Klasa IB

 

Korea Południowa

W klasie I b rozpoczęliśmy cykl warsztatów pt. „Podróż klasy I b dookoła świata”, których celem jest poznanie kultury, kuchni i zwyczajów różnych krajów. Nasza pierwsza wyprawa odbyła się 22 listopada 2017 r. Pan Przemysław Strzelczyk, tata Jędrka, pracownik firmy Samsung, opowiadał o Korei Południowej. W ramach prezentacji przedstawił tradycje i kulturę koreańską oraz zrobił wprowadzenie do języka koreańskiego (Hangul). Opowiadał również o zwyczajach i symbolach tego kraju (np. o znaczeniu flagi) oraz o sporcie w Korei. Nie zabrakło także  wspaniałej kuchni koreańskiej.

Pod koniec spotkania uczestnicy mogli delektować się przekąskami z Korei: narodową potrawą – kimchi, chrupkami z wodorostów oraz ciasteczkami wielozbożowymi, a potem własnoręcznie wykonać flagę koreańską.

Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.


Farma Dyń

Dnia 26.10.2017 r. pojechaliśmy na Farmę Dyń w Powsinie. Zwiedzając pola z uprawą tego warzywa, dowiedzieliśmy się o różnorodności jego zastosowania oraz poznaliśmy wiele nowych gatunków. Mieliśmy również możliwość zobaczyć króliki, świnki, kury i alpaki. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało samodzielnie zerwaną dynię. Po południu wspólnie z rodzicami robiliśmy dyniowe lampiony, malowaliśmy je, a potem degustowaliśmy przygotowane przez rodziców pyszne ciasta, ciasteczka oraz chipsy. To był długi, ale bardzo udany dzień.

 


WIZYTA W NBP

18 X byliśmy w Centrum Pieniądza NBP na warsztatach pt. „Był sobie pieniądz”. Uczniowie poznali różne sposoby płacenia, począwszy od towaru wymiennego poprzez płacidła, aż do banknotów. Odwiedzili skarbiec, gdzie obejrzeli ukryte w skrytkach złote monety i dotknęli prawdziwej sztaby złota. Najbardziej  podobały się dzieciom góry usypywanych monet.


ŚLUBOWANIE I ZABAWA INTEGRACYJNA W 1 B

Dnia 13 X uczniowie naszej klasy złożyli uroczyste ślubowanie, a dzień później, w sobotę, odbyła się zabawa integracyjna z udziałem uczniów, rodziców i wychowawcy. Spotkaliśmy się przed szkołą, gdzie nastąpił podział na grupy, z których każda otrzymała zadania na grę terenową. Następnie radośnie wyruszyliśmy do pobliskiego lasku. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością terenu oraz umiejętnością odkrywania przyrody. Wszystkie zadania zostały wykonane, a w nagrodę spotkaliśmy się w ogrodzie jednego z rodziców. Tam  czekało na nas przygotowane już wcześniej ognisko, kiełbaski, napoje i przeróżne  słodkości. Na koniec były wspólne gry i zabawy. Dzieci niechętnie rozchodziły się do domów dzieląc się wrażeniami z udanego dnia.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

11 X w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nasza klasa brała udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci p. Jolantą Horodecką-Wieczorek oraz z przedstawicielką Stowarzyszenia GPP Ekologia. Wysłuchaliśmy bajki o kosmicznym ludku i rozmawialiśmy na temat ochrony środowiska. Każde dziecko otrzymało książeczkę z osobistą dedykacją.

W FABRYCE BOMBEK

09 X odwiedziliśmy Fabrykę Bombek w Józefowie. Uczniowie zapoznali się z procesem powstawania tych pięknych ozdób choinkowych a następnie samodzielnie ozdabiali otrzymane bombki. Wykonaną pracę zabrali do domu. Zwiedzili również wystawę, na której zostały zgromadzone wszystkie wzory bombek wykonywanych w fabryce. Każde dziecko otrzymało pamiątkową bombkę.


DBAMY O NASZE BEZPIECZEŃSTWO

27 IX odbyło się w naszej klasie spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej pt. „Spotkanie z nieznajomym”. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się, gdy zostaną zaczepieni przez nieznane im osoby na ulicy, na placu zabaw lub jeśli są sami w domu.
Spotkanie z przedstawicielem Policji odbyło się 27 IX pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie zostali poinformowani o najważniejszych zasadach poruszania się w miejscach publicznych obowiązujących pieszych oraz kierowców. Otrzymali również odblaskowe opaski, które należy nosić na ulicach po zmroku.

WIZYTA W WILANOWIE

Dnia 19 IX byliśmy na warsztatach dydaktycznych w Pałacu w Wilanowie. Uczniowie zapoznali się z historią pałacu, dowiedzieli się, jakie rośliny rosną w przypałacowym parku oraz obserwowali zwierzęta w nim żyjące. Pogoda tego dnia była słoneczna, więc szczęśliwi uczniowie spacerowali i biegali alejkami oraz podziwiali szemrzące fontanny.