Klasa II A

 

Turniej Szachowy

25 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się „Drugi Turniej Szachowy Najmłodszych”. Wzięło w nim udział 20 uczestników, uczniów najmłodszych roczników z Wawerskich Szkół Podstawowych. Zawodnicy rozegrali 5 rund w tempie po 15 minut na zawodnika (w systemie szwajcarskim). Wszyscy prezentowali wysoki poziom gry i duże zaangażowanie. Nasz kolega Tomek Skowroński zajął wysokie trzecie miejsce. GRATULUJEMY!!!


Zajęcia komunikacyjne

9 listopada wzięliśmy udział w zajęciach komunikacyjnych. Dowiedzieliśmy się, czym jest transport publiczny oraz poznaliśmy główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Cześć zajęć odbywała się w podstawionym autobusie elektrycznym, dzięki czemu mogliśmy poznać wszystkie jego tajemnice. Na koniec otrzymaliśmy upominki.


„Czytuś”

Co zrobić, aby zachęcić dzieci do sięgnięcia po książkę?Uczniowie IIa znaleźli na to sposób. Zaprosili do swojej klasy nowego kolegę – Czytusia. Razem ze swoim pamiętnikiem zasiadł w szkolnej ławce. Każdego dnia wspólnie z dziećmi wychodzi ze szkoły i udaje się do ich domów. Tam z przyjemnością słucha jak dzieci mu czytają i zapisują w pamiętniku krótką notatkę. Stał się naszym prawdziwym przyjacielem. Jak się okazuje, towarzyszy dzieciom nie tylko w szkole, ale także podczas zabaw domowych i w czasie odpoczynku nocnego.


W Muzeum Powstania Warszawskiego

26 października wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Na początku mieliśmy zajęcia z panią przewodnik w Sali Małego Powstańca. Rozmawialiśmy o znaczeniu symboli narodowych, których używanie w czasie wojny było zakazane. Poznaliśmy znaki związane z walką konspiracyjną takie jak kotwica czy żółw. Następnie zwiedzaliśmy ekspozycje muzealne, gdzie szukaliśmy poznanych  symboli. Wykazaliśmy się dużą spostrzegawczością. Na koniec zajęć każdy z nas własnoręcznie wykonał opaskę powstańczą. Najwięcej było  sanitariuszek. Przed wejściem  do autokaru kupiliśmy ciekawe pamiątki i bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.


Wizyta w teatrze

W czwartek 12 października razem z klasą IIb  wybraliśmy się do Teatru Syrena na przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”. Dzieci były pochłonięte i zauroczone opowieścią o dziewczynce, która przemierza cały świat dla ocalenia kochanego towarzysza dziecięcych zabaw.  Interesujące rozwiązania inscenizacyjne, częste zmiany scenografii i kostiumów sprawiły, że czas spędzony w teatrze upłynął bardzo szybko. Dodatkowymi atutami przedstawienia były efekty specjalne oraz piosenki Agnieszki Osieckiej. Spektakl bardzo się dzieciom podobał.


Spotkanie z książką

11 października w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nasza klasa brała udział w spotkaniu z autorką bajek dla dzieci panią Jolantą Horodecką – Wieczorek oraz z przedstawicielką Stowarzyszenia GPP Ekologia. Wysłuchaliśmy bajki o kosmicznym ludku oraz rozmawialiśmy na temat  ochrony środowiska. Na koniec każdy uczeń otrzymał książeczkę z osobistą dedykacją od pisarki.


Robimy sałatkę jarzynową

11 września  dzieci przyszły do szkoły wyposażone w nietypowe przyrządy: deseczkę do krojenia, nożyk, fartuszek no i oczywiście warzywa . Na zajęciach dzieci  opowiadały o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju  ciała i umysłu. Następnie nadszedł czas na najciekawszą cześć zajęć, którym było krojenie sałatki. Dzieci przystąpiły do pracy,  nie zapominając o wcześniejszym umyciu rak. Miseczki szybciutko napełniały się pokrojonymi drobniutko warzywami.  Wreszcie  nadszedł czas na degustację.

Po takich zajęciach każdy uczeń  zapamięta, że to co zdrowe może być również baaardzo smaczne.