Klasa III B

 

Nasze gratulacje!

Uczennica naszej klasy, Zuzia Pokój, dotarła do finału 7. Warszawskiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień” i uzyskała wyróżnienie w I kategorii wiekowej solistów.

Festiwal „Muzyczna Jesień” to międzypokoleniowe spotkanie miłośników piosenki z dobrym tekstem i piękną muzyką. Projekt ma na celu wspieranie i promowanie najzdolniejszych wokalnie dzieci, młodzieży i dorosłych z województwa mazowieckiego. Umożliwia uczestnikom prezentację swoich umiejętności piosenkarskich oraz dorobku artystycznego. Służy twórczej wymianie doświadczeń muzycznych, wspomaga rozwój talentów estradowych i rozwija wrażliwość na sztukę i estetykę. Co roku w wydarzeniu uczestniczy około 800 osób z Mazowsza. Pierwszy etap obejmuje przesłuchania konkursowe z podziałem na solistów i zespoły w pięciu kategoriach wiekowych. Drugi etap to publiczny koncert laureatów, który w tym roku odbył się w 9 listopada w Ośrodku Kultury „ARSUS” w dzielnicy Warszawa Ursus.


Urodziny klasowe

Jest naszą klasową tradycją wspólnie świętowanie urodzin w szkole w gronie koleżanek i kolegów . Dla każdego ucznia naszej klasy obchodzącego urodziny dzieci wspólnie układają oryginalną bajkę. Cała jej treść, oprawa i układ graficzny są całkowicie wymyślone i opracowane przez uczniów. Taka wyjątkowa bajka stanowi doskonałą pamiątkę życia klasowego.


Komunikacja i ekologia

9 listopada nasza klasa wzięła udział w zajęciach organizowanych przez Zakład Transportu Miejskiego w ramach projektu „Nasza wspólna sprawa – ekologiczna Warszawa”. Pierwsza część zajęć odbyła się w autobusie komunikacji miejskiej, który specjalnie przyjechał do naszej szkoły. Uczniowie zapoznali się z budową nowoczesnego autobusu elektrycznego oraz dowiedzieli się o działaniach proekologicznych stosowanych w warszawskiej komunikacji. Dzieci uczyły się, jak należy zachowywać się w autobusie, jak kasować bilety i korzystać z kart miejskich. W drugiej części zajęć, już w sali lekcyjnej, przeprowadziliśmy dyskusję oraz obejrzeliśmy filmy utrwalające zagadnienia poznane podczas części praktycznej.


Cała Polska czyta dzieciom

Nasza klasa już trzeci rok z rzędu uczestniczy w ogólnokrajowej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Istotą Programu jest codzienne głośne czytanie uczniom książek, które stanowi skuteczną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju . Do akcji włączają się też rodzice uczniów, którzy odwiedzają naszą klasę i czytają dzieciom wybrane przez siebie książki. Regularny kontakt młodego człowieka z książką wzmacnia jego umiejętność koncentracji i rozwija wyobraźnię.


Lekcja w Muzeum Narodowym

4 października nasza klasa wybrała się do Muzeum Narodowego w Warszawie, gdzie wzięliśmy udział w specjalnie przygotowanej lekcji „Zabawa barwami”. W trakcie zajęć edukacyjnych dzieci poznawały tajniki świata kolorów. Dowiedziały się, co to są barwy podstawowe oraz jak można mieszać ze sobą różne kolory. Pozyskały wiedzę o barwach ciepłych i zimnych, kontrastowych i uzupełniających. Dzieci obejrzały różne przykłady malarstwa i zastanawiały się, co sprawia, że jedne obrazy wydają się być wesołe, a inne smutne.