolnym

Dnia 31 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły
w kreatywnych warsztatach z szycia. W trakcie zajęć dzieci przechodziły przez wszystkie etapy projektowania przytulanki – misia. Dzieci wycinały szablony, odrysowywały na materiale, wspólnie ozdabiały i wypychały małe dzieła sztuki. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia, a szczególnie powstałe misie.

Monika Sychowiec

Sara Szocińska

SPOTKANIE Z KAPITANEM WYDERKĄ

31 stycznia w klasach drugich odbyły się spotkania z Kapitanem Wyderką.Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zagrożeniach, jakie mogą je spotkać podczas zabaw na powietrzu. Przedstawiciele Policji omówili wszystkie zagrożenia, począwszy od wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne, poprzez jazdę na sankach w niebezpiecznych miejscach, aż do wspomnianych wojen na śnieżki, które również mogą być niebezpieczne. Dzieci chętnie udzielały się podczas zajęć i wykazywały dużą wiedzą w zakresie choćby udzielania pomocy osobom pod którymi zarwał się lód. Przedstawiciel delegatury BBiZK rozdał wszystkim dzieciom książki pt. Kapitan Wyderka, dzięki którym dzieci będą mogły w łatwy i przyjazny sposób utrwalić i pogłębić zdobytą podczas zajęć wiedzę.

                                                                                              Justyna Prejs

Malowanie na szkle

1.02. 2017r., w klasie 3a odbyły się warsztaty pt. ,, Malowanie na szkle,,  które poprowadziła p. Ania Brandys  jedna z mam ucznia. Dzieci dowiedziały się jakie dobrać farby aby wykonać piękny kolorowy flakonik.  Dzięki warsztatom dzieci poznały nową technikę malarską. Zajęcia pozwoliły na rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat sztuki malarskiej. Podczas zajęć panowała miła i serdeczna atmosfera. Pani Ania służyła dzieciom pomocą oraz inspirowała ich do dalszej pracy.
Bardzo dziękujemy Pani  Ani za przeprowadzenie zajęć.

Agata Czekaj

23 stycznia klasa II c i III a udały się do Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej

23 stycznia klasa II c i III a udały się do Centrum Edukacji  Przyrodniczo – Leśnej położonego na terenie Lasu Kabackiego. Podczas zajęć uczniowie poznali zmiany zachodzące zimą w lesie, odkryli  sposoby przetrwania zimy przez rośliny oraz mieli okazję poznać sekretne życie zwierząt. Na zajęciach w terenie  dzieci zamieniły się w leśnych tropicieli i szukały śladów obecności zwierząt w lesie.

Justyna Prejs

ZNANE OSOBY CZYTAJĄ DZIECIOM

27 stycznia do naszej szkoły zawitała wyjątkowa osoba – pani Joanna Racewicz .  Przybyła  na zaproszenie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
Pani Joanna w kilku słowach opowiedziała nam o swoim zawodzie-  jakim jest prezenter telewizyjny. Dzieci miały również okazję zadać kilka pytań.
Po krótkiej rozmowie dotyczącej zawodu naszego gościa, przystąpiliśmy do czytania książki.
Pani Joanna przeczytała  fragment  książki pt. ,,Zosia z ulicy kociej,, .
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tekst czytanej książki.
Kolejnym punktem w programie był występ dzieci przygotowany specjalnie dla gościa. Uczennice z  klasy 3a zaprezentowały układ taneczny ,,Taniec chocolada,,
Na koniec spotkania miał miejsce najbardziej oczekiwany przez dzieci moment – w zamian dzieci wręczyły pani Joannie  piękne, własnoręcznie zrobione kwiaty z papieru , dyplom, słodki upominek i zapinkę z logo naszej szkoły.
Pani Joanna również z wielką cierpliwością rozdawała autografy dzieciom.

Bardzo dziękujemy za przybycie.

Agata Czekaj

 

V A  W  ZAMKU  KRÓLEWSKIM

24 stycznia klasa Va pod opieką p. Małachowskiej i p. Szparagi udała się do Zamku Królewskiego, aby wziąć udział w lekcji poświęconej  średniowiecznym rycerzom.
Po dotarciu na miejsce, opiekę nad nami przejął sympatyczny i bardzo kompetentny nauczyciel-przewodnik, który przybliżył uczniom tematykę zajęć. Nasi podopieczni mogli dowiedzieć się, kim byli rycerze, gdzie mieszkali i czym się zajmowali. Prowadzący pytał o zasady kodeksu rycerskiego i zwyczaje panujące na dworach książęcych czy średniowiecznych polach bitew. Prelekcja została uatrakcyjniona pokazami praktycznymi. Mogliśmy przymierzyć rycerską zbroję czy podszkolić się we władaniu mieczem i prowadzeniu pojedynku. Na koniec każdy z nas miał możliwość potrzymać rycerskie miecze zarówno jednoręczne, jak i dwuręczne.
Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie uczyli się i bawili, wykazując cały czas ogromne zainteresowanie lekcją. Z wielką przyjemnością planujemy w przyszłości udział w kolejnych lekcjach muzealnych.

Marek Szparaga

Kl.3a w Domu opieki Józefina w Józefowie

Dnia 20 stycznia 2017 r. klasa 3a wraz z wychowawcą p. Agatą Czekaj przygotowała dla podopiecznych domu opieki przepiękne przedstawienie muzyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki z dawnych lat, bardzo bliskie sercu zebranej publiczności.

Goście wysłuchali m.in. takich utworów jak:

„Szła dzieweczka do laseczka”

„Kiedy babcia była mała”

„Piosenka dla dziadka”

„Nasi kochani Babcia i Dziadek”

Dzieci zaprezentowały również wesołe układy taneczne tj.

Taniec dżentelmenów – wykonany przez chłopców.

Taniec choccolada – wykonany przez dziewczynki.

Nasi młodzi artyści znakomicie wczuli się w swoje role, a muzyka porywała serca babć i dziadków, w oczach kręciły się łzy wzruszenia, a nogi same rwały się do tańca. Goście na chwilę przenieśli się do świata wspomnień, marzeń i tęsknoty za tym, co bezpowrotnie minęło.
Przedstawienie podobało się nie tylko zebranej publiczności, ale i samym wykonawcom, którzy bardzo dobrze się bawili na scenie, mając okazję poczuć się jak prawdziwi wokaliści i tancerze.

Po występie dzieci czekała miła niespodzianka – słodki poczęstunek.
Występ na długo pozostanie w naszych sercach.

Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie.

Agata Czekaj

MIKOŁAJ W „ZERÓWCE”

W czwartek 22 grudnia, dzięki pani Dyrektor, do naszej klasy przyszedł św. Mikołaj! Nie udało nam się go zobaczyć, ale zostawił karteczkę i mnóstwo prezentów! Wśród nich była piłka, karty, różne klocki, rozwijające gry… Dzieciom towarzyszyło dużo emocji i świetna zabawa!

 Sara Szocińska

Monika Sychowiec

WIGILIA W KLASIE IIc

21 grudnia w klasie 2 c odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem rodziców. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który wprowadził  wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój, przypominając znaczenie i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia. W nastroju zadumy i refleksji wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Ostatnią część spotkania stanowił smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

                                                                                                      Justyna Prejs

Świąteczne smakołyki

W poniedziałek 19 grudnia w oddziale przedszkolnym wspólnie dekorowaliśmy pierniczki. W całej klasie można było poczuć przedsmak Świąt. Każde z dzieci miało wiele ciekawych pomysłów i dzięki temu ciasteczka wyszły niepowtarzalnie i bardzo apetycznie! Tak bardzo, że z trudnością udało nam się poczekać z degustacją do klasowej Wigilii.

 Sara Szocińska

Monika Sychowiec

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W KLASIE IIc

14 grudnia w klasie II c odbyły się warsztaty świąteczne, które poprowadziła uczennica Zosia Wysocka. Dziewczynka na co dzień bardzo lubi tworzyć różnego rodzaj ozdoby. Swoje pomysły i zdobytą wiedzę w ciekawy sposób przekazała kolegom i koleżankom z klasy. Uczniowie wykonali prezenty świąteczne dla swoich najbliższych.  Było to dla nas ciekawe doświadczenie, które na pewno powtórzymy.

                                                                                                                                      Justyna Prejs

PROJEKT CYBERNAUCI

12 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu Cybernauci – bądź bezpieczny w sieci !!!  W szkoleniach wzięli udział uczniowie klas II c , IV a , IV b. Projektem zostali również objęci rodzice oraz nauczyciele. Celem projektu jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.

Justyna Prejs

SUKCESY KLASY IIc

Uczniowie klasy II c chętnie biorą udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Basia Kwiatkowska zdobyła I miejsce w konkursie fotograficznym ,, Złap lato ” orgaznizowanym przez Zespół Szkół nr.111 w Warszawie. Justyna Salwa została wyróżniona w konkursie recytatorskim ,, Wierszyki domowe” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną  Dzielnicy Wawer. Natomiast Zosia Witer uzyskała wyróżnienie w ekologicznym konkursie ,, Zielona Stolica – Wawer ” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr.138 w Warszawie. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Justyna Prejs

Aniołki trochę inaczej

Dnia 20 grudnia w ramach akcji „Rodzic w szkole” pani Ania Sztramska – Strzelczyk przeprowadziła zajęcia plastyczne pt. „Aniołki trochę inaczej”. Dzieci miały okazję wykonywać aniołki z różnego rodzaju makaronu i masy solnej. W trakcje zajęć powstały cudne aniołki. Dzieci były bardzo zadowolone z efektów swojej pracy. Dziękujemy pani Ani za przygotowanie materiałów i poświęcony czas.

Monika Sychowiec

Sara Szocińska

KONKURS ” ZASADY UCZNIOWSKIEGO SAVOIR VIVRE”

Julia Dziadak z klasy 2 a zajęła II miejsce w konkursie plastycznym” ZASADY UCZNIOWSKIEGO SAVOIR VIVRE”. Na konkurs wpłynęły 132 prace z 17 szkół. Gratulujemy!

Warsztaty bożonarodzeniowe 3a

W piątek 16 grudnia 2016 r.  klasa 3a uczestniczyła w warsztatach bożonarodzeniowych prowadzone przez p. Ewę Zych.  Na zajęciach dzieci uczyły się dobierać kolorowe elementy do świeżych gałązek świerku tworząc przepiękne stroiki świąteczne. W czasie wykonywania stroików dzieci wspólnie z panią Ewą i wychowawcą śpiewali pastorałki i kolędy. Czas przed świąteczny mijał w klasie 3a bardzo zabawnie i wesoło.

 Agata Czekaj

 

 

Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy”

W piątek, 16 grudnia gościliśmy w naszej szkole uroczy Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy”. Odbył się pokaz swoistej sztuki tanecznej w wykonaniu dzieci z Ukrainy. Mogliśmy obejrzeć rosyjskie i ukraińskie tańce ludowe oraz miniatury baletowe. Zachwycała też muzyka i stroje.

