Klasa V B

 

Zachęcamy do czytania!!!

My, uczniowie klasy V B, wzięliśmy udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Przeczytaliśmy kilka książek znajdujących się w naszej bibliotece szkolnej. Wśród tytułów, które nas zaciekawiły, znalazły się takie pozycje, jak: „Tajemnica kina”, „Karolcia”, „Dziennik cwaniaczka”, „Był sobie pies”, „Daleki rejs” oraz „Harry Potter – Kamień filozoficzny”. Swoje wrażenia postanowiliśmy opisać w formie prezentacji oraz albumów i umieścić je na klasowej gazetce ściennej. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, wzbogaca nasze słownictwo, utrwala pisownię trudniejszych wyrazów, jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu.

 


11 Listopada

Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęliśmy wykonaniem biało-czerwonych kotylionów na godzinie wychowawczej w piątek 10 XI.

Następnie wspólnie z pozostałymi uczniami uczestniczyliśmy w programie słowno-muzycznym przygotowanym przez starszych kolegów z klasy VII b. Pani Dyrektor wręczała nagrody w Konkursie Niepodległościowym i wtedy dowiedzieliśmy się, że Mateusz Gontarek – uczeń naszej klasy – zajął w nim wysokie III miejsce. Cieszymy się i GRATULUJEMY CI MATEUSZU!!!

W sobotę 11 XI braliśmy udział w Wawerskiej Paradzie Niepodległości, która przeszła ulicami naszej Falenicy spod SP 124 na parking przy Fali. Tam, po salwie armatniej w wykonaniu kosynierów, razem z Młodzieżową Orkiestra Dętą śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Na koniec był pyszny poczęstunek – tradycyjna grochówka i gorąca herbata.


Koncert muzyczny

27 października bawiliśmy się w rytmie muzyki latynoamerykańskiej granej przez zaproszony do szkoły zespół. Do szaleństwa doprowadziła wszystkich przebojowa piosenka „Despacito”, którą nasi goście zakończyli swój koncert.


Wizyta w Muzeum Archeologicznym

20 października nasza klasa uczestniczyła w lekcji „Pieniądz to nie wszystko” oraz w warsztatach manualnych, podczas których wykonaliśmy ozdoby z paciorków i modeliny. Po wizycie w muzeum przeszliśmy pod pomnik Bitwy o Monte Casino oraz w pobliże pomnika Powstania Warszawskiego. Pogoda tego dnia dopisała i spacer po Parku Krasińskich był przyjemnym akcentem wycieczki.


Święto Edukacji Narodowej

13 października żegnaliśmy się z naszym kolegą Kacprem. Dla niego był to ostatni dzień w naszej klasie. Po krótkiej uczcie przyszedł czas na wspólne świętowanie na sali gimnastycznej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dużo uśmiechu i satysfakcji z pracy.