Sty 022019
 

Świątecznie i refleksyjnie… Tak było 20 grudnia 2018 r. w naszej szkole podczas przedstawienia jasełkowego, przygotowanego przez uczniów klas Va, Vb i VIIa pod kierunkiem Siostry Zofii Pietraszuk – nauczycielki religii, p. Wandy Krakowskiej – nauczycielki j. polskiego i p. Mirosława Sabadasza – nauczyciela muzyki.

Nietypowe, pełne refleksji i zadumy widowisko, skłaniające do myślenia, nie pozwoliło pozostać obojętnym widzowi. W roku, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości, zwrócono się wdzięczną myślą ku naszym przodkom. Wspominano, jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się wolna Polska. W pięknej, świątecznej i zimowej scenerii pokazano, jak wyglądało Boże Narodzenie wśród żołnierzy sto lat temu. Na scenie pojawiła się Polska w otoczeniu góralskich pasterzy; do stajenki, gdzie byli Maryja, Józef i Dzieciątko, z darami przybywali przedstawiciele polskich regionów, m.in.: Łowiczanka, Krakowianka, Ślązaczka, pojawił się też skromny rybak oraz górnik. Całość okraszona była przepięknym śpiewem chóru szkolnego, a wykonanie kolędy pt. „Mario, czy Ty wiesz” przez uczennicę Izę Hajzik, poruszyło zgromadzonych, którzy gromkimi brawami wyrazili swoje uznanie i zachwyt. Widzowie w pełnym skupieniu słuchali i obserwowali całe widowisko, a u niektórych pojawiły się łzy wzruszenia. Było inaczej niż co roku: szczególnie i wyjątkowo. Jesteśmy przekonani, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich przybyłych.

Zdjęcia