Pokaz sfinansowała Rada Rodziców- za co składamy serdeczne podziękowania 🙂

Kiermasz Świąteczny

12 grudnia odbył się coroczny kiermasz świąteczny. Liczne stoiska rozbłysły rękodziełem naszych uczniów, a chór swoim koncertem wprowadził nas w bożonarodzeniowy nastrój! Pomiędzy zakupami i oglądaniem stoisk można było zatrzymać się w kawiarence i degustować świąteczne specjały. Zapraszamy za rok na kolejny taki kiermasz!

 

 

 

Nietypowa lekcja języka polskiego i historii czyli 2 w 1

1 i 2 grudnia uczniowie klas 4 – 6 mieli możliwość uczestniczenia w nietypowych zajęciach – autorka komiksu „Tajemnica 13 portali” pani Monika Rudnicka przeprowadziła warsztaty w oparciu o ten właśnie komiks. Podczas zajęć uczniowie poznawali historię Dzielnicy Wawer i uczyli się, jak pokazywać uczucia i wyrażać emocje poprzez komiksowe postacie.

SPOTKANIE Z PISARZEM WOJCIECHEM WIDŁAKIEM

5 grudnia 2016 uczniowie klas 1 – 3 uczestniczyli w spotkaniu z autorem książek dla dzieci – Wojciechem Widłakiem. Pisarz ma w swoim dorobku około 30 książek, ale najbardziej znane i poszukiwane przez małych czytelników (a może nie tylko) są te o Panu Kuleczce. Były opowieści o pomysłach na książki, o sposobie pracy, a potem ustawiła się bardzo długa kolejka po autografy. Zniknęły również wszystkie książki Wojciecha Widłaka z bibliotecznej półki, ale zniknęły w sposób kontrolowany, tzn. są u czytelników  🙂

Turniej Szachowy Najmłodszych

Dnia 10 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się „Pierwszy Turniej Szachowy Najmłodszych” dla uczniów klas 1-3 Wawerskich Szkół Podstawowych. W turnieju wzięło udział 27 uczestników. Nasza szkoła była reprezentowana przez 7 uczniów: Jan Gadoś (klasa 3a), Tomasz Skowroński (klasa 1a), Maksymilian Kępka (klasa 2c), Marcel Anczewski (klasa 2c), Franciszek Twardoch (klasa 2c), Stanisław Targański (klasa 2a), Stanisław Piegat (klasa 2c). Sędzią zawodów był pan Paweł Rymarowicz. Zawodnikom przyznano puchary za trzy pierwsze miejsca oraz nagrody rzeczowe za sześć pierwszych miejsc. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Przyznano również Nagrodę Specjalną dla najmłodszego uczestnika Turnieju, Tomasza Skowrońskiego, sześciolatka z naszej szkoły.

Cieszymy się ze sportowej atmosfery i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Poniżej lista zwycięzców:

1 miejsce Bukowski Mariusz SP204

2 miejsce Gadoś Jan SP124

3 miejsce Buk Michał SP109

4 miejsce Ferdyn Oliwia SP109

5 miejsce Skowroński Tomasz Sp124

6 miejsce Gromek Błażej Sp109

Organizatorzy bardzo dziękują za przybycie i zapraszają ponownie.

Joanna Szczepańska

Martyna Wolska

Andrzej Gawenda

OZDOBY CHOINKOWE 2A

8 grudnia  klasa 2 a wykonywała ozdoby choinkowe. Mamy zorganizowały materiały i uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Dziękujemy paniom: Joannie Targańskiej, Annie Bambynek i Beacie Dziadak. Ozdoby będzie można kupić w czasie kiermaszu.

 
 
WYCIECZKA DO ZAMKU KRÓLEWSKIEGO

6 grudnia klasy 2 a i 2 b pojechały na wycieczkę do Zamku Królewskiego. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej” PORTRET KRÓLA JEGOMOŚCI”. Oglądali uważnie różne rodzaje portretów królewskich i w ten sposób poznali insygnia władzy królewskiej i symbolikę kolorów. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia plastyczne.

MIKOŁAJKI

W poniedziałek 6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. W tym dniu w szkole dominującym kolorem był czerwony. Nie zabrakło też na głowach naszych uczniów Mikołajkowych czapek. Śnieżynki z Samorządu Uczniowskiego odwiedzały kolejno wszystkie klasy i częstowały dzieci cukierkami i lizakami. W tym dniu atmosfera w szkole była bardzo przedświąteczna, każdy był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.

Agnieszka Szczepanek

DOM SPOTKAŃ

1 grudnia klasa IIc udała się na ciekawe zajęcia do Domu Spotkań z Historią. Stare zdjęcia hrabiego Kossakowskiego i wspomnienia jego najmłodszego syna wprowadziły nas w tajemniczy, zaginiony już świat pałaców i dworów. Na zajęciach ,,Dzień dobry, Panie Hrabio! ‘’  dzieci dowiedziały się  kim był hrabia i czym wyróżniał się spośród reszty społeczeństwa. W ramach zajęć dzieci poznały znaczenie i podstawowe elementy herbu oraz zaprojektowały własny.
Justyna Prejs

„WIEM CO JEM”

W listopadzie w naszej szkole odbył się cykl warsztatów w ramach kampanii społecznej „Wiem co jem ”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas drugich. Na spotkaniach prowadzonych przez trenerów, posiadających wykształcenie z zakresu żywienia i dietetyki poruszano tematykę zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, a na ostatnim spotkaniu odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci samodzielnie przygotowywały smaczne i zdrowe posiłki. Zrobiły m.in. pastę z tuńczyka i jajka, twarożek ze szczypiorkiem, dip jogurtowy do surowych warzyw. Praca sprawiła im wiele przyjemności, podobnie było z degustacją.

Justyna Prejs

KONKURS KALIGRAFII
Z okazji obchodzonego w Tarnobrzegu Roku Stanisława Jachowicza Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Jachowicza

zaprosiło szkoły noszące zaszczytne imię tego wspaniałego pedagoga  do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Kaligrafii.

Pierwsze miejsce zajęła nasza uczennica – Dominika Łabęcka

Oto jej praca:
 
Zadaniem uczestników było odręczne przepisanie krótkiego fragmentu tekstu naszego wspólnego patrona na papierze określonego formatu. Pismo musiało być czytelne, równe, staranne, eleganckie i kunsztowne, a praca estetyczna pod względem właściwego rozmieszczenia tekstu. Autorskie ilustracje, ornamenty i ozdobniki stanowiły dodatkowy walor. Jury oceniało nadesłane prace, uwzględniając możliwości uczniów ze względu na ich wiek.

Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

Dnia 25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim ulubionym misiem. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, śpiewały piosenki, a także brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych. Ten dzień w oddziale przedszkolnym był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Monika Sychowiec

Sara Szocińska

Dzieciństwo bez próchnicy

Dzieci z oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczą w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Program ten współfinansowany jest przez Szwajcarię (SWISS CONTRIBUTION) w ramach programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia. Program skierowany jest do małych dzieci, rodziców, wychowawców i promuje zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci. Program „Dzieciństwo bez próchnicy” oferuje szereg korzyści dla przedszkolaków i ich rodziców. Nauczyciele zdobyli wiedzę i umiejętności, które pomogą urozmaicić prowadzenie zajęć, z kolei rodzice dowiedzieli się w jaki sposób dbać o zęby. Przedszkolaki były bardzo zadowolone
z przeprowadzonych zajęć i otrzymanych prezentów.

Monika Sychowiec

Sara Szocińska

Z wizytą w Łazienkach królewskich

W jesiennym pejzażu Łazienek Królewskich mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym wydarzeniu edukacyjnym. 14 listopada klasy IIc i IIIa  wyruszyły w podróż w czasie z wizytą u króla Stanisława Augusta. W Starej Oranżerii podczas lekcji muzealnej poznaliśmy zwyczaje króla Stanisława Poniatowskiego i obejrzeliśmy część jego kolekcji. Podczas zajęć uczniowie zamienili się w nadwornych artystów króla i odkrywali tajniki ich warsztatu. Zajęcia odbyły się w ramach akcji  „Darmowy listopad” w Łazienkach Królewskich.

                                                                                                                        Justyna Prejs

„Wielkie czytanie Sienkiewicza” w Szkole Podstawowej nr 124

im. Stanisława Jachowicza

 15 listopada w setną  rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza  w Szkole Podstawowej nr 124 miało miejsce„Wielkie czytanie Sienkiewicza” . Dobry przykład dała pani dyrektor Wysocka odczytaniem pierwszego akapitu powieści „Ogniem i mieczem”, a potem….ożyli bohaterowie sienkiewiczowscy! Do pojedynku stanęli Andrzej Kmicic i pan Michał Wołodyjowski, a kiedy padły znamienne słowa „Kończ waść! Wstydu oszczędź” zebrani przestali oddychać, tylko słychać było przyspieszone bicie serc. Z jakąż ulgą odetchnęli wszyscy, kiedy do „rodzinnej” fotografii stanęli obydwaj rycerze.

Z bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza, za pośrednictwem osób czytających, uczniowie spotykali się podczas przerw w szkolnej bibliotece, oglądali też jego książki  i mogli zapoznać się z biografią pisarza. Wśród osób czytających byli nauczyciele, uczniowie, goście z Biblioteki Publicznej w Miedzeszynie, którym serdecznie dziękujemy; równie serdecznie dziękujemy członkom  Stowarzyszenia rekonstrukcji historycznej SEMPER FIDELIS RES PUBLICAE , że znaleźli czas, by pojawić się w naszej szkole.  W tym szczególnym dniu wsparła nas również odczytaniem fragmentu powieści „W pustyni i w puszczy” pani Jolanta Matłaszek, która regularnie czytuje dzieciom podczas długich przerw dwa razy w tygodniu – za tę regularność dziękujemy najbardziej.

„Wielkie czytanie Sienkiewicza”zakończył test na uwagę i spostrzegawczość, z którym zmierzyli się chętni uczniowie. W tej dziedzinie nie do pobicia okazała się uczennica klasy VIa Kinga Ostapiuk, ale gratulacje należą się również Julii Jakubiak, Mai Nesce i Zuzi Szałas z klasy VIc; Zosi Kalinowskiej , Julii Rokickiej i Zuzi Walenta z klasy VIa.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2016 roku świętowaliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Pluszowego Misia. Samorząd Uczniowski zorganizował dla klas IV – VI konkurs na klasę, która przyniesie w tym dniu do szkoły najwięcej misiów. W klasach podczas lekcji, na korytarzu szkolnym podczas przerw, wszędzie były MISIE. Małe, duże, grube, chude, szare i kolorowe. Były też MISIE AMBITNE, które zasiadały w szkolnych ławach z długopisem lub ołówkiem w ręku, był też MIŚ – NAUCZYCIEL, który  zajmował miejsce za biurkiem przy komputerze. Z kieszeni  p. Małgorzaty Gawendy wystawały dwa MISIE USPORTOWIONE. Misie były wszędzie: na półkach, w plecakach, w siatkach, w kieszeniach….

Wygrała klasa 5a, która przyniosła 138 najukochańszych przytulanek,

drugie miejsce zajęła klasa 4b, która przyniosła 93 maskotki.

Uśmiech na twarzach dzieci – to najlepsze podsumowanie zorganizowanego Dnia Pluszowego Misia.

