Sport w naszej szkole

ROK SZKOLNY 2017/2018

MISTRZOSTWA DZIELNICY WAWER W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 15.09.2017r. Odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Dziewczynki startowały na  dystansie 800m, a chłopcy 1000m na terenach leśnych w okolicy stadionu PKS Radość.

W klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych zajęliśmy VI miejsce. Startowała bardzo liczna reprezentacja naszej szkoły.

Najwyższe wyniki osiągnęli:

Julia Jakubiak miejsce 2;

Dominika Łabęcka miejsce 8;

Marcin Trznadel miejsce 4;

Bartosz Składanek miejsce 7.

Zakwalifikowali się do Warszawskich Finałów WOM i reprezentowali naszą szkołę i dzielnicę Wawer w dniu 5.10.2017 na Warszawskim AWF.

X WAWERSKI TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

Dnia 10 października 2017 roku drużyny dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej 124 oraz UKS „Falenica” działającego przy szkole, wystartowały w X Wawerskim Trójboju Lekkoatletycznym na stadionie OSIR „Syrenka” w Marysinie Wawerski. Zawody co roku organizowane są przez ZS60 oraz UKS Wawer ZS70. Zawodnicy startowali w rywalizacji drużynowej w trzech konkurencjach lekkoatletycznych: skok w dal, bieg na 60m, rzut piłeczką palantową. Uzyskane wyniki zostały przeliczone na punkty i następnie zsumowane dawały wynik końcowy całej drużyny. Oba nasze zespoły (chłopców i dziewczynek) stanęły na trzecim stopniu podium. Drużyny oprócz medali otrzymały drobne upominki. Dziewczynki: Julia Jakubiak, Dominika Łabęcka, Patrycja Jóźwicka, Elżbieta Kowalczyk, Maja Neska, Karina Sargsyan. Chłopcy: Bartosz Składanek, Bogdan Osadczuk, Joshua Dudman, Kacper Skrzeczkowski, Marcel i Patryk Wilk.