Klasa IV C

 

Nowa pracownia komputerowa

Od kwietnia, w ramach edukacji matematycznej,  nasza klasa korzysta z mobilnej pracowni komputerowej. Taka forma zajęć bardzo się dzieciom podoba.


Sukces naszego kolegi

Uczeń naszej klasy, Marcel Anczewski, został wyróżniony w XV Dzielnicowym Konkursie Matematycznym.  Jesteśmy dumni z naszego Super-Matematyka  i serdecznie gratulujemy!


Wizyta w zakładach Eurosad

9 kwietnia w ramach programu Junior udaliśmy się na wycieczkę do przetwórni warzyw i owoców Eurosad w Trzylatkowie Dużym w okolicach Grójca. Podczas zwiedzania dzieci miały okazje z bliska zobaczyć chłodnie potrafiące pomieścić nawet 15 tirów towaru, linię produkcyjną z zaawansowanym rentgenem dla jabłek, jedną z najszybszych w Europie maszyn do składania kartonów oraz prawdziwy sad z jabłoniami. Punktem kulminacyjnym wycieczki były warsztaty, podczas których uczniowie mieli okazję przekonać się jaka jest różnica między świeżo wyciskanym sokiem z wyciskarki, a takim jaki możemy kupić w sklepie. Na zakończenie każde dziecko otrzymało swoją porcję świeżego soku oraz pamiątkową kolorowankę.


Warsztaty z pierwszej pomocy

4 kwietnia odbyło się w naszej klasie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które poprowadzili dla nas ratownicy medyczni z Fundacji Anikar. Zajęcia miały formę warsztatową, uczniowie poznali podstawowe elementy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, m.in. kontrolę bezpieczeństwa, kontrolę przytomności, naukę wybierania numerów alarmowych wraz z treścią wezwania pomocy, resuscytację krążeniowo-oddechową, pozycję boczną ustaloną i bandażowanie ran. Ostatnim punktem warsztatów było oglądanie ambulansu.


Bezpieczna droga do szkoły

23 marca uczniowie naszej klasy uczestniczyli w zajęciach „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzonych przez przedstawicielkę policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Podczas spotkania dzieci utrwaliły sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w drodze do i ze szkoły, rozmawiały o potrzebie noszenia odblasków oraz o bezpiecznym podróżowaniu samochodem.


Mleczne-Stałe-Zdrowe

16 marca klasa 3 c uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych w ramach programu „Mleczne-Stałe-Zdrowe”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak zbudowane są zęby oraz ile zębów ma każdy człowiek, jak ważna jest pielęgnacja jamy ustnej oraz jak prawidłowo szczotkować zęby i nitkować przestrzenie międzyzębowe. Na warsztatach poruszony był też temat zdrowego  odżywiania oraz wpływu diety na stan uzębienia. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i otwarci na zdobywanie oraz pogłębianie wiedzy na temat prawidłowych czynności higienicznych. Każde dziecko miało możliwość przećwiczenia w praktyce – na modelu i na sobie – szczotkowania oraz nitkowania zębów, pod okiem lekarza stomatologa.


Nagroda dla Stasia

Uczeń naszej klasy, Stanisław Piegat, otrzymał wyróżnienie w XIII Dzielnicowym Konkursie Literackim, który odbył się 22 lutego w Szkole Podstawowej nr 140. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!!!


Spotkanie z książką

21 lutego nasza klasa brała udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” z aktorką a zarazem dyrektorką teatru XL, panią Izabelą Górską. Pani Iza przeczytała nam fragmenty książki „Godki śląskie”. Wszystkie dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem.


Wizyta w teatrze

12 lutego klasa III c wybrała się do Teatru im. Jaracza w Otwocku na spektakl pt. „Cztery Łapy” w wykonaniu Teatru Kalliope. Przedstawienie oparte na motywach lektury „Puc, Bursztyn i goście” Jana Grabowskiego, łączyło plan żywy z planem lalkowym. Oprócz aktorów na scenie uczniowie mogli zobaczyć kukły i teatr cieni. Podczas oglądania przedstawienia dzieci doświadczyły różnorodnych doznań i przeżyć intelektualnych, moralnych i społecznych. Między aktorami i widzami nawiązała się szczególna interakcja.


Wzorowi uczniowie

9 lutego pięcioro uczniów z naszej klasy otrzymało za wzorowe zachowanie i pilną pracę uczniowską w I semestrze odznaki „Wzorowy Uczeń”. Wyróżnienia wręczyła dzieciom Pani wicedyrektor Joanna Szczepańska. W tej wyjątkowej grupie znaleźli się Joanna Gajewska, Basia Kwiatkowska, Justyna Salwa, Marcel Anczewski i Bartek Piątek. Serdecznie gratulujemy!!!


Bal karnawałowy

7 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 1-3 i oddziału przedszkolnego. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. W naszej klasie roiło się od księżniczek, myszek, kotów, wojowników Ninja, czarodziejów i innych ciekawych postaci. Dzieci bawiły się w rytmie najgorętszych przebojów, brały też udział w konkursach. W chwilach odpoczynku można było skosztować różnych smakołyków przygotowanych przez rodziców.


Dzień Babci i Dziadka

Dnia 6 lutego odbyła się w naszej klasie uroczystość z  okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Po części artystycznej dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane kalendarze. Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy.