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy w tym dniu przyłączyli się do zabawy.

Serdecznie dziękuję uczennicom klasy IVa i IVb za bezbłędne zliczenie maskotek.

GALERIA ZDJĘĆ – 25 LISTOPAD ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Agnieszka Szczepanek

Dyskoteka Andrzejkowa

24 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas IV-VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.  Zabawa trwała 3 godziny. Nasz DJ, Pan Paweł, zadbał o to, by na dyskotece nie zabrakło największych tanecznych przebojów. Dzięki temu wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili. Niezwykłą atrakcją zabawy andrzejkowej były wróżby przygotowane przez uczniów. W czasie tego magicznego wieczoru można było poznać imię przyszłego partnera, znaczenie swojego imienia  oraz posłuchać ciekawych przepowiedni. Oczywiście wierzymy, że wszystkie wróżby się spełnią, a przede wszystkim te dobre.

Galeria zdjęć

Agnieszka Szczepanek

 

SPOTKANIE Z AKORDEONEM

 Tym razem w klasie 3a wspólnie z klasą 2b zaproszony został gość z Ukrainy pan Włodek – nauczyciel akademii muzycznej. Gość „zarażał” nas pasją do grania na instrumencie muzycznym – akordeonie.

Pani Włodek – nauczyciel muzyki przybliżył dzieciom, ten  coraz bardziej zapomniany instrument muzyczny.
Nasz gość opowiedział jak nazywają się poszczególne elementy akordeonu, ile waży; zademonstrował dzieciom dźwięki jakie wydaje instrument jak i również zagrał kilka utworów muzyki klasycznej znanych kompozytorów ( Mozarta, Chopina, Beethowen).

Na zakończenie dzieci ślicznie podziękowali za przybycie wręczając gościowi, słodką niespodziankę i ręcznie zrobiony bukiet kwiatów..

Dziękujemy za piękny koncert i miłą wizytę.

Wychowawca

Agata Czekaj

Dzień Życzliwości

21 listopada jest obchodzony Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten ma na celu promowanie przyjaznych emocji na co dzień . Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć i być uprzejmym dla innych. Na kilka dni przed Dniem Życzliwości Samorząd Uczniowski wywiesił plakat  i ogłosił konkurs na najżyczliwszą osobę w szkole.  Uczennice z klasy Va: Zosia Binkiewicz, Oliwka Gałonzowska oraz Wiktoria Tomaszewska przygotowały dla wszystkich koniczynki,  którymi uczniowie wzajemnie obdarowywali się. Najwięcej koniczynek otrzymali i tym samym zostali wybrani NAJŻYCZLIWSZYMI UCZNIAMI:

Marcin Trznadel z klasy Va

Alinka Brzezińska z klasy IVa

oraz Weronika Maszner z klasy IVb

Serdecznie dziękuję Zosi, Oliwce oraz Wiktorii za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

Najżyczliwszym  uczniom serdecznie gratulujemy.

Agnieszka Szczepanek

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski, a w szczególności Hania Malinowska, Ola Maciak i Basia Jędrzejewska z klasy VIa, przygotowały dla uczniów klas IV – VI quiz. Na każdej przerwie w poniedziałek w dniu 21 listopada dziewczęta sprawdzały wśród swoich kolegów i koleżanek  znajomość praw dziecka. Dla najlepszych były upominki.

Serdecznie dziękuję Hani, Oli i Basi za fantastyczne przygotowanie i przeprowadzenie quizu.

Agnieszka Szczepanek

KONKURS O JÓZEFIE WYBICKIM

 IV edycja organizowanego przez XXV Liceum Konkursu o Józefie Wybickim upłynęła w tym roku pod znakiem działalności politycznej licealnego patrona. Nasi uczniowie przystapili jak co roku do konkursu, tym razem w liczbie pięciu. Zgłosiło się dwóch uczniów z klas piątych i trzech z szóstych. Uczestnicy najpierw wykonywali prace plastyczne, a 21 września napisali przy Halnej 20 test, składający się z kilkunastu pytań. Tradycją naszej szkoły stały się wysokie lokaty w tym konkursie. Nie inaczej było w tym roku. Uczeń klasy 6b Tomek Hilsberg zajął drugie miejsce,zaś Zosia Kalinowska z 6a trzecie. Laureaci otrzymali cenne nagrody. Gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów w roku przyszłym.

Marek Szparaga

PIDŻAMA PARTY W SP124 FALENICA

 Popołudnie 18 XI  2016 było zapewne dla większości uczniów klasy III a niesamowitym  przeżyciem. Bowiem już za chwilę mieli po raz pierwszy w życiu  spędzić wieczór w murach  szkoły. Nie mógł to być tylko zwykły wieczór. Założyłam, że uda nam się osiągnąć kilka celów. Oto one: Integracja uczniów; Rozwijanie umiejętności współpracy; Promocja czytelnictwa; Łączenie zabawy z edukacją.

Dzieci przybyły na zbiórkę o godzinie 17.00. Przyniosły ze sobą nie zbędny ekwipunek ( kocyk, poduszeczkę, gry edukacyjne itp.) i dobry humor. Rozpoczęła się przygoda w klasie.  Rodzice z lekkim przejęciem pożegnali się z pociechami, a pociechy z wielką euforią zostały z panią Agatą w odpowiednio przygotowanej sali  na czas biwakowania . Utworzono wspólny krąg, pani Agata z dobrze znanym dzieciom przejęciem, rozpoczęła wspólny wieczór. Zaprosiła wychowanków do wspólnego stołu na pyszną kolację, przygotowaną przez rodziców.  Następnie rozpoczął się pokaz talentów i wspólne czytanie Legendy o Syrence. Kolejnym punktem  spotkania była  zabawa przy muzyce jak i również gry edukacyjne. Dzieci świetnie się bawiły i integrowały w grupach. Najbardziej oczekiwanym punktem biwakowania był seans filmowy . Uczniowie przygotowali swoje miejsca leżakowania na materacach i rozpoczęliśmy oglądać film pt. ,,Minionki,,. Ale niestety w tak miłym  towarzystwie czas wieczorny szybko mija. Po seansie filmowym  około godz.20.30  musieliśmy się pożegnać i wracać do domów.

Czy biwak spełnił moje oczekiwania? Tak.  Czy spełnił oczekiwania dzieci? Myślę, że tak.

Dziękuję Rodzicom za zaufanie i wsparcie.

Wychowawca

Agata Czekaj

Wycieczka do Domu Spotkań z Historią

15 listopada klasa 2 a wzięła udział w warsztatach historyczno – plastycznych” Symbole w Warszawie”.

Lekcja historii w 2 a

10 listopada klasa 2 a spotkała się z panią Barbarą Krzyżagórską, która opowiedziała o losach swojej rodziny i pokazała rodzinne pamiątki. Spotkanie nawiązywało do Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem. Dziękujemy za spotkanie.

KONKURS”DZIEJE ORĘŻA ILOSY ŻOŁNIERZA POLSKIEGO”

 7 listopada odbył się w naszej szkole etap I ogólnopolskiego konkursu „Dzieje oręża i losy żołnierza polskiego”. Tematyka konkursu dotyczyła okresu 1764-1795. Uczniowie przez 90 minut rozwiazywali wcale nie łatwy test, składajacy się z dwudziestu kilku pytań. Sposród naszych pięciu uczestników  najlepiej spisał się Tomek Hilsberg z klasy 6b, który zakwalifikował się do etapu rejonowego. Tomek uzyskał 31 na 37 punktów ( minimum kwalifikacyjne wynosiło 28 punktów). W kolejnym etapie zakres tematyki zostanie rozszerzony do lat 1764-1864. Trzymamy kciuki i życzymy Tomkowi powodzenia w dalszej rywalizacji.

Marek Szparaga

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

 

1 miejsce: MIKOŁAJ GROSIAK klasa 6b 19 pkt.+17 pkt. w dogrywce

2 miejsce: TOMASZ HILSBERG klasa 6b 19 pkt.+16 pkt. w dogrywce

3 miejsce MILENA MAJEWSKA klasa 5b 19 pkt.+11 pkt. w dogrywce

4 miejsce WERONIKA WÓJCIK klasa 6b 19 pkt.+0 pkt.

5 miejsce: Jaszcyński Tomasz 6b, Mazurek Michalina 6a, Piegat Karolina 6b, Sobański Jan 6a   wszyscy po 18 pkt.

9 miejsce: Głaszczka Kacper 6b, Kierdal Franciszek 5a, Łabęcka Dominika 6c  wszyscy po 17 pkt.

12miejsce: Kowalczyk Elżbieta 5b, Kurek Wiktor 6a, Piotrowski Jakub 6b, Składanek Bartosz 5b, Zagrabski Grzegorz 6c, Zając Szymon 5a   wszyscy po 16 pkt.

18 miejsce: Jakubaszek Tomasz 5a, Szczegot Artur 5a   obaj po 15 pkt.

20 miejsce: Dajna Martyna 5b, Grzywacz Jędrzej 5b, Petrow-Ganew Antoni 5a, Szałas Zuzanna 6c, Wilk Marcel 5b wszyscy po 14 pkt.

25 miejsce: Binkiewicz Zofia 5a, Franaszek Piotr 5a, Gruszczyński Jan 5a, Jakubiak Julia 6c, Jałocha Wiktoria 5b, Król Joanna 5b, Madaj Zuzanna 5a, Mielcuch Bartłomiej 5b, Osadczuk Bogdan 5b, Samojłowicz

Monika 6a, Staszkiewicz Tadeusz 5a      wszyscy po 13 pkt.

36 miejsce: Dudman Joshua 5b, Kapelewska Kinga 6c, Okrzeja Oskar 5a, Włodarski Dawid 5b      wszyscy po 12 pkt.

41 miejsce: Cieślewicz Sebastian 5a, Daukszewicz Hanna 5b, Gaworska Gabriela 5a, Hajzik Grzegorz 5a, Rutkowski Filip 5a, Sargsyan Karina 5b, Tomaszewska Wiktoria 5a      wszyscy po 11 pkt

48 miejsce: Bulikowska Julia 5b, Czyżewska Wiktoria 5b, Gałonzowska Oliwia 5a, Krzemińska Karolina 5a, Maciejewska Wiktoria 5a, Majszczyk Oliwia 5b, Trossowski Michał 5a, Wieszczek Krzysztof 5b

wszyscy po 10 pkt.

56 miejsce: Płaza Katarzyna  5a,  Skrzeczkowski Kacper 5b, Żmigrodzki Filip 5a, Wilczyński Maciej 5b          wszyscy po 9 pkt.

59 miejsce: Bartczak Daniel 5a, Petrow-Ganew Maciej 5a, Trznadel Marcin 5a, Wilk Patryk 5b           wszyscy po 8 pkt.

63 miejsce: Kowalczyk-Plewa Stanisław 5b   7pkt.

64 miejsce: Zakrzewski Paweł  5b     6pkt.

ŚNIADANIE DAJE MOC !!!

