Paź 032018

Dnia 18 września uczniowie klas VIIa i VIIb udali się na Interaktywną Lekcję WF Kinder+Sport organizowaną przez Fundację Moniki Pyrek, wielokrotej mistrzyni Polski w skoku o tyczce.

Podczas zajęć dzieci mogły korzystać z nowoczesnych urządzeń, uatrakcyjniających sportowy wysiłek. Uczniowie mieli do dyspozycji kilkanaście stanowisk, w których mogli się przekonać, z jaką prędkością leci kopnięta przez nich piłka, a z jaką rzucona albo w jakim czasie przebiegną 30 metrów. Ponadto sprawdzili swój refleks. Największą popularnością cieszyła się jazda rowerem z wykorzystaniem okularów VR (Virtual Reality). Kolejną atrakcją był pomiar siły w trakcie ciągnięcia liny oraz wspinaczka po ruchomej ściance.

Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki, na których autograf złożyła sama Mistrzyni. Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji, zwłaszcza przy ustanawianiu nowych rekordów. Fundacja Moniki Pyrek umożliwiła pokazanie młodym sportowcom, że lekcje wychowania fizycznego nie muszą być nudne, a ich zadowolenie po skończonych zajęciach było najlepszym dowodem, że warto było jechać!

Małgorzata Gawenda, Karol Michalak