Rok szkolny 2018/2019

 

IV KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „ZAPYTAJ O POLSKĘ”

18 października odbył się koncert galowy IV Konkursu Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 82 w Warszawie. Chór naszej szkoły pod opieką p. Mirosława Sabadasza był ważnym gościem, gdyż odebraliśmy nagrodę za zajęcie I miejsca. Festiwal  objęty był Honorowym Patronatem Prezydenta Polski Andrzeja Dudy, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Cieszymy się bardzo z sukcesu naszych uczniów i oczywiście liczymy na więcej. Gratulujemy!


NAGRODA DLA NASZYCH MŁODYCH AKTORÓW

Świętujemy sukces! Grupa teatralna „Aplauz” z naszej szkoły zdobyła II nagrodę w finale I Festiwalu „Talent z Wawra”. Krótka inscenizacja w wykonaniu naszych uczniów  – Barbary Skiendzielewskiej, Jadwigi Kierdal, Kacpra Penczonka, Hanny Jakubaszek, Zofii Jakubaszek, Izabeli Hajzik, Antoniego Sekuły, Zofii Wernickiej, Oliwii Rajczykowskiej, Julii Stanisz, Melanii Zawadzkiej i Franciszka Staszkiewicza – znalazła uznanie w oczach jurorów. Naszych młodych artystów oceniali: Wojciech Malajkat – aktor teatralny i filmowy, pedagog i wykładowca, prof. Krzysztof Heering z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina oraz Robert Kochanek – tancerz posiadający najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S”, uczestnik m.in. kilku edycji programu „Taniec z gwiazdami”.

Mamy nadzieję, że ten pierwszy sukces będzie miłym początkiem naszej kariery 😊


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Zdjęcia z uroczystości


TALENT Z WAWRA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Talent z Wawra”, organizowanym przez Wawerskie Centrum Kultury w Międzylesiu.
Do Wielkiego Finału zakwalifikował się zespół teatralny „Aplauz”, złożony z uczniów klasy V A oraz trzy wokalistki: Gabriela Gaworska z klasy VII A, Wiktoria Banasiak z klasy VI A oraz Zuzanna Pokój z klasy IV B. W kategorii taniec do finału zakwalifikował się również zespół taneczny zgłoszony przez Medical Fitness Trocinowa, złożony głównie z uczennic naszej szkoły.
Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w Wielkim Finale, który odbędzie się 13.10.2018 w Wawerskim Centrum Kultury.


BUDŻET PARTYCYPACYJNY NA WYPOSAŻENIE OGRÓDKA SZKOLNEGO

W ubiegłym roku szkolnym otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy do ogródka szkolnego. Dzieci dostały puzzle, które posłużą im zarówno do zabawy, jak i do siedzenia na trawie. Puzzle przechowywane są w dwóch żółtych, zamykanych pojemnikach. Z nowej pomocy będą korzystali uczniowie z klas 1-3 oraz dzieci przebywające w świetlicy.

Prezent został przyjęły z dużym entuzjazmem i radością!

Zobacz zdjęcia


RAJD WAWERSKI

27 września odbyła się kolejna edycja Rajdu szlakiem zbrodni wawerskiej, organizowanego przez XXVI Liceum Ogólnokształcące, przy współpracy z hufcem ZHP. Uczestnicy, poza pokonaniem ciekawej trasy, rozwiązywali zamieszczone na kartach pracy zadania, za które otrzymywali punkty. Imprezę zakończył Apel Poległych połączony ze złożeniem kwiatów na cmentarzu przy ulicy Kościuszkowców. Naszą szkołę reprezentowała klasa VIII a, która świetnie wywiązała się ze swoich obowiązków. Za rok planujemy ponowny udział w Rajdzie.

