Klasa V A

 

Kolejny sukces Marysi

19.11.2017 w Tyszkowicach został rozegrany  Puchar Polski w Sumo, w którym brała udział Marysia     z naszej klasy. Marysia w swojej kategorii wagowej wywalczyła I miejsce.

Gratulujemy i nadal trzymamy kciuki 🙂

Wielki sukces Marysi

11. listopada 2017 odbyły się Mistrzostwa Warszawy w Grand Prix Dzielnicy Wawer w SUMO. Marysia,  zajęła I miejsce w grupie wiekowej: Dzieci.

Marysiu serdecznie Ci gratulujemy, jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy Ci kolejnych sukcesów.

 


Spacer na Stare Powązki

4 listopada 2017 Alinka, Julia, Tosia i Wojtek z naszej klasy razem z kołem turystyczno – krajoznawczym uczestniczyli w spacerze po Starych Powązkach. Towarzyszący nam przewodnik – Hubert Smoczyk opowiedział nam wiele ciekawych historii i pokazał groby wielu znanych  osób, m.in. Marii Kownackiej – autorki „Plastusiowego pamiętnika”. Oczywiście nie zapomnieliśmy odwiedzić i zapalić zniczy na grobie patrona naszej szkoły – Stanisława Jachowicza.

 

Koncert

27 października uczestniczyliśmy w koncercie muzyki latynoamerykańskiej. Przy kultowych utworach wszyscy wspaniale się bawili.

W naszej klasie mamy BOHATERA 😊.

14 października 2017 Maciek przekazując swoje włosy na peruki dla dzieci chorych, po intensywnej chemioterapii lub po operacjach, dołączył do grona osób wspierających działania Fundacji Przyjaźni WeGirs.
Maciek zdecydował o zapuszczaniu włosów na peruki już w klasie trzeciej. Zainspirowała go historia chłopca, który również oddał swoje włosy. Nie było mu łatwo, ponieważ często słyszał docinki na temat  wyglądu, był też nazywany dziewczynką. Kiedy włosy osiągnęły długość ponad 30 cm, Maciek razem z mamą udał się do salonu fryzjerskiego współpracującego z Fundacją Przyjaźni WeGirls.

Maciek, ogromne brawa dla Ciebie. Jesteś Wielki !!! Teraz możesz się cieszyć uśmiechem dziecka, któremu pomogłeś.

 

Dzień Edukacji Narodowej

Tak świętowaliśmy na godzinie wychowawczej… 🙂

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

W piątek 20 października 2017 odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne. Po ciekawych warsztatach plastycznych, na których każdy wykonał naszyjnik, uczestniczyliśmy w równie interesującej lekcji „Pieniądz to nie wszystko”. Na koniec zajęć każdy mógł wybić pamiątkową monetę.