Sukcesy uczniów 2017/2018

 

MATEMATYKA

Marcel Anczewski z klasy 3 c został wyróżniony w XV Dzielnicowym Konkursie Matematycznym Super-Matematyk.

W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2018” nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

  • Kategoria „Żaczek”: Mikołaj Potiopa (2 b) – laureat; Bartosz Malinowski (2 a)  – bardzo dobry;
  • Kategoria „Maluch”: Emilia Potiopa (4 b) – wyróżnienie;
  • Kategoria „Beniamin”: Alina Brzezińska (5 a)  – wyróżnienie;  Wojciech Malinowski (5 a) – wyróżnienie; Amelia Mitura (5 b) – wyróżnienie; Barbara Kos (5 a) – wyróżnienie

Do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki zakwalifikował się Tomasz Jaszczyński z klasy 7 b.

 


JĘZYK ANGIELSKI

Barbara Kos z 5 a zakwalifikowała się do finału Warszawskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Alicja Wyszyńska – klasa 5 b, Aleksandra Gola – klasa 7 c, Jan Niedziałek – klasa 7 a.

Szkolny Konkurs Twórczości w Języku Angielskim:

  • I miejsce: Jadwiga Kierdal, Julia Stanisz, Oliwia Rajczykowska i Zofia Wernicka (kl. 4 a)
  • II miejsce: Barbara Jędrzejewska (7 a), Natalia Wałaszek (7 b), Monika Samojłowicz (7 a)
  • III miejsce: Barbara Kos i Antonina Larwińska (5 a)
  • Wyróżnienia:  Zuzanna Pokój (3 b) i Alicja Wyszyńska (5 b)

Nina Wesołowska z klasy 3 a zajęła II miejsce w XI Dzielnicowym Konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów klas 3.

 


SZACHY

W II Turnieju Szachowym Najmłodszych w SP 124 I miejsce zajął Mikołaj Potiopa z 2 b, III miejsce – Tomasz Skowroński z 2 a, a IV miejsce Mateusz Zbonikowski z 3 a.

Filip Rutkowski  z klasy 6 a zajął II miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w szachach.

II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Szachach – Maciej Wilczyński z kl. 6 b.

 


JĘZYK POLSKI

W VI Wawerskim konkursie logopedycznym „Entliczek pentliczek czyli  polskie wyliczanki” Gabriela Wiśniewska z klasy 1 a zajęła III miejsce, zaś Oliwier Małkiewicz z klasy 2 b uzyskał wyróżnienie.

Stanisław Piegat z kl. 3 c otrzymał wyróżnienie w XIII Dzielnicowym Konkursie Literackim.

Tadeusz Ziarkiewicz z klasy 3 b zajął I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Ortograficznym „Z ortografią za pan brat” oraz I miejsce w warszawskim finale tego konkursu.

W szkolnym Konkursie Recytatorskim Wierszy Patriotycznych pod hasłem „Kto Ty jesteś”  pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli: Sonia Manizov kl. 1 b,  Jan Skiendzielewski kl. 2 b,  Wiktor Ostaniewicz kl. 3 c.

 


SZTUKA

Zuzanna Pokój z klasy 3 b dotarła do finału 7. Warszawskiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień” i uzyskała wyróżnienie w I kategorii wiekowej solistów.

Julia Dziadak z 3 a zajęła I miejsce w warszawskim  konkursie  plastycznym „Rowerowy maj moimi oczami oraz III miejsce w dzielnicowym konkursie plastycznym „Kartka świąteczna z dzielnicy Wawer”.

W konkursie plastycznym i literackim pod hasłem „Warszawa – Dama w biało-czerwonej sukni” uczennice klasy 4 a odniosły duży sukces: Oliwia Rajczykowska – w kategorii plastycznej – zajęła II miejsce, a Jadwiga Kierdal – w kategorii literackiej – zajęła I miejsce.

W Dzielnicowym Konkursie Literacko – Plastycznym „Słowem i pędzlem” I miejsce zajęła Kinga Ostapiuk z kl. 7 a, zaś III miejsce Julia Dec kl. 7 b.

W konkursie „Okładka do ulubionej książki” I miejsce zajęła Julia Dziadak z 3 a, zaś wyróżnienia zdobyli Wojciech Bambynek i Weronika Piotrowska.

Maja Pokój, Antonina Zwierzchowska i Gabriela Lipińska z 4 b zajęły I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Pieśni Patriotycznej.

W Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „Krajobrazy Polski” Magdalena Pyra z  2 a zajęła II miejsce, zaś Lena Mróz z 3 b III miejsce.

 


HISTORIA

W Dzielnicowym Konkursie Wiedzy o Józefie Wybickim Zofia Kalinowska z 7 a zajęła II miejsce.

Maciej Tarnicki z 7 a i Tomasz Hilsberg z 7 b przeszli do etapu okręgowego konkursu ogólnopolskiego „Dzieje oręża i losy żołnierza polskiego”.

Szkolny Konkurs Niepodległościowy wygrała Weronika Wójcik z klasy 7 b.

 


GEOGRAFIA

W ogólnopolskiej olimpiadzie geograficznej Olimpus wzięło udział szesnaścioro uczniów i uczennic z klas 7. Najwyższą, 19. w kraju lokatę uzyskał Kacper Głaszczka z klasy 7 b.

Szkolny konkurs znajomości mapy „Podróżujemy po Polsce, Europie i świecie” zakończył się następującą klasyfikacją: I miejsce – Tomasz Jakubaszek z klasy 6 a, II miejsce – Bogdan Osadczuk z klasy 6 b; III miejsce – Franciszk Kierdal z klasy 6 a.

 


MULTIMEDIA

Stanisław Targański z 3 a przeszedł do drugiego etapu Dzielnicowego Konkursu Multimedialnego.