 Nasza szkoła, a szczególnie uczniowie z klas IIa, IIb ,IIc , IIIa , IIIb, IIIc od października uczestniczyli w programie „Śniadanie daje moc”. Celem programu było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie dziecka. Finał akcji odbył się 8 listopada, bo to właśnie w tym dniu w całej Polsce obchodzony jest Dzień Śniadania. Nasi uczniowie ze zdrowych, świeżych produktów przygotowali pyszne kanapki, soki, przekąski śniadaniowe. Przygotowaniom i degustacji towarzyszyły pogadanki, zagadki i zajęcia plastyczne, w których dzieci ujęły 12 zasad zdrowego odżywiania.

                                                                                                                      Justyna Prejs

Podwieczorek w 3a

Klasa 3A podjęła  wyzwanie i postanowiła zrobić zdrowy podwieczorek . Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty; różnego rodzaju świeżych owoców. Po umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy razem zabrali się do pracy. Uczniowie swoje zadanie wykonali doskonale. Sałatka owocowa i świeżo wyciskany sok z owoców były smaczne i zdrowe. Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie plakatu pod hasłem ,,DOBRĄ WODĄ GAŚ PRAGNIENIE,,

 Dzieci przy robieniu sałatki owocowej kształciły nawyki żywieniowe, rozwijały wyobraźnię  oraz dbałość o higienę podczas przygotowania posiłków. Bardzo dziękuję rodzicom za przygotowanie produktów.

Klasy drugie na basenie

Klasy drugie co tydzień uczestniczą w zajęciach nauki pływania na basenie w Aninie. Robimy duże postępy !

„SPRAWKI SPOD SZKOLNEJ ŁAWKI”

Z przyjemnością przedstawiamy pierwszy numer gazetki szkolnej „Sprawki spod szkolnej ławki”. A w numerze, m.in. wywiad z Przemysławem Saletą oraz przedstawiamy naszą absolwentkę – Agnieszkę Maciak. W skład redakcji  wchodzą : Weronika Wójcik, Julia Dec, Julia Jakubiak, Dominika Łabęcka, Zosia Kalinowska oraz Ola Maciak.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią gazetki. Znajdziesz ją w zakładce: Samorząd Szkolny.

 

Jeśli chcesz sprawdzić się w roli dziennikarza, przeprowadzić wywiad, wyrazić opinię  o ostatnio obejrzanym filmie, spektaklu, przeczytanej książce…, jesteś dobrym obserwatorem i chciałbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi – TO WŁAŚNIE CZEKAMY NA CIEBIE.

A może masz własny pomysł na ciekawą rubrykę w szkolnej gazetce lub chcesz współpracować z nami, a nie masz pomysłu ? – NA CIEBIE TEŻ CZEKAMY.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Weroniki Wójcik (przewodnicząca Samorządu Szkolnego) lub do p. A.Szczepanek

Zapraszamy do współpracy 🙂

A.Szczepanek

Dyniowy stroik

27 października z okazji zbliżającego się HALLOWEEN uczniowie klasy 3a postanowili zrobić dyniowo-jesienny stroik. Wspólna praca i zabawa upłynęły w miłej atmosferze. Dzieci wykazały się niesamowitą pomysłowością i twórczością w rzeźbieniu dyni.

Agata Czekaj

Dzieciaki – sadzeniaki

20 października uczniowie klasy 3a odwiedzili sklep Leroy Merlin Targówek. Nie, nie byliśmy tam robić zakupów. Celem naszej wizyty były warsztaty prowadzone przez sklep. Dzieci uczyły się pielęgnacji roślin, poznawały warunki niezbędne do rozwoju roślin. Na warsztatach dzieci dowiedziały się również między innymi o tym, że rośliny dostarczają nam tlenu niezbędnego do życia, oczyszczają powietrze. Ponieważ każde dziecko najlepiej przyswaja wiedzę przez zabawę i praktyczne działanie, uczniowie ochoczo zabrały się do wykonania zadania praktycznego. Założyły rękawiczki, sięgnęły po doniczki, kredę i kolorowe kwiatki i zabrały się do przesadzania roślin. Po starannym wykonaniu zadania, każdy z uczestników otrzymał słodki  upominek, dyplom i własnoręcznie zasadzony kwiatek.

 Wychowawca

Agata Czekaj

Klasa 2a i 2b w Centrum Kultury Koreańskiej

Celem wizyty w Centrum było poznanie kultury Korei. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o tym odległym  kraju. Przymierzały stroje, które Koreańczycy zakładają w czasie świąt. Poznały tradycję  malowania  masek na wsi i koreańskie pismo.

Ciekawe spotkania

Z okazji Tygodnia Misyjnego w dniu 12.10.2016 w naszej szkole odbyło się spotkanie z byłą misjonarką z Zambii Panią Katarzyną Kamińską.

Pani Kasia opowiadała dzieciom o swojej pracy na misjach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały prezentację i słuchały o tym jak wygląda życie ich rówieśników w Zambii. Tym bardziej radość nasza jest większa, ponieważ Pani Kasia jest absolwentka naszej szkoły.

Dziękujemy Pani Kasi za to miłe spotkanie i życzymy wszelkich sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Siostrze Zofii dziękujemy za zorganizowanie tego ciekawego spotkania:)

„Z wizytą w piekarni”

 12 października 2016 r. uczniowie klasy 3a z SP 124  wraz z wychowawcą – p. Agatą Czekaj  i p. Agnieszką Milczek udali się do Piekarni Wawerskiej Błaszczak .

Wyjście do piekarni było poprzedzone lekcjami o tematyce „Skąd się bierze chleb”, na których uczniowie  mogli zapoznać się z procesem powstawania pieczywa, do czego służą różne produkty, co można z nich zrobić oraz jak ważne miejsce zajmuje w piramidzie żywienia chleb, szczególnie ciemny.
Podczas wizyty w piekarni uczniowie:
•     Dowiedzieli się jak ważne w pracy piekarza jest bezpieczeństwo i higiena pracy,
•    Zwiedzali pomieszczenia po których oprowadzał nas p. kierownik Arkadiusz Błaszczak
•    Rozmawiali z piekarzem i zapoznali się z poszczególnymi fazami pieczenia chleba,
•    Poznali urządzenia potrzebne do procesu wyrobienia i wypiekania chleba,
•     Rozróżniali różne gatunki chleba i mąki,
•    Obserwowali czynności piekarza i cukiernika.
•    Na zakończenie wizyty udaliśmy  się na degustację rogalików i gorących bułeczek.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty w piekarni, zaciekawiła ich użyteczna i ważna dla innych ludzi praca piekarza i cukiernika.

Dziękujemy pracownikom piekarni za możliwość zorganizowania wycieczki, za życzliwe przyjęcie i zapoznanie z tajnikami wypieku chleba.

                                                                                            Wychowawca Agata Czekaj

”Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj!”

W ramach kampanii społecznej ”Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj!” –  29 września w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów  z pracownikami PKP, którzy w oparciu o prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne przybliżyli zebranym zagadnienie wypadków związanych z przechodzeniem przez tory w miejscach niedozwolonych.

Nadrzędnym celem kampanii jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, co w rezultacie powinno ograniczyć liczbę wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych. Na zakończenie spotkania uczniowie dostali gadżety tematyczne i słodki upominek.

 

                                                                                                                                          Justyna Prejs

Wawer – magia różnorodności

25 września uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 124 licznie uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym „Wawer – magia różnorodności”, który był jedną z imprez związanych z obchodami 150-lecia  Dzielnicy Wawer.

Uczniowie klas szóstych  –  Dominika Łabęcka, Tomek Hilsberg i Kacper Głaszczka – wsparli drużyny Mieszkańców i Aktorów biorące udział w konkursie wiedzy o Wawrze.

Pani Izabela Piotrowska, opiekunka chóru szkolnego i nauczycielka muzyki, przygotowała występy artystyczne w wykonaniu chóru, solistów oraz absolwentów  SP124. Dzięki temu na scenie – oprócz gwiazd – pojawili się jedyni reprezentanci szkół wawerskich – uczniowie naszej szkoły.

Wykonano  następujące utwory: „Piosenka o mojej Warszawie” – chór i soliści – Justyna Gugulska, Karolina Piegat i Grześ Hajzik; „Nasza warszawska syrenka” w wykonaniu chóru, „Tramwajem po Warszawie” w wykonaniu chóru z Grzesiem Hajzikiem w roli konduktora. Uczniowie i absolwenci wykonali także przeboje festynu szkolnego, znane też z Wawerskiego Powitania Lata – „Mię, Mię, Międzylesie”, „Odę do Radości” i „Ale, Ale, Aleksandrów”, a towarzyszyły im czirliderki – dziewczęta z naszej szkoły.

Wszyscy doskonale się bawili i miło spędzili czas.

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla swoich kolegów słodki upominek oraz wróżbę na wesoło. Oby więcej było takich pięknych  i radosnych chwil.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Agnieszka Szczepanek

 

 

 

 

 

 

 

VI ŚWIATOWY DZIEŃ  TABLICZKI MNOŻENIA

              30 września obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Do tego dnia przygotowywaliśmy się cały tydzień. Codziennie uczniowie naszej szkoły rozwiązywali łamigłówki, tym samym przypominali sobie mnożenie do 100. W piątek podczas przerw komisje egzaminacyjne złożone z uczniów SP124 sprawdzały wśród swoich kolegów znajomość tabliczki mnożenia. Uczestnicy zabawy za zdanie egzaminu otrzymywali order Eksperta Tabliczki Mnożenia.

 

 

 

Wszystkim, którzy mieli odwagę przystąpić do egzaminu GRATULUJEMY.

Agnieszka Szczepanek

 


Akcja „Sprzątanie Świata”

W piątek, 16.09.2016 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Klasy starsze porządkowały teren wokół szkoły. Uczniowie klas 0-3 sprzątali w tym dniu w swoich salach i rozmawiali o znaczeniu porządku i czystości w środowisku. Doceniamy znaczenie takich akcji, które służą wspólnemu dobru. Bierzemy w nich udział z wielką radością 🙂

Podobnie było ze zbiórką makulatury. Zakończyła się w kwietniu, w drugim semestrze poprzedniego roku szkolnego. Jej głównym celem była pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka, w ramach Fundacji Przyjazny Świat Dziecka. Uczniowie naszej szkoły zebrali razem 7472 kg, co jest doskonałym wynikiem. Mamy nadzieję, że tegoroczne zbiórki okażą się równie owocne. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę i gratulujemy tym, którzy zebrali najwięcej makulatury.

Najbardziej zaangażowały się klasy:

I miejsce: klasa 6a – 790 kg
II miejsce: klasa 4a – 558 kg
III miejsce: klasa 1c – 520 kg
IV miejsce: klasa 5a – 513 kg
V miejsce: klasa 5b – 413 kg
VI miejsce: klasa 3a – 231,5 kg
VII miejsce: klasa 3b – 183,5 kg
VIII miejsce: klasa 5c – 128,5 kg
IX miejsce: klasa 6b – 126 kg
X miejsce: klasa 1b – 93 kg
XI miejsce: klasa 2a – 91,5 kg
XII miejsce: klasa 4b – 57 kg

Indywidualnie najwięcej makulatury dostarczyli do szkoły następujący uczniowie:

Malena Cegłowska 1400 kg
Olena Cegłowska 1400 kg
Magda Pyra 751 kg
Artur Szczegot 283 kg
Kaja Irek 261 kg
Kuba Pszczel 236 kg
Patryk Piskała 211 kg

 DZIĘKUJEMY PANI GABRIELI MAŁACHOWSKIEJ ZA PRZEPROWADZENIE TYCH AKCJI.