Wigilia klasowa

Wigilia klasowa, która odbyła się 21 grudnia, była kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu naszej klasy. Tradycji stało się zadość, był opłatek, świąteczne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd. Wszyscy byli pięknie i odświętnie ubrani, a na stole rozłożone były przeróżne pyszności przygotowane przez rodziców.


Kiermasz świąteczny

11 grudnia w naszej szkole odbył się po raz kolejny kiermasz ozdób świątecznych. Na naszym klasowym stanowisku znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, m.in. choinki z szyszek i makaronu, wspaniałe stroiki, bombki, aniołki, itp. Stoisko klasy III c cieszyło się dużym powodzeniem.


Mikołajki

Dnia 6 grudnia w naszej klasie odbyły się klasowe mikołajki. W ten magiczny dzień zapanowała wyjątkowa atmosfera, ponieważ każdy z nas zamienił się w klasowego Mikołaja. Miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze oraz na radość z otwieranych upominków. Dodatkową atrakcją w tym dniu było wyjście do kina Stacja Falenica na film „Przyjaciel na balkonie”. To był bardzo przyjemny dzień.


Pierwszy śnieg

Spadł pierwszy śnieg, więc nie mogło zabraknąć pierwszych wrażeń i rzucania się śnieżkami. Zabawy na śniegu dają tyle radości . Udało nam się nawet ulepić bałwana.


Z wizytą w Wilanowie

27 listopada udaliśmy się do pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Spacerowaliśmy po najstarszej części pałacu – apartamentach królewskich. Oglądaliśmy portrety i przedmioty związane z królem Janem III i jego rodziną. Dowiedzieliśmy się, jakim był królem, jak się ubierał, jakie książki gromadził. Podziwialiśmy piękne pałacowe dekoracje i malowidła sławiące czyny walecznego monarchy.


Drugi Turniej Szachowy Najmłodszych

25 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się „Drugi Turniej Szachowy Najmłodszych”. Wzięło w nim udział 20 uczniów z wawerskich szkół podstawowych. Uczniowie z naszej klasy w składzie:  Marcel Anczewski , Stanisław Piegat, Bartek Piątek, Kacper Rymsza reprezentowali naszą szkołę.  Bardzo wysokie VI miejsce zajął Stanisław Piegat.


Konkurs Wierszy Patriotycznych

Uczniowie naszej klasy licznie reprezentowali nas na Szkolnym Konkursie Wierszy Patriotycznych pod hasłem „Kto Ty jesteś?”. Wśród klas trzecich najlepszy okazał się Wiktor Ostaniewicz. Wyróżnienie otrzymali Justyna Salwa i Jakub Pszczel. Serdecznie gratulujemy!


Ekologiczna Warszawa

9 listopada nasz klasa brała udział w zajęciach komunikacyjnych w ramach projektu „Nasza wspólna sprawa – ekologiczna Warszawa”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest transport publiczny, poznały główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Uczniowie przekonali  się o ekologicznych zaletach pojazdów elektrycznych, bowiem część zajęć odbyła się w podstawionym w tym dniu autobusie elektrycznym. Na koniec otrzymaliśmy drobne upominki.


Od zabawy do sportu

W dniu 7 listopada uczniowie naszej  szkoły brali udział w zawodach dla klas II-IV ,,Od zabawy do sportu”. W reprezentacji naszej szkoły znalazło się dwóch uczniów z naszej klasy: Dominik Dąbrowski i Stanisław Piegat.  W zawodach uczestniczyła również wychowawczyni –  pani Justyna Prejs. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce.


Biskupin

Budowa makiety słowiańskiej osady w Biskupinie była podsumowaniem naszych zajęć o zamkach i grodach w Polsce. Okazało się to niewątpliwym i  niebanalnym wyzwaniem dla uczniów naszej klasy. Wykonanie makiety wymagało dużo wysiłku, zaangażowania i precyzji, ale to co powstało, cieszy nasze oczy. Jesteśmy z siebie dumni!


Był sobie pieniądz…

10 października wybraliśmy się do Centrum Pieniądza NBP na warsztaty pt. ,,Był sobie pieniądz”.
Na zajęciach dzieci poznały poszczególne etapy rozwoju pieniądza – od wprowadzenia pierwszych płacideł poprzez wynalezienie monet i powstanie banknotów, aż do pojawienia się elektronicznych form zapisu pieniądza. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w Skarbcu.

Justyna Prejs


Wizyta w Teatrze Guliwer

26 września pojechaliśmy do Teatru Guliwer na przedstawienie ,,Królewna Logorea i Niedźwiedź”. Spektakl przeniósł nas do świata magii oraz w zabawny  sposób ukazał historię o ludziach, którzy uczą się przeżywać nieprzyjemne emocje, takie jak zazdrość, smutek  czy lęk.  Bilety do teatru były nagrodą za zajęcie I miejsca w Rowerowym Maju.

Justyna Prejs


Warsztaty w Castoramie

 

21 września klasa III c udała się na warsztaty do Castoramy. Zajęcia poświęcone były energii i jej pochodzeniu. Uczniowie dowiedzieli się, jak oszczędnie korzystać z prądu oraz poznali źródła energii przyjazne dla  środowiska. W ramach warsztatów dzieci, pod okiem specjalistów, zbudowały własny obwód elektryczny.

Justyna Prejs