Maj 072018

26 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole XIII Wawerski Przegląd Pieśni Patriotycznej pod hasłem „100 Lat Niepodległej”.

Do przeglądu stanęło 10 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych (razem ponad 200 uczestników). W pierwszej części zaprezentowali się najmłodsi – przedszkolaki i pierwszoklasiści. Z właściwym sobie wdziękiem i żywiołowością odśpiewali utwór obowiązkowy – „Pierwsza Kadrowa”. Z nie mniejszym zaangażowaniem milusińscy wykonali drugą piosenkę, dowolnie wybraną z polskiej muzyki filmowej. Nietaktem byłoby nie wspomnieć o pięknych kostiumach małych artystów – były damy i byli huzarzy, wszystkimi barwami mieniły się stroje ludowe, szyku zadawały uroczyste, „firmowe” stroje przedszkoli.  W świetle powyższego jury miało niełatwe zadanie. Po burzliwych naradach zapadł werdykt:

I miejsce – zespół „Biedronki” pod opieką pań Małgorzaty Prośniak i Marty Banasiewicz z Przedszkola Nr 338 „Sosnowa Stacyjka”;

II miejsce ex aequo:

„Chór Syrenki” pod opieką pana Jerzego Ostrowskiego z Przedszkola Nr 110 im. Warszawskiej Syrenki;

Zespół „Groszki” pod opieką pań Renaty Piwowarskiej i Anny Miłoszewskiej z Przedszkola Nr 86 z Oddziałami Integracyjnymi;

Zespół „Zuchy” pod opieką pań Grażyny Dybkowskiej i Karoliny Chybały z Przedszkola Nr 233 „Zielony Domek”

Zespół kl. 1b pod opieką pani Marii Wasilewskiej i Pana Mirosława Sabadasza ze Szkoły Podstawowej Nr 124

W drugiej części zaprezentowało się 5 zespołów z wawerskich szkół podstawowych. Dla tej kategorii wiekowej obowiązkowy był utwór „Modlitwa obozowa”, a dowolny – jak poprzednio – wybrany z polskiej muzyki filmowej. Zespoły zaprezentowały wyrównany poziom, a jednocześnie mile zaskoczyły jakimś oryginalnym akcentem. Tu również jury nie miało łatwo. Przyznano poszczególne miejsca, a jurorzy podkreślali, że wszystkie zespoły zasługują na szczególną uwagę.

I miejsce ex aequo:

Chór ze Szkoły Podstawowej Nr 128 pod opieką pani Małgorzaty Cichej;

Chór ze Szkoły Podstawowej Nr 124 pod opieką pana Mirosława Sabadasza i pani Wandy Krakowskiej;

II miejsce ex aequo:

Chór ze Szkoły Podstawowej Nr 109 pod opieką pana Piotra Kani;

Chór ze Szkoły Podstawowej Nr 76 pod opieką pani Urszuli Gibas;

III miejsce – Chór ze Szkoły Nr 218 pod opieką pani Renaty Gugalki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Przeglądu i dziękujemy opiekunom zespołów za przygotowanie ich do udziału w XIII Wawerskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Mamy nadzieję spotkać się za rok.

Zdjęcia z wydarzenia