  

Robimy zdrowe kanapki

Klasa 3a podjęła duże wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki” w ramach programu ,, Wiem co jem,, . Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Po umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy razem zabrali się do pracy. Klasa 3a swoje zadanie wykonała doskonale. Kanapeczki były smaczne, zdrowe  i pięknie udekorowane. 

Kanapki wykonane własnoręcznie najlepiej smakują , gdyż największe niejadki zjadały swoje z apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły nawyki żywieniowe, rozwijały wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas przygotowania posiłków. . Wielka uczta i degustacja własnoręcznie przygotowanych sałatek rozpoczęła się po skończeniu pracy przez wszystkich.

Częstowania nie było końca, a więc kochani rodzice… dajcie szansę swoim pociechom.

Dziękuję rodzicom za przygotowanie produktów.

Wychowawca

Agata Czekaj

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom”

8 września do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość – znany aktor Artur Barciś. Przybył do nas na zaproszenie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Pan Artur przeczytał nam fragment  książki, którą napisał wspólnie z innymi aktorami. Fragment opowiadał nam o mrówce Antku, która chciała się nauczyć latać. Następnie odpowiadał na mnóstwo pytań dręczących dzieci, np. Czy lubi Pan swoją pracę? Jaki jest pan ulubiony film? Dlaczego pan został aktorem? Czy zawód aktora jest trudny? Pan Artur wykazał się dużą cierpliwością, bo pytaniom nie było końca. Kolejnym punktem w programie był występ dzieci przygotowany specjalnie dla gościa. Uczniowie klasy 3a zaprezentowali układ taneczny „Taniec kwiatów”.

Na koniec spotkania miał miejsce najbardziej oczekiwany przez dzieci moment – dzieci wręczyły gościowi piękne, własnoręcznie zrobione kwiaty z papieru, dyplom, słodki upominek i zapinkę z logo naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Panu Arturowi za wspólne czytanie.

Wychowawca

Agata Czekaj

ROK 2017 – ROKIEM RZEKI WISŁY

3 września 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 124 w Warszawie  uczestniczyli w Grze Miejskiej „Bulwary Wiślane” przygotowanej przez DUCH-a (  Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii).

Celem wyprawy były okolice Królowej Polskich Rzek – Wisły. Przy Żeglarskim Klubie Turystycznym PTTK Rejsy otrzymaliśmy mapę, na której były zaznaczone miejsca do których musieliśmy dotrzeć. Wędrowaliśmy po Powiślu – nadwiślańskiej dzielnicy Warszawy. Przy każdym punkcie czekała na nas ciekawa opowieść. Oglądaliśmy zdjęcia, słuchaliśmy opowiadań jak Warszawiacy spędzali wolny czas nad Wisłą, spotykaliśmy ludzi przebranych w stroje z epoki, bawiliśmy się w tamtejsze zabawy, rozwiązywaliśmy zadania o Wiśle i wykonywaliśmy zadania sportowe. Uważamy Rok Rzeki Wisły za rozpoczęty:).

Naszą wyprawę zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem w Cukierni Charlie. Były ciasteczka, które samodzielnie dekorowaliśmy i oczywiście lody. Pani cukiernik powiedziała nam, że Warszawa ma swoje ciastko, które nazywa się Zygmuntówka.

Agnieszka Szczepanek

Małgorzata Gawenda

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJI „ROWEROWY MAJ/CZERWIEC”

Dziękujemy za udział w akcji Rowerowy Maj/ Czerwiec. Największym zainteresowaniem cieszyła się ona w klasach 0,  Ic, Ib, IIc ,II a. Dla najbardziej aktywnych uczniów przewidziane są nagrody.

Szkolny Konkurs Twórczości Obcojęzycznej

16 i 17 czerwca odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Twórczości Obcojęzycznej. Była to już trzecia edycja tej imprezy, która każdego roku ma wielu zwolenników. Spotkanie przygotowały nauczycielki języków obcych. W tym roku do konkursu przystąpiło 40 uczniów. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach, klasy starsze i młodsze. Było to widowisko, w którym podziwialiśmy umiejętności językowe uczestników, ich grę aktorską, a także talenty wokalne. Jury po wnikliwej ocenie wyłoniło  zwycięzców:

klasy 0-3

miejsce I:

Julia Stanisz, Jadwiga Kierdal, Zofia Wernicka, Oliwia Rajczykowska – klasa 2a

miejsce II:

Zofia Witer, Oliwia Dąbrowska, Joanna Gajewska, Anna Pyra, Justyna Salwa – klasa 1c

miejsce III:

Julia Nawara – klasa 3a

wyróżnienia:

Antonina Larwińska, Barbara Kos – klasa 3a

Gabriela Łapa – klasa 3a

Weronika Maszner, Emilia Nowak, Weronika Ciemniewska – klasa 3b

klasy 4-6:

miejsce I:

Aleksandra Łapa – klasa 6b

wyróżnienie:

Maciej Lutomski, Olena Cegłowska – klasa 5c

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie, staranne przygotowanie i wspólną zabawę.

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

Dnia 16 czerwca kl.0 i kl. I c udały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Wciągające zabawy, tor przeszkód, strzelanie z łuku, rzuty włócznią i wiele innych, pieśni i tańce, malowanie twarzy, a także niezwykła wystawa rękodzieła i opowieść o życiu Indian pozwoliły naszym uczniom przenieść się na Wielkie Równiny Ameryki Północnej.

Dzień Mamy i Taty w oddziale przedszkolnym

Dnia 8 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swych Rodziców na uroczystość z okazji dnia Mamy i Taty. Na tę okoliczność przedszkolaki przygotowały dla Rodziców przedstawienie pt. „Rzepka”. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali piosenek, wierszy i życzeń. Po przedstawieniu dzieci wręczyły Rodzicom portrety i wszyscy goście zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.

DZIEŃ MAMY I TATY W Ic

Dnia 07.06.2016r. w klasie Ic odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Mali aktorzy recytowali wierszyki, śpiewali piosenki. Wszystkie dzieci swobodnie prezentowały swoje umiejętności artystyczno – wokalne. Zaproszeni widzowie z uwagą i podziwem obejrzeli występy, o czym świadczył gorący aplauz . Po przedstawieniu dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty.

Dzień Dziecka w kl. 2a

Bardzo miłą niespodzianką dla dzieci z klasy 2a był piknik klasowy zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Podczas pikniku dzieci dzieliły się tym co miały ,swoimi doświadczeniami i pomysłami. Miały okazje do spędzenia czasu w prosty ale inny sposób niż zwykle. Na świeżym powietrzu wśród drzew grały w szachy i inne gry dydaktyczne. Miały możliwość swobodnego wypowiadania i wymieniania zdań. Największą i dodatkową atrakcją dla uczniów klasy 2a i 1c była przejażdżka samochodami terenowymi, których właścicielem jest grupa 4x 4. Wszystkie dzieci okazały wdzięczność i zadowolenie z bardzo udanego pikniku.

Wychowawca Agata Czekaj

Wycieczka kl. 0 i Ic do Centrum Edukacji Leśnej w Powsinie

Dnia 24 maja dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy Ic wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Leśnej w Powsinie na zajęcia dydaktyczne pt: „Wiosna w lesie”. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach podczas, których między innymi szukały oznak wiosny, tworzyły leśną orkiestrę, a także rozpoznawały odgłosy ptaków. Również zajęcia w lesie pozwoliły na bezpośredni kontakt z przyrodą.

Wycieczka do Magicznych Ogrodów

Dnia 18 maja kl. Ic i II c wybrały się na wycieczkę do Magicznych Ogrodów pobliżu Janowca nad Wisłą. Jest to pierwszy w Polsce park tematyczny zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię. Dzieci podziwiały tam olbrzymie gąsienice, smoki, Bulwiaki, Drzewce, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i waleczne Krasnoludy. Wszyscy bardzo przyjemnie spędzili czas.

KONKURS CZYTELNICZY

18 maja w bibliotece szkolnej odbył się konkurs, w którym uczniowie mieli możliwość wykazać się znajomością książek o Harrym Potterze. Do konkursu stanęło 13 uczniów. Po blisko 2 godzinnych zmaganiach, tj. odpowiadaniu na niekiedy bardzo szczegółowe pytania, udało się wyłonić zwycięzców; a może zwycięzcami okazali się wszyscy ci, którzy dobrze się bawili czytając opowieści o Harrym Potterze?

I  miejsce:  Maja Horosz,

II miejsce: Jan Niedziałek,

III miejsce: Maciek Żebrowski

AKCJA „ROWEROWY MAJ/CZERWIEC”

Zapraszamy do udziału w akcji Rowerowy Maj /Czerwiec. Akcja ma na celu promowanie zdrowego trybu życia i popularyzacji roweru jako środka transportu. Zasady sportowej rywalizacji są bardzo proste. Wystarczy, że uczniowie zaczną pokonywać drogę z domu do szkoły na rowerach, hulajnogach czy też rolkach.

Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, otrzyma podpis w swoim kalendarzyku. Kalendarze do udziału w zabawie do odbioru u pani Justyny Prejs sala nr.21 do 16 maja. Nasza zabawa trwać będzie: od 16 maja do 10 czerwca. Dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Akademia z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja

29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca wydarzenia, które miały miejsce 3 maja 1791 roku. Klasa 5b przygotowała program artystyczny na część jednego z najważniejszych momentów w historii Polski. Uczniowie przypomnieli koleżankom i kolegom, jak ważną ustawą jest Konstytucja, czym dla nich są pojęcia takie jak Naród, Ojczyzna czy Wolność.

Przegląd Pieśni Patriotycznej- „Śpiewamy o Wawrze…”

28 kwietnia bieżącego roku już po raz jedenasty odbył się w naszej szkole Wawerski Przegląd Pieśni Patriotycznej– impreza, która w tym roku ściśle związana była z obchodami 150- lecia Gminy Wawer. Uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki mieli do zaśpiewania dwa utwory. Jeden z nich to piosenka o Wawrze z tekstem ułożonym samodzielnie, drugi był wykonaniem dowolnie wybranej pieśni patriotycznej.

W tegorocznym Konkursie jury w następujący sposób oceniło wspaniałych uczestników Przeglądu:

I miejsce w kategorii najmłodszej przyznano dzieciom z Przedszkoli Nr: 86 i 110.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzymały chóry: z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 9 oraz Chór SP 109.

II miejsce zajął Zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 124.

Jak co roku Konkursowi towarzyszyło wiele emocji i wzruszeń!

