Klasa 0

 

Wesoły koncert

27 października nasza klasa uczestniczyła w koncercie muzyki latynoamerykańskiej, który odbył się  w sali gimnastycznej. Zobaczyliśmy ciekawe instrumenty i usłyszeliśmy dużo znanych przebojów. Największe wrażenie na uczniach zrobiło wykonanie piosenki „Despacito” – wówczas cała sala śpiewała i bujała się w rytm muzyki.

W Fabryce Bombek

W czwartek 26 października udaliśmy się na wycieczkę do Fabryki Bombek Silverado w Józefowie. Zobaczyliśmy mnóstwo pięknych i różnorodnych bombek, a także byliśmy świadkami procesu tworzenia bombek w różnych kształtach oraz ich malowania. Najważniejszym punktem programu były jednak warsztaty, podczas których dzieci własnoręcznie ozdabiały bombki farbami  i brokatem.  Efekt był olśniewający! I można go było zabrać do domu. 🙂

Przyjęcie urodzinowe

W poniedziałek 2 października dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na pierwszą „wycieczkę”. Była ona wyjątkowa, ponieważ poszliśmy na urodziny Jasia, ucznia naszej klasy. Dzieci mogły spędzić wspólnie czas na zabawie w ogrodzie i dzięki temu lepiej się poznać. Na zakończenie spotkania uroczyście odśpiewaliśmy „Sto lat”, jubilat zdmuchnął świeczki i wszyscy spróbowali tortu. Czas upłynął nam na dobrej zabawie. Państwu Cackom serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Spotkanie z Policją

27 września  odbyło się spotkanie z panią policjantką pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci dowiedziały się o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują pieszych oraz kierowców. W spotkaniu uczestniczyła również Mrówka, która na koniec każdemu dziecku wręczyła odblask – by było dobrze widoczne na drodze.

Spotkanie ze Strażą Miejską

21 września w naszej klasie gościliśmy pana Dariusza Kosyłę, strażnika miejskiego, który opowiedział nam o różnych sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu oraz jak w takich sytuacjach należy się zachowywać. Na koniec dzieci wcieliły się w rolę detektywów. Tropiąc różne przedmioty, ćwiczyły również umiejętność przestrzegania ustalonych reguł w zabawie. Towarzyszyło temu dużo emocji.