Marek Szparaga

Zobacz zdjęcia


INTERAKTYWNA LEKCJA WF

Dnia 18 września uczniowie klas VII a i VII b udali się na Interaktywną lekcję WF Kinder+Sport organizowaną przez Fundację Moniki Pyrek, wielokrotej mistrzyni Polski w skoku o tyczce.

Podczas zajęć dzieci mogły korzystać z nowoczesnych urządzeń, uatrakcyjniających sportowy wysiłek. Uczniowie mieli do dyspozycji kilkanaście stanowisk, w których mogli się przekonać, z jaką prędkością leci kopnięta przez nich piłka, a z jaką rzucona albo w jakim czasie przebiegną 30 metrów. Ponadto sprawdzili swój refleks. Największą popularnością cieszyła się jazda rowerem z wykorzystaniem okularów VR (Virtual Reality). Kolejną atrakcją był pomiar siły w trakcie ciągnięcia liny oraz wspinaczka po ruchomej ściance.

Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki, na których autograf złożyła sama Mistrzyni. Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji, zwłaszcza przy ustanawianiu nowych rekordów. Fundacja Moniki Pyrek umożliwiła pokazanie młodym sportowcom, że lekcje wychowania fizycznego nie muszą być nudne, a ich zadowolenie po skończonych zajęciach było najlepszym dowodem, że warto było jechać!

Małgorzata Gawenda, Karol Michalak


NASZE SUKCESY W KONKURSIE HISTORYCZNYM

Rok szkolny 2018/2019 dopiero się zaczął, a za nami już pierwsze większe sukcesy. 28 września w XXV Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w VI Dzielnicowym Konkursie Historycznym o Józefie Wybickim. Wśród laureatów znalazło się aż pięcioro naszych uczniów. III miejsce wśród reprezentantów klas IV-VI zajęły: Antonina Jakubiak, Maja Pokój i Antonina Zwierzchowska z kl. V b. Natomiast III miejsce wśród klas VII-VIII zajęli Weronika Wójcik i Kacper Głaszczka z kl. VIII b. Serdecznie gratulujemy!!!

Justyna Prejs


SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata”, która odbyła się w piątek 21 września 2018 roku. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, kształtowanie nawyków sprzątania po sobie oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

W dniu akcji nauczyciele wraz z uczniami klas 4-8 udali się na teren wokół szkoły w celu pozbierania porozrzucanych śmieci. Porządkowany był plac szkolny oraz teren wokół szkoły i sąsiadujące z nim ulice. Wydział Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miasta zaopatrzył naszych uczniów w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki.

Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy i potrafimy wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska. Dziękuję wszystkim wychowawcom i uczniom za wspólne zaangażowanie się w akcję.

Zdjęcia z akcji

Koordynator: Agata Czekaj, współpraca: Karol Michalak


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W słoneczny poniedziałek 3 września powitaliśmy rok szkolny 2018/2019. Ciche i spokojne przez wakacje mury naszej szkoły znowu rozbrzmiały gwarem. Spotkania z dawno niewidzianymi kolegami i koleżankami sprawiły nam mnóstwo radości! Jest nas coraz więcej, dlatego odbyły się aż dwa apele – osobno dla młodszych i starszych klas. Przybyły nam dwie nowe klasy pierwsze, których uczniowie z pełną powagą przysłuchiwali się ciepłym słowom powitania wyrażonym przez panią dyrektor oraz przedstawicieli gminy. Z pewnością był to dla nich ekscytujący dzień. Dla starszych klas z kolei zorganizowany został osobny apel, podczas którego klasy szóste pod kierunkiem pani Agnieszki Szczepanek i pani Małgorzaty Szałas przedstawiły krótki program artystyczny.

Nie tylko dwa nowe oddziały pierwszoklasistów mają powody, by z ciekawością oczekiwać nowego… W tym roku ruszy rozbudowa szkoły, a ósmoklasiści po raz pierwszy będą zdawali egzamin. Czeka nas ciekawy rok!

 

Zdjęcia z rozpoczęcia roku