Konkurs Literacko -plastyczny ,, Przygoda w szkole ”

W kwietniu w naszej szkole odbył się Konkurs Literacko -plastyczny ,, Przygoda w szkole ”. Do konkursy przystąpiły 63 osoby z klas I -III. Najwięcej książek  na konkurs przygotowali uczniowie z klasy IIc, II b i I c. Zwycięzcy zostali wyłonieni na poziomie klas. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

I miejsce
Julia Dziadek kl. 1a
Zuzanna Foryś kl.2c
Emilia Nowak i Zuzanna Ciorga kl.3b

II miejsce
Anna Pyra kl.1c
Karol Gajewski kl.2c
Patrycja Smaga kl. 3a

III miejsce
Maja Pokój kl.2b
Barbara Kos kl.3a
Bartłomiej Piątek kl. 1c
Wyróżnienia :
Natalia Cacko kl.1b
Justyna Salwa kl. 1c
Zofia Witer kl.1c
Barbara Kwiatkowska kl. 1c
Joanna Bajszczak kl.2a
Filip Mikulski kl.2c
Karol Rzeczkowski kl.2c
Zofia Marteka kl. 2c
Michalina Samborska kl.3b
Tosia Larwińska 3a

Warsztaty ogrodnicze

22 kwietnia klasa 2a wraz z wychowawcą uczestniczyła w warsztatach ogrodniczych w Aninie w Centrum ogrodniczym Flora Point. Warsztaty miały na celu pobudzenie kreatywności oraz odczuwanie przez nie przyjemności.  Zdobyta wiedza oraz  praktyka skłoni dzieci do samodzielnego podejmowania decyzji. Warsztaty pomogły zdobyć dzieciom umiejętność hodowania i pielęgnowania roślin doniczkowych.

W tym roku nasza szkoła już po raz szósty była organizatorem

VI Wawerskich Zawodów matematycznych „ Matematyka jest miarą wszystkiego”.

 

Konkurs został objęty Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

 

 

Do konkursu zgłosiło się 183 uczniów klas V i VI z dziewięciu wawerskich szkół podstawowych.  Pierwszy etap – „Potyczki zespołowe” odbył się 25 lutego 2016 roku w macierzystej szkole ucznia. Uczestnicy tej części zawodów musieli zmierzyć się w ciągu 90 minut z 20 zadaniami zamkniętymi. Najlepszymi zespołami okazały się:

I miejsce – 186 pkt., drużyna ze  Szkoły Podstawowej Nr 128

II miejsce – 185 pkt., drużyna ze  Szkoły Podstawowej Nr 124

drużyna ze  Szkoły Podstawowej Nr 109

drużyna ze  Szkoły Podstawowej Nr 204

III miejsce – 182 pkt., drużyna ze  Szkoły Podstawowej Nr 218

14 kwietnia 2015 roku o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej Nr 124 im. Stanisława Jachowicza odbył się  II etap VI Wawerskich Zawodów Matematycznych  „Matematyka jest miarą wszystkiego” 2015/2016. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 26 uczniów z 7 wawerskich szkół podstawowych. Uczestnicy drugiej części konkursu musieli w ciągu 90 minut rozwiązać 5 zadań otwartych, wymagających dużych umiejętności i talentu matematycznego. Bezpośrednio po części konkursowej odbyły się 1,5 godzinne warsztaty na temat: Strategie wygrywające w grach logicznych oraz  Szyfrowanie i deszyfrowanie, które poprowadził p. Andrzej Szczechla, przedstawiciel firmy CoperniKids.

W dniu 14 kwietnia 2016 roku nie udało wyłonić się I, II i III miejsca, ponieważ trzech uczniów uzyskało maksymalną liczbę punktów. Uczniowie Ci, zgodnie z regulaminem, przystąpili do „dogrywki”, która odbyła się 21.04.2016 roku o godz. 8.00 w Szkole Podstawowej Nr 124.  W wyniku dogrywki przyznane zostały dwa pierwsze i jedno drugie miejsce:

I miejsceSzymon Nowak SP 204

                  Antoni Długokęcki  SP 218

II miejsce – Marta Trznadel  SP124

Wyróżnienia otrzymali: Piotr Kazimierczak SP 204, Karolina Kaleta SP 218, Natalia Powałka SP 124, Gabriela Kąkol SP 204, Martyna Nowak SP 124

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona z opiekunów szkolnych drużyn.

 

SERDECZNIE DZIEKUJEMY

sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla uczestników konkursu i dla laureatów:

Panu JERZEMU WOSZCZYK – PREZESOWI WSH FALA

Państwu Małgorzacie i Januszowi Żukowskim– właścicielom Księgarni „Falenica”

Panu Andrzejowi Kozak i Pani Paulinie Kozak – Mazur – właścicielom Cukierni „Andrzej Kozak”

a także Panu Andrzejowi Szczechla – przedstawicielowi firmy CoperniKids, za przeprowadzenie bardzo interesujących warsztatów.

Dzielnicowy Konkurs Historyczny w Szkole Podstawowej nr 124

W dniu 13.04.2016 r w Szkole Podstawowej nr 124 odbył się finał międzyszkolnego konkursu historycznego „150 lat Wawra”

Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły 124 Helena Kroszczyńska i Anna Dobrzelewska.

Konkurs wiedzy o dzielnicy adresowany był do wszystkich wawerskich szkół. Etap szkolny odbył się w grudniu 2015r, pozwolił on wyłonić 3 – osobowe zespoły do dalszych rozgrywek. Etap międzyszkolny odbył się 18 marca 2016r i miał formę pisemną. Najwyższe miejsca indywidualnie  w kategorii gimnazjum i liceum zajęli uczniowie – I miejsce Justyna Makowska  Gim 106, II  miejsce Maja Wiśniewska Gim 106, III miejsce Stanisław Kornaszewski  Gim 102, natomiast ze szkół podstawowych  I miejsce Tomasz Hilsberg  SP – 124, II miejsce Jakub Załęcki  – SP 109, III miejsce Antoni Długokącki – SP 218.

Do etapu finałowego zakwalifikowały się zespoły SP 124, SP 218, SP109,  Gim 106 i 102 oraz XXV LO.

Podczas eliminacji finałowych zespoły odpowiadały ustnie na pytania dotyczące historii i współczesności dzielnicy. I miejsce i nagrodę główną dla szkoły zajął zespół SP 124 II miejsce SP 109 III miejsce Gim 106 IV miejsce Gim 102 V miejsce SP 218 oraz XXV LO- wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

Nagrodę główną i nagrody indywidualne dla wszystkich uczestników ufundował i wręczył Burmistrz Dzielnicy Wawer Pan Łukasz Jeziorski. Ogromne wsparcie dla organizacji całego przedsięwzięcia udzieliła również obecna podczas finału Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Wawer Pani Renata Potrzebowska. Bardzo serdecznie dziękujemy.

Podczas finału swoje drużyny wspierali dyrektorzy szkół oraz dyrektor biblioteki w Aninie.

Podziękowania należą się również Panu Pawłowi Ajdackiemu za pomoc w przygotowaniu pytań do finałowego etapu konkursu.

Dziękujemy uczniom za udział i nauczycielom za ich przygotowanie. Gratulujemy sukcesów.

Mamy nadzieję, że konkurs wzbogacił i poszerzył wiedzę uczniów naszych szkół o historii i współczesności Dzielnicy Wawer.

KONKURS MITOLOGICZNY

6 kwietnia został przeprowadzony w naszej szkole konkurs mitologiczny przygotowany przez nauczycielkę języka polskiego – panią Renatę Skorupę. Swoją wiedzę zaprezentowali uczniowie z klas piątych. Najwięcej trafnych odpowiedzi udzielili Jakub Jaworski, Zofia Kalinowska i Olena Cegłowska. Gratulujemy.

 

CZEKOLADA – WARSZTATY KULINARNE W KL. 2A

6 kwietnia uczniowie klasy 2a wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Głównym motywem była czekolada. Uczniowie dowiedzieli się z skąd pochodzi czekolada, zrobili także czekoladowe trufle oraz smaczne wafelki. Oprócz dekorowania czekoladą , uczestnicy mieli możliwość dowiedzieć się jakie cenne wartości zdrowotne ma czekolada gorzka oraz dotknąć owoc kakaowca. Zabawa była bardzo słodka i wesoła. W ramach podziękowania dzieci podarowali  Pani Renacie dyplom.

Konkurs literacko -plastyczny ,,  Przygoda w szkole ” dla  klas I-III

Zachęcamy do wzięcia  u działu w szkolnym konkursie . Formą pracy konkursowej jest praca literacko-plastyczna  w postaci dowolnej książki, komiksu o tematyce ,, Przygoda w szkole „. Na okładce należy umieścić imię i nazwisko autora oraz tytuł książki . Książka powinna zawierać przynajmniej 2 ilustracje autorstwa uczestnika konkursu. Pracę składamy do wychowawcy klasy do dnia 22 kwietnia.

PROFILAKTYKA I HIGIENA JAMY USTNEJ

1 kwietnia klasa 2A wzięła udział w warsztatach edukacyjnych z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, prowadzonych przez  Panią  stomatolog Bożenę Hilsberg. Spotkanie to miało na celu uświadomienie uczniom potrzeby dbania o higienę jamy ustnej oraz zachęcenie do odwiedzania gabinetów dentystycznych.

Składało się ono z pogadanki połączonej z pokazem sposobów mycia zębów. Dzięki atrakcyjności oraz ciekawej formie prowadzonych zajęć wychowankowie bardzo chętnie zadawali pani doktor mnóstwo pytań oraz bardzo przejęli się swoim uzębieniem (obiecali, że będą myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie  ).
Bardzo dziękujemy p. Bożenie Hilsberg za poświęcony czas, cierpliwość oraz wielką życzliwość.

Wielkanoc w klasie 2a

Dnia 22 marca z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych.

Najpierw dzieci rozmawiały o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych, następnie wszyscy wspólnie śpiewali wiosenno-wielkanocne piosenki. W trakcie spotkania uczniowie uczyli się jak wykonać wielkanocny stroik, jak i również bawili się radośnie.

Pierwszy Dzień Wiosny

            W naszej szkole (SP 124 w Falenicy) , jak co roku, pierwszego dnia wiosny odbył się konkurs „Mam talent” organizowany przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem pani Renaty Skorupy. Ponad 40 uczniów z klas IV – VI prezentowało swoje umiejętności muzyczne, plastyczne, wokalne, taneczne, teatralne, akrobatyczne i kabaretowe.

Występom towarzyszył konkurs na najlepsze przebranie, a kiedy jury udało się na trudne obrady odbyło się bicie rekordu szkoły w żonglowaniu piłką pod kierunkiem państwa Małgorzaty i Andrzeja Gawendów.

