Klasa III A

 

Nasza klasa


Kolejny sukces w naszej klasie

Julia Dziadak zajęła III miejsce w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „KARTKA ŚWIĄTECZNA Z DZIELNICY WAWER”. Gratulacje!


Żeglarskie trofeum

2 grudnia w Przywidzu nasz kolega Ignacy Świątecki odebrał nagrodę za II miejsce w Żeglarskim Pucharze Kaszub. Było to posumowanie cyklu regat trwających przez całe wakacje na Pomorzu. Ignacy startował w klasie Optimist O, w której brało udział 56 zawodników z różnych klubów żeglarskich.
Żeglarski Puchar Kaszub to unikalny cykl dwudniowych regat integrujących lokalne społeczności kilku gmin: Kartuz, Chmielna, Kosakowa, Sierakowic, Somonina i Stężycy. Odbywa się on pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego pana Mieczysława Struka, we współpracy z Starostwem Powiatowym w Kartuzach i Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Głównym założeniem Żeglarskiego Pucharu Kaszub jest aktywizacja lokalnych środowisk na rzecz stworzenia warunków do szkolenia i współzawodnictwa dzieci w klasie Optimist na różnych poziomach wyszkolenia żeglarskiego.


Warsztaty świąteczne

To już tradycja, że przed kiermaszem szkolnym odbywają się w naszej klasie warsztaty plastyczne. W tym roku  zrobiliśmy renifery, aniołki, pocztówki z bałwankiem i Mikołaje. Dziękujemy pani Marzenie Michalskiej za pomoc i pani Beacie Dziadak za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.


Orzeł czy reszka – gdzie zwierzak mieszka?

29 listopada byliśmy w Centrum Pieniądza NBP. Braliśmy udział w zajęciach poświęconych monetom i ich budowie. Rozwiązując zagadki szukaliśmy zwierząt ukrytych na monetach z całego świata.

E. Kostrzewa

Kolejny sukces naszego kolegi!

Boguś zajął I miejsce w Mistrzostwach Warszawy w ramach Grand Prix Dzielnicy Wawer w sumo. Gratulujemy!

E. Kostrzewa

Tak walczył Boguś


Zajęcia komunikacyjne

9 listopada braliśmy udział w zajęciach komunikacyjnych w ramach projektu „Nasza wspólna sprawa – ekologiczna Warszawa”. Obejrzeliśmy film o zasadach korzystania z komunikacji miejskiej. Później poznaliśmy wszystkie tajemnice autobusu elektrycznego. Na koniec otrzymaliśmy upominki.

E. Kostrzewa


Sukces naszego kolegi!

Bogumił Lisowski zdobył II miejsce w Mistrzostwach Warszawy w ramach Grand Prix Dzielnicy Wawer i Mistrzostw Mazowsza w sumo. Gratulujemy !

E. Kostrzewa


Wizyta w Muzeum Narodowym

4 października byliśmy w Muzeum Narodowym. Uczestniczyliśmy w zajęciach „W malarskiej pracowni”. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, co każdy malarz powinien wiedzieć o sztuce malowania, jak wyglądała pracownia malarska oraz jakich narzędzi używa artysta do tworzenia swoich prac. Zobaczyliśmy wiele pięknych obrazów.

E. Kostrzewa


Spotkanie z pisarką

11 października gościła w naszej szkole autorka książek dla dzieci – Jolanta Horodecka-Wieczorek. Pisarka ma w swoim dorobku książki fantastyczne, bajki i bajeczki. W trakcie spotkania dzieci z klas O-III wysłuchały bajki „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku” oraz otrzymały książeczkę z autografem autorki. Spotkanie nawiązywało do tematu ochrony środowiska.

E. Kostrzewa