Klasa IV B

 

Happening antysmogowy

8 grudnia wyruszyliśmy na ulice Falenicy, aby zwrócić uwagę mieszkańców na coraz większy problem zanieczyszczenia powietrza. W ramach projektu „Zamaskuj smog” zorganizowaliśmy happening, podczas którego ubrani w maski rozdawaliśmy ulotki oraz prezentowaliśmy antysmogowe hasła na wcześniej przygotowanych transparentach. Wierzymy, że takie akcje uświadomią ludziom jak ważna jest walka ze smogiem i przyczynią się do poprawy jakości powietrza.


Mikołajki

Każde dziecko wie, że 6 grudnia to jeden z najfajniejszych dni w roku. Właśnie tego dnia obchodziliśmy w naszej klasie mikołajki. Każdy z uczniów zamienił się w Mikołaja i przygotował upominek-niespodziankę dla wcześniej wylosowanej osoby. Widać po uśmiechach uczniów, że prezenty sprawiły im radość. Niektórzy pamiętali, że tego dnia króluje kolor czerwony i założyli czerwone ubrania oraz ozdoby nawiązujące do tego święta.


OPERA

28 listopada wraz z innymi uczniami klas czwartych wybraliśmy się do Warszawskiej Opery Kameralnej na spektakl pt. Czary Pana Dulkamary oparty na operze Napój Miłosny G. Donizettiego. Była to opowieść o uczuciach głównych bohaterów Adiny i Nemorina, którym towarzyszył tytułowy bohater-wędrowny znachor Dulkamara. Mieliśmy możliwość podziwiania pięknej muzyki oraz sztuki pantomimy. Duże wrażenie zrobiły na nas również kostiumy aktorów.


ZAMASKUJ SMOG

15 listopada w naszej szkole odbyło się przedstawienie zorganizowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 w Lublinie w ramach projektu Zamaskuj Smog wspieranego przez fundację ONICO. Dzięki naszym gościom w bardzo ciekawy sposób dowiedzieliśmy się, jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na nasze zdrowie i życie, oraz jak ważne jest dbanie o środowisko. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali maski antysmogowe, które mają chronić ich przed smogiem.


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 13 X odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Dzień ten był ważny nie tylko dla pierwszaków, ale również dla uczniów naszej klasy. Aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy, czwartoklasiści przygotowali dla swoich młodszych kolegów upominki z okazji ich święta. Podarowali im własnoręcznie zrobione łańcuszki z cukierków oraz kolorowe okładki na legitymacje szkolne. Co więcej, w części artystycznej Maja Pokój wyrecytowała wiersz przygotowany specjalnie na tę okazję.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września obchodzony jest  Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z naszej klasy postanowiły przygotować dla kolegów niespodziankę. Wspólnie przedstawiły napisany przez siebie wiersz i złożyły kolegom najserdeczniejsze życzenia. Na koniec poczęstowały chłopców pysznym ciastem przygotowanym specjalnie na tę okazję. Chłopcy byli mile zaskoczeni i nie ukrywali radości z zaangażowania koleżanek w organizację ich święta.


SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jak co roku w naszej szkole przeprowadzona została akcja „Sprzątanie Świata”. Uczniowie naszej klasy zaopatrzeni w rękawice i worki zbierali śmieci na terenie otaczającym szkołę. Wszyscy aktywnie włączyli się w porządkowanie. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie, a jej zadowalające efekty można dostrzec na zdjęciach.