Wszystkie występy bardzo podobały się publiczności, jednak jury mogło nagrodzić tylko nielicznych:

I miejsca: Karolina Piegat –gra na flecie

Wiktoria Ahmadulina – pokaz akrobatyczny

Patrycja Jóźwicka, Kinga Kapelewska, Maja Neska, Zuzia Szałas – pokaz tańca

II miejsca: Zosia Binkiewicz i Gabrysia Gaworska

Hania Malinowska

Milena Majewska

III miejsca: Bernard Niebielski

Elżbieta Kowalczyk

Justyna Gugulska

Maja Horosz

Kaja Irek

W konkursie na najlepsze wiosenne przebranie nagrody otrzymali:

I miejsce – Milena Majewska i Zosia Binkiewicz

II miejsce – Zosia Kalinowska i Zuzia Walenta

III miejsce – Julia Kuwał, Gabrysia Gaworska i Julia Podbielska

Wiosenny kącik przyrody

Wiosna to doskonała pora, by rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Już na początku marca dzieci z oddziału przedszkolnego obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie charakterystyczne dla przedwiośnia. Zainteresowanie tematem zachęciło wszystkich do „podglądania” budzącej się do życia przyrody. Wiele radości sprawiło dzieciom urządzanie kącika przyrody. Do doniczek z ziemią dzieci sadziły i siały różnorodne nasiona: fasolę, rzeżuchę, cebulkę, pietruszkę, owies itp. Dzieci każdego dnia dbają o hodowlę, pamiętają o podlewaniu roślin i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost. Cieszą się każdą dostrzeżoną zmianą. Dzieci nie mogą doczekać się, kiedy rzeżucha i szczypiorek urosną na tyle, aby je zjeść z pysznymi kanapeczkami.

 

 

Wizyta pani pielęgniarki w oddziale przedszkolnym

 Dnia 4 marca dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Kasia – pielęgniarka szkolna. Pani Kasia za pomocą ilustracji brudnego chłopca przedstawiła zasady higieny i bezpieczeństwa. Pani pielęgniarka opowiedziała o tym jak zachować zdrowie, a także, w jaki sposób postępować w czasie choroby. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne dla zdrowia jest prawidłowe odżywianie i spożywanie dużej ilości owoców i warzyw. Dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „O natce szczerbatce” i rozmawiały o tym jak należy dbać o zęby. Oczywiście wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodziankę – kolorowankę o zdrowym odżywianiu. Serdecznie dziękujemy pani Kasi za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

  

Finał X Dzielnicowego Konkursu Ekologicznego „Szanujmy wawerskie lasy”

15.03.2016 w Zespole Szkół nr 111, przy ul Poezji odbył się finał X Dzielnicowego Konkursu Ekologicznego „Szanujmy wawerskie lasy”. Nasza Szkoła nr 124, reprezentowana przez Weronikę Wójcik i Karolinę Piegat zajęła II miejsce.
W eliminacjach szkolnych –
I miejsce zajęły gry: W. Wójcik (2 szt.), J. Dec, P. Jarząbskiego i
K. Stańczyka;

II miejsce: M. Majewskiej, Hani Daukszewicz Ii . Forysia;

III miejsce gry: J. Podbielskiej, K. Płazy i A. Łempickiej.
Największą wiedzą ekologiczną i zapałem do udziału w dalszych eliminacjach wykazały się Weronika Wójcik i Karolina Piegat i to One wywalczyły swoją wiedzą i umiejętnościami prezentacyjnymi II miejsce w Dzielnicy Wawer.
Gratulujemy i mamy nadzieję, że pokażą nam swoje dyplomy i nagrody.
Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim Uczniom i Rodzicom za wkład pracy, pomoc  i zaangażowanie w przygotowanie gier planszowych.
Gabriela Małachowska

 

„Chłopcy z Placu Broni”

25 lutego odbyła się wycieczka klas piątych do domu kultury „Świt”. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Chłopcy z Placu Broni” na podstawie książki Rerenca Molnara. Występ aktorów został nagrodzony gromkimi brawami. Przedstawienie bardzo nam się podobało.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE Ic
Dnia 26.01.2016r. w klasie Ic odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Wspaniała publiczność podziwiała i oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które recytowały wiersze, tańczyły i radośnie śpiewały piosenki. Na Babcie i Dziadków czekały również wykonane przez dzieci piękne prezenty i słodki poczęstunek.
Teatrzyk Kamishibai
25 stycznia uczennice klasy 6a odwiedziły dzieci z przedszkola nr 110 w Warszawie Falenicy. Dwie dziewczynki Małgorzata Hajzik i Julia Radzimska opowiedziały przedszkolakom bajkę „Frau Holle” – „Pani Zima” w języku niemieckim i polskim. Uczennice opowiadały i pokazywały barwne obrazki. Był to teatrzyk Kamishibai. Opowiadaniu towarzyszył śpiew i taniec. Wszyscy się dobrze bawili. Taka forma prezentacji baśni braci Grimm została już wcześniej zaprezentowana dzieciom z klasy „0” w naszej szkole.
Spotkanie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke
W piątek 8 stycznia uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem Grzegorzem Kasdepke. Dzieci dowiedziały się, co było inspiracją do napisania „Kacperiady” i innych książek, zasypały autora pytaniami typu: „Czy lubi Pan swoje książki? Czy lubi Pan śnieg? Czy lubi Pan czytać?” itp. Chyba nie było łatwo odpowiedzieć na wszystkie pytania, ale pan Grzegorz doskonale sobie z tym poradził. Zaspokoił ciekawość dzieci, a potem podpisał wszystkie podsunięte do podpisu książki. Dla szkolnych łowców autografów była to nie lada gratka.
      

„Cała Polska czyta dzieciom” w klasie Ic

W klasie I c do kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  aktywnie włączyli się rodzice. W trakcie 20-minutowych spotkań rodzice czytają dzieciom ulubione książki lub lektury klasy pierwszej. Uczniowie bardzo lubią te spotkania, a obecność w klasie bliskiej osoby sprawia, że spotkania te stają się dla nich wyjątkowe. Pamiętajmy o tym, że  codzienne czytanie wpływa znacząco na poprawę umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych dzieci oraz podnosi poziom ich czytelnictwa.

Wycieczka klas 1c i 2c do Planetarium Niebo Kopernika

17 grudnia klasa Ic i IIc odwiedziły Planetarium Niebo Kopernika. Jest to najnowocześniejsze planetarium w Polsce. Wyposażone jest w technologie pozwalające na osiągnięcie wyjątkowych efektów wizualnych i dźwiękowych. Po wspaniałym pokazie dzieci zwiedziły również wystawę opowiadającą o eksploracji kosmosu, badaniach kosmicznych i wykorzystaniu ich wyników w codziennym życiu.

Wycieczka klas 1a i 1b do Hopsasa

16 grudnia dzieci z klasy 1 a i 1 b pojechały na wycieczkę do Hopsasa. Uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu zapoznanie z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Przy pomocy bogato ilustrowanej prezentacji dowiedziały się o: zwyczajach związanych z Wigilią, choince, Bożym Narodzeniu, kolędnikach, jasełkach i szopkach. Obejrzały jasełka kukiełkowe oparte na dawnych tekstach ludowych. Atrakcją była możliwość przebrania się za kolędników. Wiele radości sprawiło im pieczenie i zdobienie pierników.

 

Mikołajkowe wyjście do kina

8 grudnia uczniowie klas starszych w ramach mikołajkowej niespodzianki wybrali się wraz z opiekunami do kina „Falenica”. Obejrzeliśmy film produkcji niemieckiej pt. „Wicher”. Przed projekcją odbyła się rozmowa dotycząca zawodów, które związane są z produkcją każdego filmu. Dzieci poznały bliżej pracę reżysera, scenarzysty, kostiumografa, czy producenta dźwięku. Potem nastąpiła projekcja filmu.  Główną bohaterką filmu była Mika. Dziewczynka miała problemy w szkole i źle zakończyła rok szkolny. Jako karę rodzice zaplanowali dla niej wakacyjny wyjazd do surowej babci- właścicielki stadniny koni. Właśnie tam dziewczynka odkryła swoją pasję i talent. Wicher to koń, którego Mika oswoiła, troszczyła się o niego i jego przyszłość. Film bardzo podobał się naszej szkolnej widowni.

SZLACHETNA PACZKA

 

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

W tym roku po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji SZLACHETNA PACZKA. Tym razem była to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego. Pomocą objęliśmy jedną rodzinę. Nad całością czuwały: opiekun Samorządu – Renata Skorupa oraz pedagog- Anna Dobrzelewska. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców, uczniów zebraliśmy nie tylko artykuły spożywcze i higieniczno-sanitarne, ale także odzież, buty, pościel, koce, krzesło obrotowe do biurka dla dziecka, zabawki, gry, książki.  W sumie powstało 25 paczek. Akcja zakończyła się w sobotę,  paczki zostały dostarczone do szkoły podstawowej w Otwocku, skąd wolontariusze przewiozą je do rodziny, którą się opiekują. Zaangażowanie w ten projekt to była lekcja dobroci, wrażliwości, empatii, otwarcia się na potrzeby i problemy innych ludzi. Dzięki Państwa ofiarności i hojności, pomocy w dostarczeniu prezentów, zaangażowaniu dzieci, które spakowały produkty i przygotowały piękne, świąteczne paczki– udało nam się sprawić radość wybranej rodzinie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę akcję – rodzicom, dzieciom, nauczycielom, przyjaciołom Szkoły za wielkie i otwarte serca .

WARSZTATY PLASTYCZNE W KLASIE 1A

9 grudnia w klasie 1 a odbyły się warsztaty plastyczne. Akcję wspomagali rodzice. Mamy zorganizowały materiały i uczestniczyły w zajęciach razem z dziećmi. Uczniowie wykonali ozdoby  choinkowe, które będzie można kupić w czasie kiermaszu.

Warsztaty „Domy i domki”

26 listopada klasa 1 a wzięła udział w warsztatach” Domy i domki”, które poprowadziła pani Joanna Zwoleńska. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o różnych domach ludzi i zwierząt oraz wykonały domki własnego pomysłu.W takich zajęciach uczestniczyła też klasa 1 b, ale we wcześniejszym terminie.

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

Dnia 04 grudnia 2015r. w Artystycznym Domu Animacji odbył się V Warszawski Festiwal Piosenki Anglojęzycznej „Start to Sing”. SP 124 była reprezentowana przez zespół Biedroneczki w składzie: Weronika Wójcik, Karolina Piegat, Julia Dec, Maja Horosz, Basia Binkowska (klasa 5b) oraz solistów: Kacpra Głaszczkę ( klasa 5b), Justynę Gugulską (klasa 5b) oraz Hanię Malinowską (klasa 5a). Mimo pięknych wykonań wśród uczniów naszej szkoły nie ma laureatów. Życzymy powodzenia w przyszłym roku.

PODSUMOWANIE AKCJI „RODACY-BOHATEROM”

W listopadzie nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję RODACY-BOHATEROM organizowaną przez wrocławskie Stowarzyszenie Odra-Niemen. Zorganizowaliśmy zbiórkę żywności, z której powstaną paczki dla polskich kombatantów mieszkających dziś za wschodnią granicą naszego kraju.
Bilans naszej zbiórki:
cukier, mąka , kasza, ryż 67 kg
konserwy mięsne, rybne  40szt.
makaron 21 szt.
herbata, kawa , kakao 35szt.
słodycze, ciastka , czekolady, batony 60 szt.
środki kosmetyczne 4 szt.
dania gotowe 10 szt.
olej 6szt.
owoce i warzywa konserwowe 10szt.
galaretki, budynie 10 szt.
środki kosmetyczne 4 szt.
kartki świąteczne z życzeniami i inne.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!


