Cze 042018
 

W niedzielę 27 maja odbył się w naszej szkole piknik pod hasłem „Szkoła w Niepodległej – 100 lat we wspomnieniach”.

Rozpoczęliśmy, jak co roku, paradą po ulicach Falenicy. Na terenie szkoły czekało wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Można było wziąć udział w rozgrywkach sportowych, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, pojeździć na kucykach. Młodsze dzieci miały możliwość malowania farbami na folii. Gościliśmy warszawską kapelę – Ferajnę z Hoovera – która  wykonanymi z werwą utworami rozweselała publiczność. Na scenie wystąpił również nasz gość specjalny, prezenter telewizyjny oraz autor książek dla dzieci – pan Maciej Orłoś. Można było kupić jego książki i uzyskać autograf. Grupa teatralna seniorów zaprezentowała przedstawienie, na którym wystąpili we wspaniałych, własnoręcznie wykonanych strojach.

Dzieci z naszej szkoły zabawiały publiczność swoimi występami, piosenkami, dowcipami o szkole. Szczególną uwagę zwróciła na siebie klasa IVa, prezentując przedstawienie o Polsce Niepodległej.

Podczas festynu można było skorzystać z kawiarenki, grilla, baru sałatkowego i ochłodzić się lodami.  Loteria fantowa przyciągnęła mnóstwo zainteresowanych.

Pogoda dopisała i wszyscy się doskonale bawili.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, bez których ten festyn by się nie udał – Radzie Rodziców, Sponsorom, Darczyńcom, Gościom i Nauczycielom!

Zdjęcia z festynu