Gru 112018
 

27 listopada klasa 8a wybrała się na jednodniowy wyjazd do Muzeum Pamięci w Treblince. Wycieczka była częścią projektu Urzędu Dzielnicy Wawer „Podróż pamięci”, w którym bierzemy udział, i stanowiła jego zasadniczą część. Podczas wizyty w dawnym niemieckim obozie mogliśmy zapoznać się z jego organizacją i funkcjonowaniem. Na początku obejrzeliśmy kilka filmów edukacyjnych wprowadzających w problematykę działania obozu, po czym udaliśmy się na zwiedzanie poszczególnych jego części. Byliśmy w żwirowni, obozie pracy i na koniec w miejscu zagłady ludności żydowskiej. Wycieczka wywarła na nas wielkie wrażenie, podsumowane konkluzją, że należy robić wszystko, aby chronić światowy pokój i nigdy więcej nie dopuścić do wydarzeń, jakie miały miejsce w „fabryce śmierci” w Treblince.

Marek Szparaga