Rok szkolny 2017/2018

 

 


Konkursy szkolne

W październiku w naszej  szkole odbyły się dwa konkursy plastyczno- czytelnicze dla klas 0-III . Konkursy zorganizowała Pani Elżbieta Kostrzewa i Pani Justyna Prejs .

Kochamy Bajki i Baśnie – konkurs plastyczno-czytelniczy dla klas 0- I

I miejsce Franciszek Bambynek kl. 0

II miejsce Aleksandra Więcek kl. I b

III miejsce Klara Kowalczyk z kl. 0

Wyróżnienia :

Gabrysia Wiśniewska kl. I a

Okładka do ulubionej książki – konkurs plastyczno-czytelniczy dla klas II- III

Klasy II

I miejsce Rozalia Leśniak kl. II a , Matylda Zielińska kl. II b

II Daria Zielerowicz kl. II a , Weronika Wilk kl. II a

III miejsce Natalia Baranowska kl. II b, Zuzia Wysocka kl. II b

Wyróżnienia :

Maciej Jodłowski kl. II b

Karol Pobiarżyn kl. II b

Klasy III

I miejsce Julia Dziadak kl. III a

II miejsce Ania Kwon kl. III b , Alania Koreniak kl. III b

III miejsce Hanna Jarosiewicz kl. III b, Ola Śpiewak kl. III b, Julia Czaykowska kl. III b

Wyróżnienia :

Justyna Salwa kl. III c, Wojciech Bambynek kl. III a, Oliwia Sterkowska kl. III b,

Pola Domaszewska kl. III c, Ada Cupiał kl. III b , Weronika Piotrowska kl. III a

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursu !!!


Wyjście na wystawę „Dzieje oręża polskiego”

W ramach przygotowań do nadchodzącego konkursu historycznego, grupa uczniów z klas szóstych i siódmych pod opieką pana Marka Szparagi pojechała do Otwocka na wystawę pt. „Dzieje oręża polskiego”. Bardzo ciekawa kolekcja, pochodząca głównie ze zbiorów prywatnych, została zaprezentowana w Bibliotece Powiatowej. Po wystawie zwiedzających oprowadzał kustosz, który opowiadał o historii eksponatów, często bardzo unikalnych. Największe zainteresowanie wzbudziła kolekcja broni z XX wieku, której można było nawet dotykać. Wystawa dostarczyła uczniom wielu interesujących wrażeń i informacji na temat militariów polskich z XIX i XX wieku.

Zdjęcia


Niecodzienna lekcja geografii

W piątek (27 X) i w poniedziałek (30 X) uczniowie klas VII uczestniczyli w zajęciach terenowych w ramach lekcji geografii. Tematem zajęć, które odbyły się w pobliskim lesie, były „Gleby w Polsce”. Na początku siódmoklasiści dowiedzieli się, jak powstaje gleba i jakie czynniki determinują jej ostateczną postać. Następnie wykopali profesjonalną odkrywkę glebową o wymiarach 1 na 0,5 m i głębokości 1,5 m. Uczniowie samodzielnie rysowali profil gleby, badali jej uziarnienie, sprawdzali, czy następuje reakcja z kwasem solnym oraz mierzyli pH. Po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych danych wspólnie określili, jaki typ gleby znajduje się pod falenickimi lasami. Jest to gleba brunatna wytworzona na lekkich piaskach, o czym świadczy lekko kwaśny lub obojętny odczyn oraz widoczny poziom brunatnienia.

Zdjęcia


Ślubowanie klas pierwszych

Zgodnie ze szkolną tradycją, 13 października 2017 r., z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i stali się oficjalnie uczniami naszej szkoły. Pierwszoklasiści wykazali się znajomością hymnu państwowego i szkolnego oraz przedstawili część artystyczną. W obecności wzruszonych rodziców, starszych koleżanek i kolegów oraz nauczycieli i pracowników szkoły zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów SP 124. Otrzymali przy tym pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Następnie wspólnie ze swoimi rodzicami i  wychowawcami spotkali się w salach na słodkim poczęstunku.

Zdjęcia ze ślubowania klas pierwszych


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole to czas szczególny. Wdzięczni uczniowie kierują do wszystkich pracowników szkoły serdeczne życzenia zdrowia i cierpliwości, sukcesów w pracy i odporności na niepowodzenia, pomyślności w życiu osobistym i satysfakcji z własnych dokonań.

