Klasa III C

 

Mikołajki

Dnia 6 grudnia w naszej klasie odbyły się klasowe mikołajki. W ten magiczny dzień zapanowała wyjątkowa atmosfera, ponieważ każdy z nas zamienił się w klasowego Mikołaja. Miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze oraz na radość z otwieranych upominków. Dodatkową atrakcją w tym dniu było wyjście do kina Stacja Falenica na film „Przyjaciel na balkonie”. To był bardzo przyjemny dzień.


Pierwszy śnieg

Spadł pierwszy śnieg, więc nie mogło zabraknąć pierwszych wrażeń i rzucania się śnieżkami. Zabawy na śniegu dają tyle radości . Udało nam się nawet ulepić bałwana.


Z wizytą w Wilanowie

27 listopada udaliśmy się do pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Spacerowaliśmy po najstarszej części pałacu – apartamentach królewskich. Oglądaliśmy portrety i przedmioty związane z królem Janem III i jego rodziną. Dowiedzieliśmy się, jakim był królem, jak się ubierał, jakie książki gromadził. Podziwialiśmy piękne pałacowe dekoracje i malowidła sławiące czyny walecznego monarchy.


Drugi Turniej Szachowy Najmłodszych

25 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się „Drugi Turniej Szachowy Najmłodszych”. Wzięło w nim udział 20 uczniów z wawerskich szkół podstawowych. Uczniowie z naszej klasy w składzie:  Marcel Anczewski , Stanisław Piegat, Bartek Piątek, Kacper Rymsza reprezentowali naszą szkołę.  Bardzo wysokie VI miejsce zajął Stanisław Piegat.


Konkurs Wierszy Patriotycznych

Uczniowie naszej klasy licznie reprezentowali nas na Szkolnym Konkursie Wierszy Patriotycznych pod hasłem „Kto Ty jesteś?”. Wśród klas trzecich najlepszy okazał się Wiktor Ostaniewicz. Wyróżnienie otrzymali Justyna Salwa i Jakub Pszczel. Serdecznie gratulujemy!


Ekologiczna Warszawa

9 listopada nasz klasa brała udział w zajęciach komunikacyjnych w ramach projektu „Nasza wspólna sprawa – ekologiczna Warszawa”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest transport publiczny, poznały główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Uczniowie przekonali  się o ekologicznych zaletach pojazdów elektrycznych, bowiem część zajęć odbyła się w podstawionym w tym dniu autobusie elektrycznym. Na koniec otrzymaliśmy drobne upominki.


Od zabawy do sportu

W dniu 7 listopada uczniowie naszej  szkoły brali udział w zawodach dla klas II-IV ,,Od zabawy do sportu”. W reprezentacji naszej szkoły znalazło się dwóch uczniów z naszej klasy: Dominik Dąbrowski i Stanisław Piegat.  W zawodach uczestniczyła również wychowawczyni –  pani Justyna Prejs. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce.


Biskupin

Budowa makiety słowiańskiej osady w Biskupinie była podsumowaniem naszych zajęć o zamkach i grodach w Polsce. Okazało się to niewątpliwym i  niebanalnym wyzwaniem dla uczniów naszej klasy. Wykonanie makiety wymagało dużo wysiłku, zaangażowania i precyzji, ale to co powstało, cieszy nasze oczy. Jesteśmy z siebie dumni!


Był sobie pieniądz…

10 października wybraliśmy się do Centrum Pieniądza NBP na warsztaty pt. ,,Był sobie pieniądz”.
Na zajęciach dzieci poznały poszczególne etapy rozwoju pieniądza – od wprowadzenia pierwszych płacideł poprzez wynalezienie monet i powstanie banknotów, aż do pojawienia się elektronicznych form zapisu pieniądza. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w Skarbcu.

Justyna Prejs


Wizyta w Teatrze Guliwer

26 września pojechaliśmy do Teatru Guliwer na przedstawienie ,,Królewna Logorea i Niedźwiedź”. Spektakl przeniósł nas do świata magii oraz w zabawny  sposób ukazał historię o ludziach, którzy uczą się przeżywać nieprzyjemne emocje, takie jak zazdrość, smutek  czy lęk.  Bilety do teatru były nagrodą za zajęcie I miejsca w Rowerowym Maju.

Justyna Prejs


Warsztaty w Castoramie

 

21 września klasa III c udała się na warsztaty do Castoramy. Zajęcia poświęcone były energii i jej pochodzeniu. Uczniowie dowiedzieli się, jak oszczędnie korzystać z prądu oraz poznali źródła energii przyjazne dla  środowiska. W ramach warsztatów dzieci, pod okiem specjalistów, zbudowały własny obwód elektryczny.

Justyna Prejs