Klasa VIII C

 

Wizyta w muzeum

W dniu 16 listopada 2017 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas interesującej lekcji oraz zwiedzania poznaliśmy historię powstania, które miało miejsce w Warszawie. Następnie przygotowywaliśmy plakaty mające na celu przybliżenie nam wyglądu i zastosowania powstańczej broni. Zajęcia były interesujące i poszerzały naszą wiedzę.


W Muzeum Powstania Warszawskiego

Tematyka barwy i broni powstańców 1944 r. powinna bardziej zainteresować chłopców niż dziewczęta. Jednak 16 listopada cała klasa 7c pod opieką p. Renaty Skorupy i p. Marka Szparagi udała się na lekcję dotyczącą tej tematyki do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zajęcia rozpoczęły się krótkim wstępem poświęconym wybuchowi II wojny światowej i postawom Polaków w czasie i po kampanii wrześniowej. Następnie udaliśmy się na wystawy, by oglądać i niekiedy nawet wypróbować broń, narzędzia walki powstańczej i ubiór walczących. Prowadząca na koniec zachęciła uczniów do wykonania zadania – gazetki zawierającej zdjęcia i informacje o broni używanej przez powstańców. Wszyscy wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni, gdyż wizyta w Muzeum dostarczyła nam niecodziennych wrażeń i cennych informacji odnośnie walki powstańczej.


Wycieczka na stadion Legii

10 listopada 2017 r. nasza klasa udała się na stadion Legii. Zaczęliśmy od zajęć matematycznych, a konkretnie mówiąc, mieliśmy lekcję „Procenty ukryte w ciekawostkach piłkarskich”. Następnie zwiedziliśmy stadion. Weszliśmy na samą górę, gdzie znajdują się najwyżej położone siedzenia. Byliśmy w sali konferencyjnej, w której niektórzy z nas mieli możliwość usiąść na miejscach trenera i kapitana drużyny. Obejrzeliśmy także piłkarskie szatnie. Dodatkowo mogliśmy wejść na murawę. Wycieczkę uważamy za udaną.