Dnia 13 października z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczystość. Przybyłych gości, nauczycieli oraz pracowników szkoły przywitała Pani Dyrektor Małgorzata Wysocka, która skierowała do zgromadzonych wiele ciepłych słów i złożyła życzenia. Piękną laurką na tę okoliczność była inscenizacja, która przeniosła nas w czasy starożytnej Grecji,  przygotowana przez uczniów  klasy IVa pod opieką p. Agaty Czekaj i p. Wandy Krakowskiej. Występy wspierał chór szkolny pod kierunkiem p. Izabeli Piotrowskiej. Młodzi aktorzy zadedykowali swój spektakl wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

 Młodzi Was potrzebują,

pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie

Jan Paweł II

Zdjęcia z wydarzenia


Spotkanie z książką

Niezwykłą osobą, która odwiedziła naszą świetlicę w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom ” była aktorka telewizyjna – pani Monika Mrozowska. Spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci ze świetlicy i uczniowie z kl.2a, zorganizowała p. Agata Czekaj – wychowawca świetlicy. Na początku spotkania pani Monika przywitała się i nawiązała rozmowę z dziećmi o czytaniu książek. Następnie przeczytała nam fragment książki pt. ,,Babcia rabuś”. Tekst lektury wciągnął uczniów, którzy słuchali z ogromnym zainteresowaniem. W ramach podziękowań za przybycie i wspólne czytanie dzieci wręczyły słodki prezent, piękne kwiaty, dyplom. Na koniec spotkania p. Monika wpisała się do naszej szkolnej księgi gości oraz złożyła swój autograf w jednej z książek z naszej świetlicy. Spotkanie bardzo podobało się uczniom.


Spotkanie pokoleń w SP124

Świetlica szkolna SP 124 w Warszawie nawiązała współpracę z oddziałem dziennym Caritas mieszczącym się w Falenicy przy ulicy Starczewskiej 8 w celu wymiany doświadczeń międzypokoleniowych.

Dnia 5 października 2017 Seniorzy przybyli do szkoły na zaproszenie nauczycielki p. Moniki Gaweł z przedstawieniem pt. ,,Krasnoludki są na świecie”. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli pod wrażeniem kunsztu artystycznego Seniorów, ich gry aktorskiej, a przede wszystkim doskonałej pamięci. Seniorzy przebrani w stroje, z przepiękną dekoracją w tle przygotowaną przez nauczycieli ze świetlicy szkolnej, zrobili niezapomniane wrażenie. Uczniowie ze świetlicy przygotowali dla gości drobne upominki – własnoręcznie pieczone ciasteczka. Podczas spotkania zostały ustalone kolejne terminy współpracy. Nie obyło się bez wspomnień i anegdot z życia Seniorów. To kolejna ciekawa inicjatywa pracowników świetlicy, mająca na celu urozmaicenie i wzbogacenie zajęć, obok takich jak: bożonarodzeniowe pieczenie pierniczków, powitanie Pierwszego Dnia Wiosny, szachy, zajęcia z origami, pierwsza pomoc przed medyczna, konkursy plastyczne. Dzieci i Seniorzy umówili się na listopadowe wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.


Sprzątanie świata

W zeszłym tygodniu, zgodnie z coroczną tradycją, uczniowie klas starszych wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Z Wydziału Ochrony Środowiska Dzielnicy Wawer otrzymaliśmy rękawice i worki.

Była nas spora gromada! Wspólnymi siłami, przy dobrej pogodzie i we wspaniałych humorach oczyściliśmy różne zakamarki na terenie wokół szkoły. Bardzo lubimy takie akcje (szczególnie gdy odbywają się podczas lekcji)

Zdjęcia z akcji


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Po dwóch miesiącach wakacji na naszych szkolnych korytarzach znowu jest głośno. Dla uczniów i nauczycieli to koniec wypoczynku i początek ponownej pracy. 4 września spotkaliśmy się  z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor Małgorzata Wysocka przywitała serdecznie wszystkich obecnych: uczniów, ich rodziców i opiekunów, nauczycieli i zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz dzielnicy Wawer Pan Łukasz Jeziorski, radni: Pan Adam Godusławski i Pan Andrzej Wojda oraz ksiądz proboszcz Wiesław Kazimieruk. Podczas inauguracji roku szkolnego został przedstawiony plan rozbudowy szkoły związany z wdrażaniem reformy systemu oświaty. Pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli i pracowników szkoły, a uczniowie, pod kierunkiem pani Agnieszki Szczepanek, zaprezentowali program artystyczny.

W tym ważnym dniu życzymy wszystkim wytrwałości,  sukcesów małych i większych, ale zawsze na miarę swoich możliwości.

Zdjęcia z wydarzenia