Klasy Ib i IIb zwiedzały Fabrykę Krówek

26 listopada klasy Ib i IIb zwiedzały Fabrykę Krówek w Grodzisku Mazowieckim. Dzieci miały okazję przyjrzeć się smakowitemu procesowi produkcyjnemu, zaprojektować własne opakowanie dla cukierków, a na koniec  własnoręcznie zapakować  łakocie. To była bardzo przyjemna wycieczka!

Ia i Ic w odwiedziły Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie

24 listopada kl. Ic i Ia odwiedziły Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Pracownicy nadleśnictwa przeprowadzili dla nas bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci odwiedziły ekspozycję przedstawiającą mieszkańców lasów warszawskich – majestatyczne jelenie, okazałe łosie, znane wszystkim dziki, sarny, bobry, niepozorne łasice i wiele innych. Po ekspozycji przenieśliśmy się do miniaturowego lasu, czyli sali z makietą „Cykl życia lasu”, prezentującą cykl życia drzewostanu od nasionka do dojrzałego  drzewa oraz codzienną pracę leśników. Na zakończenie udaliśmy się na zajęcia w terenie, podążając ścieżką edukacyjną „Goździkowe Bagno”. W trakcie zajęć odbyły się również konkursy z nagrodami, a dzieci wykazywały się bardzo dużą wiedzą na temat otaczającej nas przyrody.

KONCERT CHÓRÓW W RAMACH PROJEKTU AKADEMII CHÓRALNEJ ŚPIEWAJĄCA POLSKA
W sobotę 21.11.2015 roku o godzinie 16.30 w Kościele Parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na ulicy Conrada 7 w Warszawie odbył się koncert chórów w ramach projektu  Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska.
W programie można było wysłuchać piosenek i pieśni patriotycznych.
W koncercie brali uczniowie naszej szkoły.

Dzielnicowy Konkurs Plastyczny

Dnia 18 XI 2015 r. w  naszej szkole odbył się już po raz kolejny Dzielnicowy Konkurs Plastyczny pt. ,,Krajobrazy Polski”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3 z ośmiu szkół wawerskich. Jak co roku dzieci bardzo się starały, aby ich prace były najpiękniejsze.

Odpowiedzialne za organizację konkursu p. A.Bryll, p. B.Korona i p. E.Bieńkowska oraz jury konkursu miało bardzo  trudne zadanie, aby wybrać najlepsze prace.

Nagrody przyznawane były w trzech kategoriach wiekowych: kl. I, kl. II i kl. III.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Warszawie klas: I c i II c

18 listopada klasy 1c i 2c uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Dzieci dowiedziały się skąd na ziemiach polskich pojawiły się pierwsze paciorki, które później wykonały z modeliny.

Stypendium „Polish Orphans Charity” 

Uczennica naszej Szkoły Zofia Kalinowska z klasy 5a otrzymała stypendium „Polish Orphans Charity”  przyznawane dla dzieci uzdolnionych artystycznie i manualnie

24 listopada2015 r.  uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawcy  Marii Wasilewskiej wzięli udział w warsztatach literackich w Czytelni w Miedzeszynie

Drużynowe rozgrywki szachowe.
Dnia 21 listopada 2015 roku, w Wesołej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w szachach szybkich. Zgłosiły się do turnieju 92 zespoły szachowe. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Bartłomiej Mielcuch i Maciej Willczyński ( kl. 4b), Filip Rutkowski (kl. 4a) i Kinga Ostapiuk (kl. 5a). Po rozegraniu 8 rund zajęliśmy 45 miejsce. Poziom zawodników Turnieju był bardzo wysoki.

Gratulujemy naszym szachistom!

SPOTKANIE Z JOANNĄ OLECH

17 listopada  w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 124 odbyło się spotkanie z Joanną Olech – pisarką, ilustratorką, autorką ponad 30 książek dla dzieci, m.in. cyklu powieści o Pomponie czy „Dynastii Miziołków”. Było to kolejne z cyklu spotkań z pisarzami organizowanych od ponad roku.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Pisarka prezentowała swoje książki, opowiadała o warsztacie pracy, czytała fragmenty powieści. Uczestnicy mieli też okazję wziąć udział w konkursie , wcielić się w bohaterów powieści oraz zadawać pytania, dzięki czemu dowiedzieli się np. kto był pierwowzorem Miziołka i Pompona albo – jak napisać własną książkę.

Na koniec Pani Joanna Olech podpisywała swoje książki, które wcześniej można było kupić w bibliotece.

Narodowe Święto Niepodległości

Jak co roku uczniowie i nauczyciele  Szkoły Podstawowej nr 124 wzięli udział w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada.

10 listopada w szkole odbył się apel przypominający o Święcie. Uczniowie klasy V c pod kierunkiem p. Renaty Skorupy przedstawili program artystyczny „Pociąg do niepodległości”, który przypominał najważniejsze wydarzenia z czasów niewoli oraz  drogi Polaków do niepodległości.

11 listopada uroczystości rozpoczęły się o godz. 14.00 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele parafialnym w Falenicy. Po mszy rozpoczęła się kolejna już Wawerska Parada Niepodległości ,w której uczestniczyli licznie zgromadzeni faleniczanie.

W związku z tym, że tegoroczne obchody przypominały również o 250 rocznicy sceny narodowej, wszyscy uczestnicy Parady otrzymali biało-czerwone maski, a uczniowie szkół wawerskich przygotowali scenki z polskich dramatów.

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Hanny Szewczyk-Wierzbickiej  przygotowali fragmenty „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry. Jako Aniela wystąpiła Martyna Nowak z Via, w rolę Klary wcieliła się Eleonora Bolesta-Borkowska z VIA, zaś jako Albin wystąpił Bernard  Niebielski z VIb.

Oprócz występów uroczystości uświetniła II Sztafeta Patriotów z Radości do Falenicy. Wzięli w niej udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły – Małgorzata i Andrzej Gawendowie

Galeria – Święto Niepodległości

WARSZTATY KREATYWNE
5 listopada miały miejsce w naszej szkole warsztaty kreatywne dotyczące sportu i rekreacji w przestrzeni publicznej w Falenicy, prowadzone przez projektantkę sprzętu sportowego.Wzięło w nich udział 9 uczniów naszej szkoły i 2 uczniów z Zespołu Szkół 111
          

„Ania z Zielonego Wzgórza”

20 października klasy piąte i szóste pojechały do Warszawy na spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza” w teatrze Palladium. Przedstawienie przygotowali artyści z Teatru z Czeskiego Cieszyna – Sceny Polskiej. Przedstawienie zawierało wszystkie najważniejsze wątki z powieści Lucygo Mauda Montgomery – od przyjazdu małej Ani na Zielone Wzgórze, aż po jej zdane egzaminy na uniwersytet.

Wyjazd był bardzo udany.

 

 ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH i DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października  odbyło się  ślubowanie klas pierwszych , które w naszej szkole tradycyjnie, od wielu lat ma miejsce w Dniu Edukacji Narodowej. Ślubowaniu i pasowaniu na uczniów nowych członków społeczności szkolnej  towarzyszą obchody Dnia Nauczyciela. Dlatego też oprócz przejętych pierwszoklasistów, ich rodziców i dziadków na uroczystość przybyli także emeryci , przedstawiciele Rady Rodziców oraz osoby związane ze Szkołą.

Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem swoich wychowawczyń – Elżbiety Kostrzewy, Anny Bryll i Kingi Prejs – przygotowali  wspaniały program, pozwalający wykazać się umiejętnością recytacji wierszy, śpiewania piosenek oraz wiedzą o swoim kraju. Po dokonaniu przez panią dyrektor Małgorzatę Wyocką pasowania na uczniów pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Uczniów klas I wspierali uczniowie klasy IVb, którzy pod kierunkiem wychowawczyni – Małgorzaty Gawendy – wystąpili z programem przypominającym o Dniu Nauczyciela oraz złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Na koniec uczniowie klas VI złożyli życzenia w języku angielskim, niemieckim i ukraińskim. Uroczystość zakończyło odśpiewanie „Sto lat” dla nauczycieli.

   

Kuratoryjny Konkurs z Języka Polskiego

8 października odbył się szkolny etap Kuratoryjnego Konkursu z Języka  Polskiego . Wzięło w nim udział 10 uczniów klas V i VI. Do etapu rejonowego, który odbędzie się 5 listopada zakwalifikowała się uczennica klasy Via, Zosia Wydrzyńska, uzyskując 91,67% punktów.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

Klasa Va – biegi na orientację

W środę, 7 października uczniowie klasy 5a w ramach zajęć z wychowania fizycznego uczestniczyli w biegach na orientację. Dla chłopców i dla dziewczynek przewidziane były różne punkty kontrolne. W biegach liczył się czas i prawidłowe odczytanie mapy. Najlepiej wypadła Julia Rokicka. Na koniec dzieci dostały po batoniku. Było bardzo miło i cała klasa czeka na następne biegi. Spotkanie przygotował pan Andrzej Kędziorek – instruktor biegów na orientację.

Uczniowie naszej Szkoły zdobyli I miejsce zespołowo  w III EDYCJI KONKURSU O JÓZEFIE WYBICKIM w kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE:

1. GŁASZCZKA KACPER

2. HILSBERG TOMASZ

3. SKALSKA ALEKSANDRA

P1120454

Dnia 23 września odbył się w naszej szkole koncert muzyczny

       

 WYCIECZKA KLAS III – WARSZTATY EDUKACYJNE „AKCJA LABIRYNT”

W czwartek, 10.IX.2015 r., klasy 3a i 3b uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych ,,Akcja Labirynt”. Dzieci, podzielone na grupy, brały udział w zajęciach tanecznych, tworzyły muzykę, grały na różnych ciekawych i niespotykanych instrumentach muzycznych. Uczniowie grali w orkiestrze symfonicznej i naśladowali głosem dźwięki muzyki. Wszyscy z wielką chęcią angażowali się w te zabawy z muzyką. Zajęcia prowadzone w takiej formie  bardzo zaciekawiły uczniów.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września odbyła się uroczystość rozpoczęcia  Nowego Roku Szkolnego 2015/16. Po mszy w intencji uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników Szkoły dzieci i opiekunowie zgromadzili  się na wybiegu. Jak zwykle uczniom towarzyszył nastrój oczekiwania na nowe wyzwania i radość powakacyjnych spotkań z koleżankami i kolegami. Uroczystość  trwała stosunkowo krótko, ponieważ upał dawał się wszystkim we znaki.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uświetniła swoją obecnością Pani Renata Potrzebowska, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania.
Pani Dyrektor Małgorzata Wysocka powitała uczniów, rodziców, nauczycieli  i gości, szczególnie serdecznie jednak  przywitała uczniów „zerówki” oraz klas pierwszych.  Przedstawiła obecnym nowych pracowników Szkoły. Poinformowała również o tym, co działo się w szkole podczas wakacji i niedokończonym na razie remoncie szatni, dementując jednocześnie doniesienia prasy lokalnej na temat znacznej poprawy warunków lokalowych świetlicy.
Po części oficjalnej uczniowie klasy 5b pod opieką wychowawczyni, Martyny Wolskiej zaprezentowali program artystyczny nawiązujący zarówno do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, jak i  76 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Galeria>>>>>>>Początek roku szkolnego 2015/2016

 

       

 

WYDARZENIA 2014/2015